Платонича любов към непознат визуален идеал
Здравейте :)... Ще гледам да съм максимално кратка... Нека не изпадаме в банални излияния и затова ще Ви питам направо... Случвало ли ви се е да сте истински влюбени в човек, който не познавате? Той да олицетворява идеалът ви за мъж? .. Да сте се засичали някъде, но без комуникационен контакт? Не съм на 14-18 години.. Мога да преценя дали е истинско или не... Постоянно мисля за него... За ръцете му.. Как ме докосва.. Как ме целува.. Самата мисъл за него ме кара да се усмихвам и да очаквам нашето мечтано виждане.... Или как просто пием кафе някъде и разговаряме за себе си... Как седи до мен.. Как ми се усмихва....

Разбрахме се да се видим, но той така и не дойде.. Никога досега не съм се чувствала толкова зле... А кандидати винаги има.. но.. аз искам само и единствено него.. Проблемът е, че ми даде надежди.. От момиче с високо самочувствие за себе си сега се чувствам като едно незначително дребно човече.... Моля ви, кажете ми как да постъпя? Не мога просто да го забравя :(.. но от друга страна и не искам и да му пиша... Просто не знам... Не се чувствам добре... Искам просто да е с мен :(... Искам на живо да му покажа цялата си същност... без маски и фалшове.. такава, каквато съм... :( Благодаря ви, че прочетохте историята ми :(!!!!

Коментари

1.   Ами ти какво очакваш, няма как да разбере за теб и чуствата ти ако нему ги покажеш.
Сама казваш без маски-сваляш маската и показваш това което в теб.
Според мен няма какво да губиш, повече от това-трябва да деистваш.
Успех

3.   Здравей, аз съм момче и съм лудо влюбен по този начин в едно момиче вече 2 години. Виждали сме се само за кратко, няколко пъти, но това което видях в нея, още първия път, ми беше достатъчно да знам, че винаги нея съм търсил.

4.   3, а показа ли й го по някакъв начин, няма ли надежда да сте заедно? Стана ми любопитно.... или просто тайничко си въздишаш по нея?

Doriana

5.   До авторката:
Понякога живеем с идеята за някого, а не със самия него. Затова в началото повечето връзки са прекрасни - така сме заблудени от този образ, че реалният такъв не може да достигне до нас. Но благодарение на някои по-хард постъпки ние започваме да разбираме какъв човек стои срещу нас. Много хора се питат: 'Ама какво стана, той не беше такъв? '. Не, той винаги е бил такъв, но любовта е сляпа.
Ти няма как да знаеш докосването на този човек как точно ще те накара да се чувстваш. Не знаеш дори дали гласът му ще ти допадне, ако не сте се чували, стайлингът му, ако щеш. Интернет връзките са много изкусителни за по-романтично настроените. Не казвам, че това е лошо, защото също е опит.
За да не е дошъл този човек е имал причина. Ти попита ли го? Ако няма взаимност в любовта за какво ти е? Нали всичко е доброволно, не можеш насила да обичаш и да те обичат.
Какво да правиш? Защо не искаш да му пишеш? Наранена е гордостта ти? Помисли какво точно те спира, а също и какви са реалните факти?

Soul

6.   Той не е дошъл, значи се стрхува от нещо, страхува се да не те разочарова с нещо. Ако след това не ти е писал нищо, значи не изпитва към теб това, което ти към него. Да разбирам ли, че това е запознанство, което умишлено си търсила в някой сайт, или просто случайно се е случило? Напиши му да не търси повече, да видим какво ще отговори.

7.   ей аз обещах на едно момиче преди 2 години, че ще отида в нейния град, и ето ме сега, тук съм и уча-студент първа година. Любовта ни беше истинска, макар и само по интернет, но само за близо година (няма и толкова, по-скоро половин година) и тогава съдбата ни раздели отвсякъде. Сега съм тук, в нейния град, но няма как да я потърся, единствено съм я добавил в скайп, но тя като й се строши лаптопа преди 2 години, и до сега сигурно не си е купувала. С 3 години по-голяма от мен, но надявам се да се срещнем някой ден. Да влезне в скайп (мнооого рядко става това, влизала е за последно може би преди близо година) и така да ме добави и да й припомня за мен и да се срещнем :)
Тъй че, да не казвам, че си помислих, че може би това си ти :) но мисля, че трябва да му пишеш, щом го искаш, не трябва да се отказваш. Може да го е срам, казвам го защото аз самия съм срамежлив и то много. Може да си мисли, че ти никак не го харесваш, може да не е имал кураж да те покани на кафе, да се е отказал да се срещнете и т. н.

8.   Казваш, че няма комуникационен контакт и в същото време сте се разбрали да се видите, но той не е дошъл. Противоречиш си! Мога ли да попитам на колко години си ти и той на колко години е?

9.   Аз съм изцяло за №8 противоречия... Май в теб живеят повече от двама човека. Думите и делата ти са също в противоречия.
Говориш да свалиш маските, значи до сега си била с маски... Ти не си искрен човек за мен. В теб съществуват, лъжа, лицемерие, двуличност... Незная на клко си, но по разсъдак си на не повече от 18 год. Просто личноста за която говориш те е разбрал колко струваш по някакъв начин и се е отдръпнал, това и всичко. По добре си обърни внимание на себе си, а после каквото дойде ;-)

10.   Обади му се и говорете и се разберете ако не си направила някоя каша, че като чета нещо е написано несмислено.

11.   аз съм също така, пиша си с едно момиче в скайп от известно време, разбрали сме се, че ще се видим и като гледам и двамата много искаме да се видим, но аз се притеснявам, че като ме види какъв съм безработен и безпаричен и ще ме отбегне. Тя не е материалистка, но все пак винаги има малко или много значение парите когато нямаш и една стотинка и си с твойте си депресии те пречат на хората аз поне така мисля. Желая ти успех