Не винаги се прощава
Навън е зима. Аз седя сама вкъщи и гледам филм.
Изведнъж телефона иззвънява. Номерът е скрит.
Вдигам и от там чувам глас, който толкова обичах да казва:
-Знам всичко, прости ми!!!
---------------------------------------
Беше лятото на 2007. Аз съм от Русе. Отидох да работя във Варна.
Там една вечер го срещнах - мил, нежен, красив, романтичен и някак тъжен.
Поговорихме, разменихме си телефоните.
След 2 дни звънна.
И всичко започна като в приказка.
Заедно на плажа, вкъщи, навсякъде...
Даваше ми цялата любов на света.
И така 4 месеца.
После той трябваше да замине за София, там живееше.
Първите няколко дни се чувахме постоянно, а после все по рядко. Казваше, че има семейни проблеми и аз се стремях да не го натоварвам.
След 2 седмици си дойде много умислен, тъжен, отчаян.
Просто моят Боби не беше същия.
Измина един месец и нещата започнаха да се стабилизират.
Една вечер ми беше зле и той отиде на ми вземе хапчета, но си забрави телефона вкъщи.
След няколко минути започна да звъни непознат номер. 1,2,3...пъти, но аз не вдигнах.
После дойде смс-
-Знам, че отново избяга от мен, но как ще избягаш сега, когато разбрах, че съм БРЕМЕННА!!!
Бях шокирана.
Не знаех какво да направя.
Той си доиде.
Беше ми купил роза и когато ми я подари аз я разкъсах на парчета.
Той ме попита,какво става и аз му показах.
Тогава той ми разказа за нея... заедно са били 6 години в които тя ту си е отивала ту се е връщала.
Когато си бил в София те се видели, тя му казала, че го обича и, че е готова да се ожени за него ако той го иска (преди да се разделят и е предлагал).
Легнали си и уж се събрали, а после тя пак го отритнала.
Аз му казах, че това е края, че ще става баща и да се погрижи на детето, което няма вина.
Разделихме се.
След месец и аз разбрах, че съм бременна.
Реших да запазя детето.
Преди няколко дни най-добрата ми приятелка, го видяла и се заговорили.
Тогава той и разказал, че се върнал при нея, но след 3 месеца тя направила спонтанен аборт.
Те се сгодили и той пак поискал дете, но тя отлагала защото уж още била в шок.
Един ден той отишъл да поговори с тяхна позната докторка за съвет и тя му казала, че неговата хубавица не може да има деца, понеже правила аборт още когато ние с него живеехме във Варна.
Тогава попитал за мен и приятелката ми му казала за мен как съм страдала и за детето.
----------------------------------------
Аз казах, че жената, която търси прошка не дава.
Само Господ може да му прости и затворих.
Сега не съжалявам.

Коментари

1.   Глупаво си постъпила.. може да не му дадеш прошка, но нека види детето си ако иска! И нека има няква роля в живота на детето ви, няма да бъде честно спрямо детето да не познава баща си! Ако той е бащата, поне при прочетеното така разбрах!

2.   Той сам е отворил вратите си за теб, размисли!

3.   Защо да е постъпила глупаво? Че не е позволила да си играят с нея... Напротив, правилно е постъпила. вие какво: ела вълчо, изяж ме...

Към авторката: а детето, какво стана, роди ли го, или още не? Не съжаляваш, и правилно. Няма за какво да се съжалява. Детето ти не знам дали ще е добре с такъв несериозен баща... какъв пример ще му даде, след като те е л ъ г а л!

4.   От: Авторката
Здравейте на всички.
Няма да му простя защото го обичах много а той не само ми изневери, но и не намери смелост да ми признае а аз разбрах от нея и сега се сетил че съжалява.
Детето се роди много е тихо и кротко сега е на 1 годинка и не прилича на него.

5.   Успех за в бъдеще! Живо и здраво да е детенцето. И аз останах сама с дъщеря ми, беше на 5 години. Сега е голяма, завърше, работи. Добре сме... и ти ще си добре

6.   Грешно е, че не му даваш да види детето си, а за другото никога не се обвързвай повече с него, не си заслужава! Той явно обича онази жена щом толкова дълго я е чакал...

7.   Правилно си постъпила, той не заслужава да бъде с теб, а за детето-обичай си го и бъдете щастливи.

8.   Напротив - винаги трябва да се дава прошка, когато се иска!

Спомни си Господнята молитва: "...и прости нам дълговете, както и ние прощаваме на длъжниците!"

Ивинявай, но ти към всики и за всичко ли си безгрешна??

Помислила ли си за детето като порасне, дали ще ми е хубаво да не познава баща си - това, че човека е по-слабохарактерен и емоционално нестабилен, не го прави престъпник, а дори и престъпник - пак има право да се вижда с детето си и да му дава любов и всичко останало! Той е скрил за другата, а ти си скрила от него за детето- квит сте си! Той взима грешни решения от глупост- ти пък вземаш грешни решения от гордост - не се сърди, но е така! Ако и двамата мислите зряло, ще знаете, че детето е най-важно в момента, не прошки, сръдни, изневери и т.н.

9.   Пример за типичен мухльо, който не знае какво иска, няма позиция и не е искрен. Разиграван е от жената, по която е сляпо ”влюбен”, и си търси заместител/забавление когато е пренебрегнат от нея и егото му е наранено. Браво на излъганото момиче, принципите са нещо, което е с нас завинаги - хората не. Темата е стара, но я ”съживявам”, да се види.