Поне веднъж ще ме боли, а не при всяко заминаване.
Ще започна с това, че много силно обичам приятеля си. Толкова съм превързана към него, че дори ми е гадно, когато сме разделени поради това, че сме на работа.

Аз съм на 23 години. Заедно сме от близо 4 години. Никога до сега не сме се карали.
Преди 2 години замина в чужбина за около 3 месеца - направо ми се срина живота - всеки ден рев и се затварях в себе си и чаках само да се върне.

Предното лято ми сервира, че заминава за друга държава при негови роднини пак същото.
И сега лято е и той отново си мисли за заминаване, но този път не мога - този път ми писна вече все някъде да ходи.
Нищо не казвах до сега все се съгласявах, но този път не става.
Не искам пак да ме боли, пак да срина себе си и пак да чакам да се върне и да сме заедно - докато не замине отново.
Мисля си, че е по - добре да се разделим поне веднъж ще ме боли а не при всяко заминаване.
Моля изкажете си мненията.

Коментари

1.   Напълно те подкрепям :)

2.   Няма да те боли, нали самата казваш, че си прЕвързана.

3.   Ти нещо пиявичка ли си, вампирче ли си? То бива, бива патологична зависимост, ама това твоето на нищо не прилича. Вземи се стегни - жена си вече, не си бебе!
По-добре наистина пусни човека от хватката си, ако не можеш по друг начин, че съвсем ще му изцицаш жизнената енергия... Всъщност той как приема всичко това? Обикновено несъзнателната реакция на гостоприемника е бой и унижения спрямо паразита, макар на съзнателно ниво и за пред хората всичко да е ОК.

4.   Май ти се иска да имаш куче на каишка.

5.   Първо реших, че има правописна грешка, защото вместо "привързана" си писала "превързана", но след това установих, че така звучи като "завързана" - няма как да се отделиш от него. Добре де, ама той е самостоятелна личност и това обсебване дали му харесва? Естествено, че ще пътува и работи човека, това обсебване е глупаво и рано или късно ще изиграе много лош номер на връзката ви.

6.   Само човек който е бил от страната на чакащия знае колко е болезнено това положение.. незнам какво да ти кажа някои хора казват че именно такива раздели на големи разстояния подлагат връзката и чувствата на изпитание.. безспорно не всеки би издържал.. трябва силна воля, търпение и психика.. но дали си заслужава.. дали човека до теб го оценява и дали би го направил и за теб.. обикновенно това чакане и тази преданност е свързана с едно удобство.. той е спокоен че има кой да го чака.. защото е сигурен в чувствата ти.. не мога да те посъветвам нищо аз също съм в подобно положение.. незнам кое е правилно или неправилно.. просто се надявам да си заслужава!!!

7.   Еми, моите хора, и аз съм като авторката-приятелят ми е от 3 месеца в чужбина.. на 25 съм.търпя, търпя... аз съм се отказвала от какво ли не... те ходят по чужбина, оправят си живота, а ние овцете стоим, ревем и чакаме..
извинете ме, ама всяко нещо си има граница...
и аз ако ида в чужбина, ще вземам повече пари, нали?
но стоя, търпя, чакам, наглеждам му апартамента. неговото семейство е разпръснато из града и не се интересува много много.. всичко върху мен.

А този коментар над мен... негово мнение..
ама драги мой, като обичаш някого и го чакаш, и животът ти се върти малко или много покрай него, и насреща виждаш как той си оправя живота, а ти стоиш ли стоиш.. и годините минават..

Напълно разбирам авторката.
ако ще е връзка, в която ще се виждаме 2 пъти в годината, по-добре НЕ.
Щото правиш компромис 1, 2 , 3...5 пъти..
4естно да ви кажа аз ако обичам някого много, няма да си хващам пътя през 2 месеца.
и моят приятел взе да ме дразни..
не знам при авторката как е, ама аз нито го знам какво прави там, уж не спял с други, ама младо момче...кой го знае
на мен ми е чиста съвестта.
при тях има едни палави сервитьорки, които били с изкарани ц...и, къси поли, но не били леки, разбирате ли..
и аз трябва да вярвам!
авторке , с тебе съм!

8.   7, много си зле. С това мислене няма да задържиш мъж до себе си задълго, а може и да задържиш ама да ти кръшка. И кой каза, че трябва да се отказваш от плановете си заради някого, когото не притежаваш и нямаш гаранции че той ще е до теб вечно. Човека гледа себе си, ами гледай и ти себе си. Прави каквото трябва, ходи където искаш. Откъде накъде животът ти трябва да се върти около някой друг. Хора като вас не ги разбирам, като пиявици сте, не давате на другия да диша, после се чудите защо ви изневеряват.

9.   абе 6 и 7, вие чувате ли се? стояли, ревяли и чакали и затова половинките им били длъжни, пък как не ги оценявали, гадовете му с гадове! аз съм жена, но не бих виснала до задника на някого и не бих зарязала професионалните възможности, защото шансовете не са чак толкова много. (тук не визирам задълженията към деца, да не скочи сега някой)
ако на някой му допадат разбиранията ми, ок, ако не - да си търси друга. ама да ми дудне: виж сега, ако ме обичаш, е стоиш до мен, да ми насажда чувство за вина, много благодаря.
авторке, правилно си се ориентирала, остави момчето и си намери някой домошар, дето ще се кефи, че нон-стоп се въртиш около него

10.   9, човек трябва да гледа себе си, но от този до него не трябва да се очаква да му върви по задника също. Това пишат и хората тук. Разбирам си напълно. Връзка от разстояние не е връзка. Не зная до колко си оправяли и живота с тези гурбети... моят приятел не ги е правил и е 100 пъти по-стабилен.

11.   номер 7 съм.
Приятелят ми ме взема навсякъде с него, постоянно е с мен, и не, защото аз му се натрапвам. Но разделите не ми влияят добре. Ако обичаш някого знаеш как е. Не мога да бъда на 100% сигурна, че не ми изневерява, нали? С разстоянието, идват и съмненията. Комуникацията се усложнява. Не е приятно. Моят приятел например има възможност да влиза в нета само в определено време вечер. Съобразявам се и го чакам пред компютъра.. Да, защото ако си хвана пътя по дискотеките и се чуваме 1 път в месеца едва ли би му било приятно. Само че като не знаеш колко време трябва да чакаш... е неприятно.. Ти винаги да си насреща за всичко, а насреща - да не знаеш кога ще се върне.
Знам, че парите блазнят, но в една връзка трябва да се правят компромиси. Времето ще покаже, но не е много приятно да знаеш, че приятелят ти е командирован и живее в хотел, в който е пълно с похотливи сервитьорки, и все една от всичките 15 ще се натисне, нали?
Защото ако съм някъде с 20 мъже, едва ли ще сияе от радост?

12.   Така, аз не мога да се съглася с 9. Да човек трябва да има своето лично пространство, но за 4 годишна връзка, в която авторката никъде не спомена, че един път не го е придружила и не е била поканена да отидат заедно ми се струва странно.

13.   от номер 6 до номер 9.. то бива да си със самочувствие ама на какво отгоре бе мила.. виж какво съвсем не смятам да ти падам на нивото и да ти се обяснявам.. едно ще ти кажа дано никога не ти се налага да правиш компромис с това което си постигнала за да просъществува връзката ти.. защото явно ако зависи от теб няма да я бъде.. бъди щастлива с това което имаш.. успехи!!!

14.   7, вземи се стегни и си живей СВОЯ живот, `щото ще ти минат годинките в чакане, докато твоичкият се натиска с "похотливи сервитьорки". Ами аз ако съм на негово място няма да си ми интересна с това държание, даже по- скоро бих избягал надалече от теб

15.   От авторката: Нито в началото на връзката ни, нито дори сега - не съм тази, която е около него постоянно. Той иска така, той ми звъни в 7 сутринта с думите " идвам да те взема в нас ". Ако някой задушава, по скоро това е той.
Номер 12 - преди няколко дена ми каза ела с мен. Но е напълно наясно, че няма как да стане. Имам хубава работа особено лятото и няма да я оставя.
А колкото до всички, които критикуват - Ми дано не Ви се случи и на Вас. Ама като гледам май в гърдите Ви не бие сърце!

16.   Авторке, номер 7 съм. И аз съм в твоето положение..
Права си. Някои тук явно нямат сърце..
А вече друг е въпроса как на някои на наше място не им пука, живеят си живота, че и любовници си намират... НАИСТИНА не им пука.
Аз има позната, има връзка от разстояние... не й пука, ама знаеш ли какво прави? Тук си има любовник, ходи и се кълчи по дискотеките, и не й пукало, че оня можело да й изневерява, защото я задоволявал по всякакъв начин като се видят, ,
Но виждам, че и ти си като мен, че си предана, доколкото разбира, съобразяваш се с него.. но по-скоро моят и твоят си гледат живота, а ние ги чакаме.
не знам дали имаш поводи за съмнение, но аз по природа съм мнителна, и откъде го знам какво прави там... както вече споменах, имало сервитьорки с големи деколтета и къси поли, ама нищо.... аз какво да си мисля.. нима аз ако бях някъде заобградена от мачовци, щеше да му е много хубаво.. но се изяждам отвътре защото не мога да разбера нищо..
Бих се радвала ако не ми изневерява, ама как да знам??? !
И сега ще си дойде за малко, и пак ще заминава.... Който не е на мое място, той не знае какво ми е.

17.   От авторката до номер 16 - какво да ти кажа повечето връзки в днешно време са по изгода. Не разбирам хората, които живеят по този начин - който ти си споменала.
В твоя случай с тия сервитьорки и аз бих се съмнявала много.
Но аз поне съм сигурна, че моя няма да отиде при друга.
Немам представа дали някога изобщо ще поставим себе си на 1 място, а не тях.
Даваме мило и драго за тях, съобразяваме се с тях - дано само да има кой да го отцени някой ден.
Сърцето ми се свива при мисълта, че няма да е около мен - но...
Желая ти много успех и усмивки :)

18.   пак съм номер 16.
да, така е, права си.
бих искала и аз да не се съмнявам като теб, но като знаеш как няма много будали като мене и тебе, как вярваш?
смисъл това са млади момчета в чужбина, ходят насам, натам, не ни виждат известно време. и като искат да спят с някого, и като има леки жени насреща, ние как ще разберем? !!
ето защо аз се съмнявам. ти защо вярваш не знам. може да ни лъжат, може и да не ни лъжат.
моят приятел като си е тук не се притеснявам. но сега живее там в хотел, както вече споменах. с персонала е на ''ти'' - това са камериерки, барманки и сервитьорки. казва, че не били спели с никого от командированите там, но кой знае...
Първо, всички били предизвикателни млади момичета. Второ, едната сутрин, докато той и колегата му спяли, някаква направо нахълтала вътре, да им иска зарядно за телефон.. всичко това ми го казва. от една страна си мсиля, че може да не ме лъже, но от друга-той се вижда с тези жени и момичета всеки ден. едната един път я мернах по скайпа. приличаше на стара порноактриса.
и не знам.. изяждам се отвътре.. стоя и чакам ли, чакам.. сега ще се върне за седмица и после пак няма да го има, и аз какво... пак ще стоя и ще чакам...
и ми е мъчно, и ми е болно, и се чувствам безсилна да продължа живота си в друга посока.. предполагам, че ти прекрасно ме разбираш.
ако го няма голямата част от времето, какво остава за мен?? трохите..
и постоянната комуникация по скайп... тези скъпи роуминги.. какво ли не.. всичко ме дразни... уж имаме приятели, а те са нялъде и градят живота си без нас...
а уж ни убеждават, че не е така.
писва ми, честно ти казвам.
хем се радвам, че си идва, хем не, като знам, че си отива след седмица пак..

19.   Аз съм номер 9, тая без сърце. може да съм прозвучала рязко, но отстрани звучите като мрънкащи и хленчещи деца, а това не изглежда привлекателно. да, не е приятно да си сам, но самп прочетете някои писания :
"замина в чужбина за около 3 месеца - направо ми се срина живота - всеки ден рев и се затварях в себе си "
"те ходят по чужбина, оправят си живота, а ние овцете стоим, ревем и чакаме"
"Даваме мило и драго за тях, съобразяваме се с тях - дано само да има кой да го отцени някой ден."

това, че даваш на някого нещо, е защото Ти си решила така и това не значи, че и другият е длъжен с нещо. в писанията ви не прозира само любов, а и желание да не се минеш: ама дали няма да ми изневери, ама дали ще го оцени...
в живота няма гаранции за нищо, така че преценявате плюсовете и минусите, говорите с половинките и вземате решение.
п.с. не знам защо очаквате само приказки от сорта "ау, горката, поплачи си". те не помагат на никого, напротив, ще дълбаете в самосъжаление и ще се вживявате в ролята на жертви.