Изневерих на приятелят си
Незнам как да започна....може би трябва да спомена, че съм на 24 години и имам от близо 7 години сериозна връзка с мъж на 28. Преди няколко месеца напуснах работа, тъй като преживях трагедия в семейството си (почина мой много близък човек). Това някак си доста повлия в службата ми и аз напуснах.

От тогава започнаха проблемите в моята връзка-обвинения, обиди, нападки, че не мога да работя и да си гледам живота като хората и други неща, които искам да спестя. И всичко това от човека, когото смятах за най-близък, а именно-приятелят ми. В началото на август започнах нова работа с нови и изключителни хора, с които се допълвах като колектив и като човек. И тогава срещнах НЕГО!

Мил, внимателен, грижовен, всичко от което една жена имаше нужда, а аз нямах. Ще спестя подробностите от ухажването до това как се озовах в леглото му....то просто се случи. Най-лошото е, че не съжелявам и продължавам тази връзка. Приятелят ми ме подозира, но аз упорито отричам. Колегата ми също има друга връзка, но в последствие призна, че има силни чувства към мен....а аз незнам какво да правя. Незнам дали обичам още мъжът до мен, незнам какво чувствам към другият. С приятелят ми сме говорили и за брак, а аз не знам вече дали искам самият него.

Незнам какво да правя, да си призная ли??? Да прекъсна ли другата си връзка или пък тази с приятелят ми. Моля ви дайте ми съвет, а ако искате после ме упреквайте.

Благодаря!

Коментари

1.   Здравей! Защо да те упреква някой? Ти нищо лошо не си направила. Просто си се влюбила:). Ако си по-влюбена в "новия " - зарежи предишния. Поговори си и с новия, за да разбереш дали ще те подкрепи в решението ти. Много са сложни нещата, ти най-добре си знаеш, но знай едно - не обръщай гръб на любовта с един човек, заради навика с другия. Човекът до теб трябва да те подкрепя, а не да ти се кара, когато си затруднена. Сега си на 24... Помисли ще можеш ли да разчиташ на този човек, когато станеш на 40? Дори и връзката с новия да не се окаже много продължителна - изживей си любовта. Това е моят съвет, знам че ще вземеш правилното решение.... УСПЕХ

2.   Здравей!

Наистина няма за какво да бъдеш упрекната. Ти си младо 24 годишно момиче. Животът е пред теб, не се обричай на първия, към когото си изпитвала чувства.

Човеш лесно изневерява, правейки секс с друг човек. Това се случва всеки ден и ще продължава да се случва докато свят светува, ти не си първата нито ще си последната. Това, че си правила секс с друг не е проблем. Проблемът е в това, че не съжаляваш за случилото се. Само от този факт, аз си правя извода, че любовта към предишния ти приятел е изчезнала. И въпросът е не дали е така, а от колко време е така, дали от август месец или от една, две, три години ако се връщаш назад и разглеждаш поведението си и общуването между вас, ще видиш че може би няма за какво да останеш с този човек, особено след като не те е подкрепил в тежък момент, когато са ти трябвали сили, а не упреци.

Незнам дали човека с когото си изневерила ще е човека, към когото да насочиш чувствата си, особено след катили ще срещнеш някой друг, но не се заробвай с досегашния си партньор. Доколкото разбирам той е първия сериозен мъж в живота ти, незнам дали е единствен, но още повече ако е така, моя съвет е да прекратиш вразката ти.

Срещай се и с други мъже докато не си обвързана, ще видиш че между тях ще намериш и друг по-подходящ от него, не е задължително да правиш секс с всички просто гледай да опознаеш мъже от всякъв тип да разбереш на теб какъв човек ти подхожда най-много, така ще си спестиш проблеми след време, когато евентуално ще имаш семейство, тогава ще ти се живее и ще ти се обикаля, а няма да имаш възможнст и тогава изневерите наистина ще заслужават упреци.

Имам братовчедка, която на 15 години започна връзка, която продължи 7 години и всички мислихме, че това ще е човека, докато един ден не ни сподели, че е сгодена за друг, а след 5 месеца се омъжи за трети с когото вече имат 2 деца и са много щастливи.

Така че прецени сама, но колкото и да ти е трудно да скъсаш от мен да знаеш, че всичко се преживява с времето.

Успех!

3.   Благодаря ви от сърце за съветите,почувствах се много по-добре:)

4.   Знаеш ли, погледни по следния начин на нещата. Когато не живееш с един мъж той ще ти изглежда много внимателен, мил, просто ще си кажеш, така ли няма един недостатък... мисли малко трезво... вероятно все още не е показал по-тъмната си страна..защото обикновено в началото и двамата са малко опиянени от тръпката, но тя не е всичко...това, че сега се разбираш с това момче не значи, че и за в бъдеще ще е така.

Не зарязвай приятеля си просто защото си срещнала някой, който сега прави всичко за теб, не за друго, а защото все още не си негова. Незнам, може пък наистина да е добро момчето, но имай предвид казаното от мен по-горе. Такава връзка не се зачерква току така...Ти ще си решиш...успех!!!

5.   Аз също подкрепям коментарите ! УСПЕХ!

6.   Здравей и от мен!
Аз имам почти същия проблем в момента и ми е много трудно да взема каквото и да е било решение. Ужасно е!

Мисля от една страна, мисля от друга страна....и се обърквам сякаш още повече. Затова като, че ли е най-добре да изчакаш - тоест ако новия ти приятел иска връзка с теб по-сериозна и ангажираща, той ще ти го покаже. В крайна сметка нали и той си има приятелка - ако не е скъсал с нея защо ти да си прецакана и да го направиш първа.

В един от по-горните коментари прочетох, че ти дават съвет да споделиш с новото момче твоите намерения и аз те съветвам това. Виж как ще реагира той! И тогава да му мислим. Може пък да се отдръпне, да се изплаши и тогава какво....за какво ти е такъв мъж?!

СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ! БЪДИ ЩАСТЛИВА!

7.   Всяко ново нещо е тръпка, а дали е повече показва времето. Само не забравяй, че един стар приятел струва, колкото двама нови!

8.   Благодя на всички от сърце за съветите. Вече съм много по-щастлива с новата си любов, събрахме се и се чувствам прекрасно. Благодаря, че има хора като вас, защото наистина имах нужда от съвет! Желая ви от сърце цялото щастие на земята:)))

9.   ЗДРАВЕЙ, ПРОЧЕТОХ ТВОЯТА ИСТОРИЯ С ГОЛЯМ ИНТЕРЕС И МНОГО СЕ РАДВАМ, ЧЕ СИ ВЗЕЛА ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ И СЕГА СИ ЩАСТЛИВА. ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ !!!

10.   Изживей си любовта си!!!

11.   хаха, как може да сравняваш човека който е до теб 7 години с някой който си срещнала вчера .... какво толкова, всеки си има лоши моменти и той като хората му се случва да изпусне парата , а новият .... какво да не би твоя приятел да не е бил мил и романтичен в началото , а? всички сме "мили и романтични" в началото, въпросът е .... кой наистина е готов за нещо повече от първоначалното мило отношение и няколкото пъти в леглото

12.   Говори с официалния ти приятел и защо е такъв! Тогава мисли паккакво да направиш!

13.   миличка според мен трябва да напуснеш приятеля си и да не му признаваш, това което си направила! Очевидно отношенията ви са охладнели щом се е стигнало до изневяра, а ако сега му признаеш ще усложниш нещата допълнително!

-If you love two people, choose the second person. Because if you really loved the first one, you wouldn't fall for the second one
Johnny Depp

14.   No 13, тази история е толкова стара, а ти сега се сещаш да даваш съвети. Освен това се съмнявам Johnny Depp
да се е изразил точно така. Не съм с перфектен английски, но доколкото ми е известно се казва fall in love, а не fall for love.