Сега се караме постоянно за простотии, a вчера решихме да си дадем малко време и да помислим какво да правим
Здравейте! Пише ви Николай от Бургас!Ето я и моята история... С приятелката ми сме заедно от 1 год и 4 месеца всичко в началото беше цветно, хубаво и розово... Но уви само в началото. Сега се караме постоянно за простотии, даже и вчера решихме да си дадем малко време и да помислим какво да правим. Аз я обичам, тя е човека който ми дава тръпката да живея, а не знам как да си я запазя. Аз не искам много, просто да ми обръща повечко внимание и да ме кара да се чувставам наистина мъж! И оттам за мен идват последиците... избухвам, викам и т.н (но никога няма да я ударя!!!) Какво да направя да си я върна! Благодаря!!!

Коментари

1.   Говориш за притежание, характерна черта за всеки мъж. Можеш да притежаваш нещо материално, удошевено едва ли. Поведението и те нервира така ли, явно е свободолюбива.

Промени гледнат си точка, истинската любов не означава притежание на другия,а готовност във всеки един момент да кажеш, постъпи както считаш за правилно,без да има налагане,притежание.Можеш да се учиш да уважаваш човека с който си избрал до бъдеш, да се справяте заедно в трудни моменти, но не и да си създаваш илюзия, че го притежваш. Притежаваш само и единствено себе си

2.   Обръщай и ти внимание. Може би тя иска точно това. Накарай я тя да се почувства жена, обичана и уважавана. успех

3.   Според мен тя си е твоето момиче! Съгласна съм с N:1. Може би е трябвало да зададеш въпроса "Как да се върне всичко по старому?" Искам да ти кажа, че хубавите неща не се повтарят, или ще е по-гадно или по-хубаво. Просто имай търпение, не я притискай, защото така ще я отблъснеш от себе си, дай и време и през това време и покажи, че я обичаш и държиш на нея, независимо, че тя го знае. А и нали знаеш еднообразието писва, покажи или направи нещо различно, може да окаже влияние донякъде :) Успех

4.   Аз имам същия проблем като твоя. Връзката ми е далеч по-кратка - само 4 месеца, но караниците са постоянно. Човекът до мен ми казва, че ме обича, но уви аз не го усещам. Той ми казва, че си е такъв трудно изразява емоциите си. Скоро бяхме пред окончателна раздяла, но все пак решихме да си дадем още една възможност. Казва ми колко ме обича, иска да му вярвам, а същевременно имам чувство, че и да се разделим ще го понесе много добре, защото често се бъзикаме по този начин. Аз имам нужда от повече внимание и нежност, но той е по-студен. Прави ме много нещастна, но същевременно ме изпълва с живот. Това за мен е много мъчителна мазохистична любов. Така че те разбирам и дори мисля че знам от какво точно имап нужда, но има хора които просто наистина са си такива или ги приемаме, или всичко свършва... Това е то... Яд ме е на самата себе си през колко унижения минах заради него, за мен той не си струва, а пак съм с него, никога няма да се разбера...

5.   Въпросът е какво точно е "повечко внимание" и "да те кара да се чувстваш мъж". Вероятно я притискаш твърде много.
Възможно е тя да не е толкова сигурна в чувствата си, колкото ти, но дори и да е така, пак трябва да я оставиш тя да реши, а не гневно да недоволстваш от отношението й.

Много пъти мъжете сте като малките деца. На нас ни се иска да се гушнем в силните ви рамене, когато ни е трудно или да ни подарите цвете/комплимент, а вместо това вие глезено се нацупвате, че не сме ви се обадили цял един час, а вие /каква трагедия/ имате температура! Все сте недоволни, сърдити, викащи, мрънкащи... превръщате се в още един проблем, вместо да сте хубавото в живота ни. И тогава не ви чувстваме като мъже. Особено отблъскващо е, ако имаме и др. проблеми и вместо подкрепа, получим мръкане, истерии от ревност и т.н. Не можеш да принудиш някого да иска да е с теб. Но можеш да го отблъснеш, като превърнеш всеки разговор в тежки и безмислени тиради и обяснения.