Обещах да не се влюбвам, а го направих
Аз съм студент на 22. Не съм някой хубавец, но свикнах с тази участ. Имам се за интелигентен, занимавам се със спорт, имам интересни хобита. Финансово стабилен и дрън дрън. С жените не съм имал особени успехи, защото съм малко стеснителен и наивен.

Историята започна преди година на едно парти. Домакинята ме запозна с нейна добра приятелка, хубава дама но само толкова в онзи момент. В последствие тя ми писа в социалната мрежа започнахме да излизаме съвсем приятелски. Сближихме се, тя споделяше всичко с мен. Много пъти наранявана от мъже тя не вярваше в любовта. Хубаво момиче е и много мъже искат да я имат. Фейсбука и направо пуши от съобщения. Имаше връзки с няколко глупака, които още повече я нараниха, и през това време тя ограничаваше контактите си с мен, но все пак е нормално има си приятел. Възобновяваше ги като оставаше сама и пак плачеше на моето рамо. Съществувах само, когато няма друг.

Е така ден след ден аз започнах да се привързвам. Началото на този месец отсъствах 10 дни и на датата на моето връщане тя имаше рожден ден. Пак нещо ограничи контактите си с мен, но го отдавах на това, че неина близка приятелка от чужбина е за малко в България и са заедно постоянно. Реших, че сега е времето да призная чуствата бушуващи в мен от известно време. Купих и страхотен подарък, подготвих изненада и всичко беше супер. Обадих се 1 ден по-рано за да знам, че всичко ще е наред и тогава получих шамар. Каза, че се приготвя да заминава за 2 дни с приятел... поправи се с приятели. Направо онемях и просто и пожелах приятно прекарване. Почуствах се ужасно зле. Не ми пукаше за нищо и реших да отида там където са и те. Взех кола на мой приятел за да не бия на очи и тръгнах. Най-лошите ми очаквания се сбъднаха. Видях я с друг, видимо заможен човек и група от приятели. За мен това беше края, запалих колата и с риск да се пребия по пътя от яд се прибрах. Писах смс за празника все пак и получих отговор, че много ме обичала и съм значел много за нея. Вече 5 дни не пиша, не звъня ама като гледам и тя не се е загрижила много за мен. Подарих подоръка на една колежка, която поне му се зарадва. Най-накрая си помислих, че ще спра да бъда нещастен и както винаги съм грешал. За тези, които ще напишат че съм глупак, спестете си го, очевидно е. Просто исках да си излея мъката някъде.

Millennium Falcon

Коментари

1.   Забрави я. Не мисли, че тя не е разбрала, че я харесваш, просто те използва. Сам казваш, че когато е сама идва и ти плаче на рамото, а през останалото време не те търси. Харесай си другао момиче. Ами тази твоя колежка, на която си подарил подаръка? Може да си и оставил впечатление, че я харесваш и защо не? Просто забрави онова момиче.

2.   Кофти работа пич не ти е провървяло

3.   Приятелю никой няма да те нарече глупак. Много правилно си постъпил като си спрял да я търсиш. Следващия път обаче като почне да ти реве на рамото я отрежи. Покажи й, че не си някаква носна кърпичка, с която да си бърше сълзите и сополите след поредния женкар. Нека да разбере, че те е загубила и като приятел. Вярвай ми тогава ще тича след теб. А ти си предприел много правилна тактика като моята-тактиката на изчакването. Изчакай подходящата за теб жена, но не й се хвърляй на врата. Пусни мухата и нека тя да клъвне и да тръгне след теб. Жените се увеличават в България. И поради тази причина ще се научат те да преследват мъжете.

4.   В никакъв случай вината не е у теб. Не го взимай навътре и недей да страдаш. И аз съм изживял подобно нещо. Тя е просто една използвачка и се гаври с хорските чувства. И преди си е била същата и такава ще си остане. Никакви контакти с нея, за да съхраниш здравето си. Вече няма никакво значение, ама тя от тебе по-голяма ли беше? И искам да ти кажа, че целия свят не е като нея. А има много свястни хора!

5.   Нали знаеш кой е най-добрия начин да разсмееш Господ? Като му споделиш плановете си за бъдещето...
Друг път не обещавай неща, които не зависят от твоя... "разум" да го наречем.

6.   хич не си глупав,
може да не си толкова атрактивен, но пък звучиш прям, отговорен и добронамерен, бъди търпелив, повярвай тази жена не е за теб, просто си един отдушник за нейните несполуки с други мъже, мерси

7.   Здравей!
Искам да ти кажа, че не си глупак просто си наивен. Според мен тя те е възприемала като приятел с когото може да сподели мъката си. Тя не, че не е искала да бъде с теб просто е искала да запази прекрасното приятелство между вас. Ако наистина я харесваш и искаш да бъдеш с нея, просто и го признай. Независимо дали е с други мъже ти си признай чувствата, така ще се почувстваш леко и един товар ще ти падне от сърцето.

8.   Приятел, много кофти ситуация, която трябваше да си предвидил... Още от самото начало си бил във френд зоната и
е трябвало да прекратиш това приятелство... Имам личен опит с със сходен край, само че последните работи си ги спестих, защото знаех, че ще се случи най-гадното... Винаги слушай интуицията си и не прави тази грешка отново. И повярвай това, че не си от най-хубавите не значи, че няма да си намериш красиво момиче. Свидетел съм как отвратителни грозни дебели глупави отрепки са успели да излъжат хубаво момиче с това, че са "стават".
Пречупи себе си стани по-корав, и при първи признак, че те използват зарежи.

9.   Не съжалявай за нищо, не си глупак. Опитал си :)
Петя

10.   Пич, още в началото не си действал правилно и те е сложила в графа приятели, а от нея излизането е почти невъзможно. Да не говорим, че мацката не е стока по това, което описваш. И да те ползва като кошче за душевни отпадъци при положение, че най вероятно е усетила, че не си съвсем безразличен... просто без коментар. Преустанови всички контакти с нея, ако ти звъни просто не и вдигай, колкото и трудно да звучи. Времето лекува.

11.   Аз мисля, че просто ти си се вкарал в някакъв филм. Историята започва преди 1 година! Ако тя те харесваше като мъж, нямаше да чака толкова време. Нещата щяха да са се случили отдавна. За нея ти си просто добър приятел и събеседник. Нищо повече. Не мога да нарека това използване, както някои по-горе писаха. Тя не ти е давала надежди, по никакъв начин не е показала, че иска нещо повече от приятелство между вас. Всичко е в тоята глава... Една година пърхаш около нея и чакаш чудото да стане. Е, няма да стане. То е било очебийно ясно още в началото, но ти не си искал да повярваш.
Остави я. Тя не е привлечена от теб и не те вижда като интимен партньор. Няма и шанс това да се случи. :(

12.   Millennium Falcon
По-голяма е с година и половина. Като се замисля може и да ми е давала разни сигнали, но...
В началото аз също я приемах в графа приятели. От месец и половина нещата се развиха. Животът продължава с или без нея.

13.   Приятел, изобщо не се тормози за глупости, момичета като нея под път и над път. Живей си живота и се забавлявай, ако някое момиче те хареса наистина, ти сам ще го усетиш. Когато бях на 21-22 бях в абсолютно идентична с твоята ситуация. Тя също беше по-голяма от мен (с 2 години) и си имаше сериозен приятел, с който беше от дълго време. Отначало и на мен не ми правеше впечатление, но постепено се появи някакво привличане, тя просто се държеше много мило и естествено с мен. Аз разбира се не си правех някакви илюзии, че мога да имам нещо сериозно с нея, тъй като приятелят й беше доста заможен, а аз по онова време едвам свързвах двата края като студент. Така или иначе колкото и да си повтарях, че нещата са невъзможни, се влюбих в нея. Не знам дали й бях като приятел, по-скоро се забавлявахме доста заедно, имаше някакво привличане между нас, но в крайна сметка тя прекрасно знаеше, че аз съм просто един беден студент. Година и половина след като се запознахме, ми писа че е бременна и че ще се жени. Няма да ти казвам как се почувствах, все едно света се срути отгоре ми. Трябваха ми цели 2 години, за да я забравя. През това време непрекъснато я сънувах, нямаше ден в който да не мисля за нея. Сега 8 години след запознанството ни все още поддържаме връзка, аз вече не съм онзи беден студент, може би и още я обичам, но просто отдавна не ми тежи на душата. Не си трови живота като мен, идва лято, забавлявай се!!!

14.   Millennium Falcon
Животът продължава. Старая се да не мисля толкова за нея. Забавлявам се, излизам, отдавам се на хобитата си но видя ли че си е постала нещо на стената във Facebook или че се е сприятелила с поредното момче всичко се преобръщаТя се отдръпна от мен. Видяхме се преди няколко дни, но не беше същата вече. Няма прегръдки, няма целувки, доста делово. Не знам какво се е случило, но тя не е глупав човек досетила се е. Предполагам така е най-добре.
Най-добре ще я забравя ако има човек, който да държи внимението ми. Трудно е намирането и най-вече сближаването със бъдещ заместител. Пуста стеснителнот...

15.   Сладурче,
аз също съм обичала и така са ме наранили, че все още нямам доверие на мъжете... ама никакво, ама те не го знаят. Няма нищо сигурно в тоя живот. Взимаш каквото ти се даде и бягаш. Понякога може и да останеш. Не съжалявай за нищо и не се ядосвай. Недей да търсиш заместител;). Такъв няма. Хората сме неповторими. И когато един/а не може да те направи щастлив, тогава друг/а МОЖЕ. Мене много ме боли, защото и аз трябва да търся другаде щастие, а не където съм в момента. Колко сила само се изисква да оставиш старото и това в което няма бъдеще. Да се изправиш да се отърсиш. В твоя случай да изпъчиш гърди, а в моя да развееш коси. ;) Да се усмихнеш и здраво мъжки да стъпиш... Не забравяй, че сърцето ти е голямо и в него можеш да побереш колкото искаш други такива. Не се ограничавай с едно. Любовта е навсякъде ама наистина е така. Казваш, че е трудно да намериш заместител. Просто не търси заместител, а търси нещо друго.. нещо ново... нещо което не си имал и не си очаквал... и ще се случи. Учи се. Не губи време... целувки

една от многото