Да поема ли риска?
Скъпи читатели на spodeli. net,

моля да ми кажете и посъветвате според вас могат ли успешно да се съчетават следването с интимния(личния живот)? Едното не пречи ли на другото? Искам да си намеря приятел, но ме е страх да не издъня следването си. Не знам до каква степен той може да ме разсее? Чувам различни мнения по въпроса. То колкото хора толкова и мнения, но искам да чуя и вашите хрумки. Да чакам ли да завърша и тогава да си намеря приятел или да рискувам сега? Не мисля, че като почна работа ще имам повече свободно време от- колото сега. Знам че всичко е индивидуално, но какво мислят повечето хора, защото годинките ми напредват?
Да поема ли риска?
Защото аз ако започна да чакам подходящия момент, той може никога да не дойде.
Благодаря предварително за всичко коментари.

Коментари

1.   Тези неща се усещат със сърцето. Когато дойде моментът - тогава. Ако ще си "хващаш приятел", само защото така е прието, по-добре зарежи.

2.   №1 го каза добре- когато го почувстваш тогава. Това да не е да си купиш обувки от магазина!? Според мен ако си намериш момче което те разбира дори и да работиш и да учиш ще намирате време за вас. Пък и може да ти служи като стимул-не се знае. Така че дори и да е сега дори и да е по-късно нещата могат да се съчетаят. С моят приятел се виждаме 1 път в седмицата защото през седмицата сме заети и двамата и просто няма как. :)

3.   Естествено че може да съчетаваш личния живот и следването! Едното не пречи на другото, просто трябва да срещнеш правилния човек а това става когато най-малко очакваш!!

4.   Не мога да повярвам, че питаш такова нещо!!!

5.   Благодаря ви за отговорите. Според поевечето от вас може??? Много хора го правят пред очите ми, но не е ли всичко много индивидуално. Вече съм ан 27, тва е проблемът, че не съм много млада, пък и ми липсва.

6.   Отворена съм за още ваши отговори и предложния.

7.   Действай бе маце, какви са тези глупави въпроси? В живота всичко тече паралелно - ученето, работата, семейството, децата... Някои даже и 2-3 паралелни връзки въртят. "Човек се учи докато е жив" - не си ли го чувала? Или, викаш, докато се учим - дай нищо друго да не правим.
На 27 години си и още си нямаш приятел? Дано да не е това, което си мисля.

8.   добре, но как се съчетават и двете, не ставаш ли малко разсеян от наличието на мъж в живота или е преодолимо? Как си разпределяш времето така, че да ти стига? Кажете ми моля Ви!!!

9.   Моля за други отговори и алтернативи!

10.   Отчаяна съм просто, страх ме е да направя крачката встрани, защото родителите ми ме спират. Искам страшно много да рискувам, искам да правя и двете, но ще успея ли да ги съчетая. Толкова хора го правят, но всичко е индивидуално, откзах на двама заради следването си и сега съжалявам, защото съм сама. А и като добавим, че съм затворена до болка, нещата стават още по-трудни. Ходих и на психолог, но нещо не се получават нещата с мен, защото трябва да се рискува, а го искам иначе, много го искам. Всеки ден си вехна като цвете, събуждам се празна. Искам да променя това, искам да се променя, но как се променя човек, когато нещо му е набивано с години в главата, как се променят нагласи и възпитание, внушения.
Мечтая си всеки ден да бъда с някой, мечти, които трудно ще се сбъднат. Просто съм такава, живея в моя мъничък свят и не се осмелявам на промени, не живея а вегитирам без любов, страст, лукс, екстри, желания само си имам мечти, но тях ги имаме всички.