Ако мъж е посегнал дали има надеждата това да спре!?
Имам приятел, когото харесвам и обичам. Но в живота винаги има едно но, навика да ме удря. След, което идват извиненията и съжелението. Прошка има, макар, че не оправдава поведението му, но дали това се променя у тези хора. Моля хората с опит, да ми пишат в този прекрасен сайт. Защото аз истински държа и обичам този човек. Нека само да добавя, че е не е живял и отгледан в нормално семейство, и в средата с която е бил също не е толкова положителна. Предварително благодаря!

Коментари

1.   Няма начин да спре насилието му. Дистанцирай се от него, ако не искаш да станеш поредната бръмка в наследствената история на семейството му - насилници, жертви, които стават насилници и т.н.

Лаура

2.   Ах дете, дете, най-важното в твоя живот си ти самата. Пълна заблуда е ако искаш, да спасяваш някого, който е имал тежко детство в името на любовта. Ако искаш да си боксова круша обичай си го до гроб. А ако не, бягай и не се обръщай. Че ти имаш проблем е ясно, но не мога него да разбера. Как такъв човек заспива до някого, когото е набил преди минута? ! Не го ли е страх, че ще го убиеш? ! Аз съм позволявал жена да ме удари, но никога не ми е идвало на ум аз да го направя.

3.   Няма да спре, не се заблуждавай -това е нещо нормално за него. Постави ултиматум - при следващия шамар го изоставяш, нека си проличи също така и колко те обича...

4.   Насилието е лошо нещо, особено в семейна среда! Трудно може да се намери оправдание за подобно деяние! По този повод искам да кажа няколко неща:1во: От какво е породено то? 2ро: В какво се изразява насилието? 3то: Щом се е случвало повече от веднъж, няма да спре! 4то: Жените не трябва да се примиряват и да търпят това! euroman

5.   Не оправдавай поведението му със семейната среда, в която е израснал. Такива хора не се променят, дори мисля, че с времето нещата се задълбочават. Зарежи го докато е време.

6.   Абе ви жените не знаете какво правите. Обичала го, харесвала го, той бил страхотен, ама я млатил от време на време. Па сега дали можело да спре? да, ще спре като го разкараш, иначе ще те блъска повече и повече.

7.   Това "има навика да ме удря" малко ме обърква. Удря пиян, ядосан или без причина. Семейната среда не е оправдание за постъпките му. Една статистика сочи, че домашното насилие в детството винаги продължава и след това. Стават или жертви или насилници, но кръгът не се затваря. Всяка 4-та жена в БГ по официални данни е жертва на домашно насилие.
От написаното дотук предполагам, ти е ясно че това е много трудно да спре. Само той може да го пркрати, но за тази цел трябва да излекува травмите от детството си. Поговори с него да отиде на психотерапевт. Ти не си длъжна да бъдеш "боксова круша", само защото той не е израсъл в нормална семейна среда, за което майка му е виновна, но това е друга тема.
Замисли се, ако утре имате деца, те също ще станат свидетели на отношението на баща им към теб. И така кръгът никога няма да се затвори. Надявам се да съм била полезна.
Маги

8.   Няма да спре! Зарежи го, докато не те е пребил по-сериозно, че да не можеш да се помръднеш, не се шегувам!

9.   "навика да ме удря"!!! Какво чакаш? Да те спука от бой ли?

10.   Аз съм мъж на 27 и приятелката ми ме удря (не й отвръщам и няма да го направя), като се скараме, ама не пускам теми, нали?

11.   Ако ти самата не се уважаваш, как очакваш другите да го правят? ! Такъв тип хора като твоя, са на принципа, че щом го прави и с едно ''извинявай, съжалявам, няма да се повтори'' му се прощава и се разминава всичко. Много е грешно да се приема като фактор това, че не е отгледан в нормално семейство. Точно заради това той самият трябва да се старае да бъде добър и да промени от тук нататък своя живот, а и на бъдещото си семейство. Дай сега ако баща ти е крадец, по пътя на логиката стани и ти. Мен до сега един единствен мъж ме е удрял (няколко пъти) но си признавам, че тогава бях малка и глупава и така ме манипулираше, че да се чувствам виновна и да приемам, че си заслужавам шамарите. Около 2 години беше така, след което изведнъж престана. Но пък като цяло си беше човек с кофти нрав и нямах представа във всеки един момент дали няма да се почне пак. А всъщност от опит ти казвам, че дори един единствен път да те е удрял, нямаш гаранция, че след години няма да го направи отново. Имала си възможност да се опиташ да го превъзпиташ в това отношение, още в началото на връзката ви. Според мен вече е късно за ултиматуми, защото ти явно си свикнала до някаква степен, а и човекът е разбрал, че ще търпиш. Но ако наистина това положение ти тежи и не го искаш, мисля, че знаеш кой е единствения вариант.

12.   Един човек винаги заслужава шанс в моменти, когато е грешил. Но това, което ти е правил трябва да спре. Поговори с него, защо те ударя? В какви моменти? Това трябва да спре, и ако не спре, остави го.

13.   Хора с опит - аз съм човек с мнооого голям опит и мога категорично да ти заявя, че това няма да се промени. Ще удря теб, докато не ти писне и не си тръгнеш, после ще удря по същия начин и следващата. И следващата... това са комплексари. Моя съвет е да не си правиш илюзии, аз 15 години си ги правих, докато не се осъзнах след поредното "удряне" когато бях на прага да си замина от този свят. Сега ще оперирам счупения си нос от първото удряне :):):) Внимавай момиче... да не е късно някой ден!

14.   Веднъж, ако те е ударил - ок, може да му се прости. Но повтори ли се място за извинения и оправдания няма.

15.   Няма да се оправи.. Моя съвет е да му поставиш ултиматум при следващото удряне и ако пак си позволи просто да намериш някой който няма и да си помисли да те удря..

16.   Офффф... значи като жена ми се повръща като чуя какви оправдания имате към селското добиче, което е до вас. Обичали сте го, той се разкайвал- та си го прибирате и оправдания му намирате... Много пъти съм се опитвала да измъкна жена от подобна среда на насилия, но тя си седи и си търпи и историята е една и съща. Яде кютек, после наш Муньо я засипва с ред сълзи, сополи и е най-прекрасния човек, докато не я замлати пак а тя го жали как имал кофти детство, как тя си го е търсила, как иначе бил добър човек... Стегли се и го напусни докато е време и не се оплетеш в омагьосания кръг.

17.   Номер 10 /мъжът, когото приятелката му го удря/ - не си сам.
Изключително много жени си позволяват лукса да замахват на мъжа до себе си - това са почти всички онези, които мъжете им имат милостта да не ги бият :)

18.   Аз съм на 18 може би на половината на повечето писали тук.. И аз съм била в това положение и по същия начин го оправдавах, както пред другите така и пред себе си.. докато един ден не ми писна и не му обърнах гръб.. Повече не погледнах назад. Сега новата му е в същото положение в каквото бях аз. ИЗВОД : хората не се променят!

19.   До 17. Ако една жена ми посегне, ще помисля че е луда, всъщност ще съм сигурен че е луда :)Но често жените имат доста по-голям и качествен арсенал за тормоз от мъжете ако трябва да сме честни. При всички случаи няма значение, не сме седнали да обсъждаме методи за мъчения :)Факт е че на всеки човек му се случва да изпитва ярост, гняв и агресия към партньора му. Примерно като аз съм в такава ситуация, се затварям в себе си и не казвам нито една дума. Други почват да псуват на роднини. Трети кроят пъклени номера и някакви отмъщения. Четвърти като приятеля на авторката посягат. Та ако някой не може да си контролира ръцете и е над 20 години, шанса да спре да го прави за напред клони към 0. Както споменаха вече, хората не се променят.

20.   От Авторката, благодаря за отделеното ви внимание!!! Отворих тази тема тъй, като ми е много чужда, в обкръжението си не съм срещала този проблем и затова се обърнах тук. От две седмици не се срещам с този човек, а той непрекъснато ми се обажда търси и моли за прошка. Тъй, като винаги съм вярвала, че човек може да се промени в една или друга насока, стига да има мотивация а и той самия да го пожелае. Но в конкретния случай, прошките бяха доста. Днес ме накарахте отново да се замисля, така ме е объркал, че бях на ръба отново да простя с обещанието, че ако отново го направи, съм имала правото да го напусна!? Всъщност ние не сме семейни, а двойка, заедно сме почти година. Само исках да уточня, благодаря ви още веднъж за оказаната ви подкрепа, с пожелание да се обичаме без да се налага да бъдем ненужно агресивни. Няма значени пол или раса, това не е решение а истезание над самоличноста на индивида!!!

21.   17, "това са почти всички онези, които мъжете им имат милостта да не ги бият :) "

Глупости говориш. Ние с моя се бием взаимно.

22.   Сега Щом има навика да те удря взимай си багажа и се махни преди да е станало късно

23.   Аз съм жена и мога да кажа, че винаги един мъж може да набие една жена. номер 21 не знам какво има предвид под ''бием се взаимно'', но съм убедена, че няма как да набие мъжа си. 100%.

На авторката какво да й кажа..и аз съм минала по нейния път. убедена съм, че 90% от жените са удряни НЯКОГА, но после се правим на велики, и никога не си признаваме, и се възмущаваме другите как търпели. е, това е истината, извън общите приказки.

Няма да спре да ти посяга, авторке! винаги има повод да набиеш една жена, но не всички го правят. уж някои мъже не умеели да си сдържат агресията...

Е, скъпи мои ''мъже'', да ви попитам, като не можете наистина да се контролирате, как успявате да набиете жената, а мама, колкото изнервяща да е, да й простите? нали говорим за НЕконтролируемост?!!!!

Всичко според мен се прави с цел. една жена се удря, когато трябва да бъде принизена и смачкана, понякога това е единственият начин да сломиш духа на някоя жена, която те превъзхожда.

Също така не знам какво ще кажат другите по темата, но мъжете, които посягат, почти и на 100% изневеряват.
не знам тоя случай какъв е , но бягай, докато можеш!
успех!

24.   До № 21. Ами вие сте редкият случай да сте се намерили. Внимавайте, защото имах познато семейство, които добре си живееха, като от време на време се биеха, но накрая на мъжа му писна да я бие и се разведоха. Наистина се разведоха, защото мъжа не искаше да я бие. Мисля, че ще бъда добре да си организирате някакво сдружение. Не зная как ще го наречете "БДСМ" или "Клуб на бъдещото италианско семейство" но ще бъде добра място където да се срещат хора с подобни склонности.

25.   Абе да ти кажа не го чакай да се оправи. Дори по-лошо ще става. Убеден съм. Бягай далече.

26.   Мила една ръка посегне ли веднъж, няма спиране!!! БЯГАЙ ОТ ТАМ след 10тина години ще те прибива

27.   Не си мислете, че е толкова лесно. Решава да го напусне и всичко се оправя. Особено, ако му е навик. Прибираш се, а на другия ден идва и си отнасяш шамарите.. знам какво е.

28.   Oт 21,24, не се бием и нараняваме по време на секс за удоволствие. Бием се, когато се караме - аз му удрям шамари и той ми е удрял на мен. И не сме от редките случаи, знаеш ли колко жени посягат? Аз поне познавам няколко. Не че могат да ударят мъжа толкова силно, колкото той тях, но го правят.

29.   Всички пишем едно и също, но си мисля, че авторката няма да ни послуша

30.   22, 25, 26, 27, 29.... Вие не четете ли пост номер 20? Той е от авторката, която казва, че е напуснала човека!! :) Браво момиче! Сега отвори очи и виж колко е хубав живота и намери човек, който наистина ще те обича!

31.   На всички, които повтарят "той няма да се промени никога" искам да им кажа нещо. Мъж съм и съм удрял приятелката ми - настоящата, все още. Нито е било често, нито системно, нито силно, всичко на всичко да са били 3 или 4 такива случаи, когато съм й удрял шамар. Не съм агресивен по природа и никога не съм го правил защото така искам, а защото в определени моменти изпадам в такива... да ги наречем "пристъпи" макар че сигурно не е точната дума. Разбира се сме имали доста караници заради тия неща, но в крайна сметка тя не се отказа от мене и днес мога да кажа, че благодарение на нея осъзнах грешката си и успях да превъзмогна всичко това. Най-напред се научих когато изпадна в такова състояние да удрям не нея, а нещо друго - стена, маса, врата, каквото дойде. На няколко пъти едва не си счупих ръката като удрям в стената, а при един от тия случаи касата на вратата леко се отмести и падна мазилка... С течение на времето се научих да потискам и това, в днешно време ми се случва много рядко да изпадна в такова състояние, и ако се случи обикновено просто излизам навънка или се затварям в някоя стая, стискам зъби известно време и после се връщам...

Единственото, което мога да кажа, е че съм й страшно благодарен, че направи всичко това за мен. Ако ме беше напуснала заради това, най-вероятно още щях да съм в началното си състояние, сигурно дори по-зле. Човек когато иска и най-вече когато има МОТИВАЦИЯ се променя. Просто трябва да има до него някой, който да го бута в правилната посока...

На номер 23 дето твърди, че сме "прощавали" на майките си и едва ли сне само се правим, че не можем да се контролираме, ще й кажа, че е много в грешка. Аз съм удрял и майка ми, и баща ми (и двамата "само" по веднъж) когато бях ученик. Страшно съжалявам за всеки такъв случай, и двата пъти след това се затварях и с часове ревях като малко дете... но стореното беше сторено. Факт е, че родителите ми не можаха да ми помогнат да се променя, успя само жената, която обичам безкрайно.

Изводите ще ви оставя да си ги направите сами.

32.   Аз съм жена и удрям гаджето ми само като се напия, а после се правя че не помня.

33.   32, и точно колко пъти минава тоя номер? А тва твойто гадже не му ли е минало през ум ПРЕДИ да те попита за удрянето да те пита за някоя друга случка от предната вечер? Все за нещо ще се изпуснеш, че си спомняш, и тогава логичният въпрос ще е ако помниш едното, как така не помниш, че си го ударила? Ей колко загубени хора има...

34.   До 32№ Това, че му връзваш от време на време по един шамар не е кой знае какво, но това, че се напиваш си е направо за замисляне. Мъж който се оставя да бъда шамаросван, или е мазохист или те обича до такава степен, че го приема като доказателство, че го обичаш. Предполагам, че не го налагаш с точилката.

35.   Ами ако ти кажа че щастие при този няма да намериш и по добре да го зарежеш нз. колко ще ме послушаш но това е моят съвет. Никакво оправдание не може да извини такова поведение спрямо жена никакво оправдание не може да извини такова поведение спрямо по слаб човек независимо от пола. Аз съм момче на 20 години съм и сам минал през ужасни неща. Не познавам баща си само знам че е излязъл наскоро от затвора цял живот сме живели само аз и майка ми или поне докато бях 1 клас тогава си намери някакъв приятел и е с него и до днес. От начало всичко изглеждаше добре но когато станах 4 или 5 клас не се събудих една вечер защото я чух че плаче но пак си заспах на сутринта я видях посинена цялата. След няколко вечери същото и това не продължи седмица две това продължаваше с години и ставаше само по ужасно и по ужасно всяка вечер се правех че спя с лице към стената а всъшност плаках треперех и се страхувах за майка си слушах как я удрят а тя плаче и се моли на някакъв мъж да не я удря в крайна сметка съм я виждал посинена всеки ден челюстта и е счупвана 2 пъти и това през което минаваше продължи сигурно 3 години. Аз минах през това и много други неща който продължават и сега нз. приятелят ти през какво е минал но нищо не го оправдава. Майка ми е с този човек и сега от години вече няма нещата който споделих но не е щастлива с него и ти няма да си с твоят приятел ако ме послушаш добре надявам се да си намериш някой по добър ако не ме послушаш надявам се да не минаваш през това през което сме минавали и майка ми и аз.

36.   От 32 към 33
Минава всеки път. Дори наскоро ме пита дали помня нещо от снощи и аз му казвам "Защо? Какво да помня? " и гледам учудено, а той вика "Нищо, нищо" Ама много добре си спомням как му отпрах няколко шамара. Той много ме обича и ми прощава, дори вече и рядко повдига въпроса.

39.   От Авторката, браво на №31 продължавай да опитваш и да правиш живота Ви по красив и приемлив за двама ви! Нека това е пример за всички млади хора и това събуди съвестта на посягащите и импулосивни хорица! Прикланям се пред теб и ти стискам ръката с двете си ръце за да докажа, че е ако не е твърде късно разбира се, нещата може да тръгнат в по добра посока! До №35, милото момче, съжалявам за теб и майка ти и този твой живот, дано намерите изход от този кръговрат! Благодаря ти, че ни направи съпричастен към твоята съдба от, която не мога да се усмихна. И ти желая това да спре час скоро, вървай в чудесата и не се предавай, моли се да стане чудо за да живеш, както е редно. Няма човешко същество, което да бъде щастливо и пълноценно и да не го е заслужило. Ти заслужаваш това, включително и всички хора на тази прекрасна земя. До №32 и аз съм от женски пол, но не съм сигурна дали това ти носи удволитворение, не те съдя, а си помисли все пак, как би се чувствала ти от другата страна. Повярвай, че унижението ще си покаже своето. Не е приятно, и не е решенито на нещто, което ще ви води към по добро.