Правилно ли постъпих с нея
Година и 8 месеца. Година и 8 месеца, откакто започнахме да комуникираме. Познавах я от преди това, но никога не сме си говорили. Завършихме една гимназия, тя беше от долния випуск. Всичко започна с едно коментиране на нейн статус във фейсбук. После случайно се засякохме в една дискотека. След това я изпратих до нейния приятел, при когото живее.

Просто отпреди знаех, че си има приятел. Разбрахме се да се видим пак. Видяхме се първи и втори път и така се влюбих в нея въпреки всичко. Минахме през какво ли не досега. Силна любов и от двете страни сигурен съм. Просто тъпите обстоятелства, които ни заобикалят не ни позволихме да сме заедно. тя остави голям отпечатък в мен, както и аз в нея. Започна да слуша групата, която най- много харесвам а преди я отхвърляше. Започна да се интересува от това, от което аз се интересувам най- много - Футбол.

А никога не се е интересувала. Даже си направи татуировка на футболна тематика. Белег за това, че съм оставил отпечатък нейното съзнание. Тяхната връзка е почти на 4 години.. Той е с 11 години по- възрастен от нея. Тя живее при него от не знам колко време. С родителите си тя е в лоши взаимоотношения. Баща и не живее в София, а с майка си не се харесва. Едното спасение е да живее при нейния приятел. В началото е инвестирала много време за връзката и по този начин е загубила всякакви приятелски взаимоотношения със старите си приятели. Нейните приятели са приятелите на нейното гадже. Правих всичко възможно от сърце: жестове, разбиране, търпение.

Просто не мога на този етап да и предложа да заживеем заедно, а и си мисли, че ще скъса взаимоотношенията с тези приятели. А и тя ми даде да разбера, че няма как да се раздели с него. Година и 8 месеца бяхме влюбени заедно. Вчера и казах, че не искам повече да се занимаваме, защото няма смисъл след толкова много време нищо не е направила по въпроса. Изтрих и телефоните, всички нейни снимки, блокирах я в скайп и фейсбук. Казах и да ме потърси, само когато се раздели с него иначе ще отида и ще му разкажа всичко. Много я обичам, тя е всичко за мен, за нея умирам. Но не знам дали съм постъпил правилно. Сега само за нея мисля. Какво да направя? Правилно ли постъпих?

Коментари

1.   ДА! Дори твърде късно си го направил, но се радвам за теб, че си събрал смелост и си я игнорирал. Дано по-скоро срещнеш нова любов!

2.   Щом така го чустваш значи е правилно не се коси.

3.   Да правилно си постъпил. Ако някой ти каже :Пич бори се за нея, недей няма да стане, тя е зависима от него. Ти не можеш да и предложиш жилище за нея ти си несигурен. Аз имам връзка от 5 години, имах един приятел от далечен град с които чатихме станахме приятели още преди 8 години, бяхме деца той с 3 години по-голям от мен (моят приятел е с 7)не усетих как любовта пламна в мен, докато бях влюбена в приятелят си. Един ден видях страшните думи ОБИЧАМ ТЕ. след 3 години приятелство, аз чаках тези думи цяла година и накрая когато ги видях се стъписах имах приятел, а сега и това. Имахме връзка виждахме се рядко, за да не ме хване приятелят ми, един ден се наложи да ги запозная(беше на косъм да ни хване за това) гледах приятелят си гледах и другия коренна разлика. Исках и двамата. И двамата ме искаха. Мен -смахнатата накрая другият ме умоляваше да се разделим с приятелят ми и да бъда с него, но нещо ми подсказа, че ще сбъркам, за това казвах не. От тогава любовта умря у него. Виждахме се само за секс, а мен ме убиваше, а може би и него. От тогава Минаха 2 години, той ме забрави, а аз едвам успях. Когато си пишем пак ми казва аз винаги ще те обичам, само че аз не вярвам, мъжката любов е нечиста измамна (поне за мен). Радвам се че избрах тогавашният си приятел пред другия. Ето това е един пример, а има много такива. Не съжалявай!

4.   Няма нищо мъжко в постъпката ти. Сам казваш, че няма, на кого да разчита. Щом ти не можеш да и предложиш сигурност, дом, подкрепа.. какво искаш тя да "предприеме". Криво ти е момичето, че не си стабилен мъж и не можеш да и подсигуриш нужното.
детски истории, пък чак се сърди

5.   След време ще разбереш, че си постъпил правилно. Тя очевидно не е достатъчно влюбена в теб, иначе щеше да е готова на всичко, за да сте заедно. Или просто не й достига смелост (макар че за мен лично това звучи като оправдание за липса на чувства). И в двата случая обаче ти си губещият. Търси голямата любов при друго момиче :) Успех!

6.   Да, много правилно си постъпил, дано само не "омекнеш"

7.   Да! Правилно си постъпил. От къде събра сила обаче?
Не мисли за миналото!
Тя щом е погледнала настрани и то за близо две години връзка - рано или късно ще разбие връзката си. Просто е свикнала с мъжа си. Много се бърка съжалението с любов, страшно много се бърка. Не е навика дори - чистото съжаление е.
И да е искала да се раздели с него, дори да поеме риск и да с изнесе на квартира или да се сдобри с техните и т. н. не е събрала смелост, защото се заблуждава, че ще нарани партньора си като го зареже
Изневерниците не могат, те просто не могат да осъзнаят простичкия факт, че раната идва не от честния и почтен край, а от лъжите и това шантаво балансиране по острието.

Дано се подредят нещата при теб.

Плам

8.   Напълно съм съгласна с номер 4! За мен е необяснимо кaк може да се блокира и изтрива човек, когото обичаш. Това поведение e детско и несериозно - и си я отблъснал още повече! Хем я обичаш, хем не можеш да й предложиш нищо - ама хем тя да решила след като се държиш като дете! Кажи й решението си, че те боли и не можеш така повече, предложи й каквото можеш да й дадеш - излишни драми с изтриване, блокиранe, ултиматоми и отдръпване само показват колко си незрял! Предполагам те обича, но просто не чувства че може да разчита на теб, а сега още повече си я отблъснал. Щом момичетo се нуждае от сигурност - покажи стабилност, подкрепа и зряло държание! Успех!

9.   Хмм по мои наблюдения, колкото повече се опитваш да игнорираш някого, да отклониш мислите си от него, толкова повече хлътваш. Винаги така става... пожелавам ти да не се случи и с теб, а да срещнеш нова любов, която е готова на всичко за да сте заедно. :) Тази определено не те заслужава

Doriana

11.   Да, много категорично го казвам... постъпил си както постъпва един истински мъж. Не се обръщай назад... продължи живота си без нея .. Успех