Измама с кредитни карти?
Добър вечер,
искам да попитам и ще бързам да го напиша малко неграмотно и без особено препинателни знаци. Значи обявих си телефона за продаване в един български сайт и някав чужденец се свърза с мен пишейки на английски. Каза ми да го потърся на имейла да му напиша колко е цената в евро на продукта, който продавах. Написах му в ймейла колко пари му излиза в евро. Той се оказа, че е от Нигерия и ми поиска да му дам акаунта в пейпал - щял да ми преведе парите там или да му дам Айбана на сметката си и името на банката за да може да ми преведе парите и там. И третото не знам точно но ми каза май ако искам да му подам зявка за трансфер на парите от моя акаунт в пейпал до неговия. И ми даде накрая адреса си до Нигерия заедно с града и улицата до където да го пратя като ми посочи ако искам да използвам Български пощи за тази цел. Не знам дали е измама или не и затова искам вашият отговор. Просто ми е чудно, защо този човек иска да му пратя телефон, който се намира на толкова километри от него. Кажете какво мислите, все пак ако не е измама ще е изгодно за мен, тъй като му обявих малко по висока цена от зададената в сайта, защото е чужденец разбира се и ще съм с малко повечко пари отгоре. Но дори и да не стане здраве да е : )

Коментари

1.   Измама е, не се връзвай!

2.   Знам ги тия нигерийци големи мошеници са. 100% измама!

3.   Просто помисли -чак от Нигерия ще се интересува от телефон? И става дума само за някакъв телефин, колкото и де цене искъп това е телефон. Не си давай никакви банкови сметки! Просто го отрежи! Какволи няма по света? Не слушаш ли новини? Измами навсякъде, изобретателни колкото си искаш, та няма да се учудиш как ако имаш парички в банковите си сметки току са изчезначи, че даже си и заборчляла. Не давай такива данни на непознати! Защото ако го направиш ми се струва, че после ще пишеш тук" измамена съм"....

4.   Абе ти добре ли си? Нерде от Нигерия ще тръгне да си купува телефон от България. Забрави ги тези Нигерйски, Марокански и други африкански афери.

5.   Не е измама. Просто там нашите бракми струват много пари, понеже вноса е ограничен. Налага им се да купуват от "белите" страни.

6.   Класическа измама. Ако разбираш английски напиши в Гугъл "nigerian scam" и се информирай по-подробно. Има-няма 18 милиона резулатата дава търсачката.

Пиши му направо да те свърже с финансовия им министър или принца им или който там беше, дето иска да прехвърли 120 милиона долара на банковата ти сметка и ще ти даде 2% от сумата, защото иначе няма как да я изнесе от страната. Има нужда само от банковата ти информация човека :))))

7.   Ако не си разбрал досега, най-много измами стават с черните маймуни от Нигерия! Следват Сенегал, Либерия, Мавритания и т. н.
Щом е от Африка-бягай далече, не му давай мейли, телефони, акаунти и др. подобни!
Просто ще те източат, както комунистите източиха държавата през 1996г. и ще се наложи да почнеш от нулата!
Гледай умно нашите цигани и си представи негъра отсреща, как се кефи на глупостта ти и как се кани да те прецака!
ПОМИСЛИ: ти ли си по-умен или той???
-------------------------------------------------
Руис ван дер Мерве

8.   Че е измама, измама е.
Ако настояваш да се набуташ и да опиташ, отвори си ПРАЗНА банкова сметка само за целта.
Ок, изпрати му телефона, но го накарай той да си поеме разноските и готово...
Ако иска да те източва, няма как да го направи...

9.   Ха, ха - леле колко тъпи хора имало., направо не е истина! Обаче както е казал Айнщайн - Вселената и глупостта са безкрайни, като за първото не е съвсем сигурно.

10.   Благодаря ви много за коментарите. Ами и аз така помислих - че е измама. Не съм му отговарял оттогава няма и да го направя. Мерси за съветите. Поздрави

-АВТОРА-

11.   преди всичко, каквото и да продаваш трябва да проучиш страната на купувача, новини, истории и т. н.
аз лично знам, че от нигерия наистина купуват наши стоки защото са в пъти по-евтини от там. имам приятел нигериец. и той ми е източника на инфо. пък ти сам си прецени... и късмет :)

12.   Аз ли съм тъп или може ли някой да ми обясни по какъв начин могат да ти източат сметката като ти знаят САМО IBAN-а? По принцип номер на банкова сметка е публична информация, на всяка фактура от по-голяма фирма пише номерата на сметките им, някои хора си ги пишат и на визитките. Само с номера в ръце единственото, което могат да ти направят, е да ти преведат пари - което едва ли някой ще откаже.

Виж - много по-опасно е да си даваш номера на кредитната карта, защото с него може да се пазарува в интернет (това с трицифрения код отзад е бошлаф работа), а и могат да се издадат фалшиви карти, на които е записан дадения номер. Тогава може да плащаш в магазин с тая карта дори без кода от задната страна.

Но като цяло съм съгласен, че историята намирисва много силно. Аз ако бях наистина щях да си създам празна банкова сметка и да му я дам, само ей така от любопитство да видя кво ще стане.

Кубрат

13.   и на мен ми писаха същите неща,същия случай като вашия имам и аз спирам с коренспонденцията с този човек който иска да му пращам камера до Нигерия,съмнявах се от начало но исках да видя до къде ще стигне.И според мен е измама!!