Как да му поставя въпроса за връзка?
Здравейте. Моята история не е нещо по-особено, но ме кара да се чувствам доста объркана.
Срещам се с едно момче вече почти от два месеца, но доста рядко се виждаме на седмица по 1 път. Мога да кажа че живеем на има няма 10 минути път един от друг (всеки може да отдели 5 минути да се види с другиго, особено за такова разтояние), но той все работи, с една дума РАБОТОХОЛИК.

Един вид имаме от така модерните на последак и лесна "неангажираща връзка". Но секса нали сближава и аз вече започвам да имам някакви симпатии и да се влюбвам.... От самото начало този младеж така да го нарека е споделял, с наща обща и доста близка приятелка че търси нещо сериозно, но по нищо не личи, никаква симпатия, студен ми изглежда и че всичко е до секса, (и всичко да е само секс, не е ли правилно да ми каже искам само секс от тебе, без чуства и прочия)а мене този вариянт някакси не ми допада. Незнам как да поставя въпроса към него, какво се случва за напред с нас, как да подходя към него да не е натрапващо или задушаващо. Ще съм ви благодарна ако ми дадете някой савет. БЛАГОДАРЯ

Коментари

1.   Ами изглежда да е само секс... ама не се отчайвай, ако те устройва карайте си така, ако не- търси друг или се надявай с времето да се влюби в теб без да му поставяш въпроса, защото по- скоро ще избяга отколкото да отговори на очакванията ти.

Doriana

2.   О, нищо не плаши мъжете повече от върпоза са „връзка“, „обвързване“ и т. н. Затова и е прието мъжът да предлага брак, не обратното!

Ето ни нас - от 10 г. заедно, а никога никой не е питал другият „ще ходиш ли с мен“, „нека почнем връзка“...

То вие връзката практически я имате. Въпросът е маааалко да помогнеш, за да излезне тя и извън леглото.

Мисля, че човекът се страхува от връзки, затова и търси оправдание с работата си. Но.... всеки орех, колкото и дебела да е черпуката му, може да бъде отворен, ако човек е достатачно хитър.

Пример - ако живееш сама, покани го на ежеседмичната среща (за секс), но преди или след това му предложи прясно сготвено от теб ястие. Храненето сближава и не е мит, че любовта на мъжа преминава през стомаха. Питай го - какво обича да прави, какви хобита има. Например - имаш ли желание тази събота и неделя за разходка, малко навън... за пикник, да видим това или онова - ако каже, че не може - кажи, ок - ще отида с приятелка и ДЕЙСТВИТЕЛНО отиваш, правиш снимки и ги слагаш във фейсбук, така че само той да може да ги види.

„Много изпусна, но може би следващия път? “

Или „Много, много хубав филм.... върви в киното. 100% ще отида да го гледам, имаш ли време и желание? “ - ако откаже - пак няма проблем - отиваш сама и разказваш, колко як е бил филмът.

Изобщо - покажи му по всякакъв начин, че водиш интересен живот, предприемаш много неща (фитнес, кино, разходки, кафета, излизания) и той би могъл да бъде част от живота ти, ако иска. Малко по малко навлизаш в живота му и го пускаш в своя.
Неусетно от това малко зрънце става самата връзка (без въпроси и глупости) и рано или късно се стига до съвместно сижителство (МЪЖЪТ ТРЯБВА ДА ГО ПОИСКА) и до брак.

През това са минали всички. Рядко е да някой да е предложил директно на другия...

3.   Благодаря ви 2 мнения, но качествени! Ще се радвам ако и други споделят вижданията си.
Благодаря

4.   Аз съм била в същата позиция! Доста време очаквах негови конкретни действия и то се случи. Сега след 17 години брак мога да кажа, че съм спечилила шестица от тото. Така че ако нещо в тебе говори че това е човека, почакай то всичко си идва на място!