Дори не мога да повярвам колко е объркано всичко
Хей хей хей, мили хора, на които им предстои да прочетат поредната любовна история тук - моята. Дори не знам от къде да започна. Преди седем месеца се разделихме. Каза, че не ме обича, че никога не ме е обичал, че е бил с мен заради секса и т. н., че съм наивна глупачка за дето съм му вярвала толкова много месеци. Плаках, болеше ме, буквално се съсипвах. Той беше голямата ми любов, до сега не съм имала такава връзка с друг. Правеше ме истински щастлива, даряваше ме с такава нежност и топлина... и един ден просто ме заряза. След няколко дни ми се извини за дето е бил така груб докато ме е късал, бил е объркан и не е знаел как да действа, искал е да го направи по груб начин, за да не съжалявам. Простих му и решихме да се опитаме да бъдем приятели. Все пак такива взаимоотношения като нашите не могат да приключат на 100%, дори да не сме двойка, няма как да не бъдем приятели. Винаги ме е било грижа как е, него също. Просто наистина имахме нереално силна и изпълнена с обич връзка, чак не можех да повярвам, че не е бил влюбен. Минаха 2-3 месеца, изпълнени с много болка ии неусетно започнах да излизам с друг. Денем ми беше добре с новото момче (= Д. ), а нощем плачех за старото (= Л. ). Не усещах нищо с Д., нямаше тръпка, не можех да го обичам. Бях с него само за да забравя Л. Минаваха дни и се привързах към Д., той е човекът, заслужаващ цялата обич на планетата, толкова е мил и нежен. С Л. си пишехме чисто приятелски от време на време. Преди две седмици обаче всичко се промени. Каза ми, че се побърква като знае, че любимата му е с друг, че му липсвам, че ме обожава, че иска само той да ме прави щастлива. Призна ми, че ме е оставил не поради липсата на чувства, а точно обратното - обичал ме е до полуда, но е виждал, че съм тъжна (той рядко имаше време за мен, веднъж на 2-3 седмици, нищо че живеем на 20 мин един от друг.. карахме се доста за това, но все пак го обичах и миговете, прекарани с него ми даваха живот) и е искал да ме остави да си тръгна, за да открия щастието. Моето щастие беше той, а дори не го е осъзнавал. Предложи ми да се видим, искал е просто да ме прегърне. Каза ми, че няма да ми позволи да оставя Д. и че след тази наша раздяла няма как да бъдем двойка отново, колкото и да се обичаме. Нарича ме 'моя малка любима', обяснява ми се в любов, обяснява ми колко страда. Наистина го боли. И мен ме боли. Д. също го боли, разказах му всичко. Обещах му да не го оставям, хубаво ми е с него, обичам го. Обичам и Л. Знам, че връзката ми с Д. няма как да бъде така прекрасна, но има още време да свикнем и да се обикнем до полуда. Е да, но аз всъщност си мечтая един ден да се събера с Л. Обичам Л. до болка, а не можем да бъдем заедно, не можем да нараним Д., не можем да се съберем, защото би било трудно и мъчително за него да преглътне срама от болката, която ми причини. Общо взето не мога да бъда с любимия си никога, а така силно го обичам.. Ще се радвам ако ми дадете адекватен съвет, аз съм толкова объркана и отчаяна.

Коментари

1.   Д. няма да е щастлив, докато си се вкарала във филма, че той е Пречка на щастието ви с Л. Остави Д. да намери момиче, което може да отговори на чувствата му. Върни се при Л. твоята невероятно голяма любов и ще видиш, че скоро ще се разделите, защото той само те баламосва. Бил те оставил, защото си тъжна, защото нямал време да се виждате. По-скоро да правите секс, ако питаш мен. Сега е на сухо вече и знае какво да ти приказва, за да ти завърти главата. Пробвай и ще видиш.
баба Пенка

2.   За нищо на света не се връщай при бившия! И аз като теб плаках, страдах, повярвах му и сега се чудя защо напуснах новото момче, сериозното и доброто (като твоето Д. ), за да се върна в "мизерията" при бившия (твоето Л) Недей да се връщаш! Това не е съвет, това ти го нареждам, ще страдаш иначе.. Всеки ти казва както решиш, ти си прецени.. и едва ли не те оставят наистина да се върнеш назад, за да ти гледат сеира! Ако можех щях ултиматум да ти наложа :D С най-добри чувства разбира се! :) Не се връщай назад! Изобщо не си го помисляй, избий си го от главатa! Л. те лъже супер гнусно - вижда, че си с друг, завижда, вътрешно не иска да си щастлива! В същата категория темата "Мразя мъжете" е моя.. виж за какво иде реч и си помисли :D Не мисли само за момента, мисли за бъдещето! Аз в момента се чудя как да си върна добрия човек като твоя Д. и не знам... при положение, че му разбих сърцето така...

3.   Факт, при жените има нещо мазохистично. Винаги добрите момчета не са тръпка и жените не ги обичат страстно. А точно лошите момчета, които се държат зле с тях и ги унижават са много вървежни сред жените и са доста обичани. Този феномен го наблюдавам от тинейджър и не веднъж съм си правил реални експерименти, като съм се представял на определена, като добродушко и винги добър, изобщо джентълмен навсякъде, а с други жени съм пробвал обратното. Държа се кофти, пренебрегвам ги, умишлено ги унижавам по различни поводи, и им показвам с действия, че ги използвам най преднамерено, после гледам и анализирам реакции. Резултата беше пак същият. Добродушкото омръзваше бързо, въпреки че жените отначало казваха, че им е писнало от "гадни мъже" и искат най накрая някой добър мъж, който само да ги обича и да им е верен. Давах им този добър мъж на 100%, отношението ми бе повече от перфектното, точно като на филм, узнавах всяка една какво иска и за какво мечтае и го правех... и резултата бе трагичен :). А другите жени с които съм тествал през годините и съм бил гадняра, бяха лудо влюбени. Особено едната, мале едвам се отървах... Беше се вкопчила като за последно. Така, че жените на теория харесват добричките мъже, и наистина си го вярват това, че искат такива, но погледнете реалността. Добрите романтични момчета в училище и след това не са вървежни изобщо. Най голямите девственици са добрите момчета, а не лошите. Дори и тук колко ли вече теми не видях с такива момчета/мъже/. Добрите мъже просто не въздействат сексуално на жените и те губят бързо интерес. Защото добрите момчета/мъже/ не са мъжествени в очите на типичната жена. Глупаво, но факт. Типичната жена плаче на рамото на нейният добър приятел /доброто момче/ заради нейният гадняр - гадже, който я унижава, изневерява и обижда и. т. н. Почти всяка жена има по един такъв приятел мъж, обикновено от много години и му плачка на раменцето. Истината е, че този приятел от години, това кошче за душевни отпадъци, това добро момче /мъж/, иска от много време да е на мястото на някой от гаджетата, но го е срам или не знае как да и го каже. Надява се, че някой ден тя ще го забележи като мъж. Но това за негова зла участ не става или не при поне 99% от случаите. Просто защото жената не вижда мъжествен доброто момче, това е по силно от нея, генетична програма. Също една жена отделя приятелите мъже от потенциалните гаджета-мъже. Приятел е в друга категория, някой към който не изпитва силно сексуално желание и на един мъж освен да си отреже половият орган и да станат приятелки друго не му остава :). При мъжете не е така. Приятелка, позната, всяка е ОК за секс или връзка/особено ако е секси/. Ако не ми вярвате жените с дългогодишни приятели тип "добро момче" да направете бърз тест. Извикайте ги някоя вечер и в спокойна и тиха обстановка им кажете как ги желаете и искате да бъдете тази нощ с тях. Каква ще е реакцията според вас? Нима мислите, че ще ви откажат възмутени и оправдавайки се "ама ние сме само приятели"? О, да бе :) и един мармот завива шоколада с ръце... K-Man

4.   Наистина ли му вярваш? А защо пускат толкова сапунки по тв? Мислех, че по този начин - ако някои се видят отстрани колко са нелепи, ще спрат да се самозалъгват с такива сладникави бозави приказки. Не че няма да се сетиш как стоят нещата, авторке, но кога ли ще е? И защо си го причиняваш?

Soul

5.   И моя съвет и опит казват да не се връщаш към старото гадже. Няма никакъв смисъл. Той е усетил, че тотално те е загубил и се е панирал. Затова сега реве за теб. Ако се съберете ще си нещастна, защото надали ще получаваш вниманието, което получаваш от новата любов. Моя съвет и това което аз направих, когато бях в твоята ситуация( а аз и в момента съм в нея де) Тотално изтрих всичко, което ме свързва с него, скайп, фейсбук, дори общите ни познати от фейса, телефона му... сега и да искам няма как да му се обадя. Оставих само снимки. От 6 месеца се опитваме да се разделим и не можем, защото се обичаме, но човека не може да направи компромис със себе си заради мен. От както се появи новия нещата са като при теб. Веднъж се върнах и нямаше резултат, когато човека се успокои пак наново старата песен. Така, че мила, затвори страницата и не измъчвай никого повече.

6.   Аз нямам опит, но също смятам, че е по-добре да си дадеш шанс с новия. Номер 3, постът ти ми хареса, можеш книга да напишеш.

7.   Благодаря 6, но не мисля, че чак толкова знам за да напиша книга по темата :) . Но определено имам и какво да кажа. Приемам и интилигентни критики и ако някой знае нещо повече по дадена тема винаги в един интелигентен спор мога да науча и друга гледна точка. Разни като Китаеца са почнали да пишат книги, явно критерият доста е паднал. Това значи, че и бабата от 3тия етаж може да се пробва за книга как е правила секс през комунизма на полето между кравите. Бестселър предчувствам.

Авторката, ако съм те объркал с дългият коментар 3, моят съвет е ясен и е за новият, който явно е добро момче, съдейки от това което пишеш. Но защо ли все си мисля, че колкото и да ти пишем ти пак ще се насочиш към бившия, лошото момче. Тук следва борбата вътре в теб. Голяма борба между разума и чувствата. Тъй като лошото момче е много по интересен и вълнуващ за теб от доброто момче - новият. Разума ти казва кой трябва да избереш, както и всички тук те съветват - новото добро момче. Но чувствата ти, тази тръпка в теб я виждам как се надига, като вампир от кофчега и как бавно задушава със мъртвешко сиви ръце поледните крясъци на разума в теб. И накрая ти се поддаваш на огромната вълна от емоции и чувства. Края на филма при теб според мен свършва как безжизненият труп на разума бавно се поклаща и изчезва в тъмна дупка в земята ... :) Е дано не съм прав за теб, но края зависи до колко слушаш разума, а това си е до конкретният човек. Обикновено колкото си по малка на години чувствата надделяват и обратно, по-голяма и опитна - повече разума. Общо взето каквото и да избереш най накрая ще съжаляваш. При единият случай, защото си загубила стойностен човек, който държи на теб, а в другият случай, че не го обичаш много и няма тръпката която си търсиш.

П.С. Сори на 2 бири съм и пиша по цветущо.

K-Man