Обожавам я, но имам притеснения...
Здравейте!
Мъж на 43 съм.
Обожавам жена си. Оженихме се преди месец. Толкова години съм чакал да я срещна... Тя е невероятно красива, секси и поддържана жена на 36.
И е най-милото същтество-безкрайно любяща, грижовна, внимателна и гореща в леглото.
Кара ме да се чувствам най-щастливия и обичан мъж.
Съответно-обичам я повече от себе си.
Но... има едно НО....
Когато се запознахме беше прекъснала връзка с доста богат мъж, който я беше спрял от работа и я беше обсипал с разкош. Напуснала го е заради бездушно отношение. И парите не са били мотив да остане с него.
Аз не взимам голяма заплата. Тя е безработна. Искаме и детенце(макар, че сме позакъснели). Но не смогвам да издържам двама ни с моята заплата. А усещам, че тя иска да си създадем детенце и да не работи, а да се отдаде на дете и дом. Поне за периода на майчинството.
Намеквам и, че не мога да с есправя финансово, но тя е свикнала да разчита на мъжа до себе си... И се чувствам зле!
Какво да правя?

Коментари

1.   Намери си още една работа/по-добре платена работа.
Просто трябваше да прецениш ситуацията преди да се ожениш за нея. Не мисля, че тази жена има представа, какво значи да се самоиздържаш, да работиш, да си плащаш сам сметките.
И твоята не е лесна. На 43 си, а не можеш да издържаш дете... Сигурен ли си в това?
Имаш ли жилище? Ако си под наем - успяваш ли да си го плащаш? Имаш ли храна и дрехи? Плащаш ли си данъците/осигурен ли си? Имаш ли редовен доход?
Ако отговорът е ДА - защо да не можеш да се грижиш за дете? Не разбирам.
Проблем е, разбира се, че тя не е работила и няма да има майчинство, но защо не си потърси работа - лято е, има повече работа? Може да спестите някой лев, майчинство няма право да получава, ако не е работила 2 години, но все пак... доход е.

Според мен просто трябва да споделиш проблемите си, опасенията си и заедно да вземете решение. Може би нейните планове, нейните очаквания към теб съвсем не са такива, каквито си мислиш.

Лаура

2.   Батсе кофти ситуация.
Мани сега какво ти е говорила за това дали е напуснала богаташа, дали не, това са си нейни работи и не е много хубаво да разпитваш за тях.
Със сигурност не сте закъсняли за дете, за такова нещо няма време, стига биологично да може да се направи.
никой от нас не може да ти каже какво и защо да правите, само се надявам да сте се опознали достатъчно, защото иначе ще стане лошо.
Сигурен съм че се чувстваш зле и по-принцип не давам съвети за разговори, но мисля че трябва да поговориш с нея за това, колкото и да те е срам. Иначе ти ще се затвориш в черупката си, тя ще помисли че не ти пука вече и няма да разбере защо си вечно начумерен.

3.   Кажи и че ти не си той и съответно не можеш да издържиш и двама ви , а след това и трима ви. Нека работи сега, за да взима след това майчински и да си почива на първо време след раждането и след това пак работа и за нея и така, иначе много ще го закъсате най-вероятно. Просто поговорете и и обясни без срам, тя би трябвало да те разбере, , ако те и оби1а не би трябвало да има проблем

4.   А ти кво прай цял живот, че на 43 се усети, че не можеш да издържаш семейство??? И как така се оженихте, пък не може да се издържате? Нещо не ми се връзва. Старата й връзка според мен няма нищо, ама нищо общо в случая, престани да си избиваш комплексите там. Отвратително е.

И разбира се, че ще е свикнала да разчита на мъжа до себе си, че тя ако не може да разчита за какво семейство иде реч? Тук говорим не само за финанси, но за висчко друго. И предполагам не сте се запознали преди месец, тъй че досега как ставаха нещата, фотосинтезирахте ли?

И какво е това семейство, дето си намеквате разни работи? Не може ли директно да й кажеш?

Чувстваш се зле, щот си комплексар, а не защото тя те подтиска по някакъв начин, доколкото виждам...

Д.

5.   Не ви е късно за дете, аз имам братовчед на който баща му е богат... имал е 1 съпруга и дете/деца (не знам точно), а след това и 2ра жена (леля ми, сестра на тати), малко след като братчеда се роди чичо стана на 50 а леля е била може би по-малка от 35-годишна. Не сте стари!!!

6.   ОТ АВТОРА:
Всъщност съм създал впечатление, че жена ми никога не е работила. Което не е така. От както е завършила висшето си та до миналата година(когато бившия и я е спрял от работа) е работила всеки божи ден. Тя е свястно и трудолюбиво момиче.
Проблема е там, че е имала чудесна работа-свързана със специалността и. Но сега вече са я заменили. Тя търси работа, ходи по интервюта, праща CV-та. Но в момента в България и същински ад от безработица. Малко работни места-а много безработни.
Виждам как жена ми се връща посърнала и изморена от поредното абсурдно интервю в което са я питали: "Семейно положение", "А деца планирате ли? " "Ооо.. не ни трябват бъдещи бременни! "
Да му се не види! Не съм комплексар, както се е изразил номер 4. Просто искам да мога да бъда на мястото си и да издържам семейството си. Но изплащам апартамент и това гълта немалка част от доходите ми. В момента живеем в нейния апартамент, който е изплатила със собствен труд. Но е малък-гарсониера. Не би стигнал за семейство с деца.
КОЙ КАЗА, ЧЕ ХОРАТА С НЕВИСОКИ ДОХОДИ НЯМАТ ПРАВО НА ЩАСТИЕ????
Проблема всъщност е в това, че усещам жена ми изморена от интервюта и желаеща да бъде закриляна и да се грижа за нея. Тя не ми го е казала. Но го усещам. А МАМКА МУ-НЕ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ!!!
Не писах тук, за да ме нападат и обвиняват в комплекси(каквито нямам). А за да чуя странично мнение.
Благодаря на всички доброжелаещи!

7.   Пич, парви ти чест, че така откровено и искрено си го написал!
Ситуацията е кофти, но не защото ти или жена ти сте кофти. А защото живеем в ненормална държава където, ако една жена иска деца не я искат на работа!
А ако един мъж иска да издържа семейството си не може да си го позволи.
НЕ СЕ СДУХВАЙ! И НЕ ТЪРСИ ВИНА В СЕБЕ СИ И ЖЕНА ТИ!
Доколкото разбирам имаш ПРЕКРАСНА ЖЕНА до себе си. Дори и жилище ти е осигурила със собствен труд. Обича те, грижи се за теб и се отнася добре.
Обичайте се и не позволявайте на гадния живот да съсипе любовта ви!!!

8.   Номер 4 ти е написал/а всичко точно, кратко и директно. С две ръце поддържам коментара!

9.   НОМЕР 4 не ти прави чест да обиждаш автора и да го наричаш комплексар!
Човека е споделил открито болката си не за да бъде обиждан!

10.   Недей да й говориш с намеци. Парите са тема, за която трябва да се говори без емоции и чувства. Не позволявай да се набъркват пари във взаимоотношенията ви.
Каквото те притеснява относно финансите, отиваш и й го казваш, все едно си седнал пред някой чиновник в банката.
Кажи й от какво те е страх.
"Мила, страхувам се, че ти си свикнала мъжа да те издържа, а аз не мога да си го позволя"
Тя няма да реагира остро.

И никога не забравяйте:
Ако имаш любов, не е от значение какво друго имаш, ако нямаш любов в живота си, каквото и да имаш е без значение!

Успех

Плам

ПС А пари? Пари се изкарват.

11.   .... притесненията ти са логични и естествени... когато парите са налице наистина не са основателна причина да не изживееш любовта си, но когато липсват, са показател, че семейство създадено на тази възраст и с такъв опит преди това, няма как да издържи дълго... ЗАРА

12.   ОТ АВТОРА:
Благодаря Плам за пожеланията и мъдрите думи!
Но може би не си прочела, че по-нагоре имам втора публикация където съм напсал, че жена ми от завършване на висшето си до миналата година е работила без да спира. Дори апартамента в който живеем е изплатила със собствен труд.
Тоест не е свикнала да я издържа мъж!
Ще се радвам на още мнения и съвети от всички тук!
Желая добро!

13.   Нападате №4, обаче тя е права, че авторът се комплексира, защото се сравнява с мъжа от предишната й връзка. Всъщност с финансовите му възможности. Преди да се оженят обаче той е знаел всичко това и са го направили, въпреки недостатъчните според него средства. Защото се обичат и искат да бъдат заедно. Ами щом е така, значи ще намерят начин да се справят с по-малкото пари. Тя може и да е работила, но явно й е харесало да си стои вкъщи и да се занимава със себе си основно. Поне такова усещане има авторът. Но дали е така само в разговор може да се разбере. Казват си кой какво го притеснява и кой какво очаква и ще стане ясно. А закрилата и грижата за някого нямат нищо общо с парите. От написаното в историята ти става ясно, че твоите притеснения са свързани с това, че не можеш да й осигуриш стандарта, на който тя е свикнала. Но май не си наясно тя доколко държи на това. Ако разбереш, че държи твърде много на разни неща, които могат да се купят и без тях се чувства зле, си направи извода дали заслужава да я обичаш повече от себе си.

Ели

14.   Не съм целила да нападам автора на темата, но това, което е написал в НЕЯ, води точно до тези изводи. После пък твърди, че му е друг проблемът - че жена му не може да си намери работа. Е, аз откъде да знам защо точно му е криво? Цитирам:

"Когато се запознахме беше прекъснала връзка с доста богат мъж, който я беше спрял от работа и я беше обсипал с разкош... Аз не взимам голяма заплата. "

Е, как да не му кажеш, че е комплексар? Комплексар не е обида, а състояние. Дали ще се обижда или ще се опита да промени състоянието си, си е негов личен избор.

А и не ми е отговорил на въпросите, така че и да искам да му помогна, няма как.

Д.

15.   И как да не му кажеш, че е комплексар, като сам си пише отговори, подкрепяйки се? За справка - коментари 6, 7, 9.

О, не, нямам работа повече тук.

Д.

16.   ОТ АВТОРА :
Жена ми е запазила скромността си. Не е разсипница и почти нищо не иска за себе си-освен най-елементарните неща.
Парите определено не са и фетиш. Дори напротив. Затова и съм я избрал на фона на общата женска комерисализация.
Не спира да ходи по интервюта, но като разберат, че е наскоро омъжена и я отхвърлят с идеята, че предстои бременост, раждане. Омагъосан кръг... от който тя виждам, че вече силно се депресира. От там и нуждата и да вземе глътка въздух от непрекъснатото ходене по интервюта.
Висшистка е. С три езика и специализации. Но е "лишена от потенциал" според думите на работодателите-предстои и да бъде майка.
Не писах тук, за да обсъждаме дали имам неосъзнати комплекси от бившата и връзка. А за да чуя други мнения за тази заплетена ситуация.
Знам, че "повредата" не е нито в мен-нито в жена ми.
Просто живеем в абсурдна държава.
Благодаря на всички за съветите и мненията.
Ще се радвам на още....

17.   Ееееххх лелееее.... пак познатата картинка тук!
Някой разголва душата си и покзва болката си. И веднага се намират злонамерени коментари.
Кой ви дава право да слагате етикети от сорта на "комплексар" на един човек, който обича и иска да даде най-доброто на любимата жена????
Човека иска съвети, а не диагнози, нарицателни и обиди!
НА АВТОРА желая щастие! Обичайте се независимо от финансовите проблеми. Те са изпитание на любовта.
От думите ти се вижда колко много се обичате и това ми стопли душата!
Щом има обич няма страшно! През всичко се преминава!
Хайде няка следващата ти тема е:
"Безумно съм щастлив! Жена ми е бременна! " :)))
ТАНЯ

18.   И продължава сам да си пише коментари, ама си се и кръщава вече :D Става дори забавно :D

Д.

19.   Аз не можах да разбера, както и Д. какво сте наскачали тук, защото сте прочели думата "комплекс". Това някаква обида ли е според вас? И след написаното в историята и от коментарите на автора въобще не ми става ясно какво й е заплетеното на ситуацията и за какъв проблем става въпрос?
Според историята- заплатата ми е малка, аз й намеквам, че финансово се справям трудно, ама тя е свикнала да разчита на мъжа до себе си. Явно и финансово обаче. Авторът се чувства зле. Преди това, напуснала предишната си връзка, защото имало пари, обаче отношението към нея било бездушно. В тази връзка явно достатъчно пари няма, но има любов. Ама и така не става. И за какво иде реч изобщо? ! И накрая, че живеем в абсурдна държава и май там е проблемът. Че държавата е абсурдна е вярно, ама въпреки това трябва да съумяваме да живеем в нея. Проблемът е там, че ти искаш да имате пари, колкото й е осигурявало бившето й гадже, любов, колкото в момента, а може и повече, положителен резултат от интервюта, дете и апартамент, който да не е гарсониера. Ако може веднага. Да, но в този живот пълно щастие няма, както казват. Но ти пожелавам с времето да се случи.

Ели

20.   авторе, написаното в историята ти се различава от поясненото след това, така че не се чуди на коментарите. в историята си писал, че тя едва ли не е свикнала да бъде държанка и не й се работи, а после поясняваш, че е супер квалифицирана и търси работа, обаче не намира, което е доста различно.
добре, от колко време е връзката ви? когато се женихте, как планирахте финансите си? с една заплата е трудно, така че ще й се наложи да работи, в началото може и да не е толкова квалифицирана работа, колкото й се иска. иначе не виждам как ще издържате и дете в цялата картинка.
просто поговорете спокойно и разумно.

21.   Няма "наскачали" тука, Ели, има един единствен наскачал ;)

Д.

22.   То на мъжете по принцип си им куца умението да обясняват:))
Човека обаче си казва болката. На моменти и аз не разбирам някои неща, но се зачетох втори път и схванах.
Говорете си с жена си. Финансите не са срамна тема.
И нека като ходи по интервюта да не обяснява, че е омъжена. И да не казва, че иска деца.
Нека я вземат на работа. Да докарава доходи. А като има документ за бременност(след втория месец) никой работодател не може да я пипа защото е под закрила на закона. И така ще има право на майчински.
При мен беше така. Сервирах документа на шефа ми. Няма да забравя физиономията му:)))Но не ме пипна докато не излязох в оптпуск за раждане.
Таз другарка дето се кръщава Д. многУ зла бре:)))
Хем нямало вече да чете и пише тук-хем току шитне някой злобен коментар. Я мадам сЪ озапти!! Тук е форум за взаимопомощ!
Успех на автора! Ще видиш, че всичко само ще си дойде на мястото:)

23.   Авторе, евала, за 7 минути успя да смениш пола. Ще следя темата в очакване да споделиш как става!
баба Пени

24.   Автора се казва Таня, така ли?

Ех, аз така се зарадвах, че има някъде там, една щастлива двойка, която се обича...

:))

Авторе, какъв е проблема всъщност, какво искаш да постигнеш с тази история?

Плам

25.   Ама като е за "взаимо"помощ, ти що си "само"помагаш, че и продължваш? Изглежда не разбираш, че всичките твои коментари мога да изредя. Или пък си правиш пълен ташак. И в двата случая мене ме устройва да си праскам някой злобен коментар - да върви темата де :D

Д.

26.   Авторе не разбра ли че всички виждаме,че сам си даваш съвети ?! Спри се,че е жалка картинка.

27.   Авторе а ти моето момче какво прави 25 години, след навършване на пълнолетие, че сега не можеш да издържаш семейство? Разбирам да си на възраст около 20-23, ама пък 43 би трябвало да си улегнал мъж със нещо заделено от 25 годишния труд. Жена ти заделила купила гарсониера, а ти? Искаш от нея да живееш в нейното жилище да си поема тя нейните разходи да работи докато роди и колкото може по бързо след раждането да се върне на работа, а ти?
Още, въобще не е вярно, че четиричленно семейство не може да живее в гарсониера. Имам такива познати, стига да я подредиш добре гарсониерата става, а и всеки трябва да се разполага според чергата си.
Можеш сега да напишеш два три коментара един от твое име и два, който да защитават тезата ти.

28.   Щом те прави "най-щастливият човек на света", защо и ти не я направиш най-щастливата жена на света и не й дадеш това дете? Вече сте на възраст и тя усеща, че й е време. Какво се надяваш, че ще постигнеш в материално отношение в близките три-четири години, че да отлагаш този толкова важен въпрос за неопределено време? Живее се и с две и с двеста, по същия начин се гледат и децата. По-добре ли е да нямате въобще дете или да имате, макар и отгледано в трудности? По-добре ли е след пет години да тръгнете по клиники за инвитро - това по-евтино ли ще излезе? Или въобще смяташ да я оставиш без деца? Според мен просто не ти стиска, но трябва да прецениш колко време можеш да я залъгваш по този начин и дали най-накрая няма да я загубиш заради това.

29.   Авторе и все пак аз също съм на мнение, че съзнателно или не ти се сравняваш с бившия на жена ти. Но това са напълно нормални и човешки чувства, които обаче трябва да преодолееш. Обичаш жената до себе си, искаш да й осигуриш най-доброто. Преодолей си най-накрая страховете, че тя би те зарязала или сметнала за недостатъчно добър, защото не можеш (за сега) да й осигуриш лукс. В крайна сметка тя, когато се е женила за теб е била запозната с тези неща. Толкова ли няма да ви стигнат финансите докато тя излезе от майчинство и се върне на работа? А и относно икономическата ситуация в страната- възможната причина да не успява да си намери работа може да е това, че се цели твърде високо. Нека поне за сега да занижи малко критериите за да може да започне да работи. Да спестявате едната заплата, а с другата да живеете. И след годинка ще си направите и детенце, живот и здраве. Желая ви успех!

30.   АВТОРА:
Благодаря на всички за съветите!

31.   Кви съвети бе пич, сядай си на задника да изкарваш пари. Това със съвети не става.