Защо все споменава бившата си?
Здравейте.
Аз съм момиче на 23г. Приятеля ми е на 33г. и сме заедно от половин година. Не живеем заедно, но се виждаме поне 3-4 пъти седмично. Прави ми впечатбение, че почти всеки път споменава бившата си. Те са били 4 години заедно. Знам, че няма как да я забрави толкова бързо, но не е и малко времето в което сме заедно. Те са се разделили по взаимно съгласие, защото връзката им се е изчерпала. Но постоянно споменава напр. като избърша прозорците у тях, че тя не ги била бърсала или като измия банята, че и това не правела. Общо взето ме ласкае, защото тя явно е била малко мързелива, но все измисля нещо да разкаже. Дори и за котката и, за приятелите и, колко и бил хубав вкуса за обличане. Няма значение какво. Казах му, че не ми е приятно и да спре да я споменава, защото знам достатъчно за нея, но явно не се усеща и пак го прави. Моля Ви кажете ми какво да направя, защото вече взе да ми писва :(

Коментари

1.   Разкажи му за някой твой бивш, за огромният му пенис и как понякога те е боляло по време на секс. Направи комплимент - кажи му, че с него всичко е наред и не те боли! :)

2.   Това е адски неприятно. Изпадала съм в подобна ситуация, в която името на бившата се споменаваше доста често по моите мерки. Най-накрая ми писна и поставих буквално ултиматум, че не желая по никакъв повод да й се споменава името. При мен имаше ефект. Най-вероятно обаче тази жена му го е начукала, той мноого се е вързал, трудно го е преживял и за това се получава така. Пак сядаш и му казваш, докато спре. Ако един човек държи на теб и те харесва във всяко едно отношение достатъчно и е избрал да бъде с теб, би трябвало да си наложи да запомни, че ти е неприятно това.

Ели

3.   Емии... сигорно той не я забравил и за това постоянно я спомеинава. Може да му питаш да ли ти или тя да избере.

4.   Емии...сигорно той не я забравил и за това постоянно я спомеинава. Може да му питаш да ли ти или тя да избере .

5.   Явно не я е забравил още, или нещо в теб му напомня на нея, а може и да иска да ти намекне нещо както в случея с обличането и чистенето
Отбягвай темата или я сменяй ако продължи, да ти я натрапва го зарежи, значи той все още изпитва нещо към нея

6.   Оф, същият беше и моя (за щастие бивш). Знаех дори на коя дата и как е протичал цикъла й. Баси ужаса. За мен това означава само едно- че все още мисли за нея, какво ти мисли- тя е постоянно в главата му.

7.   E не е болка за умиране, че я споменява. Споменявай му и ти за някой предишен. Освен това любовта е тази, която ни прави по-добри, това значи че не трябва да гледаме с неприязън тези които са били с нас или с нашите партньори.

8.   Ами... явно не я е забравил и я обича още. Тъпо е да те сравнява с нея и постоянно да му напомняш за нея...

9.   За какво ревнувате от бивши... Не ми е неприятно ако някой споделя за бившата си приятелка, аз също често споменавам нещо за някой бивш. Не е въпроса, че не съм го забравила, въпроса е че както разказвам примерно за части от детството ми с приятелките ми, така и за бившите:)

10.   Много е досадно да се споменават бивши или да те занимават с истории, които трябва да си седят в миналото... Било то кой бил крив и му разбили сърцето или каква връзка - скучна и адски ненужна информация, трябваше да го парираш в самото начало и да му дадеш ясно да разбере да се спре.

Имах само един такъв случай, където един сладур се опита да ми бута снимки от някакви ваканции с негова бивша... е тогава и аз му показах мои снимки с мои бивши, които бяха доста по-богато подбрани повече и дума не обели и не си направи устата. така, че от една страна подкрепям идеята за сравняването на пенисите, както беше споменал 1 ;) офф

11.   И моя в началото тя това така правела, онова така правела на края ми писна и му казах че не е като бившия ми в леглото но го Обичам какъвто е и повече не чух за нея даже името и забравих!

12.   Това, ако го прави жена е горе-долу ок, но аз не позволявам на мойта да ми разказва - по 1-2 изречения, ако нещо се сети. От няколко месеца почти нищо не е споменавала. Но мъж да го прави е много просташко, елементарно и немъжко!! Аз ако искам да кажа нещо интересно за бивша, казвам "една приятелка" или "една позната".

13.   Имах брак много дълъг бра(слава на бога минало ). Първите около 3 години бившата съпруга не слизаше от устата му и не само от неговата, а и на родителите му и на приятелите ни. Говорила съм, казвала съм.. молила съм се, обяснявала съм, че ми е неприятно но... Докато един ден на една сбирка с приятели не ми писна, така треснах по масата станах права и само казах, че е обидно да не ме забелязват, че съм там, че аз съм от еди си колко си време в това семейство и ако искат да си говорят за нея да се събират с нея и си тръгнах.

От този момент натам явно всички се усетиха., вкл. и моя хубавец. (без майка му :):):) тя и до днеска не пропуска да я споменава, нищо, че синчето й не е нито с нея нито с мен :) ) Така, че бъди твърда и не му казвай а му го набий в главата, че трябва да спре ако трябва и някакви действия предприеми, като да се цупиш 3 дена да речем или да си студена, като лед.

14.   Не е задължително да има чувства към нея. Тя е била част от живота му дълго време и донякъде е нормално да я споменава, разказвайки за тази част от живота си. А дори и да има чувства към нея, ако те обича, с времето ще се заличат напълно.

15.   Щом все бившата му е в устата бягай. Не я е преживял! Особено ако само негативи казва за нея

16.   Ситуацията в която си ми е позната до болка. Последния ми приятел беше по същия начин, говореше постоянно за предишната си приятелка, а на мен ми беше адски гадно. Няколко пъти дори съм го молила да спре да го прави, но той продължаваше, явно още не я беше забравил и дори му го бях казала, а той отричаше, казваше че я е забравил, естествено не му вярвах. Това беше една от причините да се разделим. Разбирам те напълно как се чувстваш, ужасно е...

17.   Пак излишни подскоци с ноктите напред. Казва се история. С една или с много, като при вас, момичета. Никой не обича да бъде сравняван или даван за лош пример но това не трябва да ви дразни и гледайте по- напред от нослетата си във всички посоки, не само във вашата.

18.   От номер 16, нека допълня нещо. Дори е плакал за нея пред мен, пълен позор, не ме питай как съм се чувствала. Бяхме отишли един път на едно заведение, на което е бил с нея, чувствах се ужасно. Постоянно ми обясняваше къде е ходил с нея, на едно от местата ходихме почти всеки път, в който се виждах с него, просто всичко това ми идваше в повече. Бягай надалеч!

19.   Глупости. Няма логика да се обсъжда бивша/бивш ако всичко е в миналото. Особено мъжете никога няма да си го признаят, но е така. Щом я споменава още я мисли. Това е.