Баба циганка-магьосница, баща рецидивист-убиец, дъщеря проститутка...
Когато разберете всичко това за любимия си - ще продължавате ли да го обичате по същия начин, без резерви? Обичам го, той има всички качества, за които съм мечтала да притежава един мъж на около 50-те. Доказал ми е любовта и предаността си по 100 различни начина. Обича ме нежно, с грижа и му вярвам. Заедно сме от години и малко по малко разбирам:
Баба му - циганка от една провинциална махала, която се занимавала с магии и това е всеизвестно. Аз в магии не вярвам, но ме ужасяват хората, които се занимават с това;
Баща му - два пъти лежал в затвора за убиййство и двата пъти било "нещастен случай";
Брат му - лежал в за кражба, "невинни детинщини";
Дъщеря му - проститутка от околовръстното, която си заряза детето и отиде да проституира в Европа (върна се, слава Богу, но докога? ).
На въпрос: защо не ми разказа, последва отговор - срам ме беше, ако знаеше тези неща за мен нямаше да ме погледнеш изобщо.
Въпросите, които ме измъчват са следните: Не бъркам ли като съм изобщо с този човек? Има ли според вас наследственост, генетична предлазположеност към изредените по-горе "добродетели", която може да се отключи и в него? Възможно ли е крушата да падне много по-далече от дървото?

Коментари

1.   Баба му, брат му, баща му, дъщеря му- ти как мислиш, има ли генетична предразположеност :ДДддНа 50 щом е в правия път за него няма страшно. Виж децата ти (евентуалните) от него са 50/50. Не уцелят ли средата с тази генна картина са с двата крака в затвора или на околовръстното. Ти решаваш. Киро Кирката

3.   Първо- ти на колко години си? Казваш, че сте заедно от години. А и го обичаш, той тебе също. Е, какъв ти е проблема тогава? ! Никой не си избира семейството, в което да се роди. Разбира се, че е възможно да има обремененост, но по-скоро заради средата, в която е израстнал и живял. Но той е голям и зрял мъж за Бога. А и би трябвало за тези години да си го опознала. Не разбирам какво по-точно те тревожи!?

4.   Първо го опознай и ако се окаже такъв го зарежи..

5.   Оф Боже и се чудиш защо не ти е казал. Момиче, човек не си избира семейството. Моите близки са по-зле и от неговите. Не съм наследила от тях нищо, не приличам на тях.
Моля ви, хора, не разсъждавайте по този начин.

6.   Според мен не ти трябва да си сред такива хора. Как ще се чувства евентуално едно ваше дете и какво биха му дали те. Ще го подиграват. Не дей да мислиш за сериозни неща с този човек. Цялото му семейство ще разчита на теб някой ден ако станеш част от тях. Не заслужаваш такъв живот. Не си мисли, че при теб ще е различно.

7.   Щом твърдиш, че го обичаш тогава защо ти е да го оставяш заради семейството му? Генетична предразположеност, както ти казваш, не мисля, че има. Всичко зависи от психиката на човека. От прочетеното разбирам, че не е живял в никак добра и примерна среда. Дали е наследил "добродетелите" на роднините си зависи от психическата му устойчивост. Ако е силен психически и е решен да живее по достоен начин, значи случилото се не му е повлияло кой знае колко и не виждам причина и той да се превръща в "ангелче" като близките си. Обаче, ако не притежава силна психика и грешките на роднините му го съсипват и променят начина му на живот може и той да се отдаде на някаква незаконна дейност или да се превърне в не особено примерен човек. Колкото се отнася до дъщеря му - ако той я е отглеждал, значи и той има вина за професията й. Възможно е да не е бил родител и всичко да идва от него, има и такъв вариант, който притовречи с по-горното, което ти написах. Ако наистина го обичаш остани с него, по-нататък ще се види какво ще стане. Направи това, което ти идва отвътре. Ако искаш остани с него, ако се страхуваш и лошото му минало те притеснява го остави.

9.   Хах, а него защо не го провери? :) Може и той да е магьосник.

Както казаха никой не си избира семейството, но да го оставиш заради семейството ми звучи като оправдание.
Ако го обичаше истински нямаше да ти минават подобни глупости като генетична предразположеност към престъпления и правене на магии.

10.   Ти лудали си бягай от там, ако не искаш и теб да те лежът някой ден. Акъл имаш ли, не се занимавай, не си прецаквай по такъв елементарен начин живота. Мой роднина ейтака за дребни кражбички лежеше, после стана убийство.
БЯГАЙ КОЛКОТО СЕ МОЖЕ ПО НА ДАЛЕЧЕ
за да не съжаляваш докато си жива. Ще ти надуй корема и тогава....