Доверието може ли да се върне?
Искам ценен съвет. Бяхме близо половин година заедно с моето момче, след което аз го напуснах, не защото исках, а родителите ми ме принудиха, бях малка и ги слушах. Напуснах го, мина време, хванах си друг.. мислех си, че с новия ще си избия от сърцето моето момче, но уви.. нараних себе си. След две години на болка, с много трудности се събрахме и отново сме заедно. И двамата се обичаме, но той не ми вярва. Разбирам го, но вече сме големи, за пет години му доказах, че не просто може да ми има доверие, но той е на първо мяста в живота ми - преди работата, преди родители, близки, приятели. И въпреки всичко той не може да си върне доверието. Имаме много силна духовна връзка по между си като хора, но това доверие не знам как да си го върна. От скоро започна и да не ме уважава и това много ме притеснява. Вярно, че имаме много проблеми и двамата, но аз смятам че не трябва да се настройваме един срещу друг, а заедно да се справяме с тях. Говоря с него за това, осъзнава го, казва думата "съжалявам" и виждам как още го боли и не след дълго пак започва тровене породено от недоверие, както и неуважение. Живеем заедно, правя всичко за него, къщата е изрядна, и колкото повече го миля, толкова повече ми се качва на главата. Искам да си върна доверието и уважението. Ако някой знае рецепта да сподели! Искам съвет - трябва ли да продължавам да се боря за тази връзка, след като дори да се разделим аз не желая да имам никой друг мъж в живота си?

Коментари

1.   В твоя случай, само постоянството и доказването си ще спечелиш доверието му, имай търпение и не пришпорвай насила, ще успееш! УспехШоколад

2.   Доверието, в разрез с всички клишета, които битуват за него е нещо, което се подарява, то не се изгражда. Мен са ме предавали много пъти, но пвярвам, защото, когато не вярвам, страдам аз.

Виж.. има една истина, която важи с пълна сила. Не можеш да накараш другия да те обича, да ти вярва, можеш само да бъдеш човек, достоен за обич и вяра.
За една връзка се работи двустранно, ти и да се бориш самичка за нея - смисъл няма. Той сам трябва да пожелае да полива цветето на връзката ви всеки ден, единственото, което можеш да направиш е да бъдеш щастлива, да го подкрепяш, да му показваш, че имаш готовност да изграждаш бъдеще на тази връзка - всичко друго просто не е в твоя власт. За съжаление или за радост утрешния ден не ни е гарантиран...сега можеш да бъдеш прекрасна, достойна и да обичаш момчето си - какво друго би могла да сториш.

Плам

3.   За да е нормална една връзка, нетрябва само единият да прави компромиси, а и другия също. Седнете поговорете, кажи че не си виновна за решението на родителите ти и че си била с онова момче с цел да спре да те боли!

4.   Ейй не тъжи ... времето ще покаже дали той е мъжът за теб !!
Съвсем нормално е да го е страх .. да не те загуби отново !!
И .. може би затова се държи така но ти си осъзнала своята грешка ..той също сигорно не е безгрешен !! .. Аз съм сигорна ,че ти ще разбереш дали той е мъжът за теб .. а ако не е той един ден ще откриеш половинката си !! Спокойно !!
Без дъжд няма да има дъга !!

5.   Виж моето момиче, минал съм през нещо подобно, макар и доста по сериозно. На първо място - нищо не зависи от теб към момента, миналото не може да се промени, бъдещето е неясно - всичко зависи от момчето, от неговата сила и духовност. После момчето трябва да ти прости и то искрено, отвътре. Доверието може да се скрепи макар и трудно, с течение на времето, но зависи от човека. Разбира се, дори да се върне доверието и уважението, което само по себе си е трудно, винаги ще остане едно наум - някъде дълбоко вътре в съзнанието. Минало е доста време, нещата се влошават, което означава, че той не ти е простил, не ти прощава и изглежда няма да го направи никога, защото няма сили за това.

Трябва да те разочаровам, но нещата от тук нататък ще стават още по-лоши, докато стигнат до естественият си край. Ти нищо не можеш да направиш, ако ще да си изрядна домакиня, супер еротичен модел и каквото се сетиш там - няма да го задоволиш, защото мисълта му ще е все там. Вече сте на кръстпопът и единственото, което можеш да направиш, е да седнете двамата и да си поговорите, че миналото не може да се върне или промени, миналото го няма и не съществува, ако момчето е умно и силно, ще ти прости и ще се разберете (е, ще има и моменти на ремисии), ако не - нямате никакво бъдеще. Успех.

6.   Кажи му го, обясни му как се чувстваш, кажи му, че може да ти има доверие, мисля че вече си доказала каквото трябва! ;)

7.   Изглеждаш интелигентоно същество, по писането и изразяване на казуса. Доверието един път загубиш ли го, връщане няма, така е ще се увериш, твоя мъж ще ти го ппкаже.... а и накрая споменаваш раздяла, това е много показателно, доизясни се с себе си. Според мене, казваш 4е са минали 2 год и пак сте се събрали, там ти е грешката трябваше да продължиш без него, лош е оба4е, 4е няма гаранция за хората от миналото, 4е няма да се покажат пак в живота, и те разбирам до някаде, но трябва да се пазиме от това, защото е много грешно. Ше следя темата сподели пак за в будеще... Поздрави

8.   ... Един въпрос през тези две години през които несте били заедно... виждали ли сте се, била ли си ''безразлична'' към него и изобщо пукало ли ти е за него след като си го отрязала веднаш тогава...? !

9.   Аз имам същия проблем направо е мъчително :(. Моя приятел казва че ако правя нещата който за него са правилни той постепенно ще почне да ми вярва, но аз и да правя това той казва че не правя нищо. Имам чувството че просто вече е невъзможно, а на мен не ми се иска да е така и след като единия бъде каран да страда тоест приятеля рано или късно той ще си намери друга която може да го направи щастлив. Не знам какво да направя. Съчувствам ти много е болезнено и изморително.

11.   От авторката:
До Номер 8 - Аз не съм спирала да го обичам нито за миг. Оставих го, тъй като родителите ми ми заповядаха. Обясних му как стоят нещата, тъй като той преди всичко беше най-добрия ми приятел. Тогава той абсолютно категорично ми предложи да заживея с него, да ми помага, да започнем работа, но да сме си двамата и дай боже един ден да се оженим. Щом чух това още повече се изплаших. И най-лесното за мен беше просто да си тръгна. Сега съжалявам, защото тогава не бях готова за това, но няма как да променя нещата. Виновна съм за тази постъпка и цял живот ще си живея с нея. За тези две години разделени съм му звъняла всеки ден по 2-3 пъти, но той не ми отговаряше, писах му съобщения често, молила съм го да ми прости, и едва преди да направим две години раздяла той склони да ме изслуша.

Докато бяхме разделени извърших още една глупост - реших да си намеря друг - за което съжалявам 10 пъти повече, не само че нараних и другия с безразличието си към неговите чувства, но и нараних повече себе си и накарах моето момче да се разочарова още повече. Това бяха годините ми, в които не знаех на къде да поема, какво искам и как да го постигна. Моето момче е изключително труден човек (зодия скорпион е) - ненадминат келеш, много злопаметен, много отмъстителен, но слава Богу, че ме обича безкрайно много и не е способен да ме нарани по друг начин освен с думи.

И нека уточня за по-горните коментари - днес ние имаме чудесна връзка, обичаме се, сякаш сме се запознали вчера, имаме винаги тръпка между нас, но идва момент, в който незнам какво му става. Когато е по-изнервен в работата или нещо го притеснява, той започва да си изкарва всичко на мен. И то за всички тези стари неща. Просто това неговото е нужда да си излее гнева и дори когато е бил спокоен ми е казвал като го видя, че започва да ми се заяжда, да излизам и да не му обръзщам внимание. И той не иска да се държи така с мен, тъй като ме обича и осъзнава всичко, но когато нервите са му в повече, веднага се сеща за преди и започва да ме яде. Не мога да разбера какво му става. Като се сети за миналото и е способен да започне да хвърля всичко покрай него. Дали ще се промени това някога?!

12.   Веднъж да изгориш да, но втори път да изгори човек е жив мазохизъм. Едва ли ще се върне доверието, защото го е страх да не го нараниш повторно, потретно.... Веднъж си го предала, това значи, че ще има още такива рано или късно, та проблема е в теб а не в него. Мисли преди да пипнеш котлона включен. Това ще ти е урок за следващия... Ако предадеш и него, значи не си научила урока (демек за нищо не ставаш) УСПЕХ