Защо жените изневеряват?
Здравейте на всички. Интересно ми е женското мнение. Защо жените изневеряват? Какво кара една жена да изневерява след брака?

Разочарование, разбити надежди, несбъднати мечти.... или просто разнообразие.

Впечатленията ми са че семейните жени изневеряват не по-малко от семейните мъже. Наслушах се на обяснения от рода - не съм такава, но...
Излизах с жена, обвързана, сериозна връзка, материално обезпечена... и въпреки това... въпросната дама се сцепваше не само с мен а с още няколко.

Коментари

1.   На емоционално ниво,неудовлетвореност на някакви идеалистични очаквания относно партньорът който е избрала. И докато при жените е на база емоции, при мъжете се счита, че прекрачват границата поради физиологична потребност. Но от човекът си зависи. Може и мъж да ги върши същите като тази твоя позната. Многоаспектна е темата, засяга въпросът за това що е морал?

2.   По-скоро за ранообразие или просто е привлечена и от друг. Да ти кажа аз лично съм била влюбена в двама едновременно така че възможно е и това:)

3.   Предимно причината една жена да изневерява е в мъжа.

4.   Защото в природата на жената е заложено да е курва... мъжете да се бият за нея, после, който победи я има и така до следващия и по-следващия... жената иска да си докаже, че може да сваля и е желана, а човекът с нея да зависи от нея ...

5.   При всеки е различно. Няма определена формула за това. Но аз смятам, че изневеряват повече за разнообразие, но зависи какво имате в предвид под изневяра. Ако дадена жена отиде да се изчука само ей така, тогава е за разнообразие, но ако са замесени чувства това вече е нещо друго.

6.   Абе всички мъже се хвалите, искате много жени а 1 не можете да задоволите :D Щом се връща при мъжа си, явно просто не е задоволена и иска това което и се полага. Щом мъжът и не и го дава... има още много мъже ;)

7.   №6 е абсолютно права. Няма задоволена жена и не може да има! Има задоволена майка, съпруга и т.н.
Дори и със слон да го прави, дори и да умре от това - преди да издъхне, пак ще казва ИСКАМ ПОВЕЧЕ!

Искам! Това е любимата дума в женската природа, не Вземи!

Затова и толкова бърза жените се сбабичосват!

Има токава приказка: То не може все тая работа в оная, а душата на жената в Рая!

8.   НАПЪЛНО ПОДКРЕПЯМ НОМЕР 4...

9.   Абе ние се хвалим ..... ама :)
Това за връщането при мъжа си не го разбрах, връща се защото не е задоволена .... или по скоро не иска да губи сигурното - а си намира доброто чукане другаде??

Освен това, много малко са двойките , аз лично не познавам такива, при които няма секс преди брака - т.е тя е видяла че мъжа не я задоволява, какво тогава търси при него. Или в последсвие е разбрала :)

Абе...

Номер 5: съгласен съм с тебе. Много вярно.

10.   Чета и се чудя!!!?? Все жените са криви и виновни. Разговорът върви към задълбаване в глупави спорове на недорасли деца. В идеалистичен вариант мъжът и жената трябва да са заедно за да се подкрепят обичат и да си помагат, да преодоляват трудностите заедно. По-ясно това са две равностойни половини на едно и също нещо. Ако единият или другият бяха съвършени сигурно щяхме да сме еднополови индивиди. Всички другия отклонения срещащи се в днешно време са резултат на личен избор, самооценка, липса или наличие на решение

11.   Ами много просто - защото мъжете също го правят.
Нали си даваш сметка, че една изневеряваща жена го прави с мъж, който в повечето случаи СЪЩО е женен, обвързан, с деца и т.н.
Та - ще те питам аз в този род на мисли - ЗАЩО МЪЖЕТЕ ИЗНЕВЕРЯВАТ?

12.   Изневеряват когато решат да търсят разнообразие, когато се чувстват неудовлетворени. Всъщност сам си дал отговор, хората го правят поради различни причини

13.   Напълно съм съгласна с номер 3. За да изневери една жена (семейна) трябва да бъде провокирана от своя съпруг.

"Никой не бяга от хубавото" са казали хората и това е така. Аз съм омъжена от 11 години и до ден днешен не съм изневерявала на съпруга си. Просто не съм имала нужда да го правя, защото с него получавам всичко онова, от което имам нужда.

14.   Не става въпрос дали жената е задоволена сексуално. Правя страхотен секс с мъжа си. Изневерила съм му веднъж за 20г. Секса с другия не беше добър, но продължавам да искам и другия. Той ме уважаваше и се държеше добре с мен. Превличането между нас беше силно. Ако имах това което искам у дома, едвали щях да го направя.

15.   Ние жените сме по дяволи и от самия дявол ние не знаем какво иска ме обаче искаме. аз лично жените ги определям на 2 типа. първото е жена и в истенския смисъл да си жена. а второто жена-кучка, тя сие кучка и каквото да и направиш в се ще е недоволна,защото така си търси оправдание за грехаси.

16.   Номер 15 коментара ти е супер (тва в началото) много яко :D Чак си го сложих на аватара :D :D :D :D

19.   Много ми е интересно, когато някой каже "не получавам нещо вкъщи и затова го намирам на друго място". Ами като не получаваш това нещо се раздели с въпросния човек и отиди при другия. Повечето жени хем искат мъжът да изкарва много пари, хем да не работи по цял ден. Е, той като не работи, откъде ще дойдат тези пари!!! И дори да имат идеалната ситуация-достатъчно пари и съпруг до себе си, пак изневеряват просто ей така. Тук идва интересният въпрос, защо да съм с жена, която ако нещо стане с мен и вече не мога да издържам, ще ме изостави на първия месец, след като с парите си мога да имам много като нея!!!

20.   И едните и другите могат да кривнат от пътя когато комуникацията между тях се наруши. (тогава всеки започва да проектира сам за себе си други планове)
2. Когато битовизмът и стреса ни натисне.
3. когато нямаме ясна представа, защо сме с въпросния човек,
4. когато се уморим от всичко,
5. когато сексът и отношението ни към него стане еднообразно. Тогава ИДВА стремежът към разнообразие, с идеята че ще промени отношението към другия. Да, променя го но само временно, реално с всеки партньор се държим по един и същи начин.

21.   Аз за разлика от другите няма да правя генерални заключения за женската природа, а ще си кажа защо аз обмислям да изневеря (жена съм).

Защото половинката ми се сеща за секс с мен веднъж в месеца, а е имало и периоди от сорта на 3-4 месеца в които не ме е докосвал, въпреки че съм му се молила, приласкавала съм го, стараела съм се да го съблазня.
Не ме гушка, не ми се радва, не ме люби, спи в другата половина на леглото без физически контакт с мен.
Когато и да имам нужда да споделя, да ме утешат или да направят нещо за мен, все няма време, все нещо го възпрепятства.
Когато помоля няколко пъти да ме гушне ми се казва ей сега и после ме забравят.

Също така и мен ме натискат ежедневие, сметки, умора (работя много много, около 80 часа седмично вече, за да не мисля за това), апатия и желание за разнообразие (което и той би могъл да ми даде), желание да експериментирам (млада съм).

Мъжът до мен оправдава поведението си със стрес, но на мен това не ми помага особено да се почувствам по добре.
В животът ни винаги ще има стрес и нещо, което да не ни е наред, но ако при всяко такова нещо охладняваме, то пиши го заминало.

И така вече 2 години.
Когато се опитвам да говоря по темата ми се пробутва стрес оправданието или че си внушавам.
Съответно накрая аз станах зла, проклета, натяквам, обвинявам, насаждам вина (знам че не е правилно, но вече не мога да го сдържам).

Съответно в живота ми се появи друг мъж (или може би аз несъзнателно съм го търсила), който засега проявява огромно търпение към мен и който изглежда влюбен, а в главата ми се прокрадват мисли дали пък с него няма да е по-различно.
Опитах се да говоря с половинката ми кога ще започне поне да ме шиба редовно, а отговорът беше "когато-тогава".

Е колко още да го чакам, 2 години минаха...
Съответно като видя че другият мъж изглежда има сериозни намерения към мен (човек никога не може да е сигурен) , вече официалната ми половинка започна да се опитва да ме прегръща, опитва се да си поиска секс, но вече всичко в мен е толкова счупено.
И ме боли.

Също така в своя защита искам да кажа, че не съм се променила физически от началото на връзката ни (да съм качила рязко 20 кила или нещо подобно), така че и това не е причината.
И много ме яд, че не знам защо стана така, как да го поправя или поне как да го предотвратя за в бъдеще.

Та, драги мъже, бъдете повече мъже, а не женският полов орган като синоним на мъжкия характер, и всичко ще бъде наред.
Просто обичайте и оценявайте жената до себе си, не я пренебрегвайте.
Преди бях много склонна да съдя изневеряващите жени, но сега осъзнавам, че може би и те са имали своите причини - от хубавото никой не бяга. :)

22.   До 21. Не искам да обобщавам, всяко обощение е погрешно, включително и настоящето... но ще споделя моята опитност : Нашето семейство винаги е приемано за "перфекнто" - дом, деца, любов, разбирателство, забавления, секс... всичко перфектно. Докато жената не кривна, за съжаление разбрах твърде късно, въпреки започналото напрежение в къщи и чувството, че не що не е наред.... после продължи още 5 месеца и всичко приключи, стомната се счупи.... върна се, опитваме да оправим нещата... но.. няма го доверието, няма я любовта, няма интимност, няма близост... караме го по инерция и май няма да е за дълго. Жени и мъже - когато тръгнете да гледате навън, внимавайте много дали си заслужава, какво губите и какво рискувате, да не стане така, че заради една мимолетна тръпка да рискувате да разрушите всичко, което сте градили до момента, не само това ами да жертвате живота и щастието на децата си, родителите си и други свързани с вас хора. Не давайте кон за кокошка. Ако все пак ви е интересно и искате да опитате - гледайте да не ви хванат и приключвайте навреме, да не изпуснете момента. Хванат ли ви - приключвайте на момента без да шмекерувате, иначе нещата тръгват в посока, от която няма връщане назад. Умната.

23.   Ами мисля, че просто не си споделят по тази тема, която за тях е толкова сериозна, и се чудя как така. Хем искат секс, хем не споделят какво наистина желаят и как го желаят, ами тръгват да го търсят другаде.
Поне да спират с всякакви връзки с настоящия и да си търсят друг партньор. Защо ще нараняват хората?
Да, знам, сигурно им е при тях, на топло са и за това решават така да правят, ама две добри нема и рано или късно си научават урока.

Едно Момче - 20г.

24.   21, зарежи си мъжа и тръгвай с другия, според мен мъжа ти също има друга. Иначе няма причина да не те докосва с месеци. Ами като не се искате, разделяйте се бе, не знам защо насила търпите всичко това... ужас.

25.   22 - Колко много мъдрост има в обобщението написано от теб - Браво и Благодаря!!

26.   Склонен ли е мъж на 55г да изневери, и двамата сме били вдовец и вдовица. Хубавото беше до преди 1 год напоследък е нервен, агресивен откакто е на нова работа явно го притискат, така наречените неморални. Много е грижовен, амбициозен и работлив, но е козирог и е потаен държи се странно не зная какво се случва Много съм запазена, модерна и чаровна да не кажа и търпелива. Склонен ли е на изневяра нямам опит в тези неща, защото не ми се е случвало това с починалият ми съпруг. Какво е вашето мнение! Объркана съм!

27.   номер 26 - изневеряващият мъж е сексуално задоволен и е спокоен заради това. Понеже се чувства виновен, той няма как да се държи така с теб. По-вероятно мъжът ти да се чувства разочарован от връзката ви или да си има проблеми другъде. Поговори с него. Аз бях любовница и мога да ти гарантирам, че мъжът с любовница не само не е раздразнителен, а точно обратното - дори става по-добър към съпругата си, почва да я глези и да се грижи повече за семейството си като цяло, защото е гузен. Ако имаше любовница твоят човек, 100% щеше и да те зареже, защото нямате брак и деца и е достатачно голям, за да може да взима такива решения. С две думи - не е възможно да има любовница и поведението му говори за други проблеми. Глези го, обръщай му повече внимание и говори с него. Можеш да станеш скептична, ако той почне да се държи мило с теб и изведнъж стане уравновесен, започне да се грижи за тялото си и вънчния си вид, има добро настроение и... закъснява след работа.

28.   27-Благодаря! Много нелепо за годините ми, имаме и много добър интимен живот, глезя го дипломатична съм и тактична. Споделя ми, пазаруваме заедно, грижим се за майка му и... опитвам да си поговорим повече и да сподели, но отговорът е - няма нищо, всичко е наред! ...

29.   Изневярата не опира до мъжа или жената, а до човека като цяло. Повечето от хората, които изневеряват го правят системно, без да им пука за половинките им. Дори да имат най-прекрасният човек до себе си, те никога не са верни. Мъж или жена с принципи по-скоро ще се разделят с партньора си, отколкото да започнат, да го мамят.

30.   29, който обобщава, винаги е в грешка. Аз те подкрепям единствено за мнението, че е по-добре да се раздели човек, отколкото до изневерява, но не всеки има тази смелост, а и при женените хора става дума и за отговорности и имущество. Моят мъж е бил женен 20 г. преди мен за друга жена, на която е изневерявал системно в последните 15 г. от брака им, но са имали вече деца и се е бил хванал на хорото, много се страхуваше да се разведе, защото рискуваш всичко, изградено през живота ти да отиде по дяволите, а не знаеш, дали ще се получи с новия партньор. Страхлива позиция на слаб човек - определено, но човешка позиция. Ето ни днес - от 8 г. сме заедно, от 4 сме женени и на мен не ми изневерява. Дори работим заедно и сме практически 24 ч. заедно в денонощието. Един и същи мъж, две различни жени - на едната се къса да изневерява с десетки жени, на другата е верен. Хората се променят, но най-вече се променят ситуациите, в които живеят. Аворът може да е прав за определен % от жените, но самият факт, че си позволява да поставя всички под един знаменател и дори си позволява да твърди, че всички жени били по-прости от мъжете го прави неправдоподобен и направо смешен. Не падай на неговото ниво!

31.   Като не те кефи даден човек, било то заради характера или това как се представя в леглото просто късаш с него (отнася се и за 2-та пола), друг е въпроса, защо изобщо сте тръгнали и сте гаджета, за какво трябва да се стига до изневери. Не мога да си обясня как приемате изневерите за нещо нормално. Никога не съм изневерявал, не мисля и да го правя, на мене са ми изневерявали момичета и винаги съм имал чувството, че го правят нарочно, за да видят какво ще направя, ами не, бих се бил с любовника им, въпреки, че те това очакват, не сме в животинското царство, за да се бием за женските.
После се чудите защо мъжете се държат с жените като с предмети и не им пука грам, изчукват ги и ги зарязват без да им мигне окото, но вие момичета нали харесвате лоши момчета, така че това би ви допаднало, успех когато свършите когато самотни майки, зарязани от подобни ''готини'' типове!

32.   27, не съм съгласна твърдо с теб. Твърдо не съм съгласна. Съдя от собствените си впечатления, когато преди време мъжът ми ми изневери, а и от безбройните наблюдения над приятелски семейства, в които се изневерява. Ще говоря само за мен. Когато мъжът ми ми изневеряваше в никой случай не се държеше мило с мен, нито ме глезеше.... а иначе е наистина добър и свестен човек. Просто беше безразличен към мен.... убийствено безразличен. Не ме докосваше. А вярвай ми, дори не закъсняваше от работа, защото любовницата му му беше колежка и са се измъквали през работно време. Когато прогледна от заблудата си, нямаше как да не забележи коя е по-младата, по-красивата и всичко по-по. Защото любовницата му беше една тлъста стара чанта.. ужас, думи нямам като си спомня със каква ми изневери и заради каква търпях нещата, които ти пиша. Така че, абсолютно не си права... обратното-като прекрати с нея, стана точно такъв, какъвто го описваш-мил, нежен, любвеобилен. Така че, може да си била любовница, но очевидно нищо не си разбрала от отношенията съпруг-съпруга....

33.   Много е трудно да намериш читаво момиче, същото важи и за мъжете де... винаги съм се страхувал от жени използвачки, такива които изневеряват, лъжат и прочие. Имам си приятелка и я разучавам вече 7-8 месеца, знам за бившите й, знам всичко в нейния живот и съм и се доверил (но никога безпористно), винаги си имам едно наум, че все пак сме хора и може някъде да ме издъни, като се стремя същевременно и аз да не го правя, за да не прилагаме двойни стандарти, за мен може, пък за нея не. Адски ревнив съм и определено ако ми изневери, това да я пребия е най-малкото, но ще я омаскаря пред всичките и познати и приятели що за стока е и ще пострада и онзи с който ми изневеярава, ако е мой приятел или познат, в друг случай не. Адски много държа на справедливост и честни и открити отношения, раздавам се до край, като цяло на моменти съжалявам, че си имам приятелка и съм подложен под някакви такива психологически сривове, дали всичко е ок (когато не е с мен), дали не изневерява, дали няма да срещна някой мой "баджанак" тъй като са около 10тима, което много трудно ще го приема, някак си не мога да вляза в този свят, не мога да живея нормално и скъсам ли с това момиче, повече няма да се обвържа с никоя сериозно или ще наранявам и аз. Много е грозно да ти изневерят