Как да го забравя?
Как да го забравя? Беше най-добрия ми приятел, човек с когото се разбирахме отлично, моята духовна половинка. Бих казала, че е любовта на живота ми, закъсняла и тъжна, но силна и истинска. Никога не си позволихме да правим секс, въпреки желанието си да сме заедно. Останахме верни на семействата си. Разделихме се, защото сметнахме, че така е по-добре за всички ни. Сега ме боли много, опитвам се да продължа напред, но не мога да преодолея болката и тъгата. Времето лекува ли? Отчаяна съм.

Коментари

1.   Много ми е трудно да коментирам. Мъж съм. С разликата, че не възнамеряваме да прекратим връзката си, съм в същата ситуация. Знаем, че някой ден, рано или късно раздялата ще дойде, но и двамата не искаме и да мислим за това. И правим всичко по силите си да не я допуснем. Няма какво да замени неземните мигове през които сме заедно, колкото и малко да са. И никой от близките ни не би ни разбрал, ако споделим или по друг път научи. Но не мога да ви дам съвет. Не зная как бих постъпил, ако някой реално застраши връзката ни... Подозирам лавина от упреци за това, че подвеждаме семействата си, но аз зная, че не е така - никой в семейството ми не е лишен от нищо, от което се нуждае. По скоро семейството е на пиедестал. Нали се сещате колко са празниците на които сте с любимата си?...

2.   Абе хораа??? Ако вие не се борите за щастието си никой няма да ви го поднесе ей така!! Научете се да живеете за себе си не за околните!! Живейте своя си живот, твърде кратък е за да се подчиняваме на другите!!! Не си поставяйте прегради сами искайте и ще получите... сигурна съм!!!!!!!

3.   Семейството е най-важно. Всичко друго е егоизъм и гевезелъци. Мързеливците си търсят забавление извън дома. Не желаят да си поемат отговорностите и се оправдават с липса на любов и разбиране от страна на хората в семейството им. Не може да създадеш семейство, дом и деца, а след това да хукнеш да се забавляваш с "любовта на живота си". Виждали сме ги такива. Не зачитат близките си, а като се разболеят и имат нужда от грижи, "голямата им любов" забравя, че съществуват. Пак нещастните им половинки и децата го отнасят.

4.   №3, не разбрах какво отнасят "нещастните им половинки и децата". А май и на теб не е ясно. За да ти се изясни, ще ти кажа: всичките сили и енергия, на които сме способни, и то безвъзмездно. И без признателност - с упреци. И понеже "семейството е най важно", му държите здраво юздите с ревност, скандали и перманентен контрол. А да ви питам: на кино ходите ли? Или на концерт? Защо не искате да приемете за нормално, че "забавление извън дома" не е нищо повече от другите изброени, само, че с многократно по въздействащ емоционален ефект. Защо го приемате за предателство? Другите две също ли са предателство? Бе я, аман от моралисти!... Като не ставате за друго поне си пестете съветите и коментарите.

5.   Миличка Душичка незнам какво да те посъветвам мило :(

6.   Номер 3 към №4/вероятно авторката/: Много съм наясно какво обяснявам. Твоят коментар обаче не е ясен. Доста истерично си реагирала и си писала несвързано. Думата ми е за това,че много семейни търсят забавление извън дома си,пренебрегвайки децата и съпругите или съпрузите си. Но когато ги споходи тежка болест и имат нужда от постоянни грижи за елементарното си съществуване, насреща са само децата и брачната половинка. Приятелите изчезват. Остава семейството. Между другото - ставам за доста неща!

7.   Познато усещане за окови в името на обществото. Но любовта е дар, който можем и ще трябва да си изживеем. Въпреки.

8.   Искайте и щe получите! ;]

9.   Времето лекува, но когато искаш нещо сега и толкова много, защо нещо трябва да го премахне...

Смисъл... обичаш някого ...а тои е от 200 км примерно.. защо трябва да си казваш така ЩЕ Е по добре.. а не да направиш всичко възможно да си с него.

10.   Благодаря на всички за коментарите и мненията! Номер 3, не, коментар 4 не е мой! Авторката.

11.   Времето Не лекува.. Само ти помага да забравиш! : )- yCMuxHaTa [Ewa]

12.   Разбирам те напълно, разликата е само, че ние искаме да вземем това решение за раздяла, но не можем... Мисля си, ако го оставя - как ще го забравя? ! Вероятно ще съм в твоето положение някой ден... Ако това между вас е истинско- не го оставяйте неизживяно. Рецепта няма, трябва да мине много време, но болката от тази любов ще си остане. Съветвам те да се бориш за нея, само така ще се чувстваш жива

13.   Определено номер 11 има право и аз съм на същото мнение - времето просто ти помага да ПОзбравиш и да приемеш по-леко нещата. То не лекува.