Отказах се от мечтите си
Имам чувството че живота ми е като филм, който никога не е имал хубав край. И до днес немога да се насладя на един хубав момент.

И така едно година съм с мъжа до себе си, уважаваме се и се обичаме. Живота ни е обикновен, нямаме много пари, но все пак се справяме някак. Предишната ми връзка приключи преди около 2 години. През тези години предишния ми приятел не спря да поддържа връзка с мен-пишеше ми къде е, какво прави, но само като познати и нищо повече. Беше си намерил мечтаната работа добра заплата и пътуваше много.

В последни дни взе да ми предлага да се събереме отново, и да започнеме живота за когото сме мечтали винаги. Замислих се... дали съм направила правилния избор? Дали бившия ми приятел не е щастието което ми липсва? С него живота ми ще е по-лек и няма да се налага да изживявам целия този ад в който съм сега. Мечтите и на двама ни бяха едни, и той започва да ги сбъдва една по една сам без да съм до него. Уважавам приятеля си, но се страхувам, че живота ни ще си остане ужасен какъвто е сега, защото не е лесно да се работи ден и нощ и то за мизерни пари, част от които трябва да се спестяват за да си вземеме жилище след години ако имаме късмет.

Можеби трябва да се върна при човека който ми предлага всичко за което съм мечтала... или просто да остана в положението в което съм сега и да се примиря. Отчаяно искам да усетя нещо различно от умората и сивото ежеднивие, но дали изборът ми ще е правилен? Моля дайте ми съвет без да ме укорявате...
Благодаря

Коментари

1.   Ходи там кадето ти казва сърцето:)

2.   От жени като теб се погнусявам.. честно!
Мъжът ти НЕ ТРЯБВА да е този, който ти сбъдва мечтите и те осигурява...

То е ясно, че ще се върнеш... Ще ти кажа обаче и развръзката - ще започнеш да се глезеш (просто ти е в същността), ще капризничиш, ще искаш все повече и когато на човека му писне от неблагодарно същество ще си хване някое свястно момиче, ти ще се уплашиш, че ще загубиш подсигурения си животец и ще заговориш за брак и деца. Той ще се съгласи. После ще си направите едно дете и след седем години ще разбереш, че мъжа ти си има любовница. И ще започнеш да се чувстваш зле от факта, че може би на нея също купува разни неща. След още няколко години ще се арзведете, ти ще се озлобиш до безкрай...

Не искам да съм лош пророк...просто жени като теб не вземат други решения.

Хайде със здраве

3.   АКО отидеш при бившия си приятел, си отговори на въпроса заради какво го правиш- заради него самия или заради финансовото му състояние. Ако е заради второто- не си заслужава. Може и да е клише, но в животът нещата се променят- утре може да изгуби работта си, да се разболее или да фалира. И тогава какво- ще си щастлива ли? А сегашният ти приятел може да реши да заминете за чужбина, да промени живота си. Един ден може би ще има повече пари от сега и най-вероятно щ стане така, освен ако не е крайно нерешителен и инертен. Остани с този, с който се чувстваш добре.С човека, не с парите му.

4.   ВРЪЩАЙ СЕ ПРИ СТАРИЯ!

5.   От авторката-
Благодаря за съветите и най-вече на номер 3! Ти наистина ме накара да се замисля и да взема по-правилното решение :)

6.   Много си повърхностна... ами ако се върнеш при предишния, пък сегашния вземе че си намери хубава работа с висока заплатка, и за него ли ще мислиш и ще се чудиш дали да се съберете??

Doriana

7.   Бъди с този, когото обичаш.. ако мислиш, че можеш да обикнеш бившия - ок.. Аз харесвах един такъв човек, не заради парите му, ами заради това, че приличаше на баща ми, по характер! Винаги съм си мислела, че искам мъж, който да прилича на баща ми. И този беше едно към едно... После точно това обаче почна да не ми харесва и даже да ме отвращава (беше ми странно)! И като присъствие го усещах като баща ми.. еднакви движения, по един и същ начин стоят на стола, по един и същ начин си чоплят ноктите, еднакви мимики, един и същ поглед... А пък и беше по-голям от мен с 10 години. Така и не се запознаха, сигурно много щяха да си допаднат, нашите щяха да са доволни... Но не можах да се влюбя в тоя човек, а беше точен и честен! Та по едно време и аз се замислих дали да не остана с него, живота ми щеше да е осигурен.. и пари и семейство и деца.. мислех си, че ще мога да се влюбя и да го обикна.. не можах, а и не исках. Обичах бившия и се върнах при него. Сега се чудя понякога постъпила ли съм правилно, защото с бившия настоящ не съм толкова сигурна, а и се чудя какво ли е щяло да стане с оня. Но пък като се гушна до любимия и забравям за всичко! Няма такова сладко гушкане, направо се опияняваш! Не мога да опиша чувството! :) Просто си го обичам и не мога да му се наситя! :)
Да обобщя - ако обичаш настоящия ти не го оставяй! Помисли ще можеш ли без него? Ти какво правиш, за да се измъкнете от мизерията? С кой от двамата ти допада повече секса? А защо се раздели с бившия?

8.   От Авторката-
Номер 7 значи и ти си била в такова положение... мисля, че винаги ще си остане въпроса- Какво щеше да стане АКО.... истината е, че трябва по някакъв начин да забравиме за него. Щастлива съм сега и ти си права относно прегръдките и т. н. човека до мен дава всичко за да съм щастлива. Явно ми трябва малко повече увереност за да оправя нещата. Въпросите които ми задаваш ми помагат да получа някои отговори от които се нуждая. И да- разделих се с бившия защото беше несериозен и все бавеше нещата, мисля че това говори лошо за него и е добре че се разделихме. Можеби цял живот щеше да си остане такъв повърхностен човек, но все пак се радвам че сбъдва мечтите си. Всеки получава щастие един ден, и мисля че и другите го казаха-парите не са важни.
Блатодаря за съвета №7 :)