Ще сгреша ли ако го напусна?
Не мога да се справя със собствения си живот...
И понеже съм, изглежда, толкова нерешителна съм тръгнала да търся съвети от напълно непознати...
Във всяка една история, свързана с вземане на трудно решение участва един мъж, или една жена... В моя случай е мъж.

С приятеля ми сме заедно от години, живеем заедно на квартира в град, който не е роден и за двама ни.
Сега той е решил, че иска да се върнем там от където сме, да започне собствен бизнес и живота му да стане едва ли не рай, понеже сега все нещо не му достига(от материална гледна точка).... И общо взето се получава един леко смешен и глупав парадокс, живеем заедно, говорим за бебе и сватба и в един момент решава, че ще се върнем в оня град и всеки ще си заживее щастливо при мама.... Заедно ще сме на думи, но всеки да си знае къщата. Дори не си направи труда да отправи предложение от рода на "искаш ли отново да живеем заедно, но на друго място"....

В миналото имахме много проблеми(дори не съм сигурна дали и до днес не продължават), той ми изневеряваше, аз го хванах.

Друг е въпросът, че изобщо не си направи труда да ме попита дали искам да се случва нещо подобно. Един ден се прибра от работа и просто ми заяви "Аз реших"... апък мене кучетата ме яли, грам не го инетерсува на какво мнение съм аз....

Сега отново е някъде с приятели си, пият бира и обсъждат грандиозния план, апък аз си седя и се жалвам на непознати.

Затова искам да ви попитам, как мислите-ще сгреша ли ако го напусна. Понеже от години той ме дърпа назад и падам вс епо-долу и долу заради него....

Коментари

1.   Не избързвай, според мен е по-добре да му отвориш тази тема и да си поговорите хубаво кой какво мисли по въпроса. Ако не те чуе, знаеш какво да правиш... /Gerrard

2.   Най-важния въпрос е обичаш ли го? А той теб? Поговори с него. Или опитай да живееш без него за малко може да се чувстваш по- добре никой не може да ти каже дали да си с него или как да постъпиш - най-добре знаеш. Ако не се разбирате и не можете да вземете общо решение, по-добре да продължиш напред.. :)

3.   Ако чувствата ти към този човек вече са изстинали, просто го остави. Ти казваш, че те тегли назад, тогава просто му кажи всичко което ти е на сърцето. След изневярата при която си го хванала, защо не го остави? Кой дава гаранция че когато е с "приятели"пак не го прави? Може би трябва да започнеш наново и да знаеш, че никога не е късно да срещнеш подходящия човек... :):):)

4.   Помисли и реши, но сама казваш, че те дърпа надолу! Смятам, че ако държи на "Вас" ще те изслуша и теб, поговори с него! Успех!