Заминавам, а тя остава
На есен заминавам в Норвегия да уча, а приятелката ми, с която сме от 1 година заедно остава. Виждам тъгата в очите и, но няма как да остана, нито да я взема с мен. Годините са много и може би няма да се връщам често в България, нито тя ще може да идва при мен на гости, защото ще съм в общежитие. И ми се заминава и не ми се заминава, защото не знам какво ще стане с нас.

Коментари

1.   По-добре замини, няма начин бъдещето ти е по-важно! А ако наистина ви е писано да сте заедно рано или късно отново съдбата ще намери начин да ви събере. Да-тежко ще е в началото... но всичко се подрежда в този живот някакси...

2.   Ах, много кофти ситуация. Можете да опитате да поддържате връзката си от разстояние, като се свързвате чрез нета... но дали ти ще имаш достатъчно време за нея?

3.   Ами ти ще си намериш друга, а тя друг-това ще стане.

4.   Наистина е кофти ситуация. За поддържане на връзка през нета, то е ясно, че ще е така, но това, че няма да се връщам или тя да дойде е много лошо. Като знам какво учене ме чака дано имам време за нея. Кофти ситуация като се замисля

5.   Защо да не идва в общежитието. та ти ще си имаш собствена стая. Успех с ученето, чака те много як студентски живот. ПоздравиПетя

6.   Номер 5, няма да съм сам в стаята

Номер 3 - шегата ти е неуместна, не съм тръгнал да си търся жени, отивам да уча

7.   Приятелят ми е в чужбина от 2 месеца, нещата са тежки, но сме заедно и любовта не угасва - даже напротив - искаме се повече хихи :) ако имате желание - ще се справите любовта няма граници и не търпи разстоянията. ( сега ваканцията ще съм при него ) виждаите се и вие във ваканции ии когато може и така.

8.   Братле, нямате бъдеще. Твоето заминаване е по-зле от казармата едно време, там поне имаше отпуски. А казармата много връзки е прекратила...

9.   Номер 7 - радвам се за Вас, но такива пътувания са свързани с пари. Приятелката ми работи, но самолетите до там не са евтини, аз няма как да и купя билет, защото не съм наясно колко пари ще ми отиват месечно. Объркана работа

10.   Познато, братле. Аз съм в тази ситуация от месец точно. Аз съм на друг континент а тя - там в България. Съсипан съм. Не спирам да мисля за нея. С нея е същото. Пишем си постоянно и си говорим всеки ден. Но... много е кофти така. Ще видиш. И все пак ако се обичате истински разстоянието няма да ви попречи да сте заедно след време отново. Да знаеш, че никой не те разбира по добре от мен. Успех и горе главата!

11.   Номер 10, разбирам те и ти съчувствам. Вчера приятелката ми ме шокира, поиска да се разделим. Каза, че ме обичала, но не можела да преживее тези дълги години раздяла, непоносимо тежко и било, че няма да бъдем един до друг с години, че нямала да може да идва и аз да си идвам. Знам, че я губя, дали сега или като замина, но май моето заминаване ще сложи край на връзката ни

12.   До номер 11 от номер 10, и моята реагира така, но с наближаването на заминаването ми просто ни дойде някаква сила и сега сме по мотивирани от всякога. Тежко е. Много е тежко. Много е трудно да знаеш че не си до нея. Че дори да се случи нещо не можеш да реагираш на момента.
Куп глупости ти минават през ума, а ти си на хиляди километри и нищо не можеш да направиш.
Тук идва и доверието. Аз и вярвам на 100% , както и тя на мен. И това ни крепи.
Трудно е, но си струва. Ако издържим необходимото време след това би било прекрасно.
Струва си.

Номер 11, убеди я че въпреки че ще е трудно - ще си струва. Все пак нищо лесно не е хубаво. :) Успех пожелавам на всички ни, които сме в тази ситуация!

13.   Номер12, благодаря на теб и на другото момче номер 10 за подкрепата Ви. Опитах се да я убедя, но тя остана непреклонна, даже не иска да се виждаме, защото щяло да и бъде по-лесно на нея и на мен като замина. Не искала да храни празни надежди. Усещам, че се притеснява да не срещна друга там докато уча

14.   Телата се разделят но сърцата винаги остават заедно стига да има любов!