Мога ли да върна любовта
С мъжа ми сме разделени от година и два месеца - скарахме за дреболия, той си тръгна... и не пожела да се върне повече. Последните месеци имаше отчуждение, караници - почти само защото той ни пренебрегваше заради работата, просто винаги беше на работа, а често нямаше пари... карахме се и за битовизми - че не ми помага за децата, домакинството, че е обещал да поправи нещо, а го чакам месеци...

Децата ни са много малки - на почти пет и на две години и три месеца. Все още много го обичам и искам да се върне, но времето минава... Той има връзка от лятото на м. г., с жена с дете. Други подробности не знам - не ме интересуват, за мен тази жена не съществува, тя е лански сняг. Боли ме, че не е с нас. В края на м. г. поиска бърз развод, аз се съгласих - както иска така да бъде, не съм човек, който да прави циркове и да върти номера... После нито дума... Но сме си разделени. Искам да се върне не заради децата толкова, а главно за да се опитаме отново да изградим хубав брак, мисля, че е възможно. Винаги съм му вярвала, аз не съм ревнива, дори не съм го подозирала никога... Обичам го искрено и чисто.

Мога ли да направя нещо от тук нататък?

Коментари

1.   Когато любовта си отиде, остава само уважението, няма я вече уная тръпка както в началото!

2.   Ами потърси го, опитай се да го спечелиш отново. Но преди това си направи една хубава равносметка на прекараното време заедно. Разбери къде си грешала и ти, опитай се да погледнеш през неговите очи. Той е работил много за да ви осигури вас. Сама казваш, че парите не са били достатъчно.

"Онази жена" може и да не съществува, но явно е факт в неговия живот. Не е трябвало да го оставяш така лесно да си тръгне, гордостта понякога много ни вреди. Трябвало е да се преборите с проблемите. Никой не е казал, че брака е само цветя и рози, целувки и прегръдки... Сега може да разбиеш и още едно сърце- това на жената, която е сега до него.
Пробвай някакъв контакт за да видиш той как ще реагира и след това ще прецениш има ли смисъл за малко закъснелите ти усилия.

3.   В същото положение съм - но от страната на мъжа. Неприятната истина, която трябва да ПРИЕМЕШ, е че няма смисъл. Приеми бившият си мъж като ланския сняг. НЯМА ГО. Ние с жена ми се събрахме, но любовта я няма. Няма скандали, няма караници, разбираме се... но нещата не вървят, нещо не върви и се чувства, май няма да изкараме много. Приеми факта и давай напраред. От опит ти казвам - не го мисли повече. давай напред.

4.   Оо авторката
Опитах да го сваля отново така да се каже, излизахме няколко пъти, прекарахме си добре - като приятели, но на третата покана за среща ме отряза - "не искам да се сближаваме, развъдт е въпрос на време... " От друга страна, една адвокатка с дългогодишен професионален и житейски опит ми каза да чакам, че и онова там ще мине е той ще разбере къде е истината...
Най-лесно е да продължа напред, но горчивата истина е че съм на 41 с две малки деца - завидна партия... имам самочувствие, изглеждам добре, но не мога дори да погледна друг мъж...

5.   До номер 1 - каква тръпка очакваш в един брак след години? Любовта и бракът не са едно и също нещо. Не казвам, че насила трябва да се живее с някой, но по закон бракът е социално-икономическа единица за отглеждане на деца... и това хич не е далеч от истината! Любовта просто се трансформира в уважение, приятелство, подкрепа... това не са маловажни неща. Да, и да ти пука за този човек, разбира се... Но да очакваш влъбване и тръпка като в началото е наивно и много инфантилно, признак на незрялост - факт.