Дългите връзки
Искам бебче, а човека до мен не. Заедно сме вече 8 години, той е на 24, а още не иска дете. Даже на последък се даржи като дете, каза ми, че през тези 8 години не бил се наживял. Било му рано за семейство, писнало му от семейните ни отношения. Не знам какво да правя, имам ли бъдеще с този товек при това положение. До преди няколко месеца в продължение на години ми сваляше звезди, а сега е отдръпнат. Пределно ясно ми е, че след такива дълги вразки хората или се женят или се разделят. Н искам да сме от тези които се разделят, защото мн си го обичам, но не знам това дали е временен период или вече не ме обича или пък някоя му е завъртяла главата, защото рязката му промяна само така си обеснявам.

Коментари

1.   Може да има проблеми и затова да е студен с теб.
Аз също съм във връзка от 5 години. Той иска деца, но аз не съм сигурна, че точно сега е времето. Страхувам се, че няма да успея.
Може и той да се страхува.
Дано се наредят нещата. Попътен вятър ти желая!

2.   За 8 години, той ти се е "наситил". Кофти звучи, но това е самата истина. Дори и да създадете семейство, щом сега е такъв, какво според теб ще го накара да се промени след време?
Дано да греша!

3.   Просто се е изплашил.. мъжете супер много се стягат от тая отговорност да подписват брак или да имат дете.. остави го да порастне.. 8 години не е малък период.. не го притискай ще го загубиш..

4.   Ами не мислете така. аз съм на 25, имам връзка от 10г, но не се чувствам готова точно сега, не защото не го обичам, ами си мисля, че след 3-4 г ще бъде по-удачно.. а за твоя човек нз-много са вариантите, но щом 8г е с теб, значи те обича!

5.   прав е, на 24 години да го натискаш за дете е абсурдно. мъж се става след 30. до тогава има време, и той да те смени, и ти него.

6.   Всичко се случва, просто не го притискай а поискай съвсем кротко да си изясните нещата и да сподели ако нещо го мъчи. Ако не иска, се оттегли и му дай време да реши дали иска да продължите, защото извинявай ама след 8- годишна връзка да казваш, че не си се наживял и не искаш деца... ами няма как да стане. Просто е срещнал друга или е осъзнал, че не си ти жената за него и е в търсене на друга. Но все пак опитай да поговориш с него.

Doriana

7.   Щом усещаш, че нещо не е наред - значи всичко не е наред.
Една връзка може да просъществува само ако и при двамата удоволствието надвишава с пъти страха и несигурността.

8.   Ами ти наживяла ли си се? ! Честно казано тези толкова дълги връзки на вашите години не ги разбирам... Нормално е на 24 години да смята, че му е рано за деца. Ако имаш сили в себе си дай му свобода пък времето ще покаже дали имате бъдеще... Живей си живота, защото сега си млада.

9.   А защо държиш точно сега да имаш дете и семейство? Все още си много млада, според мен, но ти си знаеш.

10.   Не съм чел предишните коментари, така че може и да се повторя с някой. Най-вероятно се е стреснал от това че наистина е настъпил момент в който трябва да поеме сериозна отговорност, каквато е семейството. Дай му време и пространство и най-важното е да говорите, да си казвате всичко на момента, защото ако си го криете в себе си се натрупва и става лошо, казвам го от изпатено.