Болезнена любов
Здравейте!
Искам да се обърна за мнение и съвет както към жени, така и към мъже!
Питането ми е следното - имали ли сте емоционална връзка ( и интимна включително ) с човек, който силно обичате, и той също ви обича, но усещате как в същото време между двамата съществува някакво напрежение, като се получава така, че колкото дава връзката, толкова и взима. Т. е. налице е една болезнена любов. Аз в момента изживявам такава връзка, мъж съм, но вече нямам сили, чувствам се изчерпан и дори мисля за раздяла.

Благодаря на всички, които биха написали мнението си!

Коментари

1.   Много общо си разказал, някак си. Напрежението, което усещаш б следвало да идва от някъде. Понякога хората просто не си пасват.. дори ако щеш за някакви фундаментални вярвания и убеждения, свързани с религия, общество, виждания за възпитание, политика. Това в началото на една връзка няма значение. Гледаме обекта на нашите чувства с обожание и за нас той е съвършен, но малко по малко другия показва истинската си същност.
Според мен е глупаво да се продължава връзка, която носи негативи.

Не искам да се изтъквам или нещо подобно, но примерно аз имам "трудна" връзка, просто защото обстоятелствата са такива. Но това е най-красивото чувство, което изпитвам, то винаги ми е сила, , винаги ми е радост. И когато имаме труден момент, дори когато сме разделени, единствено това, че другия го има ми носи увереност да продължа с пълна сила. Той не е съвършен, никой не е, но аз го обичам въпреки него.. смисъл изцяло - заедно с лошото и хубавото и поведението му ако и понякога да се отразява зле на гордостта ми.. няма болка. И сега, когато пиша за него, след три годишна връзка, очите ми се усмихват. е се сещам за нещо, в което да го обвиня. Тази връзка ми носи само положителни неща и ме развива.
А не би следвало да е така. Тя е скрита връзка, връзка, за която сме се разбрали, че няма да прерасне в брак и т. н. но е най-истинското и прекрасно усещане в живота ми.

Успех! Може да опиташ да останеш сам за известно време, да си дадеш шанс да се запознаеш с друга, да помислиш малко, да се самоанализираш. Но това напрежение говори явно за някакъв рушителен процес между двама ви. Би било мъдро да му обърнеш внимание!

Успех!
Плам

2.   Да, определено има някаква причина за това усещане. Най-вероятно това е една невъзможна любов, такава, която по някакви причини не може да се изживее напълно. Така предполагам от личен опит. Чувството е нещо, което не може да се опише с думи. Но ти всъщност го знаеш. Смесено - едновременно и най-прекрасното и най-болезненото. Да, изчерпващо е доста. Просто в един момент ти идва да спреш. Струва ти се, че не можеш да продължиш, но... въпреки всичко не можеш да живееш без този човек. Ако някой от двамата е по-силен- просто слага края. Така се случи при мен. Но... така си е... любов... тя е или дар или... наказание.. зависи ти как ще го приемеш.

3.   На колко години сте? Помисли от къде идва това напрежение. Да не би ти изкуствено да си го създаваш без да има видима причина. Много често се получава така, че единия или двамата изкуствено създават или си въобразяват, че има някакво напрежение. То по-скоро се дължи на някакви други фактори на средата, на родители или многото други ангажименти, или пък от някакъв страх, или болест. Има някои болести, които предизвикват вътрешно напрежение и депресии. Или пък напрежението може да е от някакъв страх. Например че трябва да пристъпите към следваща стъпка брак и деца, но се появява страх дали ще можеш да се справиш с всичко това и този страх колкото повече мислиш толкова повече те отказва. Или страх, че няма да направиш другия щастлив.
Помисли върху тези неща и разбери къде се крие източника на напрежение.

Понякога човек си мисли че другия го подтиска с държанието си, но много често тази подтиснатост идва от самия теб, а ние обвиняваме другия.
Недей да прибързваш с раздялата преди да си си изяснил нещата, защото може да сгрешиш и после да съжаляваш. А за една връзка винаги трябва да се дава много и то от сърце, за да е успешна. Много често хората не искат да дадат нищо а очакват много да вземат, но не се получава така. Не трябва да гледаш на връзката като нещо което само трябва да дава, без да се полага никакво старание.
Дано да съм ти помогнала в разсъжденията. Пиши дали са се разяснили нещата и повече подробности за момичето и неговото държание за да може да се прецени от къде идва всичко.

5.   И при мен се получи нещо подобно. Човека, с който имах нещо преи известно време, изпитваше подобни чувства на твоите. Все за нещо ми се извиняваше, все му се струваше че с нещо ме наранява. Накрая спря да ме търси... разбрах го и не съм му досаждала, направих един единствен опит да му покажа че ми пука за него, но уви нямаше смисъл. Каза ми, че мислил за мен постоянно нов момента нямал какво да ми даде. Казах ок и продължиш живота си. Срещнах друг, с който се чувствам добре. И този объркания разпитва познати доколко е сериозно това между нас с новия... междувременно започна да ме игнорира напълно, все едно не ме познава. Та замисли се преди да прибегнеш към раздяла, че после да не съжаляваш. Аз със сигурност го обичам този объркания, но втори път не бих си позволила някой да ме ограби емоционално така, вече съм доста предпазлива откъм емоции заради такива като теб.

Doriana

6.   Имах доста болезнена "връзка" с един мъж. Обичах го изключително много и продължавам да го обичам, но прекратих връзката ни. Понякога, за да предпазиш себе си(цялото си АЗ), трябва да се сбогуваш с това, което ти дава, но ти ВЗИМА много повече. Успех!

7.   Според мен, не трябва да я зарязваш. Просто поговорете... Ти казвал ли си и, колко я обичаш. Говорил ли си с нея за това. При положение, че има любов силна между двамата, най-нелепото е да се разделлите. Хората търсят с години такива чуства споделени, някои и не намират :) Така че в случая раздялата е едно страхливо бягство... и ще нараниш и себе си и нея. И не е вярно това с НЕВЪЗМОЖНАТА ЛЮБОВ, коментара е глупав. Няма невъзможна любов. Има само "обичам" и "не обичам". И най-глупаво е да се търси мнение във форум, а не да се говори с човека. В крайна сметка хората сме различни, с различни мнения... и сме непознати. Важни са не нашите мнения и съвети... важно е какво мислите Ти и Тя. Посъветвай се с нея приятелю, не с нас... :)