Нямам никакво право да продължа живота си
Виждам как хората сменят партньор след партньор в търсене на " точния човек ". Аз обаче не мога. Имам много тежко минало- бях влюбен/а дълго време в човек, с когото почти всичко ни разделяше- разстояние, възраст, дори пол. Но въпреки това сърцето ми си избра този човек / ще го наричам човека Х /. Да ми обърне внимание, както написах, беше невъзможно и затова се престорих за друг/а- използвах чужда самоличност.

Имаше чувства и какво ли още не между нас, но след време нещата се разкриха/ естествено / и Х. ме намрази. Аз се затворих в себе си и вече няколко години не мога да изляза от тежката депресия, в която изпаднах. Осъзнавайки колко гнусно и подло съм постъпил/а се отвратих от себе си. Пътищата ни отдавна се разделиха и най-интересното е, че в момента е с човек, за какъвто аз се представях, но за жалост Х. така и не ми прости и това ме съсипва още повече.

Намрази ме и изрече какви ли не обидни думи по мой адрес - всички до една се забиха право в сърцето ми. Оттогава то не спира да кърви. Освен, че имам непростим грях, който адски много ми тежи, не мога да продължа живота си и да започна нова връзка. Срам ме е. Винаги на въпросите за миналите ми връзки се червя и чудя какво да отговарям. Х. беше единственият/ата, който/ято някога съм обичал/а. Има моменти, в които завиждам на двойките и искам и аз да си имам другар в живота- човек, с когото да създам семейство и дори да си имаме свое дете, но... как ще му/й кажа, че в тийнейджърските си години съм имал/а обратни наклонности и дори съм бил/а влюбен/а в човек от моя пол? Как ще разкажа за грозните методи, с които си послужих, за да стигна до Х. и да бъда част от живота му/й?

Вие как бихте реагирали, ако човекът до вас ви сервира някаква подобна новина? Не се определям като гей/ лезбийка, защото към друг/а от моя пол не съм изпитвал/а такива чувства, а и си имам нормални сексуални влечения към другия пол, но фактът, че имаше такива чувства, които дори прераснаха в любов, е притеснителен. Другото лошо е, че с близките му/й живеем на 2 крачки, а те знаят и ме гледат все едно съм най-големият изверг на света. Не ги виня- и аз да бях и аз така щях да гледам- с отвращение. Но на мен адски много ми тежи- не мога да вдигна глава. Просто не мисля, че имам право да го сторя. Всичките ми мечти и стремежи за миг се изпариха. А и не знам дали съм спрял/а да го/я обичам или просто съм поттиснал/а някъде дълбоко в душата си цялата любов и се опитвам да я задържа там. Лошото е, че е толкова много, че усещам как малко по малко разгражда душата ми. Искам да я подаря на някого, но не заслужавам да съм с никого, защото аз съм просто един/на идиот/ка, който/ято проклина часа, в който се е родил/а и е поел/а първата глътка въздух. За тези, които искат да знаят- септември месец правя 25

Коментари

1.   Абе, човек не се тревожи толкова. Първ трябва да намериш душевен покой. Как се почва наново ще ти кажа - ти можеш да се РОДИШ наново като приемеш Бог Исус Христос за твой Бог и това ще те избави от всички притеснения и ще започнеш един нов живот (все едно си бял лист хартия)
Второ - остави този човек в миналото. Има само едно важно нещо и то е ДНЕС! Не се тревожи за бъдещето, не гледай със тъга в бъдещето и не го проклинай.... защото има само едно ДНЕС в коеот трябва да живееш.. да си дадеш шанс. Ти ще бъдеш много полезен на този свят, ще бъдеш обичан и ще даваш обич, ще имаш деца на които да се радваш и ако е дал Господ и внуци и правнуци.
Разкай се, излей мъката си и забрави и прости и заживей един нов живот ДНЕС!
:)
Успех! Амин

2.   Много по-добре си от тия, дето са обратни и се чудят как да си признаят, защото те винаги ще бъдат гонени. Явно ти си от мъжки пол, жените не се представят за други самоличности, не се крият по този начин. Щом си осъзнал грешката с хомосексуалното си минало това е едно хубаво начало.

3.   Стига с това самоунищожително чувство за вина. Не е станало кой знае какво. Голяма работа, че някой те гледа накриво. Я се отпусни и си живей живота.

4.   На всеки се случва, не драматизирай

5.   Всеки прави грешки, не се самонаказвай по този начин. Винаги, ама винаги има начин да продължиш напред! Не пропилявай най-хубавите си години в терзания! Желая ти щастие :)))