Оставих го, но дали трябваше?
Бях за кратко с един човек, който беше сериозен, той е на възраст вече за женене, аз също уж. Искаше семейство, а аз сигурност. Но открих у себе си, че не ме привлича този човек и че не мога да го обикна, вярвам в любовта и искам да съм с някой, с който ще горя! Колкото и наивно да е, знам.. Оставих го. Сега си мисля, че изпуснах нещо сигурно, връщане назад няма. Мои братовчедки нараждаха деца и ми викат сега си ти.. а аз съм на 24! не съм готова.. не знам, оставих сигурното и сега ще се лутам.. млада съм, нали?? рано ми е за такива неща? то си личи май хаха подкрепете ме, че.. как да разбера сбъркала ли съм?? не го обичах! развеселяваше ме, можехме да сме екип, но.. При всички случаи каквото било, било.. Сега да си извадя поуките :)

Коментари

1.   Скъпа, рано ти е. За къде си се разбързала? Не гледай от приятелките си, ти не си готова. А и наистина няма за какво да бързаш. Изполвай това като предимство да се развиваш, да градиш кариера. Щом не си го обичала, няма за какво да съжаляваш:)
Баба Пенка

2.   За какво реално е тази тема?
Само ти можеш да си причиниш това, което други няма да мога да ти причинят.
Нямам никаква идея дали ти е време да се омъжваш или да се запишеш в кръжок по йога, но знам, че трябва да разбереш какво искаш.

Леля Гошо.

3.   Номер 1, благодаря! :)
Номер 2, наистина не знам какво искам... имам чувството, че трябва да решавам с кого да съм, накъде да тръгна в професионален план, а нямам време, така се чувствам.. и не знам какво искам, много съм объркана, неудовлетворена от живота ми.. В работата искам да тръгна на някъде, но не знам как да го поискам от шефовете, проста секретарка съм, колкото и пъти да искам да ми дават някакви по-важни задачки, те ми дават елементарни технически такива.. срам ме е да поискам увеличение, понеже така и така не правя нищо ново, а работата си е доста, даже в момента е много! А майка ми и баща ми само ми обясняват щерката на еди кой си колко взимала, каква била, братовчедка ми колко взимала, тоя какъв бил, оня какъв бил... Много ме ядосват и те.. Баба ми ме пита нямало ли да се омъжвам.. абе красота! :) И защо им се връзвам??

4.   Схемата е проста. Когато се чустваш не на място просто го потарси другаде. На 24 си сега започва живота ти

5.   ... не се измъчвай за неща, които са отминали, а вземи поука от тях;усещам, че имаш нужда някой да ти каже''да, постъпила си правилно'', за да се успокоиш, но това, което ще ти кажа може да ти прозвучи нелогично или дори меркантилно на твоите 24.... та;бъди сигурна, че когато човек''гори''винаги изгаря, а когато си в добър екип се живее леко и приятно и няма начин обичта(не любовта] да не се появи, а онзи с когото би горяла ще го срещнеш точно, когато неочакваш, но дотогава не пилей времето си в чакане, а създай пълноценен екип... хареса ми искреността ти... поздрави.... ЗАРА

6.   Не я слушай Баба Пенка (номер 1). Ако тръгнеш да градиш кариера и после семейство ще се озовеш в положението на стара мома - на 35-36 години, сама, а с такива е пълно сега. Освен това всеки си задава въпроса "Защо тази жена е на 35 години и още не се е омъжила? ", т. е. има нещо нередно. А и знаеш ли как забременява една жена след, като стане на 30? За кариера има време.

7.   Хубаво е да изпиташ любовта, чувството е страхотно и си заслужава, а другото го остави за по-късно.

8.   .... номер 7, естествено, че чувството е страхотно, ама знае ли човек кога ще го споходи, любовта не е в пряка зависимост от младостта... и по- добре... харесвам реални и практични съвети като на 6, а не такива лишени от елементарен смисъл като 7... ЗАРА

9.   Ама разбира се, недей да слушаш баба си Пенка, ами започвай бързо да правиш деца! Това че не си готова и че не си срещнала правилният човек, не е от значение! Това, че тепърва още не си рабрала какво искаш от живота-също не е от значение-деца трябва да се правят! Пък после кой и с какво ще ги гледа хич не е важно така че давай!
Баба Пенка

10.   Номер 6, в крайна сметка аз живея за себе си, а не за обществото. Важното е МОИТЕ ЛИЧНИ приоритети в живота какви са. Не съм съгласна с мнението ти. А и понятието "стара мома" остана някъде в далечния комунизъм. Според мен човек трябва да гради семейство, когато срещне подходящ човек. А колкото по голям, зрял и опитен си, толкова и шанса за щастлив брак е по-голям.
А относно това, че хората щели да си кажат "ама какво й има за тази, че на 35 не е семейна и няма деца". Ами биха си го казали по-назадничеви и хора с по-ограничено мислене. Един интелигентен човек не разсъждава като номер 6.
Ж27

11.   До номер 5, Зара, авторката съм - да се пробвам ли отново с него? смисъл той е от мъжете, при които няма 6-5.. много е сериозен, зрял е.. днес го видях, каза че понякога съм му липсвала и ме прегърна.. не знам.. срам ме е да опитам да се свържа с него, той не е от хората, с които можеш да си играеш.. и веднъж вече като съм го излъгала не знам ще ме допусне ли отново до себе си?? излъгах и него и роднините му.. запознах се с тях, не бих могла да ги погледна в очите, след като си тръгнах от него.. не ми е лесно :D и знам, че постъпвам лошо и незряло :(