Приятелство между момче и момиче не съществува, винаги единия се откланя от пътя
Приятелство между момче и момиче не съществува, винаги единия се откланя от пътя. За съжаление този някой съм аз. Със това момиче се познавам от година и половина, за което време станахме ужасно близки. Тя е страхотно умно и красиво момиче, но напоследък попада само на глупаци. Цялата и душевна мъка се изливаше върху мен, но аз нямах проблеми. Докато не дойде момент преди месец, когато нещо изщрака и я видях в друга светлина. От този ден не можех да спра да мисля за нея, но знаех че правя голяма грешка и си траех, колкото и да ми беше трудно и да се опитвах да забравя. Тази мисъл ме побъркваше и преди няколко дни всичко изби и си казах всичко, във едно писмо във мейл-а, защото ми върза тенекия да се видим и не можех да чакам повече. В края писмото завършваше нещо от сорта-знам, че е грешка, за това няма да ти се сърдя ако не ми проговориш повече. Доста тъпо, но както и да е. Получих отговор, легни се наспи и не се притеснявай, което тотално ме изкара извън релси. Един приятел нещо само я зарибяваше във социалната мрежа, а той е от друг град и тя му се връзваше. Беше ми писала че ляга, а още 1 час си пишеха по стените. Казах му да я изтрие, за да няма проблеми, а аз си навлякох проблемите. Нямал съм право, така да правя, и ако с писмото нищо не съм развалил с постапката ми съм...

От този ден, ни вест, ни кост. Един разговор със 2 изречения в който я помолих да ми отговори на няколко въпроса, които ме интересуват и повече няма да я тормозя на тази тема-пак ме възнагради с мълчание. Май загубих приятел със глупавите си действия...
Как да постъпя според вас в бъдеще с това момиче?

Коментари

2.   Ами поговорете, извини и се, но не знам тя дали ще иска пак да сте приятели щом знае какво чувстваш и правиш проблеми. И аз съм на мнение, че приятелство между момиче и момче няма

3.   Ех... А ти търсиш сега, .. проблема в себе си! ... :) А къде е този проблем - никъде. Направи си услуга и не се обвинявай за глупости. Да, а не е ли? Нима си виновен че си я харесал, че си се повлюбил в нея! ... Какво да се говори :)) Тя е както се вижда, все още непорастнала! И не осъзнава какво има, нито какво иска! ... Чудиш се дали е така? Ами щом се наслаждава на чуждото внимание, при условие че може да има твоето! Значи сама не си знае "интересите". За нея нещата все още са на етапа, несигурност и забавление. Защо ли? Защото не оценява че за нея си приятел, близък душевно човек! Какво? Да не би да си бил задължен да и бъдеш грубо казано "душевно кошче" :D Изслушвал си я, общувал си с нея, разбирал си
я, защото още в началото ти е била приятна ;) Разбира се тя просто го е приела като възможност да се разтовари, без да я е грижа за теб! ... Било и е лесно до момента в който си намесил чувствата! ... :)

Хах, .. глупаво e, как реагираме щом близкият ни или който и да е човек има чувства към нас! ... Какво за бога страшно има в чувствата? ! (Това към хората изобщо :)) Ако няма чувства, офф тя/той е безразличен, ако има, следва или нелепо мълчание, или грубост, или разиграване! ... Не ви знам хора, но над такива истории има за какво се замислите! ... ;) Не всеки ден е Велик Ден, и не всеки ден някой ще ви признае чувствата си, имайте уважение към хората и към себе си! Защото ако днес отхвърлите една възможност, каквито и ще да сте, няма гаранция че утре ще има друг шанс :) Та... според мен сега тя не знае как да общува с теб, защото и тя те харесва :) Ама нали знаеш, горделивостта е голяма работа! ... :)) Свикнала е да те има за човека на който споделя, и не иска да си позволи да те погледне с очите на чувствата! ... Едно е сигурно, с действията си и доказал че я харесваш :)

Хммм.. дай и време! Да си поживее, да помисли. Е... доста зависи и какво си и казал, може да те е възприела погрешно, демек че и се налагаш, месиш, че я обсебваш. А момичетата не обичат да бъдат обсебвани, или някой да им се меси (всъщност кой ли пък обича :)) Ооо, .. преди времето и напиши едно писмо, вътре се постаряй да изразиш как се чувстваш, какво чувстваш, да и се извиниш за постъпката си, бъди откровен. Или да и пратиш SMS, ако и имаш номера. Ииии.. после каквотo стане! ... :) Така или иначе, не губиш ти, губи тя :) Знаеш ли защо? Защото без теб, остава без човек на който да споделя, а на днешно време е много трудно да намериш на кой да се довериш! ... Усмивка на лицето и надежден дух, това да се вижда в теб :) Нищо не е приключило, тя не си е казала финалните думи, нито ти. Проведете ли отново разговор, гледай да не изпадаш в
подробности, да не и се натрапваш! А и нищо да не стане в бъдеще, друга ще те оцени :)

П. С. Който иска да ми зададе въпрос, или каже нещо. Може напълно АНОНИМНО да го направи на [НАРУШАВАНЕ НА ПРАВИЛАТА] :) Не е нужна регистрация. Гарантирам, ще има отговори.

~winterfire~

5.   Доста странно се чуствам. В момента не контактувам с нея, защото имам чуството че се натрапвам. Аз вече изразих чуствата си, написах какво мисля и как го мисля. Не съм загатвал дори за обсебване или контрол, въпреки че много лесно мога да го наложа, но не това е начина.
Дали ме харесва или не, за съжаление не мога да кажа. Ще се срещна с наша обща близка, която ни запозна за да поговоря с нея. Но разговор с нея е изклюбен, защото ще приключи бързо, под предлог че има работа или просто за да отбие номера ще каже 2 изречения и това е. Може ми просто ще я оставя, да си почине и ако някой ден се замисли какво е изгубила, ще се свърже с мен. Ден, когато няма на кой да плаче на рамото, или да става посред нощ за да и оправя забърканите истории...
Искрено се надявам да се върне всичко както преди. Този сюжет, го играя вече втори път, но първия премина много по разумно и смислено. Просто с девойката си дадохме почивка и погледнахме като големи хора на нещата. В момента всичко е по старому и сме отново приятели и можем да разчитаме един на друг.
Това е съдбата на доброто момче, приятел с всички, но не желан от никоя за съжаление. Хубав ден!

6.   Здравей авторе! И аз съм на мнението че е невъзможно приятелството между момчета и момичета.... Говоря го от личен опит. Преди няколко месеца се влюбих в най-добрия си приятел с който се познавахме от 4 години и си бяхме ужасно близки.. докато в едни момент.. бяхме на море заедно и... нещо стана и аз се влюбих в него. разбира се направих грешката да му призная чувствата си и той ме разигра... най - добре ще те посъветвам да не се занимаваш повече с това момиче...

9.   здравейте искам да попитам аз и едно момиче сме приятели може ли да се обича ме кто приятели??

10.   не-мога без приятелка

11.   Малко стара тема но...
Защо да няма приятелство между двата пола!

12.   За нея не е проблем, че я обичаш, проблем е станал, като си тръгнал да я контролираш, с кого да си пише. То ест, си почнал да плашиш и разгонваш момчета около нея. Така си си присвоил права, които тя не ти е дала, защото не сте имали никаква взаимност като гаджета.

13.   ГОДИНА И ПОЛОВИНА И ЧАК, СЕГААА СИ Я ХАРЕСАЛ като жена? ! почакай още толкова, 50 на 50 или да или не, ще те заобича :) :)

14.   Към автора:
Приятелю, не знам дали още влизаш тук... Аз съм в абсолютно същото положение като теб. С момичето се познаваме малко повече от половин година. Първото ми впечатление за нея беше за една много позитивна, лъчезарна и чаровна млада жена. Разбира се, и външният й вид също е фактор, макар и да не е най-голямата красавица, която съм срещал, има доста приятни черти на лицето. Няма да крия, че и от външия й вид бях привлечен. Но това, което истински ме грабна в нея, беше излъчването й, характера й, отношението й към мен. Нали знаете - оново неосбяснимо чувство, което те завладява, когато видиш ЧОВЕКА за теб. И въпреки, че в обкръжението ми има и по-красиви жени от нея, на никоя друга не мога да погледна със същите очи като на нея.
Цялото това лъчезарно излъчване обаче разбрах, че е било до голяма степен една маска. Сподели ми, че се е разделила с приятеля си преди известно време и явно все още не може да го преживее. И доста други лични неща ми е споделяла. Както се изрази и номер 3: аз съм й "кошчето за душевния отпадък". И въпреки това, този факт никога не ми е тежал, подкрепял съм я винаги, правил съм й безброй услуги и съм й съдействал за какво ли не... Защото вярвам, че мъжът трябва да е преди всичко кавалер (така съм възпитан, макар и да съм израснал без баща), мъжът трябва да е силния и даващия подкрепа. Разбира се, в доста по-редки случаи и тя е правила малки жестове за мен, с които е показвала, че ме цени.
В началото на познанството ни живо се интересуваше от мен, от моите хобита и интереси, постоянно ме питаше какво правя, как съм и т. н. Намеквала ми е, че ме харесва не само като приятел. От около 2 месеца обаче имам чувството, че ме игнорира често, търси ме почти само когато има нужда от нещо. Понякога и аз съм имал нужда да споделя своя болка с някого, но това, което срещам от нея в такива случаи най-често е игнориране. Все пак в този период е имало реплики от нейна страна от рода на: "Не знам какво ще правя без теб! " Идвало ми е често да направя крачката, за да защитя достойнството си и да я "нахраня" за начина, по който се държи с мен напоследък. Но това, което ме възпира е онова чуство, което се появи в началото на нашето познанство. И това, че все още има частичка от онова отношение... С две думи - влюбен съм... Може би грешката ми е, че не действах в началото, когато имаше по-явен интерес, а сега съм много дълбоко в приятелската зона, дори може би още по-зле - в ролята на душевна изтривалка съм...
Надявам се и аз като автора някой ден да имам възможност да й споделя какво наистина чувствам.
Не знам, ние мъжете явно по-рядко се влюбваме от жените, но когато се влюбим, то е по-силно и влюбването ни кара да се държим несвойствено, размекваме се.
Номер 3 е написал много хубави неща, има много върху какво се да се замислиш...

15.   Е сегa, не съществувaло приятелство между момиче и момче. С нaй-добрия ми приятел се познaвaме от училище. Повече от 10 години сме вече приятели. Кaто брaт и сестрa сме. Всичко си рaзкaзвaме, нa всякaкви теми говорим, прaвим си услуги. Той е бисуксеaлен, aмa всичките му гaджетa сa били момичетa. Ходилa съм у тях много пъти, дори съм остaвaлa дa спя в стaятa му след купон. Никогa той не ми е прaвил други предложения. Дори сме говорили нa тaзи темa. Не искaме дa рaзвaляме нaшето прекрaсно приятелство с любовни недорaзумения. Любовните връзки сa много сложни и често зaвършвaт не добре. Пък ние с него нито веднъж не сме се кaрaли.

17.   Здравейте
Според мен има такова приятелство но е прекалено трудно защото двата пола имат различно мислене. Но е напълно възможно друга да го искат и двамата. И за хората който имат такова приятелство им пожелавам никога да не го губят, защото е важно!!!!

18.   Здравейте! Момче на 18 години съм и в последно време съм изпаднак в някакъв неблагоприятен период със едно момиче. Преди време обичах много това въпросно момиче но тя тръгна със едно момче от компанията но със времето явно той беше тръгнал със нея просто ей така. Бях много тъжено от този факт но по някакъв начин със това момиче отново си бяхме много близки по време на тяхната връзка. След известно време те скъсаха и тя се чувстваше много гадно от този факт и аз се опитах да и помогна. В този момент аз още я харесвах много и отново правих всичко за да се получи между нас, но без успех, тя отново скърбеше за момчето на което не му пука за нея. До ден днешен нещата са същите, но с малко промени, мойте чувства ги няма вече, тя продължава да тъжи за същото момче, а ние още сме много близки. Не мога да проумея как едно момче и момиче могат да са толкова близки след нещата които се случиха между нас, защото се опитваха да ни скарат, след това се разделихаме за кратко, но отново се сдобряваме и се подкрепяме и си казваме че не искаме да се разделяме. Сега аз работя и не можем да се виждаме толкова много но по някакъв начин се търсим въпреки че нямаме чувства един към друг като за повече от приятели. Малко съм объркан и бих искал да чуя вашето мнение по въпроса, ще бъда много благодарен.