Мъжът до мен ми каза, че съм грозна :(.
Имам дълга връзка от 7г с мъжа до мен. Сега той е на 31, аз на 26. За тези години сме минали доста периоди..
В момента е в командировка. Всичко беше наред.. взехме да спорим по телефона, той в един момент ми каза.. ''Какво искаш от ме, бе грозно куче'? '' И ми затвори телефона.

И нещо отмря в мен. :( Като цяло не съм с кой знае какво самочувствие) Толкова болно ми стана.. Не съм Мис Свят може би, но не смятам, че съм грозна... Много силни думи от човека до мен..

После ми се обади отново, и каза ''извинявай'', почувства се длъжен явно.. и аз не знам за какво.
Сега като се върне от командировка, как да си легна с този човек, как да си деля завивките с него, след като ме нарече ''грозно куче''.

Мислех да измисля нещо специално за посрещането му, но всичко умря... Нямам желание за нищо. Не ме беше обиждал така никога.

Хора, сайтът е анонимен, всеки търси анонимност.. ако имах смелост бих ви показала моя снимка да ми кажете грозна ли съм според вас. :(.
Много се потиснах..

Уж ми се извини, но не мога да приема тази грозна обида.. Как ще спя до този човек? :(
Като съм грозна, защо е с мен...
Мисля, че съм напълно нормално изглеждаща за възрастта си.

Исках да споделя, защото съм се затворила в себе си, и съм много разстроена.

Коментари

1.   По някога мъжете просто реагират по детски не му обръщай внимание

2.   Виж сега, като ти е казал "грозно куче" едва ли под това е имал предвид "Ти си грозна жена!". Според мен изобщо не става въпрос за външния ти вид и недей да търсиш под вола теле. Подтекстът на "гроизно куче" ми се струва синоним на "отвратително животно", "досадна скочибра" или нещо в този дух.

Още нещо - когато двама души съжителстват толкова дълго време като вас, то те се възприемат вече не чрез външния си вид, а чрез цялостното си излъчване. Много пъти съм се изненадвал - когато по някаква причина тръгна с визулано грозновата жена, само след 2-3 месеца това престава да ме притеснява и започвам да я възприемам като привлекателна и хубава, и обратно - когато съм тръгвал с някоя завидна хубавица (на външен вид), ако покаже кофти характер, само след 2-3 месеца започвам да я виждам грозница и да я намразвам. Дори да не покаже кофти характер, след този период външният й вид престава да ме радва и започвам да я възприемам нормално - като всяка друга, и дори ми е чудно защо мъжете я заглеждат по улиците. Естествено за толкова кратко време нито в единия, нито в другия случай може да настъпи такава съществена промяна във външността на съответните жени, по-скоро промяната е във възприятията ми, което обачаче не ми пречи да имам чувството, че ги "виждам" в тяхната противоположност...

Така че не търси причината във външния си вид, че чак да искаш и снимки да ни показваш, та да те разубеждаваме... Търси я в отношенията ви, в характера си (или в неговия), в личностните си качества - във всичко друго, но не и във външния си вид!

Дори да си Мис Свят, това изобщо не ти пречи същевременни да си "грозно куче", "отвратително животно", "досадна скочибра" или "отвратитка". Притеснявай се за други - много по-дълбоки неща, не за външността си.

3.   Виж какво - права си, че си обидена, защото наистина това звучи грубо. Но не мисля, че има общо с външността ти. Просто е искал да си излее гнева, да те обиди, което не е защото не те намира красива и привлекателна, а защото си го ядосала. Което естествено не оправдава това, което е казал. Знаеш добре, че често в гнева си изричаме думи, заради които се срамуваме след време, когато се успокоим. Изчакай, виж как ще се държи той като се върне. Наблюдавай реакциите и думите му след като това поотшуми и ще разбереш какъв е всъщност характера му и отношението му към теб.

4.   да, номер 2 е прав, но това означава, че нещата са още по зле - изобщо не те харесва. по добре бягай докато можеш

5.   Мила, хората в яда си казват много жестоки неща, които не ги мислят наистина. Успокой се. Не го търси повече, явно е изнервен и ядосан. Нека мине време и малко по-малко ще се стабилизират отношенията ви.

6.   Давай снимка :-)))
Едва ли го е мислел. Понякога в яда си човек е много краен и импулсивен. Просто не е съобразил, колко си чувствителна и факта, че след това се е обадил показва, че е осъзнал тъпата си постъпка.

*Syndrome

7.   Ххахахах предния коментар ме разби: "споко бе, не те е нарекъл грозна, а просто скочубрба, отвратителна, досадна, животно, говедо.. така че не се притеснявай " :Д:Д

Иначе си е прав човека, не го приемай толкова лично. Можеш да се опиташ да се поглезиш с някакви процедури, друг грим или нови дрешки, така хем ще си вдигнеш самочувствието, хем ще му се покажеш в нова светлина и няма да се сещаш за този обида. :)
Успех и пиши тук :)

8.   Каквото и да е имал впредвид, това е адски злобно и грубо изказване от негова страна. Мисля, че никоя жена не го заслужава! Ако от сега се държи така, представям си като се ожените какво ще бъде. Мацка, на 26 си, не е нужно той да ти е първият и последният едва ли не. Я си гледай живота-има толкова мили мъже, които ще те носят на ръце:))

9.   Съгласна съм с 2. От темата ти единственото нещо, което се вижда, е, че ти си много комплексирана относно външния си вид и сама ще си създаваш проблемите. Аз бих се обидила повече на "куче", но може ти си толкова повърхностна, че за теб най-важен е външния ти вид, не и характер и т. н., че не си обърнала внимание. Но дори и заради тази дума, обидата може нищо да не означава, тъй като хората често говорят глупости, когато са ядосани.

Всеки случай реакцията ти говори страшно много за теб. При положение, че само една дума за външния ти вид, след като той не е чак толкова важен и е преходен, може да те накара да се чувстваш така, представям си още колко ще има да страдаш от такива неща. Сега само започваш....

10.   Никога не позволявай на някого да се държи по този начин с теб, да те обижда и унижава. Като има проблем по-добре да ти го каже. Ако това беше се случило с мен доста време нямаше да говоря с него, нито да спа до него. И когато реша да му отговоря щях да му спретна луд скандал. Би трябвало така да постъпиш за да се научи, че трябва да се отнася човешки с теб. И втори път едва ли ще го повтори. Когато позволиш такова отношение той ще се възползва от това. И в случая без да се усетиш ще започва да те обижда, когато има проблем на работа или когато е имал лош ден. Без да се усетиш ще му станеш отдушник.

11.   Номер 1, ти пък взе че я успокои!
Според мен дори няма никакво значение какво е имал предвид под грозно куче, нито дори дали тя има някаква вина. Просто е показал без свян своята същност - низка душа, простащина и словесна агресия, която се равнява на юмручен удар.

12.   По-добре от коментар 1 не бих могла да го кажа! Не е имал предвид, че си грозна! А все едно е казал- "конска муха, такава"! Не търси под вола теле- не се измъчвай!

Виж, това не значи, че той има право да те обижда- съвсем не! НО, това няма общо с красотата ти! Дано като се е извинил да си казала, че не ти е приятно да те обижда НЕЗАВИСИМО по какъв параграф. АКо не си го казала тогава- сега е малко късно, но "по-добре късно, отколкото никкога".

НО ПЪРВО си избий мислите за грозота от главата!!!

13.   Я стига драматизира! Нищо кой-знае какво не е станало! Мойта с 2 малки деца търчи по цял ден с изплезен език след дебели бензинджии и пак не е края на света - ти за едно "грозно куче" орева света. Я го посрещни човека (ако заслужава) как си му трябва, я се раздай в леглото с нова техника и след 2 дни няма и да си спомняш за тия драми!

14.   Разсърди му се за няколко дена и виж как ще вървят нещата между вас. Ти не си стара и той не е последния мъж. Никой не те задължава да спиш с него когато те докосне му кажи да не те пипа защото си грозно куче. Разкажи му че ти е страшно неудобно от това и ще си помислиш какво ще става с връзката ви. Ако те обича няма да понесе това и ще започне да ти се извинява. Ти си жена а грозни жени няма. Знай и имай достойнство. Явно просто си го разглезила направи каквото ти казвам и всичко ще си дойде на мястото и ако не помогне остави го знай че ти си красива жена а той не е последния. Ако не те обича не си заслужава да си с него има и друг които ще те обича и за него ще си най-прелестния ангел.

15.   Няма смисъл да се измъчваш толкова! Щом сте спорили, явно е бил ядосан и в изблик на ярост неволно те е убидил. Да не е първият човек на когото му се случва? ! Когато човек е афектиран изрича думи, с които цели да натрие носа на другия и да го надвие в спора, но това далеч не означава, че наистина го мисли. Ако беше грозна защо му е да е с теб? Какво да прави 7 години до една "грозница"? Да, грозна убида е от страна на човека, с когото си споделила дълъг период от живота си, но с времето отшумява. Хората се убиждат с много по-силни и грозни думи. Това нищо не е, повярвай ми!

16.   авторката:
''Дори да си Мис Свят, това изобщо не ти пречи същевременни да си "грозно куче", "отвратително животно", "досадна скочибра" или "отвратитка". Притеснявай се за други - много по-дълбоки неща, не за външността си. ''
Да, но ми стана неприятно. Иначе коментарът ти е смислен и задълбочен. Благодаря!
По въпроса за външния вид ще дам пример с едно момиче, което познавам. Претърпяла е някои неприятни операции и по тази логиката има отблъскващ външен вид, но приятелят й я обича.

17.   Зарежи го!!!

18.   Реакцията на приятеля ти е била наистина гадна и аз на твое място бих се замислила сериозно за връзката си. Дори да се абстрахираме от конкретния случай и да речем както някои по-горе в коментарите, че наистина е имало причина и че виновен за това е твоят характер (?!? що за скудоумно умозаключение?!???!!!), то не можем да пренебрегнем отблъскващата агресия и неприязън, колкото и да се е извинявал след това. Особено при положение, че е бил в командировка, далече от теб. Само на 26 си, само!!!! Супер млада, не се заробвай с простаци, ще страдаш. Ще правиш компросмис след компромис, докато затъваш все повече и повече. Ти си знаеш най-добре, но помисли сериозно върху бъдещето на взаимоотношенията ви.

Vic

19.   авторката съм:
Благодаря за разумните съвети!
Днес ми се обади по телефона, и ми каза, че щял да влезе в скайп след малко, били събрани с колеги на маса..
това малко продължи 1 час, включи се и приказва с мен 5 минути. спяло му се..
а да пие с колегите не му се спи, нали/!
писва ми да ви кажа да правя все компромиси, яд ме е, защото усещам някакво безразличие, въпреки че се чуваме всеки ден.
той винаги говори за себе си.
изяждам се, че не го знам какво прави там..
от друга страна съм поела ангажимент да се грижа за негови неща, докато ме няма, и ме е яд, защото не усещам кой знае какво отношение.
животът ми се върти около него, и някак си не мога да намеря мястото си.
а за реакцията ми е много болно.
ИСКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ СЛЕДНОТО:
Има ли логика в МОЯТА логика?
Обиди ме.. Обажда ми се всеки ден, но последно време колкото да отбие номера, или аз така си мисля.. както днес, когато го чаках 1 час да влезе, и накрая стоя 5 минути.... имало в мотела, в който са отседнали персонал-сервитьорки, които били предизвикателни... но не били к... и!
Възможно ли е да ми изневерява, се питам аз, и за това така да се държи?

20.   Мило момиче, оставяй го и си живей живота далеч от такива "грозни кучета". Той е такъв, а не ти!

от опит

21.   Някои от българите са вулгарни. Някои бъркаха България с Вулгария. Сори, не трябва такова отношение, но хората... хората... понякога се държат по-зле и от животни!!!!

22.   Не са бъркали България с Вулгария, така се произнася на гръцки името на "прекрасната" ни родина :Д спомням си като бях там и го чух за първи път си помислих колко точно е наименованието хах.

Сега по темата, авторке не си грозна, всеки човек си има чар и щом той не го е видял не е за теб... той в случая не е имал предвид че си грозна, а е искал да те нарани, в яда си те е обидил, явно знае кое е слабото ти място да речем.... имай предвид че само единият не може да прави компромиси от опит ти казвам, че не продължава дълго такава връзка... мъчително е и няма смисъл да страдаш... на него явно че не му пука вече, ще му запука като тръгнеш да го оставяш, а ако си достатъчно умна няма да се вържеш и да се върнеш при него отново!

Направи си една равносметка за себе си и си помисли дали няма вероятност да ти е по - добре без него и в никакъв случай не се страхувай да си сама - мъже има достатъчно, не е последният този!
Успех и помисли!

23.   Лелеле всеки какви неща говори.
Ти си добро и мило момиче, но си на ппът да станеш жертва на самата себе си. Това е механизъм чрез който подсъзантелно се свързваме с неподходящи за нас хора.
В случая най-трудното е да разберем / осъзнаем /, че този избор е наш и само наш. Изборът е твой оттам и отговорността за избора също. Аз съм мъж и не мога да си представя как една жена която иска да живее достойно би живяла с такъв мъж....освен ако може би не търси точно това.... тя да е жертвата.... Май тук пак е намесен най големият ни проблем - Страхът

24.   Ами може би тогава не му е било кеф, изнервил се е и затова те е нагрубил.. Колкото до това, че той мисли, че си " грозна " аз пък ще ти кажа, че няма идеални хора!! Не знам как изглеждаш на външен вид, но ако наистина мисли, че си грозна му кажи да си намери някоя "по-хубава", но да видим дали ще го обичка така както ти него :))!

25.   Мъжете са големи хитреци, за да спят с някоя, правят всичко, а за да имат продължително време жена за.... нали знаеш, супер грозно е това, но има такива мъже, просто си хващат жена за да не търсят постоянно жена за... и те са много скъпи.. Супер гадна истина на някои мъже... Има и стойностни мъже, които обичат жената до себе си и не търсят друга.
Научи този човек обича ли те-примерно постави го в ситуация да разбереш дали те обича и също го питай какво ти е грозно в случая, за да знаеш... Много ми е гадно, някой така да подценява друг човек, без срам са тези хора, да обиждат...
Това ще ти даде урок в живота да си по-внимателна към него, може би не ти мисли доброто, има скрита агресия срещу теб може би, мрази ли те не зная, или пък най-безобидното е да си го ядосала и да го е казал нарочно за да те ядоса.

26.   Не му обръщай внимание или поговори с него и го питай защо постъпва така аз и моето момиче не се обиждаме защото я обичам до полуда

Моя съвет е или да поговорите двамата или да не му обръщаш внимание при обидите които наговаря не му се връзвай гледай само напред към живота

Момче на 19

27.   Виж, мила, аз мисля, че тази обида няма нищо общо с това как изглеждаш. Ключовата дума не е грозно, а куче. За какво спорихте? Може би си се разлаяла като кучка!
Имай си едно наум. След като сте толкова години заедно, не знам... Има нещо смущаващо в това...

28.   Моят прител също започна да ме убижда и да не ме търси като жена въпреки, че не съм грозна, е малко съм пухкавка, но имам само корем малко, той е диабетик на 29 години аз на 18 и се разделихме и разбрах защо ме е убиждал и не ме е извеждал, защото е имало и други.. Бивши, нови и т.н.

Просто мъжете са един дол дренки явно както се казва, а ние дори живеехме заедно с моите родители, сметки не е плащал нещо да кажем, а е плащал квартира на другата.. и абе нямам думи..

Мацка, ако след 7 години така те е нарекъл да става и да наплита. Мъж, който не те оценява не ти е нужен. Убедена съм, че ще срещнеш много по добър от този. Всеки край е едно ново начало както се казва !:)

29.   На твое място веднага бих го зарязала.
Сигурна съм, че и по-друг начин те е обиждал, защото си личи, че прост селянин.

Ягода

30.   Чувал съм за една двойка в която \"изрод\" и \"идиотка\" са рутина (макар че хората си се разбират помежду си), но при теб наистина е било много грубо, така че аз лично бих се замислил дали искам такъв човек до себе си.

31.   Ти осъзнаваш ли се като грозна? Разказът ти оставя някак впечатление, че независимо как изглеждаш, цялата работа дава този лош отпечатък в отношенията ви, защото по един или друг начин ти се чувстваш грозна. Истината най-боли. Хванала си се за тази дума, съчуствам ти до там, до където всеки има слабости, които са раними. Не ми харесва, че отмираш в твоите такива. Ами я помисли:ако си грозна, не е от вчера, ти си себе си, т. е. точно същата като в началото на връзката. Щеше ли иначе да остане? М? Опитай да си представиш случката в неговата глава:в изблици на гняв човек не знае какво говори(сети се децата се опитват да надделеят в спора с обиди над другия). Вбесила си го и е преминал определена граница. Изтърсил се е, неуместно. Той е слабият, и го е осъзнал спрямо ситуацията-за това се е извинявал.
Ей, недей да си губиш време за подобни неща. Винаги има счепквания, но колкото по- малко внимание похабиш, толкова повече ще ти остане за хубавите мигове. Само от теб зависи. Помисли колко по-лоши неща се случват на обвързаните хора:изневери, побоища, пиянство и т. н. и т. н. Ти за тая дума точно си се хванала. Пази си мъжа и хубавото което е възможно да се случи в една връзка ще те намери само, че ако успееш да запазиш и себе си.