Удари ме...отново
Здравейте! Историята е много дълга, но по-важното е, че... когато се скарах с приятеля ми един ден/и други пъти сме се карали, но никога не се е стигало до там/ аз се ядосах и го шамаросах, след това той ме удари.. блъска ме.. много пъти. После беше гузен и се извиняваше, реших, че ако му простя ще е за последно.

Вчера пак се скарахме, аз плачех, той не ме слушаше, едва ли не ме имитираше, аз отново се ядосах и го шамаросах.. и той пак посегна. Пак ме бута, блъска, удря. Отново съм синя и подута и много много ме боли.. не само физически, но и психически
Днес пак е гузен и казва, че му е мъчно за това, което се е случило, но не знам...

Знам, че имам и аз вина, че съм го предизвикала, че и аз съм го ударила... но в същото време се чудя трябва ли да обвинявам себе си или просто отказвам да призная истината

Имам нужда от съвет и благодаря на всеки отговорил
Предполагам, че някой може да попита... на 20съм и живеем от 1 год заедно

Коментари

1-50 от 63

1.   каквото повикало такова се обадило! Не можеш да очакваш да биеш някой а той да седи и да те гледа влюбено.

2.   Няма значение кой е виновен, просто има една граница, която я минавате. По-добре да се разделите. И ти си виновна, че си го шамаросала, но предполагам той те е предизвикал по някакъв начин, с това, че не те е слушал. И аз съм като теб. И аз съм го правила тоя номер.. Даже ходих веднъж до спешното понеже толкова силно го ритнах моя по крака, че моят крак се поду целия и не можех да ходя.. Но не ме е пребивал после.. случвало се е да ми отвърне с шамар 2 пъти мисля.. Абе като цяло си е болна работа... Опитай наистина да си тръгнеш от него, намери човек, който няма да те предизвиква изобщо да удряш шамари, който ще те разбере. А за да се оправят нещата с настоящия ще трябва много търпение и говорене, и компромиси! Помисли дали ще сте способни, а така направо си съсипвате нервите!

3.   Е това не го разбирам. Ти можеш да удряш, а той не? И се чудела дали да обвинява себе си. Е, не, не мога да го схвана. Това, че ти си жена, а той мъж, значи ли, че той не може да изпитва унижение от един шамар? Виновна си. Ясно е. И той е виновен.

Какви са тия отношения с шамари от двете страни? Ако виниш за нещо него, то вини за същото и себе си!

Д.

4.   Започваш първа с шамарите, а и според кой морален кодекс само вие имате правото да удряте? Не бих ударил в такава ситуация, но бих те зарязал, имаш проблем с нервите.
Мечо Пух

5.   Виж какво момиче има една мног бярна и мъдра поговорка, която гласи : "Не прави това, което неискаш да ти правят на теб! "... Ако всички спазваха това едно единствено правило в живота, нямаше да има убийства, изнасилвания, кражби, грабежи, предателства, изневери, измами, лъжи, завист и тн. И света щеше да е едно пракрасно място. Но естествено тази поговорка всички са я чували но не я спазват. Като ти го удряш ами няма да ти седи и да ти мълчи... ти това ли очкваш? Садистка ли си каква си? Това да не ти е някой роб? Ок карате се викате заяете, дори и ти да си била права, това не ти дава право да му посягаш. Какво като е мъж... това значи, че щом е от мъжки пол може да се удря позволено е? Караници и думи са едно, физически удар е друго, а както сама казваш ти първа нанасяш физическите удъри, и той ти е отвурнал момчето, разбиеам го напълно. И мене мъжа ми ако си позволи да ме зашлеви докато се караме и аз ще му зашлевя един, каквото повикало такова се обадило. Вярно че в Библията пише като те ударят по едната буза, обърни се и дай и другата.... но това е едно поклонническо и робово мислене и не смятам, че е правилно. Много е просто.... не го удряй и той няма да те удря. Щом ти първа посягаш това, че си момиче не те оправдава по никакъв начин. Ти си си насилник. Ако те удря без да си го докоснала и без причина вече е друг въпрос и тогава коментара и съвета ми щяха да са съвсем други, но доколкото прочитам не е такъв случая, така, че малко се чукни в главата и си здържай нервите. А и не само нерви, това е просташко и нисше държание.

6.   Бягай по-далече от него докато е време, миличка!!! И никога не си имай вземане даване с подобни типове.!!!!

7.   Интересен казус, на който все още не мога да дам отговор... Преди време бях във подобна ситуация, но от другата страна. Мисля, че историята ми ще ти е интерсна. http://spodeli.net/4/story-9591.html

8.   Дали ти си виновна?? Това ли е въпроса?? Е, как мислиш? Естествено, че си виновна! Ти какво очакваш? Естествено, че като го удариш и той ще те удари. Явно това повечето хора не го знаят.. Щом удариш някого, независимо от възраст, пол и каквото и да било, вече той може ако иска и да те пребие. Проста самозащита. Защо възрастните не бият децата, освен ако те не ги ударят? Защото ще влязат в затвора. Но ако детето удари възрастен, той има пълното право да се защити.

Та за въпроса ти.. НЕ го удряй.. А и също, вие щом се карате ден за ден, защо изобщо сте заедно? Вие ЯВНО не сте щастливи един с друг. Може и да греша разбира се, знам само една ситуация, която само че се случва доста често явно..

9.   аз ще ти кажа само едно.. няма да провърви между вас... със шамари не се постига нищо..! трябвало е да го зарежеш още първия път като ти е посегнал..! Един мъж ако може да удари веднъж може и дваж! Остави го и се старай повече със следващото си гадже! :) Елсуер

10.   Осъзнайте се навреме или се разделяйте - имало ли е втори път, ще има и трети... ще се превърне в стереотип... И друго си мисля - как изобщо можеш да си позволиш да го удариш?

11.   Заглавието трябваше да бъде: "Ударих го... отново! " за да разберат читателите априори каква е ИСТИНСКАТА причина за цялата драма.
Не е истина колко сте зле младите, и колко все някой друг ви е виновен за собствените ви глупости.

12.   Съжалавам за директността, но ти си много глупаво момиче! Първо, каквито и спорове да имате, защо мислиш, че като му удариш шамар и нещата ще се разрешат? ! Не само, че това поведение няма да помогне, ами както и си усетила вече, вреди! Има мъже, на които им е под достойнството жена да доминира по всякакъв начин на тях, и твоят явно е точно такъв. Е, както го описваш и двата пъти те е спукал от бой... това не го одобрявам естествено, да ти беше отвърнал и той с един шамар, че да се осъзнаеш малко - как да е, ама това.... и при това положение ти продължаваш да си с него? ! Много глупаво от твоя страна!

Толкова истории има от рода на ''Бие ме, после се извинява, прощавам му, на другия ден пак ме бие, извинява се.... '' и т. н. до безкрай. Така ли не се замисли, че човек направи ли го това веднъж, втори път явно ще действа така системно. Сега да приемем, че сте имали някакъв сериозен конфликт, ами утре може да е защото не си измила чиниите, не си купила хляб или си забравила да му изпереш чорапите. Замисли се малко.

13.   Що за връзка да се карате и биете! И ти и той сте виновни. Явно не сте един за друг.

14.   Като си такава ще си понасяш последствията заслужила си си го така ти се пада

15.   Сееш ветрове - жънеш бури. Други въпроси?

16.   Тези, които сте писали тук, наред ли сте? Да, определено има значение кой бие по простата причина, че мъжете са много по-силни. Била му ударила шамар, а той защо не и отвърна със същото- лек(за него) шамар, защо не я блъсна, а е трябвало да я бие? Вие наистина не сте в ред. Един шамар и вече мъжът можело да малтретира жената, само че тя след тоя шамар нищо не е можела и да направи. Питате защо мъжете не можели да удрят. Аз питам защо жените в повече случаи не могат да ги пребият като кучета. Защо ли... Не съм очаквала да прочета чак толкова сбъркани коментари.

17.   Само с ядене не става, требе и акъл.

18.   Сбъркано ти е мисленето на теб, номер 16. Ако бях на твое място бих се замислила защо повечето мнения се различават от моето. Определено не е, защото блестиш с особена мисъл.

Д.

19.   Оф, момичето моли за съвет ;хх
Не разбирам! Защо казвате, че си го е заслужила-това да я удари приятелят й? ! Нима той има право да я удря? ! А? ! Да, съгласна съм, че го е предизвикала ( всъщност не знам абсолютно нищо, както и да е ) но това дава ли право на този "мъж" да я удря? ! Тогава излиза, че след като "мъжът" ти те удари, тогава и ти ще го удариш...

Мъжете нямат никакво право да удрят жените! Тъпак! Извинявам се за думата.. По-добре се махни оттам.. Не е трябвало да те удря ;( Мъж който удря жена не е мъж!! Аз така смятам! Ако някога ме удари мъж, ще го зарежа и окото няма да ми мигне! А, преди това ще го ударя с ваза по главата ;ддд

МАКИ-ЧАН

20.   Еми като се нахаквате сами на такива и им позволявате....

22.   Нямаше да се включа, но заради твърдението на 18, че мисли правилно.. взимам участие. Напълно подкрепям 16. Това, че му е ударила шамар не означава, че той трябва да я пребие!!! Нормално било? !? ! Тя го е усетила, че не е добре човека и затова го е плеснала, а той от своя страна е затвърдил мнението й! Това е, ударила го е, защото той не е искал да я разбере и в момент на слабост, понеже явно няма как да му покаже, че тя е права, го е ударила. Разбира те ли, някои мъже не са яли бой като малки, лигльовци някакви, дето не се държат като мъже.. Грешката на авторката е, че мисли, че може да го промени тоя човек.. ама надали.. Грешката й е, че си хаби нервите с него, това е!
Ив

23.   Малко е попрекалил с агресията но съм сигурна и че авторката малко драматизира нещата. Едва ли не я е пребил като куче заради единия шамар, докато тя го е молела да спре - не вярвам.

Отвъртял й е една плесница и я е блъснал някъде да не му се пречка в краката, пък тя ако пак е налитала като бойно петле, може и още една по-здрава да си е изяла.
Ама някой ще ме дразни, аз ще раздавам шамари.. хм? !
Удряла съм веднъж приятеля си и като видях очите му само се засмях и скочих на врата му и започнах да го целувам и да се извинявам. Мина, че е било "на шега" и не съм очаквала да е толкова силно. Но втори път ще си знам и едва ли ще му посегна.. пък било то й на шега. Че той с неговата лапа ако реши да се пошегува с мен - едва ли ще остана права на краката си.

Обуздай си малко нервите, мила! Или се разделете, докато осъзнаеш какви трябва да са отношенията в една връзка.

24.   18-ти, различават се от вашите (повечето), защото повечето в тази страна сте нено. мални, а тя, номер 16, е от малцинството нормални!!!

25.   Наред сме си №16! Той мъжът като е по силен, тя жената не го ли знае, защо го напада с шамари? Тъпо е да нападаш ако държиш в ръце по слабо от противниковото оръжие. Тъпо е от нейна страна да наранява достойнството на мъжа си.

26.   25, не казвам, че тя е права да го напада, но нашето общество не би трябвало да се води от физическата сила. Да, той може да я пребие, защото е по-силен от нея, по тази логика никоя жена не трябва да не се съгласява/кара и т. н. с мъж. Тогава в какво се превръща обществото ни? Тя не е права, но той не трябва да се възползва от слабостта и и ако го прави, то тогава на такъв човек не може да се има доверие. Днес ще я нападне, защото му е ударила едно шамарче, утре- защото го е погледнала на криво. Изобщо не мисля, че жените трябва да могат да си позволяват всичко, но мъж, който бие жена, е просто един слабак, защото да ти удрят шамар е унизително, но да биеш по-слабите от теб като знаеш, че те дори не могат да ти отвърнат, е доста по-унизително.
Възможно е авторката да преиграва, но коментарите ме провокираха.

27.   Е, в тая страна сте много сбъркани, в к'ви семейства сте расли? Силата на мъжа е в това да защитава по-слабите, то природата така е създала.. нежна женственост и защита на семейството. Окей, предизвикал те е, ударила си го и това е, не прекалявай. Ако го биеш, приемам да те удари по-леко в знак на това да престанеш, защото го изнервяш, но това да те посини.. Е това не е мъж, а боклук! И виe, жените, които оставате при такива мъже, не знам с какъв акъл го правите. Намери си някого, с когото има тръпка и хармония, не да се биете. Нещата мотат да се разрешат по цивилизован начин, не толкова първичен!

28.   Намаш достойнство и уважение към себе си, ако биеш по-слабите от теб!

29.   Каквото павикало - такова се обадило! И ти като всяка жена не поемаш своата вина и винаги мъжете са ти виновни. От накъде-накъде ще му лепиш шамари, ти да не си му майка? Толкова ли не може да се разберете с думи, та прибягвате до бой?

30.   До 19 - а жена може да удря мъж, така ли? Егати двойния стандарт!

31.   22 ти си от онези ужасни хора, които гледат дъщерите си като принцеси, а синовете си като в казарма и ги пребиват. После не се чудете защо дъщерите ви се превръщат в чении държанки, а синовете ви не ви обичат!

32.   Като си проста и стоиш още с него, нека те бие.

33.   Номер 22, да виждаш някъде да съм казала, че е нормално? Не, не е нормално който и да било да раздава шамари на някой друг. А тя го е ударила, щото тя не е добре... Някой го беше казал горе - не е добре с нервите. Нищо от това не приемам за нормално. Затова напълно заставам зад думите си, че щом тя го е плеснала, не би следвало да вини само него. По отношение на побоя - и на мен ми се струва, че авторката доста драматизира. Усеща се от написаното. И колкото унизително е за една жена някой да я бие, толкова е унизително и за един мъж да яде шамари от жена! Отвратително е просто! Който не го разбира това, определено не е прав.

Д.

34.   Пак е номер 22 до 33 - Просто няма място за сравнение между един шамар и пребиване! Вие не можете ли да го осъзнаете, я си представете някой да ви удари шамар, а сега някой да ви пребие.. Пак казвам грешката на авторката е, че се опитва да вкара тоя човек в правия път, той ако беше нормален нямаше да я пребие. И като тя му казва и говори нещо той ще слуша и ще разбира, а не да се прави на олигофрен.. Откъде търпение.. Просто видиш ли такъв, бягай.

До 31 - не съм от онези ужасни хора, но възпитанието на днешните "мъже" е под всякаква критика. И искам да попитам вие как така го защитавате, без да го познавате? Авторката е на 20, той да речем е на 21-22.. Как си го представяте?? Как е облечен, походката му, възпитанието му, като имате предвид всички на подобна възраст, които виждате всеки ден навън.. Още ли го защитавате? Я си помислете като ги гледате всеки ден тези индивиди какво си мислите? Накъде отива светът сигурно, нали? Това не са мъже, един мъж не би пребил жена. Пак казвам - някакви фукльовци, с гелчето, с ланците, без образование, но с модерен телефон - ето това е гаджето на авторката, мъжа дето не заслужава шамари.. Много повече заслужава
Ив, 24Ж

35.   А ти пък как говориш за него без да го познаваш? Щото аз мога да ти нарисувами обратната картинка - една вечно мрънкаща за глупости пръдла, която прави скандал от най-малкото нещо. И се почват крясъци и караници за простотии, в която обстановка всеки нормален човек излиза извън релси. Че накрая и шамар изял, щото той не я бил слушал?!?!!?!?!?

Не казвам, че конкретният случай е такъв, нито че е нормално да пребиеш някого, колкото и да си извън релси. Но определено има жени, които са толкова малоумни, че направо си го търсят... Да, не е правилно да си го намират, но в крайна сметка когато се случи, е редно тази жена да прецени и своята вина, и своето поведение. А докато има жени, които си мислят, че е нормално да си шамаросват мъжете, щото не ги слушат, това няма как да стане. В тая история и двамата са ненормални и не разбирам ината ти да спориш за нещо толкова елементарно.

Д.

37.   От авторката-скандалът стана, защото е много ревнив и се скарахме, че по-рано през деня съм говорила с един колега... и то по работа. Той ми крещеше, аз се опитвах да му обясня, че няма от какво да ревнува, той повтаряше, че не го е** и аз затова го ударих... в опита си да го свестя по някакъв начин, защото беше изпаднал в ярост. И не, не търся оправдание, просто казвам, че не съм някоя, която просто ето така от нищото ще реши да го удари

38.   Виновна или не - мъжът затова ли е мъж? За да раздава юмручно правосъдие? ! Бий му шута и всеки да си знае пътя. Кофти е, че живеете заедно и май там ви е била грешката.
Това, че го е предизвикала не е фактор, щото явно я е провокирал той по някакъв начин.

39.   Ето номер 38 разсъждава логично! :)

40.   Не съм чел предишните коментари, извинявам се ако повтарям. Зарязвай го, домашното насилие е много сериозен проблем, не ти трябва дори и да се питаш дали имаш вина, нямаш. Да се бие жена е долно и противно изпълнение на някаква свиня, която заслужава масово пребиване. Съжалявам ако съм те засегнал с думите ми, но след време ще си удряш главата сама в стената, защо не си го напуснала много преди това да ти се случи и да засегне психиката ти.

41.   Аз направо съм потресена от българския манталитет !!!
тук жените дори смятат че е нормално ако една жена удари шамар на мъж , той да й отвърне .

Живяла съм във Франция и такова нещо НЯМА ставала съм свидетел на няколко пъти как французойки насред улицата зашлевяват по няколко шамара, мъжете им обаче сетят кротко и се опитват да ги успокят(не ме разбирайте погрешно не смятам че редно жените да удрят мъжете и дори останах изненадана от французойките но трябва също да ви кажа, че те са доста по невротични от българките)такова поведение обаче от страна на френските мъже не съм виждала.

Даже след една от случките точно това си говорехме с един приятел францизин аз след като видях случващото се помислих, че ще й отвърне и когато това не се случи се изненадах (нали съм живяла в българия тук съм виждала мъжете да спукват от бой жени за един шамар или дори за дума) а той моя познат беше пък изненадан от моята реакция, буквално думите му бяха" Ама как така той да я удари та един мъж е по силен от една жена" ?"Каквото и да прави една жена мъжът не бива да я удря".
Е това бяха думите му не казвам че всички французи са такива но е факт, че голямата част от тях разсъждават така

Стана малко дълго но наистина не смятам, че мъжът има право да удря дори й тя да го е предизвикала просто те са по силни и ако са истински мъже ще бъде под достойнсвото им да удрят "дори и шамар" както
вие му казвате тук на една жена.

42.   Аз не бих те ударил, но аз съм изключително възпитан човек (не си правя реклама, факт е). Обаче мен ме е удряла жена и то леко и то с шамари по тялото - побеснях. И то побеснях, защото знам, че нямам право да отвърна на жена. Това ме вбесява, че има двоен стандарт, а жените не се съобразяват. Да, аз съм далеч по силен и ще я съборя на земята, затова никога няма да ударя жена (надявам се да е никога:Д), но очаквам такова цивилизовано отношение и отсреща!

43.   41, аз съм жена, никога не съм удряла и не съм удряна. смятам обаче за двоен стандарт правото на жената да удря и липсата на право на мъжа да й отвърне. осъждам насилието независимо от кой пол идва. дай сега щото сме жени да млатим мъжете, а те понеже са по-силни да си траят. не го намирам за нормално, както и обратния вариант - мъж да бие жена

44.   Аз заминавам за Франция :D :) Нямам поглед върху чужденците като партньори как са... но българските мъже са големи потисници и простаци, и мързеливи у дома! На моят приятел майка му е женена втори път за германец - е тоя човек я гледа като писано яйце - то не са изненади, почивки, беше й купил билет за концерт на любимия й изпълнител месеци преди самия концерт, без тя да знае.. И е такъв кавалер.. и тя сама ми е казвала, че е разочарована от българските мъже..

45.   №42, аз пък бих я ударил, макар че също като тебе съм изключително възпитан човек. Не че ще го направя със сигурност и на всяка цена, но нека и тя винаги си има едно на му, че не може да прави каквото си иска!

41, потресена си, защото така ти изнася! Я си предстви, че си мъж във Франция и дойде да те шамаросва някаква дрисла, понеже не може да си владее нервите, а от друга страна много добре знае, че всичко ще мине безнаказано за нея и няма опасност да й отвърнат? Добре ли ще се почувстваш?

"Не прави на другите това, което не искаш на тебе да ти направят!" - който е забравил този принцип, длъжни сме да му го напомним, и с шамар ако трябва.

46.   1. Всеки човек трябва да знае, че каквото даде това ще получи
2. И двамата сте агресивни и направо е чудно как не сте се изтрепали за 1 година.

По-добре се разделете, защото очевидно успявате да предизвикате проявата на най-лошото в себе си.
Факт - не можете да намерите подход един км друг и тези неприемливи методи за решаване на проблеми "аз отново се ядосах и го шамаросах.. и той пак посегна. Пак ме бута, блъска, удря. " просто ще се повтарят, и повтарят, докато не пострадаш сериозно след някой подобен скандал. Пожелавам ти никога да не ти се случва и те съветвам да укротиш агресията си, ако не искаш да получаваш такава. Никой свестен мъж няма да те търпи ти да го удряш, а той да те гледа - просто при такава ситуация ще си тръгне и няма да го видиш повече.

47.   според мен стигнели се до там бягай далеч. Макар, че и ти имаш вина, че си го ударила, нима той има право да ти отвърне? Знам унижаващо е за един мъж, но ако е мъж на място ще изтърпи и ще замълчи и никога не би ти отвърнал , защото ти не си го направила без той да има вина. Нещата са сериозни, незнам за какво се карате, но боя не е начина.

48.   Остави ги французойките... Аз не мога да си представя да ударя мъжа си - как ще гледам самата аз после на него - като на мъж ли? Това е един от най-отвратителните двойни стандарти, които съществуват! Абсолютно съм на мнение, че както е тотална агресия мъж да удря жена, така е и тотална агресия жена да удря мъж, съвсем отделен е въпросът колко просташко е! И ако някоя си мисли, че понеже е по-слаба, може да раздава плесници, значи първо е яко зле със себе си и самочувствието си, второ е зле с нервите. Никога не бих си позволила някой да ме смята за невротична! А аз това бих помислила, ако видя някоя да удря шамари на мъж - още повече пък на улицата :х. Отвратително, грозно, селско, просташко, унизително е, както за единия, така и за другия, а после ще очакваме тези мъже да ни обсипват с любов... За себе си знам, че ако си позволя някога да сторя нещо такова, било то и вкъщи, мъжът ми никога, ама никога няма да ме погледне по същия начин.

Д.

49.   М15 от София. Вие луди ли сте как ще удря човека до който е каквото и да става той трябва да си я пази и да си държи на нея. Жалък е. *Аз плачех, той не ме слушаше* - предизвиквате.
Забелязах че той просто иска да ти покаже кой е силният. Това е самата истина чака просто особен момент като шамара, сигурно сте говорили и той ти и казал че ти го предизвикваш чрез удаpa и няма да ти го позволи или да ти търпи? Отказваш да признаеш истината! Ако те обичаше нямаше да постъпи така щом сте от 1 година трябва добре да те познава ;)

50.   До 45 от 42:

Има един тънък момент, според който жената е чувствително създание и може да се "изпусне" така да се каже, да не може да сдържи емоцията и нервите - затова е жена. Мъжът от друга страна трябва да е мъж на място, спокоен и силен (най-вече психически) - той е разумен и няма право да си изпуска нервите. Може да хване жената, да я спре за малко, но само толкова. Не казвам дали това е справедливо - казвам, че това е схващането и наистина, ако удариш жената ти й падаш в очите. По-добре направо я зарежи, защото ако тя има топки и мозък ще го направи скоро след скандала, ако се уважава достатъчно.

51.   Всичко това ми звучи така :

Глупак 1 толкова не е знаел какво да прави, че е решил че един шамар ще реши всички проблеми.
Глупак 2 е бил толкова глупав, че решил да отвърне и да си докаже, че е по силен от 1.

резултат : В следващата серия, 1 и 2 се фехтоват със тигани Тефал, за по голямо удовлетворение.

52.   Различно е да те удари момче. Случвало се е да ударя шамар на приятеля си, но никога не ми е отвръщал.

1-50 от 63