Нещастна съм
Банална история. Заедно сме от 4 г. Последните 2 са ад. Постоянни караници и вечни сръдни от негова страна. Все някъде бъркам. Все не е доволен, а казва, че аз все съм недоволна. Мен дори ме е страх да кажа, че нещо не ми харесва, за да не го обидя или да не вдигне скандал. Не зная какво става. Отрича да има друга. В мен била причината той да е такъв и да се държи лошо. Абсолютно показва липса на възпитание. Изкази от рода "Жените са изчадия" ме карат да си губя ума и да се чудя защо съм с него? Груб и вечно философстващ. Но аз все си мисля, че още го обичам. Не беше такъв. Аз съм била лоша и затова той станал такъв. Искал да ме промени за да стана по-добра. Върти ми номерца и вечно чака да го каня на гости (живея сама). На такъв етап от познанство и връзка все си мисля, че по-нормално би било хората да живеят заедно. Нямало да израствам в образованието и кариерата, ако той не ми бил позволил. Щял да ми направи 2 деца и сега съм щяла в очите да го гледам.

Защо толкова ме мрази? Какво му сторих? Не съм изневерявала. Приятелите си оставих за да не ревнува. Никой не ме търси вече. И аз никой не търся. Само работя и уча. Ако искам да се видя с родителите си е имало случаи да ми казва да ходя при тях, щом те са по-важни. Просто или не разбирам, или не искам да разбера. Самотна съм. Страх ме е. По-добре ли е човек да бъде сам, или не? Трябва ли да се примиря?

Коментари

1.   Не, не трябва да се примиряваш! Ако от сега е така, представям си по-нататък...Нищо добро не те чака с този човек, мила...Бягай докато е време! Млада си и заслужаваш да бъдеш щастлива!:))
Jey

2.   Здравей, мила! Бих казала, че отчасти те разбирам, защото разполагам със същия келеш до себе си! При моя келеш всичко идва от прекалена ревност - иска ме само за него си и не ме дава даже на приятелите ми! Ревнувал ме е и от това, че обръщам внимание на кучето, а по неговите думи на него не! Загърбила съм всички мои близки, приятели, роднини, семейство, всичко. Знам, че е грешка, а може би и ти го осъзнаваш, но според мен сигурно и приятеля ти е прекалено ревнив и изнервен, както моя. Незнам поговори с него. Няма нищо по-хубаво от това да умеете да комуникирате. Аз спрях да му обръщам внимание, тъй като разбрах, че е в труден период - изпитва неудовлетвореност от това, че е млад и тепърва иска да създаде дом, деца, да изгради кариера. Поговори с човека до теб, за да си изясните всичко!
В.

3.   Не позволявай това да продължава. Всеки човек трябва да запази свободата да избира къде и с кого да е, не оставаи без приятели, заради който и да е, голяма грешка.

4.   Аз съм с приятеля ми от 2 години. Всичко което описа по-горе се отнася за мен на 100%. Моя е с абсолютно идентично държание и аз съм нещастна. Преди 5 дена се разделихме, защото ми посегна. Това не е живот, мъчение.

5.   Разбира се, че е по-добре да си сама. За какво ти е такъв??!! Ето ти казваш, че си нещастна...

Нямало да учиш ако ТОЙ не ти го бил ПОЗВОЛИЛ...не знам за тебе, но за мен това ще е достатъчно да му бия шута на минутата.

6.   Имаш вариянта : да си седиш при него, което като гледам ти само страдаш от това, оставяш го и гориш в собствения си огън, така е наи гадно правиш го жъпреки себе си, колкото и да не ти се иска, за да се самосахраниш, и след време срещаш дръг :) помисли си

7.   Ама какви са тези съвети ...от жена на жена...
от робиня на робиня. Вечно ли искате да сте жертви както и да ви унижават. Хората не се променят толкова лесно... Иначе ситуацията не е хич сложна и е често срещана. Неудоволетворен и нереализираният обикновено няма и достатъчно воля да поеме отговорността за това , а си го изкарва на близките

Психолозите наричат този защитен механизъм на личността - проекция ... с две думи всички негативни качества, които са наши, но егото ни не приема за да си запази самооценката...та така и в този случай. Знам че на думи е лесно, а навика и живота с един човек обикновено ги бъркаме с любов...Разбирам те напълно и не те критикувам но... топката е в теб.
Успех защото си свестно момиче

8.   Работиш, учиш, живееш сама. Той за какво ти е? Да ти набива комплекси и да му слугуваш ли?
Разкарай го докато е време и си живей живота.
" По-добре сама, отколкото в лоша компания". Не се превръщай в ничия робиня.

Според мен човек сам си е виновен, ако някой се държи лошо с него- това значи, че сама си допуснала да ти се качи на главата и да те мачка.
Когато следващия път те прати при родителите ти, отиди и го остави с пръст в уста.

9.   Ебаси, а с мен момичетата не желаят да изпият едно кафе......
живота е гаден

10.   9, живота не е гаден!!! Жените са гадни!!!