любов или изтезание ли е това?
Моята история е може би подобна на тези, които ги пише в форума. От доста време се каня да пиша и най-накрая събрах смелост. Всичко започна февруари месец, тогава се запознах с едно момче. Съвсем слючайно в интернет. Всичко вървеше както по чат, разговори, закачки, от време на време някоя свалка и така. Но с течение на времето нещата станаха сериозни. От дума на дума стигнах ме по телефонни номера, срещи, звънене и разговори поцели нощи. До така степен всичко беше красиво и вървеше,че аз летах в небесата от щастие.Само едно едничко нещичко ме притесняваше и това беше че нито аз нито той имахме напредстава, дали ходим или не?

Но както и да беше аз бях щастлива и нищо друго нямаше значение. До тогава не ми се беше случвало да имам подобна вразка, но в един момент всичко се преобърна. От хора разбрах някои неща за момчето,което аз харесвах на този етап, че не бил стока, че бил се занимавал с наркотици, с съмнителни типове се движел, че компанията му не е с високо реноме в града и куп други неща.

Реших да се оверя дали е така и го попитах, но тои опроверга слуховете и аз си казах-"Ми хората говорят-нормално е". Да но, с течение на времето тои започна да се държи странно, малко ми пишеше, нищо не казваше, срещите ти уредяха и аз в един момент се запитах: Какво става?

Имали причина тои така да се държи? Говорих с приятелите му и те казаха е всичко е било на ред, но аз се самнявах, от промяната в поведението му. Един случаен ден обаче разбрах, че тои е с друга, имало друго момиче в живота му. Като нормален човек аз го попитах защо ме е лъгал и защо какво го е накарало да е с нея.

А отговорът бе прост, каза че я обича, е примирих се с това,но вече осъзнавах че в мен не живее само онова чувство да допадане и харесване, а в мен живее една любов. Любов,к оято изпитвах към него. Не мина мн време и тои заряза онова момиче, и така един ден ми се обади, видяхме се и аз реших да му дам втори шанс.

Всичко отново вървеше идеално,с амо че на мен ми се наложи да замина за седмица и тои остана сам. През периода които ме нямаше, тои ми звънеше и ме уверяваше, че ми е верен, но аз се прибрах изненадващо по стечение на обстоятелствата по-рано от обичайното и видях скаипа му че има снимка на момиче, което не познавай и пишеше-"обичам те" до самата снимка. От ярост му писах и го попитах, какво е това, дали ще може да ми обясни, а тои отговори просто и с цялата си наглост ми заявява, че това била неговата приятелка.

Аз много тежко понесох това. Изпаднах в депресия, приятелките ми дори не можеха да ме познаят и така...отново се повтори целият този кръг и пак му простих. Това се повтори още три пъти. Постоянно си казвах: Дано да е за последно, но явно съм грешала. Но тои продължаваше да ми звани и аз отново и отново се въртях в този кръг. До такава степен се влюбих с него, че нямах желание да излизам с други момчета и постоянно говорих за него. Много ми е трудно дори и сега, но той е разбрал че аз го обичам и си позволява да си играе с мен. Трудно е да съм безразлична към него, защото имам чувства, затова Моля дайте ми някакъв съвет. Може би историята е еднотипна и може би десетки са попадали в ситуация като моятата, но аз нямам идея как да се откъсня от този кръговрат.

Затова дадох име на историята Любов или изтезание ли е това? Защото аз го обичам,а в същото време се зитезавам. Много бих се радвала да получа качествен съвет, за да мога да продължа напред.

Благодаря,че обърнах те внимание на историята ми.

Коментари

1.   Според мен го зарежи не заслужава твоята обич!

2.   Здравей,
Въпроса ти е малко риторичен, поне отстрани изглежда така - това си е чисто изтезание. Размирам, че много го обичаш. Но започни да обичаш и уважаваш повече себе си. Сложи край на това. Любовта ти е ужасно силна, но те погубва.

3.   Не можеш и не трябва да обичаш човек който се подиграва с най съкровенното нещо -любовта ти!!!!!!!!! Тази връзка няма бъдеще и ако продължаваш да агонизираш в нея това означава да пропилееш всички нови шансове които живота ще ти поднесе-моя съвет към теб е никога повече да не се обвързваш с този човек защото той не те заслужава.

Aко чакаш той да се промени те уверявам че това е невъзможно защото става въпрос за много комплексни неща-характер, възпитание, житейски мироглед. Вече си направила достатъчно за него с шансовете които е имал, сега просто трябва да го забравиш и да поемеш по твоя път и да откриеш човека който ще те направи щастлива и чиято любов ще топли душата ти, а няма да те наранява!

Знам че ще ти бъде трудно да пренебрегнеш чувствата си, но когато се замислиш в дълбочината на проблема ще откриеш колко неоправдани са те защото нямат никакво отражение в ответната страна на която явно не му пука за теб и поведението му напълно го доказва!

Искам да ти пожелая успех в търсенето на истинската любов, аз съм мъж на 39г и съм убеден че ще я намериш!

4.   Оказва се, че в живота най трудно е да кажеш НЕ. Започни с по незначителни неща, докато изградиш някаква твърдост на характера си. Липсата на себеуважение ще те затрие някой ден. А такива льольовци заслужават някои така да им натрие носа...Стягай се и продължавай на пред.

5.   Мила той не те заслужава! Колкото и да те боли го остави. Никога не оставяй да се подиграват с любовта ти! Знам колко те боли и аз сам имала подобна история, но колкото и да ти е трудно го забрави! Не заслужава и една твоя сълза. Остави го да избива комплексите си на някои друг но не и на твоята любов към него. На мъжете им харесва да бъдат обичани и харесвани а това им доставя удоволствие да те правят на шматка. Не се оставяй да те правят на такава.

Колкото и да те боли го остави!
УСПЕХ!

6.   Моят съвет е да му простиш само още веднъж .

7.   Не си заслужава да страдаш за човек които тъпчи по този начит твоите чувства. Ако ти сама не сложиш край на това всичко това ще се случва пак и пак и ти отново ще бадеш наранявана от човека когото обичаш. Знам че не ти е лесно, но прекрати всичко и погледни напред няма да съжаляваш. Пожелавам ти наистина да намериш истинската любов успах.

8.   Защо не заминеш в друг град например? Така ще ти е по- лесно да се разделиш с него.

9.   Това не е любов, ами мазохизъм. Вместо да го оставиш и да не поглеждаш назад ти си седнала да хленчиш тука. Значи такъв живот ти харесва, така мисля аз.

10.   Ами обикновенно с онлайн любовта така се получава, там момичето никога не е едно.