Къде е тя - любовта?
Къде е тя? Говоря за любовта. Съществува ли или е някаква измислица? Обожавам да гледам романтични филми въпреки че след това се чувствам толкова самотна... Представям си как героят всъщност е моят любим и преживявам всичко така истинско. Ала това е за много кратко след края аз се връщам в сивото си ежедневие и в мрачните си мисли. По принцип съм черногледа, но умея да се радвам на малките неща.

Щастлива съм, че имам в живота си хора, които обичам и които ме обичат. На 20 съм и си признавам, че нито веднъж не съм била истински влюбена. Преди гледах тинейджърски филмчета и сериалчета и вярвах, че скоро ще се появи и моето момче, ала това така и не се случи... Дори не знам защо пиша всичко това и какво очаквам? Може би тайничко се надявам моят бъдещ любим да прочете това и така да започне нашата история... Всеки има история, а моята е наполовина празна. Всичко в живота получавам с огромни усилия и много труд, никога не съм била галеница на съдбата, но смятам че това не се усеща толкова силно ако имаш някого до себе си. Не искам страстен любовник само, аз имам нужда и от мъжкото приятелство. Преди месеци мислех, че съм срещнала човека, но беше платонично пое така мисля... Човек има трудни периоди в момента аз съм в такъв и всичко ми изглежда някак сиво и празно. Не намирам смисъл в нищо, всеки ден ставам с нагласата, че и този ден ще приключи... колко жалко. Понякога не се понасям как може да съм толкова слаба, а преди си вярвах, борех се напук на всичко. Тогава също нямаше резултати, но поне се борех, а сега... сега вече съм толкова уморена... И отново питам къде е тя- любовта, която толкова силно вярвам че ще ме върне към живота. Аз съм на 20, животът е пред мен а на мен ми се гади от него от това как може хората да са толкова жестоки и да не виждат доброто което им предлагаш. Понякога си мисля, че съм от друга епоха, не намирам общ език с повечето хора, не съм от тези които всички уважават, но и не искам да бъда... просто искам да разбера какво не ми е на ред къде бъркам... Посъветвайте ме как да стана по- общителна и освободена да не се притеснявам и как да си избия тези мрачни мисли от главата... защото мисля че нещо не ми е наред и полудявам...

Коментари

1.   Ще ти кажа нещо :)
Преди време и аз не вярвах, че любовта от филмите и книгите е истинска, но все пак това се установява, чак когато го изпита сам човек. В крайна сметка тая любов съществува, не е измислица и е много първична и истинска.

Какво да те посъветвам :) Освен да продължиш да чакаш. При мен се случи неусетно и спонтанно.
За нещастие нещата не се получиха и сега си търпя последствията от това. Но съм щастлив, че мога да кажа "аз познавам истинската любов".
Когато я откриеш ще усетиш, убеден съм :)

*Syndrome

2.   Живей в реалността-живота не е кино! На 20 години си-твърде млада за да си правиш кардинални заключения. Направи така, че да бъдеш щастлива-зависи от теб!

3.   Романтичните филми май трябва да бъдат забранени със закон. насаждат крайно нереални очаквания към живота и противоположния пол. момиче, в живота нищо не е черно и бяло, хората не са идеални, ти също. слез на земята и ги приеми такива, каквито са

4.   Не винаги зависи от те, понякога нещата се случват или просто не се случват, номер 2 какво ме съветваш да направя?

5.   Мисля, че приказките за Пепеляшка и спящата красавица отдавна ни е промила мозъците. :)

Ягода

6.   Здравей мила и аз съм в твоето положение отегчена.. уморена от смотани момчета...

7.   ^ Аз пък съм уморен от смотани момичета. (Само че аз ще кажа извинявам се за израза).

8.   Здравей. Аз съм същия, и аз не откривам обща приказка с другите, много ми е трудно да разговарям с другите, срамежлив съм и то много.

Но защо казвате, че няма истинска любов? Такава като по филмите? Така като казвате, че няма истинска любов, всякаш казвате, че Бог не съществува. Бог е Любов!! ИСТИНСКА Любов. Това че има трудности, нормално е. Без трудности неможе. Как иначе ще разбереш една любов дали е истинска?? Като дойде труден момент и момчето зареже момичето и кво разбираме? Това не е истинска любов. Но вижте по филмите-трудности, трудности, ама момчето, той обича момичето до себе си инстински и не я оставя, бори се, заедно се борят и накрая побеждават ;)
Истинска любов съществува и аз вярвам че ще я открия и ще дам всичко от себе си за да бъде тя такава.

Едно момче-20г.

9.   аз съм на 22 момче и като чета това имам чувството че аз съм го писал особено това за другата епоха и аз съм си го мислил, защото хората в днешно време имат отвратителни качества- никой не е искрен към теб всеки завижда и гледа да ти счерни живота и съм се питал много пъти какво печели?? ии в представите си си мисля че в средновековието хората са имали повече истински човешки качества, защото може би е нямало толкова неща към които да се стремят. :)
и в любовта може да се каже че съм същия...
просто искам истински неща - изглежда те са най ценното нещо :)

10.   Благодаря Ви много за коментарите :)