Искам си го отново
Здравейте! Не знам към кого да се обърна и реших да пиша тук. Искам да ми дадете съвет какво да направя за да си върна приятеля! Бяхме заедно 2 месеца, знам че са малко, но ми стигнаха за да се влюбя в него. Той също има някакви чувства към мен, поне така мисля.

Всичко започна в един ден, когато разбрах, че се занимава с едно момиче, което преди мен е обичал. Влязох във фейсбука му и прочетох всичко. Как я покани 2-3 пъти на кафе, но тя му отказала. Отделно споделил с нейна приятелка, че като я видел (въпросното момиче) си ''гълтал'' граматиката. Като разбрах ми стана много болно. Започнах да се държа по-дръпнато, а той се чудеше какво ми е. Накрая не издържах и му разказах всичко. Той се ядоса, скарахме се, но след 20-тина минути ми се извини. Сдобрихме се. Простих му.

От този момент нищо не беше същото. Започнахме да се караме постоянно за малки неща. Разсърди ми се за това, че съм му казала, че няма да ходя повече на кафе с него, защото всеки път той плащал (това го казах на майтап, но той го прие много навътре). Отделно един път го прегърнах, а той ми заяви, че не бил плюшена играчка и мразел да го гушкат. Аз се дръпнах. След 1-2 дни излязохме и той ми се разсърди, че не съм искала да отида при него и да го прегърна. След това отидохме на купон с компания и ми се разсърди, че съм била постоянно до него. Какво ли щели да кажат хората. Въобще за разни тъпотии. И винаги мене ме изкарваше виновната!

Докато не дойде решаващия момент да се разделим. Каза, че така било най-добре, защото сме щели да продължаваме да се караме и щяло да става по-зле. Аз се съгласих. Казах му, че няма да го карам да е на сила с мен. Знаеше, че ще ми е много гадно, даже ми каза, че и на него ще му е гадно. Каза ми : "Ще ни е гадно и на двамата известно време, но после всичко ще мине. " През тези 4 дни си пишехме, 1 път се чухме, с една приятелка ни прибра с колата онзи ден от фитнес, а мен вчера от плаж.

Мисля, че все още мисли за мен и че има надежда, но не знам какво да направя. Всичките ни общи приятели ми казват, че всичко ще се оправи и ще се съберем. Просто да го оставя малко на спокойствие. Мисля да не го притискам. Да му дам малко свобода, пък той ако иска ще се върне при мен, но ме е страх, че има и вероятност да не сме заедно вече... Кажете ми какво да направя! Дайте ми съвет, моля ви!

Коментари

1.   Какъв е този сърдитко бе? За всяко нещо намира какво да ти каже. Аз ако съм го оставям. Не ми трябват такива хора. Не прави това, не съм ти онова, недей така.... Най добре се поогледай за други. Ама и ти си носиш 50 % вина в себе си.

2.   Има надежда, сдобрявате се, после пак четеш хронологиите му, гледаш го с недоверие, каране, скандали и си тровиш нервите. Това ли искаш всъщност?

3.   От авторката : Благодаря ви за съветите! Снощи пак си поговорихме. Попитах го отново дали има шансове и той каза, че има, но нямало смисъл само да се караме. Искал да сме приятели сега, а може би някога в бъдеще (когато започна да мисля по-зряло) щели да се получат нещата. И пак мен ме изкарва виновната... И пак причината за всичко съм аз! :(