Неочаквана раздяла
Здравейте....
На 26 години съм и от 3 години и живея, или вече мога да кажа живях с едно момиче ( на 19) на семейни начала. Още в началото връзката ни беше буйна и страстна. И така почти три години.. всеки ден сме си заедно като едно цяло. Познавам се с целият и род. Те много ме уважават и тя се радваше за това. Същото се отнася и за моят род... обичат я като своя дъщеря. И така... до един прекрасен момент когато аз бях 2ра смяна.... говорихме преди да си легне.. каза ми (обичам те съкровище.. лека работа) и си легна. На сутринта.... коренна промяна... стана неочаквано студена към мен... каза ми че иска да се прибере утях че иска малко да е сама че и се е насъбрало много (не знам от кое). Аз останах като стъписан... Това момиче от мен не е видяло нищо лошо... Имам високи доходи... не е лишена от нищо.. има каквото поиска водя я където поиска.. никога не е показвала с нищо че е охладняла към мен. Обичам я с цялото си сърце никога не съм и изневерявал. Държал съм се с нея като с принцеса. Не знам с какво провокирах това. Най ми тежи че не ми даде никакво конкретно обяснение... просто като я питам нещо и повтаря, не знам не знам, . Кажете как да постъпя... до скоро ми говореше че иска семейство че иска аз да съм баща на детето и... а сега... просто ейтака каза не искам.... искам свобода... Никога не съм я спирал да излиза.. не знам за каква свобода говори. Кажете ми как да постъпя.. има ли смисъл да се боря за нещо което не си заслужава? Повечето ми набори вече са с деца... времето лети.. не знам дали има смисъл да се боря за нещо което няма да стане и да се събудя един ден на 30 сам без наследник без нищо.. Не знам как да постъпя...

Коментари

1.   Живее и се на девойчето :)
Нормално е, все пак вашата връзка е от 3 години, тя е била на 16 когато е заживяла с теб. Твърде крехка възраст, за да се хвърляте в дълбоките води на семейното съжителство :)
Пооморила се е от битовизми, иска да си отпочине.
Не знам, човек не се събужда ей така една сутрин и да няма вече чувства към партьорът си, тези неща стават постепенно.
Остави я да си изживее най-хубавите години, да граби от живота и да не се измъчва от сега с въпроси "Какво ще готвим днес за вечеря? "...

2.   Друг мъж 100 %. За това е незнам.
Влюбила се е в него поради някакви причини.
Имаш два варианта очевидно.
Единият (губещият ), да седнеш да я разпитваш като първокласник , да драматизираш, да натякваш и така ептен да не иска да те вижда.

Другият е мъжкият. Остави я да прави каквото си е наумила, така или иначе ще го направи. Ще ти е трудно, ще е болезнено, нотака поне няма да се унижаваш. Така и тя ще те запомни с добро и кой знае, един ден може да поиска да се върне, но тогава знаели се, не се знае ти на какъв акъл и желания ще си :)

3.   Ами излиза, че две години си живял с малолетна, това не е ли даже подсъдно. Тя е само на 19, самата е още дете, а ти искаш отсега да я вържеш с деца и семейство. Право си е момичето да си иска свободата, сега ако не си поживее кога после.

4.   Мисля че много момичета преминават през подобно нещо, когато са се захванали със сериозна връзка в тийнейджърските си години.

Със съпругата ми преминахме през същото. Заедно сме откакто тя беше на 15, аз на 19. Е, не заживяхме веднага заедно, но някъде около 20-атата й година тя каза, че иска малко свобода- както при теб, без причина, без да сме се карали, без да съм виновен за нещо. Аз си мислех, че това е краят, естествено. Иначе за какво ще си иде така изведнъж? Вече знам, че тогава е имала съмнения. Дали се е наживяла, дали е готова да продължи с мен, дали ще се обичаме вечно, дали не си губи времето, дали аз няма да я спра да прави неща, които са малко абсурдни. Ей такива работи, не мога да ти кажа всичко, което ми изреди като говорихме след това. И да ти кажа, аз първия месец не я търсих, бях сигурен, че това е краят. След това се засякохме случайно, почнахме да се виждаме и след още (не много) време се събрахме и не сме се разделяли.

Имам приятел, който преодоля същото с приятелката си и наскоро се запознах с един човек, който също е имал такава почивка с приятелката си. Така че явно е нещо нормално и не се случва рядко.

Не я търси за известно време. Това е моят съвет. След това се вижте и ще разберете какво ще стане. Ако не можете един без друг, ще го проумеете и ще продължите щастливо връзката си. Ако обаче ви хареса свободата, ще бъде хубаво да го осъзнаете навреме. Кой знае? Може пък и ти да се нуждаеш от почивка и време за размисъл.

5.   Поговори с нея защо е зела това важно решение! И за нас жените парите са важни, но искаме мъже който ни уважават, обичат, верни и да са романтични :)!!

6.   ...Демек - иска да спи с други... ясно :(

7.   Не знам какво иска... аз не съм спирал да я карам да се чувства добре... не съм и изневерявал бил съм романтичен добър мил... Никога не съм правил нещо с което да я отблъсна... просто ей така за една нощ отношението и към мен се обърна.... сега е груба и нервна по телефона.... не знам на какво се държи това... наистина не знам как така се променя човек за един миг... дори да не ме обича вече аз щях по някакъв начин да забележа промяна.. дори да е само привикване то ейтака да загърбиш всичко... на мен ми е трудно а на нея лесно.... не знам защо

8.   Прекалено я притискаш и тя се страхува от всички отговорности, които я очакват! На 19 е все пак-още непоживяла, а ти искаш да я впрегнеш още веднага в брачния хомот! Не прибързвай! Дай и време сама да поиска всичко!

9.   От номер 2, до номер 5 :

За вас жените като са важни парите изкарайте си ги, не чакайте някой да ви ги поднесе на тепсия :)
И си права за другото, искате мъжа да ви уважава, обича, да не изневерява, да готви, чисти и не на последно място, да прави секс с вас, само когато вие сте в настроение :)
Всичко това го искат прекалено много жени, именно за такива най-често има такива сподели-сайтове :)
Дай ви да ревете и да се оплаквате, да казвате какво обичате, ама човек като ви погледне, вижда всичко друго, ама не и теменужки и минзухари.
Не знам как по тези балкански ширини има тази метаморфоза, жени без никакво покритие, знания, образование или акъл, да искат всичко на готово, па ако хване да им се случи и това им е малко :)

10.   Много тъпо положение...
Моето мнение е, че една връзка НЕ може да просъществува, ако и двамата не са устремени един към друг - непрекъснато!
Ако страхът да загубиш някого е по-малък от това да ти се "живее" - не си е работа..
Не си губи времето с нея повече.

11.   Абе авторе намери си нещо на твоята възраст не ми говори че си щял да нямаш наследник след още 2-3 години и приятелите ти имали деца, ами може но съм сигурен че жените им не са по на 19 години как можеш да искаш деца от 19 гидишна бе... че то сега и започва живота както казват... като искаш семейство ще си намериш нещо на твоята възраст (26). (че и млада жена иска я го виж ти... не че си стар де. )