Да простя ли изневярата му
В момента съм в много труден момент от живота си, може би най-трудния. Блъскам си главата и се питам дали заслужава да му дам втори шанс, след като ми е изневерил, и дали някога ще имаме отново нормална връзка, ако го направя.. За това и пиша тук, търся помощ от Вас, читателите, защото в момента съм в много тежко състояние и се опасявам, че не съм в състояние да взема правилното решение, помогнете ми! Ще разкажа обективно за отношенията с човека, който го направи, за да можете и Вие реално да прецените и дадете съвет, от който много се нуждая в момента. Ето я историята ни от началото до края:
Аз съм момиче на 23г от София. Запознах се с него преди около година, случайно в интернет. Той не е от София, живее на около 320км. от мен. Харесахме се много и двамата и след по-малко от месец аз отидох при него на гости за около седмица. Беше доста по-различен от снимките, не изглеждаше изобщо толкова добре, даже напротив. Но външния вид не ме притесни, защото аз вече харесвах човека в него и реших да му дам шанс да бъде с мен. И така до сега, аз пътувах всеки месец за по седмица, полагах огромни усилия за да намирам време в работата да отсъствам, беше ми много трудно да го правя, защото заплатата не ми е голяма и средствата понякога не ми достигаха за погасяване на кредит и други неща, заради разходите по път и неща, свързани с връзката ни. Той също идваше, но рядко, защото аз живея с родителите си и не е удобно да остава в София. Много се обичахме, влюбихме се много един в друг и на третата ни среща, той ми предложи брак и ми сложи пръстен. Аз приех. До този момент не сме стигнали до сватба заради липса на достатъчно средства и проблеми в преместването ми да живея при него. Правехме планове да живеем заедно разбира се, търсеше ми работа в неговия град, защото не исках да съм на негов гръб и да му тежи, че трябва да ме издържа. Всичко беше повече от прекрасно иначе, обичахме не много, всеки ден ми повтаряше колко ме обича, никога не ми е давал повод да мисля, че може да ми изневери. Наистина живеем далече и се виждаме по-рядко, но прекарвахме всеки ден заедно-многочасови разговори по телефон, постоянно бяхме в скайп и се гледаме по камерите, никога не се осъмних, че този човек, който твърдеше, че е много против изневерите и е неспособен да го направи той самия... Искахме бебе, дори и преди седмица направихме и опит за зачеване.... И няколко дни след това разбрах грозната истина за него... че ми изневерява. Как разбрах ли, ами прокрадна се леко съмнение в мен, когато видях в кошчето на компютъра му изтрити снимки на жени, ден преди да дойда. Тогава го попитах за паролата му от скайп, той разбира се отказа, дори и когато го изнудвах за нея с "Или ми даваш паролата или си заминавам", и от тук разбрах, че най-вероятно изневерява. Следващото нещо, което направих е, с помощта на програма, отворих цялата му хронология, и това, което видях там беше ужасно.... Няма да давам подробности тук, разбрах, че ми е изневерил и когато му се обадих, той беше на работа тогава, казах му всичко и вече не можеше повече да отрича.... Призна си. И така, на другия ден си събрах багажа и си тръгнах. Преди да се кача на автобуса той плачеше и казваше, че съжалява и се разкайва, че няма да се повтори. Не съм сигурна, жената с която го е направил е магазинерката от магазина, който е срещу блока и го е направил няколко пъти дори! Сега вече съм си в София и се опитвам да се съвзема от шока, а болката, която изпитвам е огромна. Той ме търси, казва, че съжалява, че никога не е обичал толкова силно, че аз съм била човека за него, че осъзнал любовта на живота си, когато я изгубил... Не зная какво да направя, дали да дам шанс на любовта ни, след неговото предателство, или да сложа край сега. Не мога толкова лесно да оставя любовта, обичаме се и двамата и аз знам, че ме обича, но как да простя и как да съм с него.... Помогнете, дайте съвет, имам нужда от хора, които да погледнат нещата отстрани... Приятелите и близките ме подкрепят много, и всички са на мнение да го зарежа, но те ме обичат и ги е страх да не ме нарани отново, за това Ви моля да помогнете на непознатото момиче, което е наранено от любимия си човек. Благодаря предварително!

Коментари

1.   прости му ако не се е напил заради тебе

2.   Не прощавай!
Та вие още не сте женени и той ти изневерява. Ами когато Ви започнат грижите на брака, както ще прави тогава. Какво значи обича ме - човек ако обича така ли прави -замисли се. Сега си под влияние на емоцията, но някой ден ще знаеш, че това е правилното решение.
Бих се съгласила, ако имахте супер дълга връзка, отегчен е, омръзнали сте си и т. н. ама вие сте прекарали толкова малко време заедно и той ти е изневерил.
Оттърви се от този човек или цял живот ще пишеш тук за изневерите му, само че тогава ще дундуркаш 1-2 бебета и събирането на багажа няма за е толкова лесно....

3.   Не, му прощавай той е избрал своя път!
Щом ти е изневерил накялко, пъти зарежи го ти от къде да си сигорна, че няма да повтори грешката, си?

4.   Не се хаби повече. Да е осъзнал, че те обича, когато е трябвало, и да е прекратил контактите с други жени. Сега вече е след дъжд качулка. Аз имах подобно преживяване, пак след случайно запознанство в нета. С изключение на броя и вида на срещите всичко останало е едно към едно с твоята история. Имах чувството, че този човек само седи и търси жени из нета. Виждах промяната на абонатите му в скайп - непрекъснато добавяше нови и нови, виждах *приятелите* му във фейсбук, които, кой знае защо, бяха все жени. И непрекъснато нарастваха. Не съм му искала пароли, не съм чела хронологии, това ми беше достатъчно да разбера, че става нещо. След като разбрах, че се е регистрирал в сайт за запознанства, поставих въпроса директно - или се махаш оттам, или губиш мен. Защото оттам им искал данни за връзка и после ги добавял в скайп, фейсбук и къде ли не още. Е, година и отгоре щеше да се маха, всеки път ми се молеше да простя, уверяваше ме, че не бил имал физически контакт с тия жени... И всеки път като се доверях, отново бивах наранена по същия начин. След поредната такава лъжа прекратих всичко от корен. Та искам да ти кажа да не повтаряш моята грешка да се бориш със стена - такъв тип мъже са непрекъснато из нета в търсене на жени. Дори не и за секс, ей така, за флирта или за Бог знае какво. Никога няма да се откаже. А и ако му падне сгода - отново ще ти изневери. Потърси щастието си другаде, не жертвай времето и чувствата си по някого, който не ги оценява. Щото оценяват какво са загубили, когато разберат, че вече няма връщане назад. Аз го разбрах по доста болезнен начин, още ме боли. А и ти как ще можеш да се довериш отново? Винаги ще те гризе съмнение и рано или късно ще се стигне до скандали и гаден изход. Разбери, мъж, който държи на теб и те обича, няма да се занимава с други жени.

5.   Какво бебе на няколко месеца връзка? Вие така ги мислите тези работи. Не го познаваш а деца правите.... такива неща не се прощават, ама като нямаш друг изход...

6.   може ли да кажеш името на програмата, и дали ще покаже хронологията на скайп от който е писано при изключена хронология

7.   Не му прощавай, ако му простиш повече никога няма да е същото. Дори да не ти изневерява ти при най-малкото ще си мислиш, че го е направил. И мисля че прекалено си избързала. Как на третата среща сватба, деца. Това е много сериозна стъпка. Не си заслужава. Ако те обича няма да ти изневери, а ще е с теб. Нима вярваш, че човек които е способен да ти изневери и да те нарани с най-гадното нещо е способен да те обича?

8.   Когато някой ти изневери един път, може и да не се повтори и наистина да е било грешка, тогава може да си дадете шанс, но изневери ли ти втори път със сигурност ще има и трети. Това се е случило и с теб. Аз мисля, че не трябва да му се доверяваш отново и колкото по - бързо се отървеш от тази история, толкова по - добре и за теб.

9.   Не му прощавай, защото и да не ти изневери отново, ти винаги ще се съмняваш в него, а прокрадне ли се веднъж съмнението, край

10.   Яли сме ги тия вафли... Простиш ли веднъж.. от там се започва.. идва втори трети четвърти пети и така до безкрай.. И аз бих те помолила за името на програмата..

11.   И аз моля за името на програмата.

12.   Стига, бе, хора, за какво са ви тия програми? Няма да ви стане по-добре, ако разберете с коя какво е писал, напротив. По-вероятно е да ви стане още по-гадно и да разберете, че винаги сте били лъгани, и то безобразно и нагло. Спестете си това. И аз търсех подобна програма, добре, че ми дойде акълът навреме, та се отказах.

13.   Аз съм авторката на статията, благодаря на всички за съветите и отделеното време! За тези, които искат да знаят програмката, казва се "skype log viewer" и работи много лесно. Просто се инсталира с няколко кликвания и зарежда папките с хронологии на всички скайпове, които са били пускани на дадения компютър, но само това, което е писано на компютъра, на който го инсталирате. Не е нужно въпросния скайп да е пуснат онлайн. Бъдете силни обаче, защото ако попаднете в моята ситуация, Бог да е на помощ тогава! Истината е по-важна, и се сещам сега за едно клише-по добре ужасен край, отколкото ужас без край, а живота в лъжа е ужас, и рано или късно той ще излезе на яве и кошмара е неописуем... Аз сложих края.... Благодаря за съветите!

14.   не си и помисляй да му прощаваш-всеки мъж така се извинява и после изневерите стават двойно повече

15.   Браво, взела си правилно решение. Силна жена си, моите адмирации! Успех! :)

16.   Миличка и аз минах през това. Простих... за да ми се случи отново! Зарежи го, не си заслужава! Ще намериш човек, който да те обича и цени. Знам, че много боли, но минава, повярвай ми. Не си губи времето с този човек, няма смисъл!! Прегръщам те, бъди силна!
Катрин

17.   Та той е почнал с лъжа още в началото с "разкрасените" снимки!

18.   Сложила била края :ДДд Ако си мислиш пък, че ще намериш мъж дето ще прави секс само с тебе до края на живота си значи си наивница. Не е важно с кой си е лягал а кой е в сърцето му и с кой иска да остане ;)

19.   Номер 18 е в десетката.

А на авторката проблемът не ? е изневярата, а че е твъъъърде много наивна.

Относно Скайп, при спряна хронология няма нищо записано на диска, съответно никоя програма не може да покаже нещо, което го няма. А човек дето си трие файловете в "Кошчето" е толкова тъп, че не е истина... Кошчето може да се изключи перманентно, препоръчвам на всички, а ако не: Shift Del.

Кубрат

20.   Ако мисли, че можеш да забравиш случилото се и да гледаш на този човек със същите очи.... прости му.
От опит обаче ти казвам, че това на практика е невъзможно. С мен се случи същото(само, че ние живеехме заедно). Опитах се да му простя, но това няма как да стане, случилото се просто те преследва...

21.   Дилемата ти не е никак сложна. Или му прощаваш или не. Преди да продължа бих искал да ти кажа, че коментари като номер 18 биха ти причинили доста комплекси и страдание повярвай ми. Всъщност има много мъже които не изневеряват, също толкова, колкото и жени. Разбира се това няма как да обосновано, защото говорим за абстрактни понятия, които сами по себе си не могат да бъдат обобщени, като "мъжете правели един как си " или "жените били еди какви си". Обикновенно хората които обобщават така, най-често страдат от страшно много комплекси и предрасъдаци и често имат нужда от помощ :)Та да минем към теб. Всъщност не е толкова сложно решението на задачата ти. Или можеш да преглътнеш случилото се или не можеш. Това не е въпрос на асимилиране или изграждане на нови мисли, всичко опира до характер. Аз така на времето исках да простя една изневяра, макар да не ми беше казана, но то се усеща, когато живееш дълго с някой. Опитах всичко възможно, успях да се убедя на думи, че се случват такива неща и че всеки заслужава шанс след такъв провал. Всичко беше наред на думи, но проблемът беше, че не се бях опознал достатъчно добре като човек. С времето това ме разяждаше, караше ме да се чувствам маловажен, стресиран и нещата за мен не вървяха на добре. После поисках раздяла, исках да остана на саме със себе си, исках да вникна на дълбоко в мен самият. Разбира се стигнах до извода, че моят характер не е от най-благите. Мога да прощавам дребни караници, мога да правя много компромиси, но се оказа че не мога да прощавам изневери и предателства. Така че неговите обещания, клетви или сърцераздирателни обяснения няма да ти бъдат от полза, трябва да наблегнеш над самата себе си, да се фокусираш върху теб самата и тогава ще стигнеш до извод. Успех. Горският.

22.   Кубрат ако не плювне няма да е той, ама те комплексите не прощават...

23.   Той ти изневерява, а ти за бебе мислиш! Абе момиче помисли! Ще имате бебе и накрая ще те зареже, заради магазинерката... Трябва ти време за да преодолееш шока! Дай му шанс! Не е хубаво да му се ровиш из нещата, но като му дадеш шанс го прави! Трябва да знаеш и да си сигурна, че той няма да направи същото. Все пак не бъди толкова сигурна, защото беше сигурна, че няма да ти изневери. Пък то виж какво стана. За заключение. Моя съвет е да му дадеш шанс, но след време! Сега пази дистанция! Пази я! Дръж се дръпнато и то много! Прави така че да те ревнува, но малко! Съветвам те да правиш тези неща, за да си блъска главата и да съжалява здраво за постъпката си! След известно време му дай 2 ри шанс! Това е моето мнение! И горе главата:).

24.   Това, че ти е предложил брак на трета среща не говори за любов, а за лекомисленост и импулсивност. Същата тази импулсивност, с която си урежда нови запознанства и чука магазинерки.

Въобще следващия път бъди нащрек като чуеш прибързани слъзливи излияния, те говорят за хазартна натура.

25.   Не прави компромис със себе си. Един път залитнал ли е, позволил ли си е да те излъже, ще го направи пак, само че по-хитро. Не се занимавай! Хващай си живота в ръце, вдигни критериите за бъдещ партньор и продължавай напред! Никоя жена, въобще никой човек не заслужава това. Или заставаш директно и открито срещу човека, с когото искаш да бъдеш за напред, или просто не се занимаваш.

26.   Взела си добро решение.
А той какво обяснение даде за изневерите си? Защо го е направил?

27.   Че е било след като сме се скарали...

28.   След всичко, което си правила за него и той да постъпи така! Не си и помисляй да се връщаш при тоя! Стой си там, където си. Ще напуснеш София и да отидеш в някакъв прованс при човек, който ти изневерява, я се стягай! Къде ти е акъла да даваш шанс, станало е веднъж, и по точно няколко пъти, ще става и занапред, само, че ще се крие повече и ще се пази, а ти ще се погубиш от съмнения, но ще е късно да се върнеш обратно, изобщо не се занимавай с боклук като него. Шон

29.   Не му прощавай, не го заслужава. От написаното от теб разбирам, че си полагала големи усилия да сте заедно, а той как ти се е отплатил! От неговите действия се разбира, че не те цени. Не се хаби, ще живееш от тук нататък в постоянно съмнение, няма да му вярваш и това ще те измъчва докато си с този човек, защото той те е наранил по възможно най-болезнения и подъл начин. А още по-зле е, че дори не сте женени и не сте заедно от дълго време, а на него вече си му омръзнала и скача при друга, това не е нормално. Отърви се от този лицемерен и двуличен човек, това е измет, но още го обичаш и не си го осъзнала момиче!