Какво става, когато и надеждата умре?
Ще започна с един цитат.

- Преди бях от хората, които мислехя, че надеждата умира последна.
- Сега съм от хората които знаят, че все пак умира.

Какво става, когато и малкото останала надежда за намиране на любов и близост си отиде? Когато човек вече се примирява със самотата и с погубената младост? Какво остава на човек, който вече не вярва да намери любов за себе си, нито щастие...Какво остава...?

Lonely Bird, 21

Коментари

1.   Ти си на 21, живей си живота, тя любовта ще дойде

2.   М15 от София. Ще ти отговоря по този начин - нали знаеш най-лесно е да ядеш колкото да не умреш, яж за да живееш не живей за да ядеш! Знай че дори да не си се развил поне в едно НЕ си сгрешил това, че не си се самоубил! *Lonely Bird, 21* ако 21 са години не си стара и нищо не е умряло живота е пред теб във ръцете ти е СТЕГНИ СЕ! Имай вяра - и ще пребъдеш! (Повече не мога да те надъхам давай ти си ДОКАЖИ СЕ! )

3.   Като умре една надежда, на нейно място се появява друга мечта и нова надежда, хората така са устроени.

4.   Нищо не става. Не си единственият/единствената в това положение. Остава ти да се примириш - както се казваше в един филм: "Не на всички мечти е писано да се сбъднат"

5.   Много си млада за подобни мисли :) Ще имаш много любови и емоции. :)

6.   Погубена младост!??? На 21!?? А какво да кажа аз - сама, неомъжвана, без деца, ... на 38!!!??? Млъкни!

7.   Мила, която и да си ти, когато надеждата умре, именно тогава остава да се насладиш на това, което съдбата ти е приготвила, неизвестното, предстоящото, а такова ще има.... ще видиш :)))). Нощта е най тъмна на зазоряване... :))))))))
Next

8.   Не се отчайвай! Според мен най-лесният начин да намериш нещо е като спреш да го търсиш. Отдай се на живота, приятелите си, хобитата си... любовта сама ще те намери когато най-малко очакваш.

9.   Не се отчайвай! Според мен най-лесният начин да намериш нещо е като спреш да го търсиш. Отдай се на живота, на приятелите си, на хобитата си... любовта сама ще те намери когато най-малко очакваш.

10.   Е, какво става - нищо чак толкова фатално не става. Ставаш самостоятелен, научаваш се да обичаш себе си, да се грижиш за себе си. Научаваш се да се справяш с трудностите сам и да не разчиташ на никой и така свикваш, добиваш тренинг иставаш много по-силен. Почваш да си търсиш партньор не със сърцето, а с разума и в някой хубав ден си намираш човек, с който взаимно се уважавате, без задължително да полудявате от любов.

11.   Остава това да чакаш и да оцеляваш опустошителните сили, или да се изправяш срещу тях. Тук не е въпроса кой колко надежда има, а кой колко воля и сила има да продължи. И без драми, липсата на любов може да е една от най-ужасните агонични болки на света, но има личности, които изпитват повече от една болка, и все пак продължават напред.

Death_Blade ^ (Pernicious Sentinel)

12.   "Под прикритие"?
И аз съм се замисляла над това. Ами тогава просто преставаш да се тровиш с излишни мисли и започваш да си живееш спокойно живота:)

13.   Ами остава си една тъга, една празнота. Цялата тази любов, нежност, която ни се иска да дарим на любим мъж или жена се преобразява в грижа за семейството, за приятели, за някое животинче. Просто самотният човек има нужда да раздава обич, да се чувства полезен, само така не се чувства нищожен и недостоен за света.

14.   Започваш да обръщаш по-малко внимание на нещата и живееш по-смело.

15.   Винаги съм смятала че такова нещо като любов няма, не че "винаги" е толкова дълго време, тъй като съм само на 16.. доори още толкова нямам. Та... преди около година срещнах любовта на живота си... или така си мислех де. Но до скоро наистина живеех буквално заради този човек. Само че накрая.. той реши да си тръгне и пак съм сама. Отново започвам да си мисля че любовта не съществува, но щом аз съм способна да обичам този човек, въпреки че м наранява така, значи един ден и мен ще ме обича някой по същия начин.. с малката разлика, че аз не бих го наранила.

Та.. мисълта ми е там, че когато търсиш нещо, то няма да го откриеш. Нека то само те намери, а това определено ще сттане. Дори да е късно, дори да не е сама, когато вече не мислиш за него, то ще дойде при теб. Не се отчайвай, няма от какво. Живота е това което е, живей го сега и не мисли толкова за бъдещето. Простто се наслади на това което имаш в момента!
Момиче 16(почти:D)

16.   Аман от филисофи. Любов - няма такова нещо, в това вярват само децата или тези, които са си внушили че съществува. Някъде бях прочел "Откакто секса стана лесен за получаване - любовта е трудна за намиране". Може би над това трябва да се замислите млади госпожици
, защото това плющене наляво/надясно не впечатлява никой друг освен бройкаджиите. Значи един мъж, който търси сериозна връзка не би искал момичето му да е няква разпоретина. Замислете се...

17.   Надеждата никога не умира... :)

18.   Все още имаш мнооого живот пред себе си. Какви са тези размисли и депресии на 20 години? ! Не се впрягай чак толкова... Живей си живота и се забавлявай, не се взимай чак толкова насериозно.

19.   Когато надеждата умре, идва най-хубавото - новото начало и чувство за свобода. честито :)