Няма такава минавка.
Здравейте. Аз съм мъж на 37, женен от 6 години.
Имам голями проблеми с жена ми, вече не знам какво да си мисля или да правя.

В началото всичко беше идеално. После нещата малко по-малко започнаха да отиват на зле. Аз се ядосвах че тя става все по-мързелива и все повече занемаряваше домът ни, както и отношенията ни. Не взимаше никакви решения и оставяше всичко на мен. Работеше не много преспективна работа и от там се прибираше и пускаше някакви сериали и до там. Рядко готвеше, аз доста по-често го правех. Говорех с нея за това няколко пъти, като ми отговаряше да не съм се бил оженил за нея като само съм мрънкал. Обвини ме че съм избухвал, че съм се карал и че съм и давал много зор за нищо.
С времето се примирих със всичко това и почти не разговаряхме на такива теми, оставих я прави каквото си иска, защото беше вечно недоволна и сърдите за това че искам от време на време като мен да слага в ред къщата.

Тогава се оказа според нея, че съм станал много голям непокист, че нищо не ме интересувало. Чудех се как като и казвах някакви неща се ядосва и е нервна, а като спра пак е ядосана че съм бил спрял и вече не ми пукало.

На моменти изпадаше в истерия, макар да е тиха жена. Заяждаше се за най-малките неща, не знаех какво става.
Мина време и братовчедка и намери по-хубава работа. Детето ни вече тръгна на градина. Работеше там за средно добри пари. Интересното беше, че от тези уж повече пари от преди нищо не се усещаше в семейния бюджет, даже покрай новите си колежи започна да дава и по-малко. Беше ми интересно да видя какви са и един ден отидох да я взема от работа уж случайно минавах от там. Ми то всичките бяха все едно от чалга заведения, едни такива отворени, накичени, дето те гледат от горе до долу и всичко за тях е външния вид.

Както казах, гледам наща все по-често си купува дрехи, обувки, ходи на козметични процедури , а в къщи не оставя нищо, даже към края на месеца като закъса ми иска пари защото била имала много разходи този месец.
Хванах поговорих си с нея и и казах че едва смогвам да оправям всички сметки, да плащам храна, да плащам за градина, за детето и така няма да мога да спестя някой лев за почивка лятото. Наща ми каза че трябвало да потдържа стандарт, такъв бил обичаят в работата, иначе щяли да и се смеят. Чудех се да плача ли, да се смея ли. Казах и че стандарта в работата не го знам, не знам дали се изисква по чифт обувки или дрешки на месец, ама семейството яко го е загазило от към стандарт. Показах и ако случайно е забравила, че последните дрехи които си бях купил бяха някъде от преди 2 години.

С времето обаче колкото повече говорех, толкова повече разбирах че ще ми е по-лесно да догоня вятъра. Тогава някъде се сетих за едни думи навремето преди да се оженим, когато ми казаха следните думи "Внимавай много с тази жена, цял живот някой я е гледал, родители, после други мъже, ще бъде проблемна съпруга, премисли добре за тази глезорана ".

Когато беше почивка задължително на плаж, но само ако е през седмицата, да е без детето, без мен, а само с колежките си. Събота и неделя ако си е в къщи, не и се излиза никъде, ама и не и се работи, предпочита да седи на компютъра или да гледа телевизия.

Дойде юни месец вика ми "Мило, кога ще ходим на море да си планирам отпуската? " на което аз и отговорих че тази година море ще видим през крив макарон, защото няма пари и ако беше вкарвала малко в семейният бюджет, щяхме да отидем. Тя пък взе че се обиди, каза ми че ако съм имал желание, съм щял да изтегля кредит да отидем, после сме щяли да го връщаме заедно ( на което паднах от смях, защото знам какво е това ние ). Разбира се бързо си реши проблема, началото на този месец остави детето на техните и ми каза че отивала след седмица на море с колежките, нямало да и трябват пари, защото щяла да спи при роднини на колежка. стоях като гръмнат, но дори след караницата. така си останах тук, бачкане и една седмица отпуска, в която гледах да ремонтирам по панелката, че поне на спокойствие да свърша нещо.

Връща се тя щастлива, обяснява ми колко хубаво си изкарала, а пък я виждам ентусиазирана и даже ми стана хубаво за нея. Радвах се че се е разнообразила, излязла от сивото ежедневие. Винаги съм и имал пълно доверие и винаги сме имали редовен и хубав секс.

Минават се 2-3 дни, казва ми че имала още 4 дена почивка и мислела с едната колежка да ходели до Гърция, разбира се ме покани. Аз и обясних че току що съм похарчил 1000 лева за ремонт и няма как да стане просто. Тогава стана страшен скандал. Кааза ми "Как така ще я караме, аз без теб ли ще ходя винаги някъде?

Ето сега ми трябват 200 лева за гърция, трябва да искам от наще, дори ще взема и за теб да отидем заедно ". Същисах се и се хванах за главата. Бях толкова бесен че и креснах и и казах да не ме занимава с нищо повече. Тя разбира се отиде до Гърция, От както се върна не си говорим, аз нямам намерение да и говоря, а пък тя ми е сърдита, дори в цялата си злоба успя да ми каже едно изречение което беше " Виж сега, не ти знам проблемите, но ако продължаваш така, няма да издържа много".

Общо взето е това, сега се чудя дали да не хвана да се изнеса за известно време, защото за нея незнам, но такова неблагодарно същество друго не познавам. само че се спирам заради детето, защщото знам че то ще обере негативите и няма да има какво да яде. Наща пак няма пари, пуши като комин, пак ходи по солариуми сякаш не и стига тена от морето, харесала си нови дрехи, уж били евтини и пак без пари. Лошото че и аз съм без пари, макар да харча за мен на месец не повече от 100 лева.

Не знам, какво да правя.

Коментари

51-87 от 87

55.   Към автора - От всичко прочетено стигнах до извода че виновни са родителите на съпругата ти. Били са хора работливи, разполагащи с пари но са разглезили децата си. Не са им обръщали достатъчно внимание. Повзолявали са им всичко като деца и са ги оставили без надзор да порастат. Високомерието е възпитано от родителите. В момента сигурно и те усещат пропуските си и ужасно съжеляват.

56.   До 47 аз ако работя по 10 часа на ден(а съм работил такива работа с месеци без един ден почивка и знам какво е) и се прибера дома и е мръсно и разхвърляно и няма нищо сготвено ще и стегна аз багажа!
Авторе защо ти се изнасяш бе човек? Ако съм на тебе ще я изхвърля от дома!

57.   От 45 до 46

„Аз като мъж ще ти кажа, че ако трябва да избирам между море и наложителен ремонт, винаги ще избера ремонта, защото едното е 2 седмици кеф, а другото е доста по-дълготрайно и нужно. “

Не съм съгласна. Особено за детето е по-добре да има веднъж годишно някаква семейна почивка на море. В моето семейство майка ми и до ден днешен харчи всичките пари по ремонти, никога не бяхме почивали семейно (като изключим агро-фитнеса на село лятото). Порастнахме си, изнесахме си се - нито спомени, нито снимки имаме, а ремонтите са се амортизирали отново и майка пак това лято прави ремонт за няколко хиляди, баща ми се разболя вече и сам си ходи по почивки.
Да не говирм, че е направо абсурдно при сегашните лихви да теглиш кредити за ремонти.

С останалото съм съгласна - защо не е взела детето със себе си? Странно.

Напълно съгласна съм с номер 47, но ние не знаем, дали жената не харчи точно тези 400 лв. за детето си. Който има деца знае, че детските неща са страшно скъпи, да не говорим, че е било болно - баща му вечено няма пари, кой е платил за лекарства и лекари?

53, не можеш да знаеш другите през какво са минали. Не смятам, че и на жената е било приятно непрекъснато да ? пилят у дома. А честно казано - пари в това семейство е имало, но не можеш да даваш за операции на баби, да взимаш кредити и да плащаш лихви и да имаш. Жена му поне не е взимала кредити, а тъй наречената „почивка“ е била просто едно гостуване и едва ли е изхарчила повече от 200 лв. И аз на мястото на тази жена не бих си давала парите на мъжа, бих пестила може би, за да имам странични пари. Може би и тя така прави. Жените обичаме сигурността и, когато мъжът не може да ни я осигури си я осигуряваме сами. Когато мъжът ти ти натяква колко лош човек си, колко лоша домакиня и майка и в същото време все няма пари, ами пестиш си тихомълком.

Напълно подкрепям номер 54 - това семейство не е семейство вече, всеки дърпа чергата към себе си и е добре, че са се разделили.

Номер 55, ти можеш ли да поемеш отговорност, ако един ден браковете на децата ти не вървят?
Нито ти, нито ние, нито авторът не знаем, що за стока са въпросните родители. Ако утре прочетеш тук позицията на съпругата, едва ли ще мислиш така. Просто двамата са избързали да направят семейство, не си подхождат, не се доверяват на другия и са се провалили в брака си. Никой не е виновен, най-малко бабите и дядовците.

58.   В тази ситуация има две гледни точки. Ние знаем на автора, а каква ли е на жена му???? Вярвам, че е точно обратната на неговата...

59.   На такива като автора им се казва саможиви. За да не се каже по-тежка дума, защото са дребнави, заядливи, свидливи и завистливи. Това неговото е пасивна агресия и оределено на жената за 6 години й е докипяло и също се е заинатила.
Колкото до това кой е по-голям егоист - това определено автора, на когото от 100 километра личи, че е бил едничко дете в семейството и не е свикнал да бъде толерантен или да умее да преговаря. Буквално каквото си науми - това става, а мисълта жена му да бъде щастлива и спокойна го докарва до лудост :)
И да подчертая - аз не съм девойка, както предположи някой, а жена, която работи над 10 часа, готви и гледа деца - и по тая причина съм развалина вече. Приветствам обаче жените, които имат усет и се щадят, защото те са и по-спокойни, и по-здрави и по-красиви.

И в заключение - абсолютно всяка жена, която познавам твърди, че никога няма да живее със свекърва, за да може когато е изморена да си легне и остави мръсните чинии в мивката без някой да пили. На тази женица обаче й се е паднало нещо по-страшно от свекърва. Мъж, който изисква от нея неща, които на него са му абсолютно непосилни. :)
Не "няма такава минавка", а няма такъв виц.

60.   До номер 45/57, отнася се и за 47: По въпроса с ремонтите и почивките, както и за всичко останало в живота, важно е да има БАЛАНС. Не може да тънеш в мизерия и да няма кво да ядеш, ама през 3 месеца да си на почивка някъде. Не е и редно, както ти казваш, при наличие на пари за разумна почивка всичко да се излива в инвестиции (било то ремонти или нещо друго) и да не отдели човек малко внимание на живота си. Наистина спомените са важно нещо. Но да кажеш, че генерално почивката е с по-висок приоритет от ремонта е пълна глупост. Разбирам, че ти е тъжно, номер 57, че като дете не са те водили на почивки, но това не значи да се втурваш в другата крайност и да си мислиш, че си прозряла смисъла на живота.

Също така престанете да обвинявате автора, че взел кредит за ремонт, в темата пише, че ЖЕНА му го е карала да взема кредит за ПОЧИВКАТА, а не за ремонт. Което е пълна глупост. Кредит за ремонт и/или обзавеждане може да е разумно решение, зависи колко наложителен е ремонта и колко голям е кредита. За ненужни ремонти наистина е тъпо да се взема кредит.

Не разбирам и защо толкова ревностно защитаваш жената, номер 57, почивката била гостуване и била дала само 200 лв. (откъде знаеш? ! ), не давала пари на мъжа щото обичала сигурността и си пестяла тъхомълком, глупости. Да, ПОВЕЧЕТО жени обичат сигурността, но тая не е сред тях, тази е свикнала винаги всичко да ? е сигурно и да ? се дава наготово. Жена, която е възпитана да пести, няма да гледа сериали докато мъжа ? пере и чисти, и няма да отиде два пъти поред на почивка САМА, без детето си поне - мъжа айде как да е. После разправяй, че го правила за спомени, дъра-бъра - прави го, щото е развейпрах и щото е по-лесно да се купонясва, вместо да си оправи проблемите вкъщи.

Съгласен съм с номер 55, всичко идва от възпитанието и от родителите на жената, но за съжаление на дърти години вече е много трудно това да се изкорени. И не става с говорене и молене, а с много здраво затягане на колана, само че авторка като гледам е твърде мекушав за това. И пак до номер 57, като казваме, че родителите са виновни не става дума да поемат отговорност за провалените бракове на децата, защото тая фундаментална грешка във възпитанието на децата ще им пречи във всички сфери на живота, не само в брака. Всеки сам си отговаря за живота, но отговорността на родителите е да дадат на децата си най-добрите предпоставки за това, а не да им пречат.

61.   От 57 - подкрепям номер 59, защото в семейството ми жените са само като нея. Тя самата го е казала - ставаш развалина. Аз целенасочено не съм като тях- не се омъжих рано, а наблегнах на образованието си и никога не бих била с мъж, който би искал от мен да му давам заплатата си. По случайност обожавам домакинската работа, но за такъв като автора не бих си мръднала и пръста.
Жената с детето ще са по-добре без него и обратното - той да си търси проста женица, която да му чисти, пере и готви и да му дава парите си, може направо да се нанесе и майка му, за да стане картинката пълна.
На необвързаните дами мога да кажа - не се занимавайте с Бай Ганьовци. Която вече се е минала, нека си помисли за план В, да почне да спестява и да се спасява. Абсолютно сигурна съм, че съпругата на автора точно така е направила, а може и да си е намерила и друг човек вече.

62.   61 това беше интересно " никога не бих била с мъж, който би искал от мен да му давам заплатата си".
Той не иска тя да дава заплатата си, а само част от нея. В случай че не знаеш, храна, ток, парно и т. н. са неща за които трябват пари :) А под пари, значи че някой трябва да ги плаща :) Така че 61 личи си че такива като теб търсят поредния Коко Динев или друг плужек, който да ги инжектира финансово. Ти 61 такъв мъж търсиш ясно е, как така ще даваш това което си изкарала в семейството, абсурд :)
Лошото е че станахте много, а тези с парите са далеч по-малко, кво ще се прави незнам :)
Направо ми е смях вече, изкарвате жена му като светица, а той е виновен. Ето за това е хубаво че си е набил камшика от нея, сега ще излезе навън, ще срещне други жени, пък я си представете че тя не е като теб номер 61, представи си че не се има за мис свят и иска да сподели с него не само живота си, ами и други неща :)
Успех на теб в ученето, образоването и найвече в търсенето на мъж :)

63.   62, преди да продължиш със злобеенето - много отдавна съм завършила, омъжена съм от 12 г. за чудесен човек. И двамата си работим, търсим си нова къща в момента дори, ходим на почивки и нямаме кредити.
Просто и двамата взимаме решенията си заедно. Не сме правили деца, преди да можем да ги издържаме. Понеже съм израстнала в семейство на жени-мъченици съм внимавала и още от самото начало не съм обръщала внимание на мъже-мрънкала. Проблемът не е в липсата на пари (пари се печелят), а във вечното мрънкане, лошо настроение, липсата на мотивация, желание и способности... и вечното им чакане от жената. Е, моят мъж е умен, работлив и печели достатачно, за да не са му нужни моите пари, за да издържа семейството си. Който не е готов да се съобразява с партньора си, да не създава семейство.
За мен мъжът трябва да е в състояние да издържа семейството си, парите на жената да са като екстра, да са за спестяване, за почивки, непредвидени разходи, но да не се разчита на тях, а просто да идват като допълнителен стандарт за семейството. Ако не можеш да си платиш сметките, защо правиш деца и се жениш?
Иначе, Коко Динев не ми е идеалът за мъж, но едва ли човекът ще тръгне да изпразва банковата сметка на жена си. Хубаво-лошо, не вярвам на децата му да им липсва нещо, докато детето на автора пак тази зима ще лежи в болниците, защото авторът едно море не може да му осигури, както и една противогрипна ваксина за 15 лв. на есен. Не се съмнявам, че жената, която има 200 лв. за подаръци е купувала и лекарствата, плащала е лекарите на детето си, ама нали не е дала парите на мъжлето... тази кучка. Не се и съмнявам, че описаните „почивки“ са били нейния начин на протест, на отделяне от брака.
Винаги има две страни в един конфликт. И аз преди съм вярвала, че жената трябва да бачка от сутрин до вечер, да върти домакинството, да гледа деца и болни баби, но както каза 59 - това съсипва една жена. Свидетелка съм как обичаните от мен жени рухват под този товар и съм си намерила мъж, с когото заедно да го носим. Явно имам успех, защото сме вече толкова години заедно, нямаме никакви материални и други проблеми и всеки се грижи за благото на другите.

Със Здраве от мен, прекален светец и Господу не е драг! Внимателно избирайте мъжете си и мъже - търсете си жени според чергата си. Първо си ремонтирайте панелката, спестете някой лев на страна, после създавайте семейство!!!

64.   Гледам и не вярвам на ушите си, номер 57/61 ти нормална ли си? ! То бива толко наглост, ама тва твоето бие рекорди... Правиш си свободни съчинения за неща, дето изобщо не ги пише в историята, а тия дето ги пише и не ти изнасят, ги преиначаваш както ти пасва. Вярно е, че имаме само гледната точка на автора, а не тази на жена му, която гаранция ще е различна, но след като имаме само тази информация, ще коментираме само по нея, а няма да си измисляме.

Никой не е казал жената да дава заплатата си на мъжа, а да поема част от общите домакински разходи, защото в противен случай мъжа трябва да дава цялата си заплата за разходи, а той също има лични нужди, представи си. И къде видя автора да си търси "проста женица, която да му чисти, пере и готви и да му дава парите си"? Той иска жена, която се грижи за домакинството поне наравно с него, а не да гледа сериали докато той чисти - ти сигурно такъв мъж искаш, нали? Някъде в другите коментари на автора пишеше, че била взела пари от техните под предлог, че нямат да си платят сметките, а му купила нов телефон - тва не ти ли говори достатъчно, че тя лъже не само него, а и техните? Ще кажеш той няма право да се оплаква, защото е телефона е бил за него - напротив, има право, защото аз не искам телефон, който знам, че жена ми не може да си позволи, нито пък искам техните да се ръсят за мои подаръци, а най-малко пък искам жена ми да лъже техните. Да не говорим, че тя не го прави заради него, това е само предлог, прави го просто защото ? е скимнало да изхарчи едни пари, които ги няма, и като няма, дай да идем при мама и тати...

Изобщо номер 61 ти си параден пример за това как квото и да става все мъжа е виновен, такива най ги обичам, шъ знайш...

65.   63 от 62. Явно имаш желание да споделяш с някой, ако нещо те мъчи си пусни нова тема, ще гледаме да бъдем полезни :)
защо трябва да слушаме за твоя живот, за твоя умен мъж и изобщо за твоите глупости? Като всичко ти е така наред, перфектно, както правиш тук в сайта? :)
Най-мразя когато някой като теб хване че си повярва, тогава става страшно, упс, все едно виждам жената на автора :)
Разбира се не сме тук да обсъждаме твоят живот, макар че очевидно си готова и искаш да го споделиш със всички, ами обсъждаме други неща, които наистина според мен са много извън нормата. Отново успех със намирането на къща и всичко най-хубаво ;)

66.   Номер 63, като ти е широко около врата е много лесно да се дава акъл. Както сама каза, тука не става дума за пари, а за желание и за мотивация. И аз изкарвам достатъчно да издържам двама ни с жена ми със все почивките, ремонтите и квото още се сетиш, но на нея не ? е хрумнало да си харчи парите само за себе си и да виси на мене. В крайна сметка каквото даде единия, няма да го даде другия, така че накрая оставащите пари са едни и същи. Но в момента, в който единия от двамата почне да се прави на тарикат с цигански номера като гореописаните да просиш пари от вашите уж да си платиш парното, пък да ги дадеш за нов телефон, тогава картинката е съвсем друга и проблема е точно в МОТИВАЦИЯТА, а не в изхарчените пари. Щото автора и милионер да беше, с тая жена пак нямаше да му стигнат парите, защото тя е научена да се хачи до дупка, а като дойде дупката, се взема назаем. Е за тва става дума.

И вместо да си гледаш непрекъснато от твойта камбанария, че си израснала с жени мъченици дето мъжете им чакали все на тях, защо не приемеш, че има и обратния вариант жената да чака все на мъжа, който освен това е много по-често срещан?

67.   Странно 63, като мъжа ти работи и те издържа ти въобще защо ходиш на работа? Ами жените дето готвят, чистят, гледат деца, работят и дават пари в къщи, да не са по-долу от теб? Май принцесите станахте много, а принцове няма. Всеки гледа на готово, а никой не си прави труда да помисли как се чувства мъжа. Ама много еманципирани искате да ставате само когато се готви и чисти, а когато трябва да се дават пари, се дърпате "като няма пари къде е тръгнал да се жени". Някой път на мъжа ще му излезе по-евтино прислужница проститутка. Аман от "принцеси".
Маги

68.   "Аз тъй като не разбирам много от модерни дрешки, един ден взех добър приятел и го поканих в нас докато я няма, той разбира от мода, от дрехи и от цените им най-вече. Та приятеля вика, човек тука има тениска за 150 лева минимум, пола за 300, тези обувки за 200, другите са 250"Ахахаа, това как го пропуснах - вярно ли си довел вкъщи следовател?

69.   Автора съм : случи се още нещо очаквано. Обади ми се днес, говореше сърдито и надменно. Каза ми че ще си събере багажа тези дни и щяла да отиде при родителите си с детето. Очаквах го, защото тя няма да се мине да си плаща всичко, при положение че там хем ще я перат, хранят, хем и ще може да се освобождава от детето когато иска. Каза ми че до няколко дена ще е свободен апартамента, ако съм искал да си ходя в него, щял да бъде празен. После ми наговори пак неща, които е успяла да обсъни с приятелките си, говореше пак с чужди думи и пак разбира се сякаш е нещо като десерт започна да ме обвинява. Каза ми че съм бил добър човек, обаче не съм я разбирал. Каза че съм си тръгнал защото и нямам доверие, защото съм я ревнувал за това че била сама на море и после в Гърция. Наговори разбира се един куп други неща. Разбира се не е приела че проблемът е в нейното отношение към мен и към апартамента в който живеем. Очаквах да си измисли нещо, ама да каже че съм я ревнувал, при положение че над 2 седмици хойкаше насам -натам, а аз дума не съм казвал, си е направо егати изкривяването на думите. Другите обвинения изобщо няма да ги споменавам защото са смехотворни. Сякаш държи да си каже всичко, сякаш това и дава някаква морална утеха, а пък аз нямам никакво намерение да и обяснявам всичко, дори това че знам че има кредитна карта за 1500 лева, която е пресушила и кой знае къде са тези пари. Нито за това че не е дала една стотинка в къщи и още доста работи, да не говорим че ме злепостаяв пред родителите и, че нямаме пари за ядене и покриване на сметки, а пък тя като вземе от тях ги харчи за боклучки. Не виждам смисъл да се нападаме и да се държим като обидени деца, които се нападат. Тези колежки я промениха много, преди пак така беше на едно място за кратко, предимно във женски колектив, тогава пак залитна, но работи там прекалено кратко за да има трайно въздействие. Виж сега е друго, сдушиха се, виждам как и дават съвети и тя им вярва, независимо че съм сигурен че те тези съвети които дават няма да ги изпълянт, защото значи да стане като с нея. Чух се с малкия преди малко и познайте? Мама била някъде навън, баба и дядо му сготвили, сега гледал детско, а мама навън с приятелки :)Нямам думи просто. Сега обяснява сигурно някъде пак колко е самостоятелна, колко е голяма работа, колко съм крив аз, дори съм сигурен че си вярва и се самонавива в това. Но ако не са майка и баща и, или аз до скоро, тя ще е кръгла нула. Не мога да разбера как не може да си даде сама оценка, че сама не е направила нищо, а винаги някой друг вместо нея прави важните крачки и поема отговорността. Както и да е, тя си знае. Не ми е лесно, даже напротив, вчера не спах от мисли, днес вероятно също няма да спя. Но някак ще се спраяв, ще огранича контактите с нея, а ще се чувам само с малкия, защото кой знае какво ще измисли още. Аз малко като се пооправя психически ще реша как да я караме за натам, амакр че май виждам само един изход. Благодаря за всички коментари.

70.   68 щом го е написал, вероятно е истина. Ма да ти кажа не е като да не мога да му вляза в положение, така като му чета постовете. Излиза че жена му лъже на всяка крачка. Лъже техните, лъже него, лъже кой знае още кой :) той разбрал че тя имала заем, при това не за семейни неща, докарвала си и от тяхните, взимала и заплата, за да навърже нещата правилно се е допитал, пък онзи взел че му казал какво видял :)
Аз не си представям как се е почувствал след като е разбрал всички тези работи, едва ли не тези години са били заблуда, негова фикция, защото освен лъжи друго май друго няма :) Представи си шока да си с някой и след толкова години да разбереш за какво става на въпрос.
Ясно е че той си е виновен, поне от гледната точка че не се е усетил по-рано, дори преди да направят това дете, но пък хората са казали по-добре късно, от колкото никога :)
Мен един приятел след доста години приятелство ме завъртя така че свят ми се зави, после се оказа че просто се е прикривал добре през годините, пък камо ли ако става дума за най-близкия уж човек, как бих се почувствал :)

71.   Цялото това нещо от-до не е истина, не го вярвам! Някой си вода онлайн-форум-дневник в стил "Басът" - ден 1, ден 2. Тук пък друга история, този път с повече драма или ако има истина е СИИИЛНООО преувеличена... :(((((((((((((((

72.   Авторе както се вижда вървите към развод. Мое мнение-задвижи процедура по развод. Вярно ще имаш много проблеми пред съда, но действай докато е време за да може да се опиташ да си вземеш детето при теб. Защото тая твойта жена може така да му промие мозъка, че то да не иска да те погледне. Задвижвай документите и действай докато не е станало късно.

73.   Веднага си личи жените които са глезени и които са свикнали да си гледат кефа. Това са всички онези жени, които веднага наскачаха на автора. Само ще кажа, че сте ми смешни, но жалко... наистина материала в България е много зле :). А разните му там като номер 61, 64 и подобните да ги кажа кифли, които живеят по нашироко и могат да си позволят и ремонти и почивки без заеми да се замислят дали всички хора в страната ни могат да бъдат така като тях. Изобщо когато нямаш много пари трябва да ПЕСТИШ. Просто защото не стигат и за детето и за почивки и за ремонти и за дрешки. Почваш да харчиш по приоритет. Ясно е че ако имаш много пари няма проблем. Аман от меркантилни жени, които гледат само себе си. Егоисти които нищо не става от вас! Просто Кифли, без значение е колко пари имате или къде ходите. Пак сте си просто кифли :)

K-Man

74.   Трудно ми е да повярвам, че даже се намират индивиди от женски пол тук, които защитават жена ти. Някаква женска гордост или солидарност.? Не знам.
Това е реалността, скъпи жени. Голяма част от вас са точно такива боклуци като мадамата с която се е хванал човека.
Сега можете да почнете и мен да плюете вече.

*Syndrome

75.   От 63 - авторе, жал ми е за теб, не заслужаваш това, никой не го заслужава, но е време да приемеш, че бракът ти е пълен провал. Кой прав, кой крив - няма значение - резултатът е ясен.

K-Man, съгласна съм с това, че човек трябва да пести, но си противоречиш - точно човекът, които е пестял в миналото днес може да си позволи собствено жилище, не си ли съгласен? Аз нямам излишни пари да пълня гушата на банките, който има акъл не взима кредити. И да те е яд, и да не те е... такова е положението. Чакали сме с години с мъжа ми да паднат цените и сме пестили, наши приятели в това време взимаха кредити и си живуркаха. Е, безплатен обяд няма. Дори едни 1000 лв. да вземеш е набутвация.

На 72 мога само да напомня, че винаги се пресъжда детето на майката. Двамата си делят родителските права, но само и изключително майката получава правото и задължението да живее при нея малкото дете. Авторът трябва да докаже, че жената е наркоманка, алкохоличка или психично болна, а това не е така. Има къде да живее и не я обвинявайте - 99% от жените биха се прибрали при родителите си при развод. Но както и да е... Тъжна история...

Страда детето. Двамата се карат, трети страда.

На автора мога да кажа просто да не отрязва материално детето си. Моите родители също предпочитаха да харчат парите си по ремонти, вместо по почивки и за добра храна и до 18 г. прекарах 5 пневмонии, последната почти смъртоносна. Откакто се изнесох, почнах да си работя и да се самоиздържам, да си купувам добра храна, ходя и на море, не съм се разболявала. Препоръчвам ви поне за тази година противогрипна ваксина.

И двамата толкова сте се фиксирали в своето си право, че детето ви е излишен елемент. Добре, че си има баба и дядо. Авторе, вместо да те е грижа хората, какво щели да говорят за теб, хвани и изведи събота и неделя детето си в парка, не струва пари.
Един ден това дете ще ви тегли по една м... на и на двамата. И двамата сте еднакво виновни...

76.   А бе, човек, преди да се зажениш за нея, не я ли опозна, не сте ли живяли заедно преди сватбата? Всъщност за тези въпроси ми е малко късничко, нали? От една страна ч разбирам жена ти - няма лошо да се поддържа, от друга страна не мога да си обесня как омъжена жена, при това с дете, ще си развява байрякът напред-назад а няма да седне да сготви 1 манджа или малко да поразтреби в къщата. Но коя ли съм аз, че да я съдя - ти сам трябва да решиш какво да предприемеш за да оправиш положението! Успех, че май ще ти е нужен!

77.   76 ти го казваш, сякаш ги пише на челото тези неща.
Много хора си мислят отстрани че е лесно, или че всичко се вижда. Няма такова нещо, в началото когато не са имали отговорности, когато всичко е било Иху-аху, няма как да опознаеш човека напълно. После сватба, бременност, докато е много малко е ясно че тя е била с него и не е имала поле за изява. Точно в тази възраст когато детето тръгне на градина обикновено стават тези неща. Или пък когато една двойка заживее заедно, ако някой иска да види разбира се.
Ако това е истина, нали се сещаш че тя го лъже през всичките тези години, предимно за пари, ама кой знае, като гледам как на някакви нови приятелки разказва такива лични неща. Като цяло ми се вижда вятърничева жената, може да не е лоша като човек, но просто е безотговорна, това е. Често срещано. Ако той не я остави сега, най-вероятно тя щеше да го направи утре.

78.   А какво се надяваше, авторе - детето да ти каже, че мама е сготвила, а баба и дядо са навън с приятелки? Ми не, не ти разбирам хумора, честно. А относно тениските за по 150 лв. - търсих специално и в интернет, и по магазини, понеже нито аз, нито познатите ми са чували. Под дърво и камък няма откъде да си купиш такива - някой тук скоро да е виждал по магазините тениска за 150 лева? !! Попаднах на куп маркови неща за по 30-40-50 лв. но обвиненията, които праскаш на жена ти направо са чудовищни и престъпни. Защо не доведе второ вещо лице да направи "оценка на нещата"? А твоят "близък приятел" - откъде разбира тези неща, и този глезен сноб и боклук как го търпиш в обкръжението си, като явно е по-зле и от жена ти? Въобще както каза някой - мирише на гнило около теб и историята ти. Не ми се връзват доста детайли :/

79.   Аз съм 12 и 40. Това е май най-четената и коментираната тема! Виждам, че се заформи и вечният спор - жени срещу мъже! Но автора едва ли това го топли! Пича е свестен и жалко, че така лошо се развиват нещата при него! Както казваше един приятел - Добър човек добро няма да види! Животът стана жесток и материален! Вече не се ценят романтиката, чувствата, добрата дума... а парите, материалните придобивки, интригите и лицемерието на меркантилни приятели....! Гнусна работа!

80.   Номер 75, ей дебела кратуна си значи, едно си знаеш, едно си баеш. Разбрахме, че си силно против кредитите, но те не са темата тук, нищо че в историята по межу другото става дума за кредит. Разбрахме, че до 18 годишна не си ходила на почивки, но и това не е главната тема тук. Разбрахме, че си боледувала и че е имало жени мъченици около тебе и че ще си купувате жилище, разбрахме ти цялата биография, но ТЯ НЕ Е ТЕМАТА ТУК.

Темата е, че жената на автора е една кифла, която е свикнала всичко да ? идва наготово без да си мръдва пръста за нищо, а накрая все някой друг ? е виновен. Ей за това става дума.

Между другото детето не се присъжда винаги на майката, а само ако тя може да се грижи за него, което в случая е силно съмнително. Също така не знам дали 99% от жените биха се върнали при родителите си след развод, но 100% от разузмните и зрели жени са достатъчно самостоятелни, за да не се връщат при мама и тати на дърти години.

А, и впрочем недей така с лека ръка да препоръчваш ваксини, защото далеч не са толкова полезни, колкото рекламират, да не говорим, че си подранила с поне 3 месеца с тая препоръка.

81.   Грешиш № 80 Темата тук е, че автора е един заядлив мъж, който не знае какво иска. Защо той сега се изнесъл без детето, след като преди обясняваше, че той се грижел за него. Каква му е идеята? защо е отавил сина си с не грижовната и егоистична жена, нали тя е лоша, защо той иска детето му да стой при лош човек. Защо не си вземе детето след като знае, че то е при баба си /която не възпитава правилно деца/. или след 12 години ще пусне тема срещу сина си. Мрънкало е автора дето все другите са му виновни, а той като глава на семейство не е седнал да нареди своето. Все още не разбрах какво той иска от жена си, разбираме какво неиска, но какво иска?

83.   80- прилно, темата не съм аз. Относно ваксината против грип за дете, което е минало през пневмония - не си прав. Ваксината не е вредна, това са митове и легенди. Тя може да спаси живота на това дете през другата зима. За почивките - пак не си прав, за толкова малко и болнаво дете би било перфектно да отиде на почивка. Авторът прави голяма грешка. Майката определено може да се грижи за детето, нито е умряло, нито е продадено в Гърция - тя има работа, има къде да живее, има дори помощници (позитивно в нейна полза), не е алкохоличка или наркоманка. Съдът ще присъди 100% детето на нея. Чак след 10 г. възраст детето може да си избере родител.

84.   78 незнам от кой бит пазар пазаруваш, но аз имам тениски и от по 400лв, естествено не купувани от Илиенци или Димитровград пазара, ако ме разбираш.

85.   Аз не мога да съм безпристрастна, понеже този сайт го открих по мнооого сходен начин... измежду непрекъснатите, пошли мнение из "секс и интимност" мойто гадже беше пуснало тема, че съм безотговорна и как съм заминала на почивка, как съм го оставила сам, как той бил стабилен а мен вятър ме веело на бял кон. А някакви кокошки въздишат отдолу и му съчувстват. Никъде не беше споменал, че моето "заминаване" беше свързано със семинари и тиймбилдинг в моята фирма, как неговата стисня граници нямаше (понеже никога не съм го молила за пари, никога не е давал за мен или за дома) и как аз отидох в Унгария за 7 дена, където похарчих 130-140 евро (спането ми беше по каучсърфинг) докато оня замина на морето и потроши 650 кинта за седмица, че нали трябва да се налива и да плющи от сутрин до вечер... Та мисълта ми, че всяка страна си има различна гледна точка - може пък и съпругата да не е такова леке за каквато я изкарват и да не е толкова крива! Това за стандарта е наистина потресаващо, но пак казвам... авторя няма ли да сподели какви са възгледите на съпругата му (освен глупостите за ревността) и ЗАЩо така бързо се е предал за детето, вместо да се разбере със нея да се редуват напримерно - защото е най-лесно така, ама тя е мърла, ма тя ще вземе детето, аз да си обера чушките без свян, че така е най-лесно.

86.   84, чаках да се появи някой гьонсурат да каже, че притежава далеч по-скъпи дрехи.
При това ругае чуждите жени, които си купуват, бахти наглостта :)))

88.   81, мисля че вече един път ти казах, да не се опитваш да убеждаваш 50 човека в твоята правота. Твоето мнение си е твое, никой не може да ти го промени, ама спри да пишеш през 2 съобщения глупости, моля ти се :) Това вече е хейтърско поведение :)

78 не знам къде живееш и къде търсиш в интернет, но наистина има страшно много блузи, тениски, та дори и шалове, които струват доста над 200 лева, да не говорим за обувки и други неща.

Винаги може да се получи ефекта на бумеранга, което се получи в темата. Особено когато се избягват основните опорни точки в темата, а те са:
Той дава всички пари за семейството си, тя не дава нищо.

Той предпочита да мисли за тях в преспектива с някакви ремонти, тя мисли от ден за ден, за морето и разходките, дори когато не са цъфнали от към пари.
Той помага на всички около него и около нея, тя помага предимно само на себе си.
Той не лъже и не взима пари от родителите си, тя го прави, при това за негов гръб.
Той вечер си седи в къщи, тя тича при приятелки скумрии, които и пълнят главата с глупсоти. Често срещано явление. Ако беше пусната тема, че мъжа тича по кръчми с приятели и се налива, вероятно всички щяха да кажат че той не става.

За това мили хейтъри, които се опитвате да търсите под вола теле, искам да ви кажа че вероятно той не е съвършения, вероятно си има кусури, но поне прави всичко възможно за семейството си. Разбира се такива като вас няма как да го разберат това, особено като битието ви е близо до това на съпругата му.

Прави са старите хора, които казват че жена и камък тръгнат ли по нанадолнището, спиране няма. Просто има такива жени това е. За това авторе, не влизай в положение на жена ти, нито се опитвай да я разбереш, защото тя не е направила това с теб. Остави я да довърши падението си сама, защото един ден може да те обвини теб че си виновен за това нейно падане, както те обвинява за всичко друго. Да, абсурдно е, но и това е често срещано. Правилно си намалил контактите с нея до минимум, нека си остане така.

Утре може да срещнеш читав човек и да разбереш що е това дом, семейство и уважение. Сега те боли и ти е кофти личи си, но скоро ще ти мине и тогава ще видиш колко вятърничева е била бившата ти половинка. Успех и горе главата:)

89.   Номер 75/80, пневмонията е възпаление и не се лекува/предотвратява с противогрипна ваксина! Грипът може да има сходни симптоми, може като следствие да доведе до бронхит и пневмония, но ваксината от тях няма да те предпази. Не пише колко е годишно детето, но много трябва да се внимава с ваксини на малки деца и определено не трябва да се дават като аспирин. Относно майката не мисля, че да се прибереш при вашите на стари години попада в категорията "има къде да живея". То така всички имаме къде да живеем. А и явно и автора има къде да живее, така че в тва отношение няма разлика.

Номер 85, наистина не знаем гледната точка на жената на автора, но това не значи да си измисляме свободни съчинения какво можело да бъде, както правят някои колежки по-нагоре. Между другото 650 лв. за една седмица на морето са съвсем нормална сума ако си на собствени разноски.

78 наистина се излага с тия "маркови неща" за по 30-40-50 лв. Едни дънки или панталони от читава марка са 100-150 лв, една риза е над 100. Говорим за марки ниска и средна класа, нищо кой знае какво. За женските дрехи нямам наблюдения, но едва ли е по-евтино. Тениска от 150 лв. естествено, че не е от най-евтините, но е напълно възможно. Рокли за по 300-400 пък съвсем. Не се хваля и не твърдя, че целия ми гардероб е с такива дрехи, но просто като изляза по магазините гледам цените...

90.   Бтв 650 кинта е нормална сума, ако си в позицията на "чифте пищови на гол тумбак" т. е. нямаш пари, ама си решил да се свиниш. естествено, може да отидеш на морето, да се освиниш като пор, да дадеш 20 кинта в най-пропаднала чалготека и да си мислиш, че си гъзар. Може пък и вместо да се селяниш при условие, че нямаш пари, да си направиш сметката - вариантите са палатка/квартира/бунгало - 10-15 лева на ден, капанчета колко ти душа иска на народни цени и да не се лишаваш от нищо и вечер да обикаляш из града или да си направиш сам кефа (като израснала къмпингарка мога да те уверя, че това са били най-прекрасното преживяване ) или за тези, които веднага ще ревнат, че макар у тях да е кочина, много искат да си угодят и да отидат на хотелче - има много варианти с оуинклузив по черноморието, където за 300 кинта може да си се наливаш като цар... да ме прощавате, ама човек, когато знае как и претенциите му отговарят на същността му може да си изкара добре. Естествено, има ги и тези, които живеят като мишки цяла година с нагласата да се веят по какао бийч и да инвестират стотинките в почерпки на мацки, които изглеждат достатъчно пияни и достатъчно лесно, но всеки сам с избора си.

91.   Именно 90.
В тази държава е важно да си фешън, да изглеждаш лъскаво, ама дали реално си такъв е друг въпрос. :) Този балон става все по-голям, но като всяко нещо и това ще се спука.
точно описано, за съжаление малко го разбират. В днешно време всеки който е избрал честен и не ухолен живот се взема за мухльо, а всяка кифла със силикон се взема за мис свят. Такова ни е обществото просто, то си личи и от много от коментарите.
Ама това дали у тях ще е чисто, спретнато, дали ще имат пари за черни дни, не го мислят :)

92.   75, че детето има нужда да смени климата, има, ама ай стрига с тия ваксини, че ставаш досадна! Ще си тероризирам имунната система, която и без това си работи добре ( не помня кога последно ме е тръшкал грип, трябва да е било преди 6-7г., ама го преборих за 2 дена), за да пълня гушите на фармацевтичната индустрия.

93.   Номер 90, не знам как реши, че всички дето харчат по 650 лв. за седмица на морето, у тях е кочина и мизерия? ОК, сигурно да има хора, дето цяла година си пестят стотинките, за да се гъзареят на морето, но не може ли да има хора, които това им е нормалния бюджет за море? И аз съм ходил по къмпинги и съм спал в квартири за по 8-10 лв. на легло и съм си изкарвал перфектно с 300 лв за 2 седмици. Това беше преди време и бих го направил отново. Сега мога да си позволя и нещо повече (няма да казвам цифри да не излезе като хвалба), защо да не го направя? Между другото не знам защо си се концентрирала върху свиненето, яденето е малък разход поне при мене, повечето пари заминават за пиене (зависи какво и колко пиеш, особено коктейлите много пари гълтат) и за други глезотии. Ол инклузив не съм ползвал никога, защото не съм от ранобудните, закуската я проспивам винаги, обяда обикновено също, а само за едната вечеря не си струва. И впрочем, вкъщи (почти) винаги е чисто и подредено.

51-87 от 87