Безразличието му ме убива
Безразличието му ме убива. Не го интересува какво се случва с мен, къде ходя, с кого ходя, какво правя. Но пък постоянно ми казва колко ме обича. Не проявява капка ревност, капка притеснение.

Когато приятелите му не го търсят, се държи като с принцеса с мен. Когато отново се появят, няма никакво време и желание за мен и се дистанцира. Писна ми от приливи и отливи. Нямам нищо против мъжките събирания, но не може да се променя коренно към мен и да се обръща срещу мен. Нямам идея защо се случва така. Мисля, че приятелите му искат да прецакат всичко. Само 1 час навън с някой от тях, променя държанието му коренно към мен. Вече няма "Обичам те", вече няма мили думи, вече няма внимание, вече няма разговори... Започва да се кара с мен и да ми крещи, за всяка моя дума, заяжда се, не ми вдига телефона. Изолира се от мен. Всичко отива по дяволите.

Дайте ми съвет... Как да го жегна, как да го накарам отново да му пука за мен, как да го накарам да спре да ме унижава и оставя, всеки път щом някой го потърси? Връзката ни никога не е била идеална. От толкова време сме заедно, млади сме, постоянно спорим, но се обичаме. Той ме обича - да, така е, вярвам го, виждам го в него. Просто тръпката я няма. А аз съм същата влюбена глупачка, сякаш току що съм го срещнала. Аз тръпна всеки път, просто той е, като лед, който ме обича и е с мен, когато приятелите му ги няма и когато парите за купони свършат. Писна ми да чакам и да се надявам с месеци. И когато най-после се появи момента в който си е само за мен и всичко потръгва, аз се чувствам искрено щастлива, като малко дете. И отново в този момент се появява пак някой позабравено негово приятелче, което иска да излязат по мъжки. След това отново срив...

Дано някой разбира, какво е да ти дават надежди и след това да ти ги отнемат. Да ти дават капка любов, а от теб да вземат всичко. Празна съм, изморена съм, тежи ми, самотна съм... но въпреки всичко го обичам много!

Коментари

1.   на еднакво положение сме..всичко което описа до точка важи за мен..такава голяма болка е ноо не мога за миг да го забравя и да кажа край,не го искам..уви не мога,много страдам заради него все едно нямаме връзка а в един момент всичко става розово....при мен е така трябва да го чакам мн да не се бъркам и просто той знае че съм негова и си е спокоен,обичаме знам но тежи много.., а и знам,че ако бъда с друг ще съм по щастлива но....((вече 2год. е така))
а за теб по добре да го оставиш и да продължиш с друг,както и аз нооо не успявам ((

2.   Авторката съм. Значи не съм сама. Точно - и аз се чудя имаме ли връзка, нямаме ли. Как може в един момент да ми казва, че ме обича, да си проси внимание, да ме задушава от комплименти и в следващия да се обърне и да ми казва - "Не ми пука как се чувстваш", "Не ми се бъркай", "Ще правя каквото си искам" и т.. н. Предполагам и при теб е така. Явно сме в грешните връзки и трябва да поемем по своя път с други, но аз не искам.
Имах хиляди възможности до сега, но не мога. Обичам го, толкова много искам бъдещето ми да е с този човек, не искам да съм с друга. Може би трябва да стане чудо за да се откажа от този човек.
Горе главата, мила! Ще се справим някак си.

3.   Пробва ли с най-очевидното - да му кажеш всичко това директно? Такива трикове с опити да се събуди някаква ревност, са нещо средно между безсмислени и глупави. А и могат да се обърнат срещу теб.

Кубрат

4.   От мой личен опит ще ти кажа, че приятелите му влияят лошо ... Сама казваш, че когато не го търсят и е само с теб се държи мило, а в следващия момент - коренно се променя. Явно се държи така, за да покаже на приятелите си, че е мъжкар, той владее положението (мъжете обичат това) и не е мъж под чехъл, а когато си останете насаме пак се превръща в кроткия, добрия ... Просто поговори с него и ясно му постави въпроса :))

5.   Не се получава с разговори. Не ми дава да се изкажа или разговора завършва с "Ми намери си друг, като не ти изнася. "

6.   И при мен е така не ми звъни не ме търси освен ако не го потърся неговата компания е по важна. Да разбирам може би мъжете искат малко пространство но защо трябва да ни пренебрегват. аз също мисля че трябва да поговорите и да разрешите проблема без никаква чужда намеса сподели му какво те тревожи може би няма да ти тежи толкова. Ако пак му е безразлично помоли го да те изслуша за любовта трябват двама и ако държи на теб ще уважи мнението ти и може би ще направи нещо за да поправи това безразличие в една връзка приятелите не трябва да се месят в вашите отношеня.

7.   Защото жени много, истински приятели - малко ето затова.

8.   Номер 5, ами защо не послушаш съвета му?

На мен така преди време ми се случи, отидох в банката с някъв проблем, тия нещо се правеха на интересни и след 15 мин спор накрая тая овца ми каза "Еми като не сте доволен, отидете при друга банка", при което аз директно ? казах, че закривам двете сметки, които имах при тях, и да ми дава там квито формуляри са нужни. Тая леко се ококори, ама беше too little, too late...

Кубрат

10.   Със мен е същото... през деня се държи отвратително заради приятелите си а вечер, когато се пребира и е сам се държи много мило с мен... искам да ме изслуша, но не ме слуша.. и аз се чудя с какво да го издразня, което не му харесва за да го предизвикам малко да се обажда да се интересува пак ли правя нещо, само така разбирам, че ме обича.. дразня го за да получа поне капчица внимание от него... когато ми звънне да ме види дали пак не правя нещо, което го дразни аз се усмихвам, но в същия момен не искам да вдигам телефона защото знам, че ще се държи отврътително и ще ми крещи и обижда... Много ме боли... преди не беше такъв изведнъж стана толкова гаден.. През деня няма "обичам те„ аз го казвам, но той не и бърза да затваря телефона... става ми толкова болно и с какъв студен тон ми говори дори и няма никой покрай него в момента... А вечер ми говори с такъв мил тон и нежно... Преди година аз го оставях да седи колкото си иска на вън и той ми се обаждаше често защото знаеше, че се притеснявам въпреки, че живее на село опасноста дебне навсякъде и аз се притеснявам. Винаги ми казваше, колко ме обича и т. н, но нямаше момичета там. Сега изведнъж се появиха някви повлекани и аз му казах "мило не искам да седиш до късно„ а той ме нападна с 1-то нещо което му хрумна, че искам да го командвам и дори да го спирам от приятелите му и от тогава се държи гадно с мен.. а уш казва, че ме познава, а дори за миг не спря и не помисли защо съм казала това... намеквах му, толко е очевидно, че само заради тях не искам да седи до късно а не заради нещо друго. Да ревнувам нормално е, но мен ме е страх, че ще го загубя заради някоя от тях.. Всички знаем какви са мъжете, само някоя да им обърне по така внимание и са вече готови и особено ако имат големи цици... забравят за всичко... от както се появиха тези, той се държи с мен като с някой боклук без дори за момент да седне и да помисли, каква е причината вместо да ме обвинява за 1-то което му хрумне.. Не знам защо си мисли, че аз искам да го командвам и спирам от приятелите му, никога не съм го правила и дори не съм си го и помисляла. Знам, че момчетата имат нужна от пространство, разбирам го и никога не съм го спирала... а сега много ме боли, защото си мисли грешното и ме пренебрегва, крещи, обижда и не иска да ме изслуша, аз да му кажа каква е причината, щом той не може да се седи въпреки, че е очевидна... моля го да ме изслуша, но той не желае.. знам, че ще ме разбере... сега има опасност да вляза в болница а на него не му пука и дори не си правя труда да му казвам, когато ми е зле... Защото го познавам и знам какво ще каже “не ми пука и, че го казвам само за да го умилостивя малко, за да ме съжалява„.. Много ме боли.. но аз не се отказвам, все някога ще ме чуе. Обичам го толкова много и нямам намерение да се откажа от него. Моето “ЛЮБОВ„ в пълния смисъл на думата. Преди мислех, че обичам, но това е различно, това е истинската обич, любов, която изпитвам към него, това чувство няма как да се опише. Просто го усещам със сърцето си със цялото тяло, че той липсващото пърче от пъзела в живота ми, просто знам, че е той! :) Няма да се откажа от него, много пъти му го казвам и не спирам да го моля да ме изслуша, въпреки, че дори да каже добре той няма и една думичка да чуе, затова си мисля амм има възможност да отида на събора и тогава иска или не ще трябва да ме изслуша. Ще му го кажа гледайки го в очите. Много се надявам да мога да отида и да му го кажа в лицето. Според мен и ти трябва да опиташ да му го кажеш в очите, защото по телефона дори да ти каже “слушам те„ той няма да те чуе и пак ще продължава да прави така с теб. Това е съветът ми към теб, когато се видите го дръпни някъде на страни и му го кажи, това ще трябва да те чуе независимо дали ще иска или не. :) Дано да се получи, аз ще пробвам 1-во по телефона и ако не ме чуе, тогава ще трябва да му го кажа в очите за да види болката ми.

11.   Здравейте момичета. Не мисля, че проблемът е в приятелите му, а е по-скоро в него. В общи линии за него ти си едно удоволствие - като сладоледа, но безплатно. И когато всички други удоволствия свършат, идва при теб. Но определено не си му приоритет. От тук нататък ти си решаваш.

12.   И аз съм в такава ситуация в момента мила.Заедно сме 3год, а той все повече ме приема за даденост, не споделя и т.н. все му е тая , а сме говорили и говорили, единствения изход, който виждам е да се разделим:( Ж23

13.   И аз искам съвети и то много спешно... С приятеля ми сме заедно от 1 година почти, но вече той не е същият, крещи ми за най-малкото нещо, като си пишем ми казва, , излитаи, , , , махай се, , постоянно, чао, и какви ли още не обиди! Постоянно ме обижда с адски обидни за мен думи като, , филмарка, , , , филм, , , , малоумница, , и какви ли още не! В началото сичко беше страхотно, имахме връзка преди време, но се разделихме и ето, че преди година между нас пак пламна искра.. държеше се много добре и джентълментски, където и да отивах ме чакаше пред входа след това, всяка вечер ме изпраща и всеки ден ми казва колко уш ме обича. Не ми е посягал, но се е държал много жестоко с мен, не му пука като ми има нещо напоследък, като плача или като нещо ме боли, а само казва, , ще ти мине, , и това е. Като се скараме и повиша малко тон ми казва, , ще си заревеш пак и ще си ходиш, , , , знаеш къде е вратата, , , , ще ми ревеш в краката и ще ми се моли, , и аз незнам какво да правя вече, а адски много го обичам, аз съм си глупава, защото не издържам и му звъня след скандал да се видим и като отида да се видим вече му е минало, но не ме е позвъни първи! Казва, че няма друга, усещам, че го задушавам може би! Кажете ми какво да правя! Казва ми, че ако един път реша да приключа с него повече Никога няма да се върна при него и на мен ме е страх да не го изгубя, много е изнервен, вика ми за всичко, дори и да му се извиня, дори и да го попитам най-спокойно нещо, а той казва, че го изнервям и че вече не ме понася и не иска да ме търпи. Казва ми:остави ме, махай се и т. н., но аз продължавам да му пиша и като кажа, че спирам и той отговаря със, , супер, ,! Напоследък грам не е до мен, не ме подкрепя в нищо и се страхувам от него и от мисълта да не го загубя! Моля Ви, помощ! :) Благодаря предварително!

16.   Съветвам те да го оставиш малко на мира, да не го търсиш, когато види, че се отдалечаваш от него и те губи сам ще осъзнае тези негови постъпки, поне се надявам.
С моя приятел е нещо подобно, когато е около приятели е по-различен, а когато сме само двамата е мил и не знам чувствам се много добре и много щастлива. Като му се разсърдя малко започва с милите муцунки и думи, понякога ми казва просто " е сърди се" и като види, че нищо не правя, не му говоря не издържа и става миличкото момче. Понякога трябва да игнорираш един мъж, за да ти обърне внимание. Те си мислят, че щом ги обичаме ще сме винаги до тях, каквото и да направят, и винаги ще им прощаваме, но това омръзва след време.
Ако искаш изпробвай съвета ми, а ако не се получи ви трябва много важен разговор. Разбирам те напълно :)

17.   Абе момичета (обръщам се не само към авторката, а и към останалите момичета, които споделят подобен опит), защо седите и се унижавате в подобни отношения? Какво е това овче търпение... Да си ходят при въпросните приятели и да се назлобват там. За какво са ви подобни типове? Била съм в подобна ситуация и точно такова отношение ми отвори очите и ми помогна да погледна отвъд 'любовта' безумна, та да се приключи най-накрая цялата мъка.

Номер 8 много добър личен пример е дал. И реакцията отсреща почти винаги е абсолютно същата :D Сами си направете изводите при какви хора седите и за какво страдате. Само не казвайте, че ги обичате, защото това с любовта общо няма. Опичайте си акъла...