Провален живот
Здравейте.. та историята ми такава: на 20 години съм, активен спортист съм.. тоест бях.. имах приятелка която е доста по-малка от мен. Влюбих се ужасно много и това ми беше грешката, изостави ме след 2 месеца и след сумати разправии и тн. разбрах, че на другия ден след като ме е оставила вече е била с друг.. лапешки истории казват - да, може би, незнам.. Започнах да пия, пиех по много, не можех да заспя вечер ако не съм пиян, и така месец - 2 след което ме изгониха и от работа. Приятелите ме гледаха как се провалям и аз го разбирах, но просто не можех да спра. Не знам вече даже и не мога да мисля, как да се отърва от тази тежест след като в лицето на всички момичета виждам нейното, когато я видя и ми се иска да падна и да умра, и така ден след ден отива на зле и по-зле, продължавам да пия и продължавам да се самосъжалявам. Моля за помощ дайте ми някакво решение..

Коментари

1.   Като за начало спри да пиеш. Опитай се да си намериш работа, без значение какво е заплащането и в какво се изразява длъжността. Социализирай се. Покажи на света, че има нужда от теб. Разговаряй с хората около себе си, спортувай, бъди активен и прави нещо съзидателно всеки ден. Не се оплаквай от съдбата си и ще видиш, че изпълнявайки тези простички неща нещата около теб ще се наредят моментално. Кураж М23

2.   Не можеш да я забравиш, нали но помисли и за себе си, не проваляй живота си заради нея, тя не те заслужава и ти е безмислено да искаш да си с нея. Виж, още си много млад, повярвай в себе си, не се измъчвай така, не си струва, понякога човек трябва да е егоист, ти си по-важен от всичко, помисли, ти се проваляш, а тя си живее живота и не и пука, освен това съм сигурна, че и е забавно да вижда как ти страдаш и умираш както казваш бавно, малко по малко. Не и доставяй това удоволствие, напротив, намери си готино момиче и докажи, че си силен и независим. Какво толкова, да така е трудно е, но не и невъзможно, живота е кратък, не пропускай да му се насладиш, вярвай, после дори ще се смееш за това колко наивно си гледал на нещата. Успех и да не ти пука, знам че ще се справиш, просто повярвай в себе си!

3.   Не си проваляй живота сам! Вземи се стегни и продължи. Тепърва ще ти се случат хубави неща. Това е живота - с всичко хубаво и лошо което може да ти се случи през него.Трябва сами да се научим да бъдем силни. Най-лесно е човек да се предаде.

4.   Коментиралите преди мен сигурно ще напишат достатъчно неща, аз ще допълня - момче, прекалено млад си, за да изпадаш в подобни състояния. Ако едва сега и на тези години изживяваш трудностите така, спукана ти е работата в бъдеще.

5.   Абе, йе, я се стегни. Имаш мн кофти приятели, пич. Ако ти бях приятел, досега да те бях ступал здраво, заради тези тъпотии с алкохола и т.н. Стегни се, заеби тъпотиите и се върни към спорта. За няква умряла пикла...пф..

6.   Хората обикновено се усещат след 1-2 седмици, че да се самосъжаляват за такива работи е тъпо. След 1-2 месеца се усещат, че е дори смешно. Доста притеснява факта, че ти още се вайкаш - в такива случаи помагат приятелите!!! Сподели им, говорете, псувайте я, ако трябва. Don't be a drama queen!!! Ако е била първата ти любов - ОК, разбирам те донякъде, но да се пропиеш ... съжалявам те не за мацката, а за волята ти. Аве с една дума - 'земи се стегни! Не знам кво друго да кажа. Два месеца са тва, а не две години.

7.   Спри да мислиш за това. Върни се към спорта. Алкохола без силата на волята няма да го спреш. Но след като си бил спортист, то явно не ти липсва воля. Само дето сега си малко разпилян. И това много ми прилича, че си изпаднал в някаква дупка, депресия. Консултирай се с психиатър, психолог. Те ще ти помогнат.

8.   За*би я тая малка кучка и не си проваляй живота ще съжаваш после ама ще е късно!

9.   След като знаеш, че се проваляш се опитай да не го правиш... пи*лата си е намерила нов "тъпкач" намери си и ти нова... толкова ли е сложно за какво се депресираш млад си на 20 години да не кажа, че си малък :Д не че аз съм голям и аз съм на толкова - 1, но все пак поне с моето мислене никога не бих си позволила да изпадна така че да се алкохолизирам... стегни се живота е пред теб лятото също, сезонът на дините и той какво повече може да иска един мъж... УСПЕХ

10.   Човече, още си само на 20, стегни се и спри с тия простотии, нищо кой знае какво не е станало. Знаеш ли още колко пъти ще те изоставят, ако винаги го приемаш толкова тежко, къде ще му излезе краят. Аз в момента съм на 29 и също като теб в началото приемах много тежко нещата. Колкото и банално да ти прозвучи обаче, така е трябвало да стане. Като се върна назад във времето съм изключително доволен, че не съм се обвързал с жените, с които до сега съм бил. Просто до преди година-две бях много наивен и вярвах, че любовта е навсякъде. Е да, ама не е, среща се трудно и малко хора наистина й се радват. Не се товари толкова много, успокоиш ли се, нещата сами ще се наредят.

11.   Един съвет от мен-заради п...а не ставай п...а!

12.   Помни само едно - животът е твой, ти определяш какво и как да се случи. Никоя жена не може да ти бъде оправдание за провал. Тя си има неин живот, който да дирижира. Ти си имаш - твой. Нито пък приятелите ти са ти виновни... Пиеш, защото ти искаш да пиеш, защото ти е по-лесно, отколкото да положиш усилия и да направиш нещо за себе си.
Няма кой да ти помогне, освен ти самият! ;) Успех!!!!