Досадно влюбен
От два месеца ходя с едно момче. От един месец не сме се излизали и то защото аз все си намирам причини. Почти и не се чуваме вече, аз не му се обаждам, само той ми звъни. Когато се чуем винаги пита: "Кога ще се видим", а моят отговор е винаги " НЕ знам".
Адски е досаден и се чудя как не може да проумее, че не искам да съм с него. Аз не мога да бъда директна и да му кажа "Не искам да съм с теб". Просто не знам как да го направя, искам да е по заобиколен, но ясен начин. Проблема е, че в работата ми често се засичаме и после ще е конфузно. Дайте някакви съвети, моля ви!

Коментари

1.   Кажи му, че искаш да се концентрираш върху работата и приятелите - ще схване грубия намек :)

2.   Режиш го директно няма заобилколен начин за рязането. А пък като неможеш да си ДИРЕКТНА тогава търпи НАХАЛСТВО, а да и това за работата че ще го засичаш ами кажи му че не си вадиш гениталите там където работиш.

3.   Нормално е да си го объркала-уж сте заедно, а не сте. Той се досеща сто процента какво става, но просто иска да е с теб. Сигурно си била объркана когато сте тръгнали заедно и сега ти е трудно да му признаеш какво всъщност изпитваш към него. Разбирам те много добре. Час по скоро трябва да му обясниш какво става. Бъди деликатна, внимателна за да не го нараниш, но не допускай той да пробуди съжаление у теб или да те манипулира. Опитай се да запазиш обикновеното приятелство помежду ви и се съгласявай да излизаш с него, но ако не сте сами, иначе може да си въобрази че искаш да си" насаме "с него.

4.   Авторката: Казах му и уж разбра. А не спира да ми се обажда, да иска да излезем и да ми праща целувки. Как да му обясня, че не искам да излизам с него?

5.   Ами казваш "Не искам да се виждам с теб". Толкова ли е трудно да кажете това, което чувствате бе хора. Жалкото е, че има много като теб. Заблуждавате другите и нямате смелост да наречете нещата с истинските им имена. Ами като не искате да бъдете с някого, не го заблуждавайте, а кажете да ви остави на мира!

Doriana

6.   Ех авторке авторке и ти като хиляди други момичета правиш същото. Забъркваш се с някой от нямане какво да се прави и сега не искаш да му кажеш, защото видиш ли ще го нараниш като не си даваш сметка, че точно така нараняваш хората повече. Ако пък наистина си му казала, то тогава единствения начин да спре да те търси е да прекратиш контактите си с него. Просто спри да му отговаряш на телефона, по скайпове фейсбуци и т. н. И ще видиш, че ще спре. Ама се чудя кога най-накрая ще спрете да ги въртите тея номера днешните момичета? От желание да се направите на интересни си патят невинни хора. Като не си сигурна дали обичаш някой просто не тръгвай с него! Толкова ли е сложно? Пускате въдицата, а после ни наричате навлеци, нахалници и т. н. и обвинявате нас, че сме се влюбили във вас. Направо ми писна от такива като теб. Вземи се в ръце и завбъдеще преценявай трезво нещата, че накрая ще си останеш стара мома.