За мъжкото приятелство и третия човек - факторът ЖЕНА
Амии здравейте, Споделящи :) Обещавам, че няма да ви занимавам с любовни триъгълници или многоъгълници. По-зле е. Виждате ли един колега ме запозна с приятеля ми. Като цяло готин пич(става дума за колегата) малко странен, егоцентрик, ама карай. Свикнала съм да се нагаждам с хората.

Отначало ходехме да пием по барчета биричка, а после водеше и най-добрия си приятел с него. и така лека по-лека с приятеля му станахме гаджета. Обаче... тук колегата май взе леко да ревнува. От време на време ми обяснява колко много си позволявам, как ако поиска може да ме съсипе, как ще почне да говори на приятеля ми глупости за мен и с връзката ни е свършено. ПОДЯВОЛИТЕ! А аз наистина държа на моето момче!

Та колегата, за накратко да го кажем Ж. , вчера ме заплашваше, че ако поиска ще ми създаде проблеми в университета, стига да съм престана и многоточие. В скайп не го търся, но той ме търси и пише глупости. Не мога да кажа нищо на приятеля ми, защото са много добри приятели още от деца. Живяли са заедно в университета и така. Когато съм с приятеля ми и Жоро се мъкне с нас. Бяхме на хижа в Странджа и той дойде с насVНяли, няма проблеми, ама се почна мрънка че му е топло, мрънка че му е студено, мрънка че му е не знам си кво си.... Въобще държи се като момиченце, а Пламен го слуша и търпи и вече ми е много странно... и ме плаши, защото той лъже и то доста убедително. До тук ме е лъгал за разни неща, ейй господи гледа те в очите и маже с две ръце. и... моля ви кажете кво-да правя. Да се дръпна ли! но не искам!!! моля ви дайте съвет как да се оправя с това момче....
Послепис, не сме деца вече на по 23-25години сме и тримата, но на! Моля помагайте!

Коментари

1.   В общи линии нищо не можеш да направиш, единственото което ти остава е да почакаш нещата за завият в определената неясна посока. И аз така навремето с най-добрия ми приятел водехме борба за гаджето на наш общ познат. И какво стана? Аз тръгнах с нея, прекратих взаимоотношенията си с приятеля (по негова инициатива, не можа да преглътне факта, че мацето пристана на мен), впоследствие скъсах с мацката и като теглиш чертата какво се оказа? Без гадже и без най-добрият си приятел. Повярвай ми, нищо не можеш да направиш, вече е твърде късно - нито той ще си развали взаимоотношенията с приятеля си, нито ти ще можеш да повлияеш на когото и да било. Имам опит (горчив) и той показва, че ВИНАГИ нещата се развиват по един и същи сценарий, единствено с малки вариации.

2.   Ами аз не мога да разбера защо вместо да се правиш на ударена не поговориш директно и на 4 очи с въпросния Ж.?? ! Може би има нещо, което не споделяш тук, може да си го излъгала преди, да си му дала напразни надежди или знам ли и аз какво... Защо иначе само от едната ревност ще прави така. Има нещо друго, което го провокира. В крайна сметка ако ти наистина нямаш вина какво ти пречи да обясниш и на гаджето ти ситуацията. Ако не повярва докажи му, покажи хронология в скайп и т. н.

3.   Така, както го описваш звучи супер-нелогично. №2 е прав/а - или премълчаваш нещо, или има нещо, което и на теб самата не ти е ясно...
И другото - обратното на съветите на №2, на ниукого и нищо не си длъжна да показваш и да доказваш! Хората са заедно на доверие и добра воля! Влезеш ли отсега в ролята на оправдаваща се - цял живот ще го правиш. Казваш своето мнение от начало до край и млъкваш - ако някой има да добави или да си изясни нещо - той да те търси, не ти да тичаш подире му и да се оправдаваш.

Иначе от това, което си написала, излиза, че двамата са от "веселите", та тук "мъжкото приятелство и факторът жена" нямат нищо общо, по-скоро става въпрос за "двама отегчени съпрузи и любовница".

4.   Хаха не били деца, а на 23-25 какви сте бе? !

5.   Запознай го с твоя приятелка и така той няма да се мъкне с вас, няма да се чувства пренебрегнат и изоставен от най-добрия му приятел. А бе намери му момиче