Глупава или влюбена?
Здравейте,
искам да излея душата си и да ми помогнете да преодолея най-голямата си любов, защото аз колкото и да се опитвам не мога.
Запознах се с НЕГО в гимназията. Тръгнахме още първата година, всичко беше перфектно. Часове прекарани навън на студа само и само да бъдем заедно, постоянно повтаряне, че се обичаме, страх от негова страна да не ме загуби и т. н. Наистина всичко беше перфектно.
Всичко това беше до лятото, когато един ден получих смс, че иска да се разделим заради друга.
Добре няма проблем, останахме си приятели. Тяхната връзка не оцеля дълго и на есен отново се събрахме. Така късахме и тръгвахме дълго време все заради други. Той просто не е мъж за една жена.
Проблемът беше, че не можеше без мен, но не можеше и само с мен.
Бях достатъчно толерантна и се държах добре с него. Така цели 3 години. Накрая всичко приключи окончателно.
Болеше ме, обичах го и още го обичам, едва ли някога ще спра.
Винаги е повтарял, че такава като мен няма да намери. Винаги е разчитал адски много на мен и още го прави. Личи си че ме цени като човек, но.. Характера му е такъв, а аз се обвинявам за моя. Кажете защо не мога да го намразя, защо не мога да го забравя!?
На един купон преди известно време искаше да бъдем интимни, аз отказах, не исках да си причинявам отново болка, а и си има сериозна приятелка. Той беше пиян.. може да се каже, че ме изнасили, защото аз не бях съгласна със ставащото.
Мислех, че няма да си спомня и нищо не съм му споменавала, исках просто всичко да мине и да замине и да го забравя. Да но той също си спомняше.
Каквото и да ми причинява, , колкото и да ме наранява не мога да спра да го обичам. Мина много време, не съм го чувала, не съм го виждала. Скоро заминава, а сърцето ми е свито на кълбо, не искам да е далече. Обичам го и искам да е щастлив. Да бъде с приятелката си, но тук. Да знам, че е близо и че е добре.
Искам да съм с него, но едва ли някога ще стане.
Глупава ли съм или просто влюбена?

Коментари

1.   Глупава

2.   Когато се влюбим, май оглупяваме - не се обвинявай че обичаш някой искрено, дори той да не може да го оцени... загубата е само за него. Просто не позволявай тези чувства да ти попречат да познаеш човека, който ще изпитва същото към теб и ще те направи щастлива.

3.   Да, влюбена си, но нали знаеш, че от любов човек върши глупости. Аз, например, обичах едно момче 4 години нещастно.. той ме обиждаше, хулеше, но аз продължавах да го обичам, докато най-накрая го преодолях, защото срещнах друг. Хубавото е, че след като замине няма да го виждаш, хората са казали, че очи, които не се виждат се забравят. Когато една врата се затвори, друга се отваря. Не се насилвай да харесваш друг, защото ще стане по-зле, казвам го от личен опит. Трябва да стане от самосебе си. С времето душевната болка ще намалее, но е хубаво да си намериш някакво хоби, за да не мислиш постоянно за него. Можеш да излизаш с приятели, въобще трябва да имаш някакво занимание. Отначало ще бъде много трудно, но с времето ще усетиш как все по-малко ще се сещаш за него. Убедена съм, че след време ще срещнеш човек, който ще иска само теб и любовта ви ще бъде взаимна и щастлива :). Просто имай търпение!
*Яса

4.   Ти наистина го обичаш... Влюбена си, но от любовта се оглупява. На всеки се случва, горе главата! :)

5.   Аз не съм съгласна, че си глупава. Ти просто обичаш. А за човек, който обича е присъщо точно твоето поведение. Възхищавам ти се искрено... желаеш щастието му, да знаеш че е добре, независимо че той е с друга. И аз обичам един мъж по този начин, знам че никога няма да е до мен, но му желая щастие и дори да го видя с друга, важното за мен е да е щастлив. Ето това е обич! Поздравявам те и ти желая в бъдеще да даваш такава любов на човек, който ще те обича по същия начин, т. е. да е споделена! :)