Срам ме е да кажа "Обичам те"
Срам ме е също да кажа "Благодаря", или "Прости ми". Има човек на когото бих искала да кажа всички тези неща, той ми ги казва, но когато стане мой ред не успявам. Лесно ми е да кажа "мразя те", да обиждам, да обвинявам-така съм свикнала. Изпитвам слабост, когато трябва да кажа хубави думи. Може би отчасти се дължи на възпитанието ми, защото са ме възпитали никога да не показвам слабост и чувства. Всъщност дълбоко в себе си обичам силно и ги мисля тези неща. Всеки ден благодаря на Бог, че го имам този човек зад себе си. Не го имам за даденост. Дайте ми съвет. Как да се преборя срещу себе си. Знам, че когато го кажа човекът ще бъде най-щастливият на света, а аз искам той да бъде. Усещам обаче страшна съпротива в себе си. Сякаш ще изгубя гордостта и достойнството си. Кажете, случвало ли ви се е на вас и как се преодолява.

Имах един случай преди години, в който го казах/по точно измрънках/ и се почувствах сравнена със земята. Незнам защо ми е толкова унизително. А това е прекрасно чувство-най-прекрасното. Помогнете ми.

Ж 22г.

Коментари

1.   Няма страшно, а и да кажеш "обичам те" на точния човек може само да ти помогне.

2.   Не е срам, а прекалена гордост..

*Syndrome

3.   Също като приятелят ми си. Да знаеш, ако не се пречупиш ще съжаляваш. Студеното ти държание може да се изтълкува, че не цениш, не уважаваш и не оценяваш изобщо нищо добро, което се прави за теб. Все едно всеки ти е длъжен. И що за глупост е пък това "никога да не показвам слабост и чувства. "? Ако мъжа до теб е достатъчно търпелив и те обича и също така е твоята противоположност може да ти повлияе в положителна насока.

4.   Прав е Синдром.

Ако не можеш да го кажеш, пробвай да го напишеш. На всички ни е по-лесно да пишем, отколкото да говорим очи в очи.

Кубрат

5.   Аз съм на 22 и допреди година не бях казвала " Обичам те" на никой. Не го чувствах.. но ето, че срещнах човек, на който го казвам почти всеки ден и обичам да му повтарям тези думи :)))

6.   Щом не можеш да кажеш обичам те значи ти не обичаш този човек!

7.   Ох и аз съм така :D .. Смисъл не точно но .. винаги първият път ми е трудно да кажа "обичам те" или нещо мило на моя приятел .. Не знам защо е така но пък после вече изобщо не ми пука .. Опитай и ти престраши се и ще свикнеш .. ;)

8.   И гордост не е. Възпитание е. Това ми беше първата мисъл и после стигнах до реда, в който и авторката сама го казва.

Истината е, че трябва да просто да си пречупиш езика. И ако не беше само относно "обичам те", може би нямаше да мисля така. Но когато не можеш и да се извиниш, и да кажеш благодаря, това си е чисто и просто кофти възпитание.

Бих я попитала дали само на този човек не може да благодари и да се извини, или на всички - приятели, роднини... Имам спомен, че в далечните и мрачни години на пубертета си и аз бях така. Най-ми беше трудно с "благодаря". Ами просто го казвай. В началото ти изглежда странно да чуваш такива думи да излизат от собствената ти уста. Но се свиква. И ти гарантирам, че след това първо ще се стане естествено и второ - ще се харесваш повече.

Има неща, които човек не може да промени - черти на характера, черти на външността, ако щеш. Но има неща, които зависят единствено и само от теб и колкото и невъзможно да ти се струва, се променят лесно. Щом си достигнала до извода, че трябва да промениш това у себе си, при това си достигнала до този извод сама, пътят напред е лесен. В крайна сметка това е най-безпроблемният начин човек да се развива и да върви към по-добрият вариант на самия себе си - без да преминава през разни катаклизми. Просто го реши и действай. Успех!

Д.

9.   Напиши му го, щом не можеш да го кажеш! Все от някъде трябва да започнеш.

11.   Аз съм точно като теб, не че не обичам, просто се чувствам безкрайно унизена като го кажа. Въобще не е лесно, но поне е от сърце. Това е заради отношението на родителите ти, явно те рядко са ти казвали хубави неща. При мен също е така-майка ми и баща ми никога не показват чувствата си към мен или помежду си. Не обвинявай себе си или тях, те едва ли нарочно са такива. Аз се занимавам с психология и това много ми помага да си обяснявам някой мои проблеми. Има много книги и материали ще ти помогнат да си обясниш много неща и да разбереш себе си. Препоръчвам ти ''Излекувай живота си на Луйз Хей, както и детска психология.

12.   Авторке, и аз съм така.. , докато не се престраша да го кажа първия път. После вече ми е много лесно и не ми пука : )))

УСПЕХ и няма нищо срамно

13.   И аз бях така.... но знаеш ли когато го казах за първи път бях на почти 30 години, дотогава никой не беше заслужил за мен тези думи и несъжалявам - казах ги на човека който наистина обичам и то без никакъв проблем.
Сега мога да му го повтарям всеки ден и за мен е нещо нормално... сигурна съм, че ще кажеш на човека който истински те развълнува....