Трябва ли да се чувствам като кучка?
Като всяка млада жена имам ухажори, но един от тях ми се стори по-нахален от останалите. Той е приятел на гаджето на най-добрата ми приятелка и ме видял с нея. Харесал ме. Добави ме във фейсбук и скайп. Започна да ми пише. Аз се държах по-студено с него, за да му покажа, че не споделям чувствата му. Няколко пъти му отказах да излезем на кафе.
Той директно ми заяви, че ме харесва много и попита дали има шанс за нас. Не съм го лъгала и разигравала. Категорично му заявих, че няма да се получи и не бива да храни надежди. Останах с впечатление, че съм била достатъчно ясна.
Но на другия ден той дойде, , случайно" с гаджето на най-добрата ми приятелка. Бяхме четиримата на кафе, но аз говорех само с приятелката си и го игнорирах.
Въпреки всичко той не спря да ми пише непрекъснато. Нямам против да ми пише, но той постоянно повтаряше колко ме харесва. Освен това пишеше и на най-добрата ми приятелка колко много ме харесвал и докладваше какво си пишем. Нямаха друга тема освен мен. А на гаджето й говореше за мен, като казваше, , жена ми", , , любимата ми", , , моята" при положение, че съм му обяснила, че няма да съм с него. Освен това продължаваше да идва с гаджето на приятелката ми и да ми се натрапва. Искаше от мен целувки и се сърдеше, че не ги получава.
Накрая не издържах и го блокирах. Той започна да говори, че имам камък, а не сърце, че съм била като всички. Трябва ли да се чувствам виновна, че постъпих така?

Коментари

1.   Не трябва да се чувстваш виновна. Знам, че не е приятно и на мен ми се е случвало. Но в крайна сметка е по-добре така отколкото да ги залъгваме и да си играем с тях. Ще му мине! ;)

2.   Ха, мила, защо не му теглиш една майна а въпросния нахалник. И аз съм изпадала в такива ситуация и да ти кажа честно, след като не си отговорила на очакванията му, е нормално, меко казано, да яде ла*на... Нали знаеш, че при хората е като вродено да обиждат това, което не могат да имат... Продължи живота си и не обръщай внимание на такива хлебарки.... Успех!

0ne in a milli0n, 20

3.   Не! Права си напълно. Това е повърхностно момче, ако те харесваше щеше да уважи отказа ти. Това си е чисто нахалство. Даже много си издържала. Така се държат комплексирани и изоставяни в миналото момчета. Те просто се правят на близки с някоя, при липса на взаимност я наричат моя за да станат интересни, а не са. Искат да изглеждат самоуверени, а не са. Ти си по- умна от него, не си виновна за нищо. Хич не му се давай!

4.   постъпила си правилно, не обръщай внимание на коментарите му

5.   Почстъпила си точно както трябва, той е много нахален явно.

6.   Честито, мацка, сдоби се с поредния навлек ужасТен:))Че и се питаш дали не си била прекалено рязка... този не е добре с горната глава, живее в измислен свят, намира си любима и независимо от нейното мнение по въпроса, и дори неизлязъл на среща с нея, вече я квалифицира, че е студена... Много правилно си постъпила, защо да даваш напразни надежди? Освен това е и опасно-този тип е психически нестабилен и не се знае накъде ще превърти, ако не му кажеш направо да не се надява... Живей си спокойно, бъди щастлива;)
Катя

7.   Простак и комплексар, нищо друго!!! Нито култура, нито акъл!!!
---------------------------------------------------------------------------
Не си виновна за нищо, а само за това, че си му обърнала внимание!!!

8.   Очаквай скоро да тръгне да разправя, че ти е изневерил :-)

Кубрат