Дали да създам семейство с него?
Жена съм на 26г. Заедно сме с мъжа до мен от 9 години. Спя у тях, но не живеем заедно, иначе всеки ден прекарваме свободното си време заедно.

Сега прави ремонт на апартамента си, и намеква, че иска да се събираме и да мислим за семейство.
Спират ме 2 неща:

Първо, че майка му живее у тях, без изгледи да се махне.

ВТОРО - и може би по-показателно за мен, че явно се заглежда по момиченца на по 19-20г. Бяхме се скарали преди време, и всеки бе поел по пътя си. Тогава той излизаше с момиче на 17г и като видях какви смс-и са си писали, ми стана лошо. Отдавна беше, но някак си това остана в мен..

Трудно ми е да реша дали точно сега искам да създам семейство. Той е на 31.

Веднъж се беше изпуснал, че един мъж можело да обича 2 жени.. И се зачудих той откъде знае, дали има предвид себе си.. Кой знае.

И каквото и да ми казва, постоянно се съмнявам.
И този му контакт с момичето, много ме комплексира.
Тя сега е на 19, аз на 26.

От друга страна си казвам, че съм в една чудесна възраст за семейство, но не съм готова. Как да му вярвам?

Коментари

1.   Щом си задаваш този въпрос отговора е ясен- не не си готова за семейство и не трябва да се жените. След като постоянно се съмняваш в него по-добре не прави тази крачка. Въпреки, че според мен съмненията ти са плод на болна фантазия и ревност. Човека е на 31-явно вече улегнал и за това ти прави намеци за семейство. Ако искаше още да си развява коня нямаше да ти прави такива намеци.

2.   Аз не бих създала с такъв човек семейство. Ще си стоиш в майчинство с хиляди задължения в къщи а той ще е с някоя тинейджърка някъде. Той си търси жена за вкъщи а за другаде си има. Само ще страдаш. По-добре си потърси друг мъж.

3.   Май вашата връзка се развива с доста бавни темпове. Заедно сте цели 9 години и чак сега планирате да се с
заживеете заедно? Ако толкова се обичахте отдавна да сте се установили някъде само двамата. Той е на цели 31 години. Май до сега много не се е замислял за вашата връзка, накъде отива, планове за общо бъдеще.

Като каза номер 2, той жена за туй-онуй си има и понеже усеща, че вече навърта годинки изведнъж е решил, че му трябва и жена в къщи - да му гледа дома, да отгледа децата и т. н. Щом за него е ОК да живеете с Мама, значи много не се замисля за вас двамата като отделно семейство с нужда от собствен живот.

Аз не мисля, че този човек е готов за семейство, и че ти го предлага защото 'безумно' те обича. Просто си прави сметката. Още повече, че се слага на разни тинейджърки. Пълен инфантил.
Огледай се наоколо за нещо по-добро и и най-вече за някои който ще те обича.

4.   По-добре не се жени ако имаш такива съмнения. Изчкаи, карайте я така, както до сега. За да се ожениш тряба да си 100 % сигурна в човека до себе си.
Да няма после сълзи, разочарования и разводи...

5.   Подкрепям отчасти номер 1.
Когато искаш да създадеш семейство с някого, трябва да му вярваш.
Според мен първата причина (майка му) е достатачна, за да не създаваш семейство в това жилище.
Втората причина си е личен твой проблем. Щом на 26 г. се комплексираш от по-младите жени, имаш истински проблем. В най-хубавата възраст си, по-млада няма да ставаш. Мисля, че този човек не те кара да се чувстваш добре, да си сигурна в себе си и да имаш самочувствие. Време е да се разделите, преди да сте създали семейство и да сте пропиляли 20 г. от живота си.

Лаура

6.   Ти си била на 17 години когато е започнала вашата връзка, така ли? !? Явно твоя приятел обича тази възрастова група. Според мен не само не се омъжвай за него, ами и го напусни по-скоро. Животът ти ще стане ад. Определено подкрепям №2.... търси си жена за деца и т. н, но няма да се откаже и от тинейджърките.

7.   Майка му живяла у тях и това била голяма пречка, ама запита ли се дали има къде да живее? Или викаш само защото на теб ти е кеф да я изхвърли? А ти защо не си купиш апартамент, където да заживеете само двамата? Или той като мъж е длъжен да се съобразява с твоите капризи и фантазии? Били сте разделени и той излизал с младо момиче? Е кво лошо има? И защо сте били разделени? Нека позная, щото пак си била капризна към нещо и си си тръгнала? Разбира се че е това, ако беше друго, щеше да го опишеш подробно :)И сега на основният ти въпрос :"Да създам ли семейство? "Рано ти е, още летиш из облаците и грам реална представа за живота си нямаш. Живота е далеч по сложен от това което си описала. Нали не ти е изневерявал докато сте били заедно? Кво повече искаш. Живееш у тях, а не у вас, значи малко или много му лежиш на плещите, какво повече искаш? Да изгони майка си за да покаже колко моного те обича? Лошото е, че дори да я изхвърли на улицата както искаш, утре ще изникне нещо ново, за което да се хванеш и да мрънкаш.

8.   Скъпа авторке, обикновено, за да се навият хората на брак, в началото всичко изглежда като приказка. При вас от сега има 2 съществени проблема, които с право не ти дават мира. Според мен на време си се замислила-искаш ли наистина семейство с този човек? Защото никой няма да ти върне изгубените години и пропиляното щастие след години, когато решиш, че си нещастна и искаш да се развеждаш... Толкова от мен, Next

9.   В една истинска връзка не трябва да има съмнения. Не го прави още, изчакай дотогава, докато си абсолютно сигурна, че Той е човекът!

10.   Майка му живее в тях, без изгледи да се махне???? Ми, че това си е нейния апартамент? Как очакваш да се махне? На какво отгоре?

11.   Авторката на темата съм:
първо, не живеем заедно. казах, че всеки ден сме заедно.
второ, никога не съм му лежала на плещите, ама НИКОГА!
Трето, у нас сме живели цял живот с баба ми, и с майка ми никога не са се разбирали. Защо аз трябва да причинявам това на моите деца един ден? няма да стане.
аз си имам имоти и силно се надявам един ден да живеем отделно, без да се вра в една стая с родители. някой тук ако ми каже, че му е хубаво да съжителства с родители (особено ако са на партньора му), няма да повярвам.
никога не съм се надявала да изгони майка си. това си е нейната къща, но не и моята.
а и няма как да стане, предвид това, че съм живяла в подобни конфликти, да посветя живота си на някоя чужда жена дето да ми казва - ''клекни, стани, сготви, избърши'' и да не мога да кажа една дума.
искам мой дом с мои правила.
предполагам като всички вас.

12.   Авторке, всеки иска самостоятелна къща с басейн и джакузи, но не всеки има средствата за това. Ти сега какво искаш от него? Да изкара от някъде пари които няма?

Като си много ербап и имотна, осигури апартамент за двама ви и се изнесете там, лесно е, какъв ти е проблема реално?

Конфликти между поколенията има винаги това е ясно, но точно за това има думата компромиси и обич. ако го обичаш и той теб, ще се напънете малко, ще си направите семейство, дете, пък някой ден ако имате парички ще се отделите.

Ако пък това не те устройва, хващаш си чукалата и търсиш заможен мъж, който да има поне мезонет, в който да живееш само ти, да си направиш семейство и така.
Интересно че никъде не видях да пишеш за емоции и любов, а за някакви 4 стени, в които искаш да си сама.

13.   Авторката съм:
Пиша по конкретна тема.
Няма нужда да изпиша ферман за любовта, ако не го обичам няма да съм с него.
за това момче съм правила всичко и винаги ми е бил на 1во място.
за да не искам да живея с майка му, се предполага, че някои неща са ми направили впечатление. неща, които не са и за споделяне. факти, а не мои мнения...дето вашите майки едва ли ще ги направят.
и не искам утре детето ми да живее така.
тя предпочита по-скоро синът й да е наврян при нея, отколкото да сме си някъде отделно.
майка му колко се е месила в нашите отношения. или пък е правила супер долни неща, които аз е трябвало да крия от него.
не искам да живея с такъв човек просто.
а това си е нейният апартамент. разбира се, че не очаквам тя да се махне оттам.
ама и вие да сте на мое място, няма да искате да живеете с подобен 4овек,.

14.   Най-готиното е че не сме на твое място и изобщо не ни интересува. Искаше мнения, ние ти ги дадохме, сега какво, искаш да ни убедиш в нещо ли?
Оправяй се както намериш за добре, то си е за теб, каквото и решение да вземеш, колкото и да мрънкаш то си е за твоя сметка.

15.   Номер 14, то никой не е на мястото на авторите на дадена тема.
а що се отнася до мнението ти, не можеш да имаш пълноценно становище като не знаеш фактите.
пък мен ми е ясно кой не би ме разбрал -майките на момченцата, дето искат синовете им да са до тях цял живот, а не мислят, че така им разбиват семействата.

16.   15, вероятно си авторката. Даваш само и единствено един аргумент, с който се очаква че всички ние трябва да се съгласим безрезервно, за това написах така под номер 14, както и под номер 7.
Живота е кофти нещо, защото винаги има много избори, а само част от тях след време се оказва че са важни, другите са от суета.

За това ти казах че изобщо не ми пука как ще си прецакаш живота, нито дали ще продължаваш да повтаряш в 10 поста едно и също нещо.
Имаш човек който обичаш, вероятно и той те обича и единствения проблем е, че той няма пари да живее сам, да си купи нов апартамент.
е ако това са ти проблемите в живота, извинявай ама не ме кефиш. А пък ако е толкова непреодолимо това чувство, хващаш си пътя и заебваш човека който обичаш, намираш някой чичко парично и заживявате заедно.
От лесно, да даже най-лесно :)
Аз бях до тукв тази тема, защото не ми се слуша едно и също. Успех.

17.   16 номер, благодаря ти.
Но съм достатъчно добре възпитана и положението ми във финансов план е нормално. затова никога не бих търсила материалното в една връзка.
не съм те и карала да ми пишеш по темата.

18.   Щом си задаваш въпроса само по себе си е ясно че не е за ТЕБ