Сънувам го, но не го познавам. Дали съществува?
Здравейте!
Много ви моля ако можете, да ми помогнете!!
От няколко години (аз съм момиче на 19), сънувам момче, което не познавам и никога не съм виждала. Сънищата ми започнаха без причина (нито съм била самотна, нито нещо ми е липсвало, винаги съм заобиколена от хора и не ми е липсвало мъжко внимание). Демек изключваме предположението да са се появили подсъзнателно от липса на нещо. Изключва се и вероятността да го сънувам, защото харесвам такъв тип момчета. Напротив- едва, когато видях момчето в сънищата си, започнах да се заглеждам по такъв тип мъже и да търся това лице.

Момчето е с тъмна коса
(черна или понякога мн. тъмно кестенява), бяло лице, красиви кафяви или към черно очи, и най-вече- косата му е начупена, небрежно (без да е оформяна с гел и т.н.) пада назад, не дълга, но не и къса- небрежно пада покрай ушите. Странното е, че още щом го видях в съня си, изпитах чувство, неизпитвано до сега- сякаш се познаваме вътре в себе си. Сякаш от минал живот (не че вярвам в прераждания, споделям мнение което Дийпак Чопра описва в една своя книга- че няма отвъден живот, нито прераждания, а всичко е едно информационно поле) . Но с това момче, само щом се погледнем, в сънищата ми, се познаваме! И... чувстваме се толкова близки, че дори се разбираме с поглед, четем си мислите, усещаме се от разстояние...

Знам, че е глупаво, и не обръщам кой знае какво внимание на сънищата, знаейки че те са плод на подсъзнанието, и че са признак на желание или страх за/ от нещо... Но знам, и че някои от тях подсказват бъдеще. Толкова често съм го сънувала, и то какви сънища, че започнах да вярвам, че съществува. Писах прози и писма за него. И уж си казах че е глупост, но... не спирам да имам вътрешното усещане, че ще го срещна. А знам, че имам силна интуиция, и често съм предусещала много неща. Дали наистина съществува? Дали ако е така, също ме сънува? Как да го намеря? След един от сънищата си с него, изрекох Евън. Такова име в България няма. Какво ли значи това? И има ли някакво значение изобщо? Моля ви, ако някой има какво да каже по въпроса, да сподели... Вече години се мъча над това...
Благодаря предварително

Коментари

1.   Момиче - ти все едно си описала мен! Съвсем сериозно - с чуплива тъмна коса съм, тъмно кафяви очи и бяло лице.

2.   Разкажи повече за съня си. Кажи по-детайлно как изглежда това момче? Има ли отличителни белези?

3.   Евън = Ейвън = Иван

Here is a hint:
Опитай се да разговаряш с момчето и да го попиташ откъде е, какъв е и т.н.

5.   Чела съм, че сънуваме само хора, които сме виждали някога :))

6.   Да, и аз прочетох, че сме сънуваме хора, само ако сме ги виждали, така че може би си го видяла, но не ти е направил впечатление, но подсъзнателно ти е харесал :)

7.   Може би незнаеш това но хората които участват в твоите сънища винаги са хора които съществуват няма как подсъзнанието ти да си измисли лица , да може да неги познаваш просто защото може да са всеки който си видял през живота си например момчето което си видяла в едикое си кафе преди 3 години но реално неси се запознала затова и си забравила че си го видяла но реално мозъкът ти помни и може да пресъздаде как изглежда , просто момчето от съня ти е някой които си видяла някога , ако това те кара да се чувстваш по добре :)

8.   И аз години преди да се запозная с първия ми мъж го сънувах без да съм го виждала. Няма случайни неща. Ние по-интуитивните хора имаме такива сънища. Ами просто помни сънищата си и върви с отворени очи през живота си! Тогава някой ден може и да го срещнеш в действителност. Може и тъпо да звучи, но може би това е твоята душа- спътник в живота. Вярвай в доброто и се моли на Бог. Помоли се на Бог както за себе, така и за този изплашен от земетресението български народ!

9.   Хаха! С това описание звучи като моят приятел :д
Опитай се да говориш с него в съня си, това би могло да помогне. Припомни си дали не си го виждала някъде, по принцип сънуваме само хора, които сме виждали. Оглеждай всички хора, покрай които минаваш и го търси сред тях.
Това е от мен :)

10.   Много ви благодаря за отзивите! Ами аз съм убедена, че не съм го виждала преди да го сънувам! По принцип ако някой ми е направил впечетление, помня, или със сигурност намирам начин да се запозная с него. А и живеех в малък град, където няма как ако съм го видяла веднъж, да не го видя пак... Или като се замисля- спомням си един случай (беше година-две след като започнах да го сънувам) че си вървях по канала в града ми надолу към центъра. Бях по анцуг облечена, подстигана по-късо от обикновено, със слънчеви очила. Говорех по телефона и ходех бързо, но от другата страна на канала в обратна посока момче- със същата коса и образ!! , заедно с друго момче, вървяха и въпросният спря погледа си на мен. Продължавах на долу да вървя, а той пресече с приятеля си моста, и се оказа на същата улица, по която вървях, но доста зад мен, като сви в съседна улица. Само, че- аз се обръщах, защото цялата се бях разтреперала- сякаш беше същия като от сънущата ми, а той не спираше да ме гледа. И видях че приятеля му се скри в съседната улица, а той остана на тази, спря се и продължи да гледа след мен. Това бе много странно. От тогава къде ли не го търсих, запознах се с много момчета, оглеждах се, обикалях навсякъде. Но никъде не го видях повече. Иначе в един от сънущата ми мисля, че бях го питала от къде е, и отговора беше- в село, близо до Плевен. Там имам роднини на баща ми, но не ги познавам и не съм ходила. А и как да търся някой, чието име незнам? Ок, може би наистина сте прави, може Евън- да е Иван. Но колко много хора се казват така? Не е достатъчно това, за да го търся... N 1 - казваш, че по същия начин изглеждаш? N 9 - твоят приятел така изглежда? Значи има такъв тип хора, но защо аз не съм виждала такъв? Отворени са ми очите за него постоянно, но никой дори не прилича! Това, е което описах. За други детайли или по-отличителни белези не се сещам... Но знам- видя ли го, ще го позная!!

11.   Да се опита да му зададе въпрос не е толкова лесно,
това може да стане само ако контролира съня си т. е когато сънят е осъзнат, което ще рече, че тя знае в съня си, че сънува.

Пробвай да се научиш да сънуваш осъзнато, мисля, че това е единсвеният начин да разбереш кой е този човек и защо ти се явява в сънищата.

Ягода

12.   Как да сънувам осъзнато? Аз напоследък като работя, съм уморена и спя по-малко и по-бледо помня сънищата си. А и имам сериозен приятел от година, и мисля, че по-рядко сънувам това момче. Въпреки, че на моменти се явява, но вече по за кратко време, само образа му. Не успявам да говоря много с него, а и по-мътни са спомените ми. Но някак в себе си знам, че го има. И ми е адски нужен. Незнам как да го намеря, но вече отчаяно го искам.. :( Само с него се чувствам пълна...

13.   Няма ли начин да отидеш до това село?

14.   Мацка, преди няколко години (бях на твоята възраст), сънувах едно момче и често мислех за него, а никога не го бях виждала. Беше ми казал в един сън името си и откъде е и да го намеря. Село с такова име няма... И на мен до ден днешен ми е странно и помня много добре как изглеждаше момчето и как ми казва "Намери ме"... Може би някои неща никога няма да си ги обясним, а и може би така трябва

15.   Тук съм и съществувам. :-)

17.   И така ти имаш кестенява коса до мястото на сиутиена си гъста е и с кафяви очи висока си около 1. 60-1. 70 добре оформено тяло и имаш склоноста да не се предаш в нищо имаш и добър тен и си мисля че името ти започва с Р

18.   Нова мода - търси любовта си през сънищата. Пий една вода и се успокой. А тия в коментарите пък са се хипнотизирали направо какво романтика. Не искам да бъда груб, но всяко второ момче изглежда така. Втори факт - сънуваш хора, които някога си видяла. Дори за 1 секунда, дори да не си фокусирала върху тях. Но откъде ще му знаеш качествата? Мозъкът ти му е придал такива. Да не говорим, че както казах по-горе има хиляди момчета с това описание, някои си имат приятелки, други са простаци. Мислиш ли, че е ей така ще го намериш и ще е момчето мечта и прочие. Не се занимавай с глупости. Отделно, какво сте се замолили с тоя Бог. Само на Бог ли се надявате да ви върши всичко? Какво му е важното въобще с какво си била облечена, че момиче? Гледай си живота, занимавай се с хората около теб. Ако на мен някой ми дойде на вратата и ми каже, че ме е сънувал ще му се изсмея и ще затворя вратата. Чувате ли се колко е малоумно това?

Забравих да спомена, че съм учител по психология и понякога преподавам на съучениците си материал свързан със сънуването. В крайна сметка това е плод на въображението ти и ако някое готино момченце ти протяга ръка и те вика при себе си вероятно не е там в реалността и въобще не те чака. Човека съществува, както всички ти казахме - всеки обект от сънищата ти съществува. Независимо дали ти е направил впечатление. И моля те, стегни се! Гледал те. Че то и аз гледам хората, без да ги виждам. Въобще не им обръщам внимание, но пак мога да ги зяпам по 5 минути. Малък е шанса да те е забелязал, ти си просто обикновено момиче. А света не се върти около теб. Божичко... и как така не помниш такъв човек и в следващия момент помниш толкова детайли, че може да кажеш какво си яла тогава, колко е бил часа и какво е имало в чантата му. Какви са тия глупости, съвземи се! И стига драматизира.. прози, поеми. Боже, боже, опази ме от тази простотия!

Знам, че веднага ще оспориш всичко, което съм написал и ще се засегнеш, но това е истината. Създавай живота си, а не го търси и не се занимавай с глупости. Да опази господ от такива чудеса като теб...

19.   здравейте при мене историята е същата едно момиче го сънувам често и по същия начин с нея съм най добре, най ми е хубаво и много се разбираме но и аз не мога още да я срещна но се надявам че някога може би ще стане. тя е с 4ерна къса коса подстригана на черта много приятен човек но още ми се крие но дано да се видим.

20.   Aми aз се зaпознaх след години със сънувaн от мен човек БЕЗ дa съм го виждaлa никогa преди товa и го кaзвaм с aбсолютнa сигурност. Зaпознaхме се в другa държaвa, той никогa не е идвaл в Бългaрия, a никогa не сме били по едно и също време в другa държaвa.

21.   Същото и на мен ми се случва. Сънувам го момчето от 3 години и още продължавам.

22.   Toва, че човек сънувал само хора и неща, които е виждал, е абсолютна лъжа. Съзнанието създава време-пространството, в което работят сетивата ни, а самото Съзнание може да насочва вниманието към различни точки във време-пространствения континуум. Знам, че за традиционните материалисти всичко това звучи меко казано абсурдно и аз щях да мисля така допреди да започнат да ми се случват разни неща.. Завършил съм физика и математика и винаги съм бил материалист-скептик, и то може би от най-върлите скептици... Бях такъв, докато не започнах да имам пророчески сънища. Най-неочаквано сънувах предварително разни дребни неща, които ми се случваха през деня. Бях дори започнал да си записвам сънищата в един дневник, за да съм сигурен, че не си "донамествам" нещата след самото събитие. Е, не си донамествах нищо, защото след малките пророчески сънища започнаха и по-големите предсказания - за командировки по работа на места, на които никога не съм бил, за среща с даден човек на дадено място (до степен как ще е облечен) и др. За съжаление не мога да контролирам кога какво да сънувам, опитвал съм се доста време да се настройвам преди сън да сънувам разввръзката на дадено събитие.

Така че масата от хора живеем в една изкуствена представа за Света. Да, всичко е направено от атоми, електрони, кварки и протони, но какво са самите те? И още нещо - като сънуваме сън (който не е пророчески) и се идентифицираме с персонажа в съня, от какво е направен самият сън? Смея да твърдя, че точно както сънят е направен от "ум", така и реалността е направена от "ум". В източните религии това е широкозастъпена теза, там реалността е "Мая" – голямата илюзия, която иска да ни накара да вярваме, че е абсолютната реалност, но не е. Масата от хора живеят в Мая и не познават абсолютната реалност, която е извън време-пространството.

Не казвам, че всички сънища, които ни изглеждат или ни се иска да са пророчески, са пророчески. С времето човек може да развие едно знание за това дали даден сън е бил пророчески или не, както и дали може да промени хода на събитията.

24.   Иди при някой художник, обясни му как изглежда момчето и го накарай да ти направи портрет. Снимай портрета и го публикувай във фейсбук, като добавиш историята си и направиш снимката публична да се вижда от всеки. Звучи откачено но прочетох коментарите историята ти и това е начина трябва да действаш, ти искаш да се срещнеш с това момче. Действай бори се. Не слушай какво ти пишат акъл може да дава всеки дела трябват.