Той разпространява мои голи снимки
Имам голям проблем. Имах дълга връзка с един мъж /който ми е първият и последният/. Да, обаче се разделихме и всеки пое по пътя си. Наскоро ми звънна и ме заплаши, че ако не правя секс с него, ще ми разпространи голите снимки. Ще ги покаже на семейството ми и т. н. Аз си помислих, че няма да го направи понеже много пъти все ме е заплашвал с различни неща, но само е приказвал, нищо не е правил. Сега обаче видях на няколко места снимките си, няма да конкретизирам какви места и къде. Освен това общи приятели ми казаха, че са получили мои снимки от него и бил им обещал още. Направо незнам къде се намирам от яд, срам и безсилие. Дълго време бях с този човек и сме си правили голи снимки-в мен ли е грешката, че съм се съгласила? Нали тези неща се правят за общо удоволствие на двамата, а не целият свят да ги гледа. Как мога да го спра? Сигурна съм, че дори да правя секс с него, той ще продължи и това няма да го спре. Толкова съжалявам за тези снимки. Искам да посъветвам момичетата да внимават много и да не се съгласяват да ги снимат, защото ето после какво се случва. Сега ще си сърбам попарата.

Коментари

1.   Спокойно трябва да поговорите или да го заплашиш че имаш такива негови снимки каквито той не иска никои да вижда дори и да ги нямаш сплаши го

2.   Да не ти пука! По принцип може да го осъдиш, щото няма право да разпространява твои снимки и всякакви чужди данни. Но ти си решаваш как да постъпиш. Направи се, че не ти пука и се радвай, че може само да гледа тялото ти, без да го докосва!! Тъпак!

3.   Обърни се към полицията, задължително! Това си е изнудване! Аз не знам защо не си го направила досега? !? !

4.   Мисля, че той злоупотребява с нещата, които има и погазва съвсем хубавите случки, които сте имали било то и тези снимки. Не знам, колкото и да съм наранен, мисля, че това е лично и никога не бих отмъщавал по този начин. тези снимки си остават между ме ни половинката ми и точка. Не знам какъв съвет да ти дам, тъжно ми е и те съжалявам, че си подложена на това нещо :(

5.   Според законите на република България ти можеш да го съдиш за това (или аз се лъжа? ). Никой няма право да разпространява твои снимки без изричното ти съгласие, аз мисля че ти ТРЯБВА ДА ГО СЪДИШ!

6.   Кажи му, че твой близък има връзки в полицията и го заплаши, че ще го осъдиш за изнудване. И за в бъдеще да ти е за урок. Има хора, които се озлобяват, когато ги зарежеш и се чудят какво мръсно да ти направят, затова е добре да нямат компромати срещу теб.

7.   Проблемът не е в снимките, а в това с какъв човек си била. Аз също имам голи снимки на почти всичките си бивши приятелки, но и през ум не би ми минало да ги покажа на някой независимо как сме се разделили. Всъшност трябва да си доволна. Винаги когато се разделя с някоя се питам дали не сбърках и дали тя не е била момичето на живота ми. А ти със сигурност вече знаеш, че бившия ти е пълен боклук и, че правилно си постъпила като си се разделила с него. Иначе наистина можеш да го съдиш, и гарантирано ще го осъдиш, а така и ще искараш малко пари, за конпенсация за загубеното с него време.

8.   Бившият ти е идиот!!!
Правилно ти казва номер 2, че можеш да го осъдиш и според мен и това ще му е малко! Простаци колкото искаш... Не го оставяй да ти манипулира и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПРАВИ СЕКС С НЕГО!!! Ако сега се чувстваш унижена, после ще ти е в пъти по-зле!
Запази самообладание (доколкото е възможно в тази ситуация). Според мен най-хубаво е да го съдиш за това, така че обмисли варианта. Ако пък решиш, че не искаш - окей. Но още веднъж ти казвам - НЕ ПРАВИ ОЩЕ ЕДНА ГЛУПОСТ като това да преспиш с него. Той ще продължи да те изнудва, дори и да правите секс. Осъди го!
Успех ти желая!

9.   Пусни жалба в полицията, това си е сексуален тормоз. Изобщо да не те е срам, да напишеш, че те шантажира и за секс!

10.   За какво ти пука въобще? Той се излага, не ти.. Въобще не си и помисляй да правиш секс с него, защото ако разбере, че може да те контролира по този начин, изнудването ще стане жестоко.
Можеш просто да му подхвъриш, че благодарение на него и рекламата, която ти е направил, имаш повече обожатели от всякога. Дори му благодари малко ехидно, че ти помага. Ще проработи.
Но не се връзвай на изнудване, иначе ще стане още по-нагъл.

11.   Заплащи го със съд маце! Ще го осъдиш от воле и ще му излезе много солено. Даже те съветвам да го направиш. Така и така е пуснал вече твои снимки тук и там, да си получи заслуженото.

12.   Миличка, съветът ти към момичетата е хубав, за съжаление ти няма какво да направиш вече. Най-доброто е наистина да се преструваш, че не ти пука. Момчето явно е слабохарактерно и търси силата си именно в твоята слабост. Не храни тази сила излишно.

Другото е - поразгледай относно престъпленията изнудване, обида, сплаши го, че ще отидеш в полицията и ще му повдигнат обвинение. Покажи му, че хич не ти дреме, ако ще и целият свят да ги види тия снимки, потърпевшият ще е той. Аз лично обаче, не вярвам полицията да ти свърши кой знае каква работа. И все пак го сплаши.

Третото, което ми идва наум е да му изпратиш някого... Тъпо или не, като знам полицията как третира подобни случаи, понякога това е по-ефикасно.

Д.

13.   Оф мила в много трудно положение си разбирам те прекрасно защото аз също съм била заплашвана по тоя начин, само че при мен не снимки, а една хронология щеше да се разпространи но така и не се случи! Мога да те посъветвам да не се караш с него и да го заплашиш че ще се обадиш в полицията и той като те заплаши отнова ти му кажи "вече снимките ми са разпространени така и така нямам какво да губя, ще се обърна към полицията пък квотжо ще да става... " и т. н.

Има и друго ти нямаш ли приятели които да го хванат да го пребият че да знае със кого се занимава, а също и да заплашат близките му незнам и аз, но първо полицията и недей да отиваш в районното ами направо на 112 не ми се обяснявя защо... Ако не стане с полицията направи това с приятелите му!

14.   Спокойно трябва да поговорите или да го заплашиш че имаш такива негови снимки каквито той не иска никои да вижда дори и да ги нямаш сплаши го

15.   Вероятно и ти имаш някоя негова гола снимка.
Само за 3-4 секунди можеш да направиш чудеса с фотошоп, като с Liquify Tool смалиш до неузнаваемост онази негова подробност, с която се гордее. Също така можеш да поразшириш ханша му, да му смъкнеш и стесниш раменете и прочие закачки.
Изпрати ги като поздравителни картички на общите ви познати, за да проумеят защо сте се разделили :))

16.   Ами честно казано той се е прецакал а не ти. И то доста се е прецакал, тъй като ги разпространява (1-во) и 2-ро те заплашва. Съдиш го, зимаш си парите и готово.

17.   Ами като си толкова разтропана да позволяваш да те снимат гола така става!

18.   Не му се поддавай на шантажа, кажи му ги да ги разпространи като иска и че ти е все едно. И да го направи какво толкова за месец-два всички ще забравят. Пък да виновна си, че си му позволила-не трябва да си толкова доверчива. Мъжете са мизерници и по-лигави от нас жените, не че си направила голямо зло, но щом се срамуваш от направеното да беше помислила и избегнала това да се случи и сега да си береш срамотиите.

19.   Кажи му като ги разпространява и да ти пише телефона отдолу, че а дано се запознаеш с някой по-свестен от него. Присмей му се на детинската проява.
Ако продължи - осъди го!

Плам

20.   Съгласен съм с номер 9 пусни в полицията жалба

21.   Благодаря ви за коментарите. Очаквах много от вас да ме съдят и да ме обвиняват, но вие ме разбрахте и аз ви благодаря от сърце. След като прочетох всички коментари се поуспокоих. В крайна сметка реших в никакъв случай да не му позволявам да ме изнудва. Ще се правя, че ми е безразлично, каквото и да направи. И ако чашата прелее и стигне до семейството ми, ще го докладвам на полицията. Иначе не съм такава да му отвърна със същото, или да му пратя биячи, но определено го заслужава. Яд ме е освен за цялата тази ситуация, за изгубеното време с него и как не съм го разбрала навреме какъв е.

авторката

22.   Има интрнет полиция или кибер полиция, обърни се към тях, иначе ще те изнудва още много време.

23.   Абе хвани приятели да му се отбият едно хубаво и ще се реши проблема.

24.   изпрати му данните на този линк и после стой и гледай какво ще му се случи.
http://www.cybercrime.bg/bg

25.   Запиши някой от разговорите , когато те изнудва и след това посредством кадърен адвокат го "е*и в гъза" до откат ;)

26.   Хареса ми идеята на номер 10... Или го игнорирай пълно или го осъди. Но не се занимавай дълго с него.
Темата е стара между другото, авторката ако я следи да каже какво се е случило :)

27.   Не правете такива снимки. Аз съсипах живота си преди няколко дни. С приятелят ми бяхме 2 години заедно. Сега съм Англия и не знам как, но му изневерих с един грък, който не може да му стъпи на малкия пръст. Снима ме докато правихме секс и аз си мислех, че си остават за него снимките. Но не е така. Този грък има някакъв познат българин, който е намерил приятеля ми по фейсбук и му е пратил снимката. От няколко дни страдам, не мога място да си намеря. Хора, моля ви, не си правете такива снимки, че ще разбиете нечии мили за вас сърца.

32.   Знам какво ти е гледай само напред и НИКОГА наза..!! И да се разпостранят ако имаш истинска приятелка, която да те поткрепя тя ще бъде до теб дори когато ти се подиграва и те сочат със пръст всички, защото ти е истинска приятелка и те харесва такава каквато си и не я интересува мнението за теб на другите..!! Няма да обръщаш внимание на тежи, който те обиждат това са хора, който си нямат живот..!! И най-важното което е помни, че всичко се връща рано или късно..!! :)

33.   Знам какво ти е.. и на мен ми се е случвало.. ако все още следиш всички публикации.. знай че не си единствена.. но чуй ме добре.. не им обръщай внимание гледай си живота и те ще спрат да те обсъждат.. не се бой.. както каза номер 32.. рано или късно всичко се връща!!

34.   Много, много се моля да си го осъдила!

35.   Как си представяте полицията да се задейства за това, че в нет-а има нечии голи снимки? Да разследва кой ги разпространява и да събере доказателства годни за прокурор. И след това прокуратурата да предяви в съда обвинение и да докаже, че това е без твое съгласие, че е имало изнудване и т. н. Да пише го в закона, че е наказуемо, но ежедневно ограбват, бият и изнудват хора, като резултата до колкото го има е смехотворен за извършителите. Разходите, които ще направиш по адвокат, времето прекарано в разпити и явяване в съда ще са цяла планина в сравнение с присъдата (ако въобще има такава), която ще получи разпространителя на снимките. Съда ще реши, че деянието не с висока обществена опасност и на разпространителя му е за първи път и ще отсъди тежката присъда - порицание... Така че, момичета и момчета, пазете се и не се снимайте голи!

37.   Темата е стара, но проблемът е актуален. Жена съм и може да прозвуча малко заядливо, но тук и авторката има вина. Не си правете голи снимки и не ги пращайте на гаджета. Нито позволявайте да ви снимат по време на секс. Не вярвайте на "честна пионерска", че са само за архива. Не знаете как ще се извъртят нещата. Поначало не ми е много нормално искане, а има и зли и отмъстителни мъже. Ако са ви снимали без ваше знание може и да постигнете нещо в съда, но кой знае след колко време, нерви и пари назад. Законите у нас, за съжаление, жената я пазят само на думи. Затова и ние сами трябва да се пазим.

38.   Ами разпространявай и ти неговите. Щом сте еднакво глупави да се снимате голи.

39.   Когато се хванах с жена ми беше още млади и зелени, но тя ме предупреди че бившият и има нейни голи снимки и може да се опита да я шантажира с тях. Аз и казах че при евентуална злоупотреба ще го направя труден за рисуване и си продължихме живота. Като дълго време не си правихме никакви голи снимки. Сега имаме огромна колекция от домашно порно, нудисти сме и не ми пука от нищо, но тогава мислихме по друг начин.