Не харесвам да свалям...
Проблемът ми е може би странен и по мое мнение сложен за обяснение, но ще се опитам да ви го разясня. Мъж съм на 25 години, имал съм две връзки досега. Говоря изобщо, а не само сериозните. Може би някои хора смятат това за белег на задръстеност, но както и да е.

Проблемът ми е, че не харесвам да свалям момичетата. Не се чувствам удобно аз да съм активната страна в един флирт. Просто ми е страшно изнервящо и затормозяващо. Не зная дали това се дължи на факта, че в първата от двете ми връзки аз бях активният и това доста ме изхаби. Втората ми връзка беше почти нормална - имаше взаимна любов и активност и от двете страни. Тя изгоря и за двама ни бързо и драматично и две години се възстановявах от последствията.

Сега отново искам връзка, но това, че не искам въобще да свалям жените, да им правя каквито и да било намеци и подобни неща ми пречи много. Ако някой мъж се чувства като мен нека сподели в коментарите какво мисли по моята изповед. Ще съм благодарен на всякакви съвети и да разбера какъв е бил вашият опит. Ако някоя дама може да ми помогне с мнение също ще съм благодарен. Изобщо който има някакви идеи да споделя. :))

Коментари

1.   Все едно, че аз съм го писал.

2.   Ами май трябва да го преодолееш това, защото повечето жени чакат да бъдат сваляни от мъжете. Е, разбира се има и друг тип жени... освен да изчакаш да попаднеш на такава, която да те сваля, след като ти не искаш.

3.   Абе вие принцеси взехте да ставате бе! Съгласна съм с номер 2, много от жените не харесват те да свалят момчетата а момчетата - тях, аз също спадам към тази група! Нали уж си мъж а те е страх да поканиш жена на среща?! Какво чакаш, жените искат силни мъже които успяват в трудни ситуации а не като теб да се свият някъде и ходи им се чуди!

Две думи: ДЕЙСТВАЙ СМЕЛО!

4.   Не е до страх N3! И аз съм така, на 30г съм. Нетипично се чувствам и свалката си е един вид маскарат за мен. Като цяло съм спонтанен човек и такива театри не са за мен. За да ми дойде отвътре, трябва да изпитвам силни чувства, а това е невъзможно, след последната ми връзка на разочарование съм притръпнал към тези неща вече!

5.   Подкрепям мнението на номер 4!

6.   Щом не обичате да сваляте -стойте си сами. Жената да работи, жената да готви, жената да чисти и т. н. и за капак жената да прави първата крачка! Да, ама НЕ! Бъдете мъже бе, какво ви става?? Мъжа трябва да ухажва, а не да чака. Мъж, който не прави 1т-та крачка не е мъж. Ужасена съм, в какво време живеем вече..!!!

7.   Ж23
До този момент винаги аз съм правила първите крачки към този когото искам. Има доста такива жени/момичета като мен, така че другият ти избор е да чакаш и да се надяваш, но едва ли искащ щастието да те подмине. В крайна сметка трудно е без никакво усилие да получиш нещо хубаво :) Като не искаш не се насилвай да правиш това, което не ти харесва, но от друга страна дадеш ли си малко зор сега, после ще ти е по-лесно :) Успех

8.   Не мисля, че някои от коментарите до сега ще са от някаква полза за момчето... Той иска да знае как да преодолее това неудобство, а не да му се казва, че не е прав. Той си го знае.

Личи си, че не е страх нито срам. Просто изхабеност... И при мен беше така за това зная.

9.   Преди време се замислих върху това клише, дето мъжът трябва да сваля. И си казах: "От къде на къде?" Запитах се: "Аз защо не искам да свалям?" и си отговорих: "Защото ме е страх да не ме отблъснат." По същата логика и мъжете ги е страх от това, но обществото очаква един мъж да е по-твърд, по-силен и да може да преглътне подобно разочарование по-лесно, отколкото една жена. Според мен е правилно да е така. Мъжът трябва да е по-силният пол, да е опората, наистина да може да се справи с едно отхвърляне... Ако смяташ, авторе, че не е така, спокойно, ще се намерят жени, които да те свалят, само че, това ли искаш за себе си...?

10.   Е какво толкова не мога да разбера! Мъжа трябвало да сваля... Светът е шарен, хора всякакви! Важното е в крайна сметка хората да се събират и да се обичат. Ако някое момиче много те привлече поне се стреми да се държиш приятелски, да дадеш зелена светлина, така да се каже. И успех!

11.   ... ако изглеждаш добре, това, че не харесваш ''да сваляш''по-скоро би било предизвикателство и плюс, в противен случай рискуваш да останеш сам... ЗАРА

12.   Аз съм същата история... хахах

13.   Не всички мъже предприемат първата крачка, така е наистина и в това няма нищо лошо. От краткия ти разказ личи, че си се изхабил емоционално, натрупала се е умора и като че ли искаш по възможност да "прескочиш" свалката и да минеш на съществената сериозна част. Преди това обаче е хубаво да си зададеш въпроса- ти не желаеш да сваляш, а желаеш ли теб да те свалят? Защото не става ясно кое точно ти пречи. Та ако е да- проблемът ще се реши лесно с времето, когато срещнеш по-активна жена. Ако не- дай си почивка още малко, не си готов все още. Няма как да сваляш ако нямаш желание.
Другият показател, който може да ти помогне е, че ако срещнеш подходящ човек ще имаш желание и за повече действия и просто за момента няма нищо интересно на хоризонта.

Vic

14.   За съжаление, мъжът трябва да сваля. Ако не искаш да сваляш значи си ограничен емоционално, интелектуално и финансово. Работи върху себе си, стойностните жени никога няма да те потърсят сами.

15.   Напротив, ако една жена чака да я свалят, тя е ограничена умствено и има остарели разбирания. Страх я е да не изглежда лесна, но пък така изглежда студена и недостъпна. На нас мъжете вече ни писна от тези игрички и от жени, които се правят на "Коя съм аз! ". Затова спрете да ревете, че всички мъже са тъпаци, просто на свестните не им се играе на котка и мишка. Свестен мъж няма да ти бяга по задника.