Спах със приятеля на приятелката си!
Със моята приятелка П. бяхме заедно още от децката градина. Разбирахме се ужасно много. Не можеше да видите никъде едната без другата. Вечно киснехме ту унас ту утях. Много рядко се карахме за каквото и да. Мнението ни по въпросите бяха едни и същи. Споделяхме си всичко. До миналото лято.
Завършихме училище и аз заминах да работя за лятото по морето. а тя щеше да иучи за наближаващите изпити за влизането в колеж. А аз нямах намерение да продължавам да уча...
Както и да е. Разделих ме се.

В начолото ми беше адцки притеснено и незнах дали ще успея да се справя тъй като това бе първата ми работа.
Започнах да свиквам и всичко вървеше нормално. След седмица се се изненадах невероятно много от новия ни колега. който по незнам каква случайност... беше приятеля на П. ще го нарека Т.

Никога не съм го харесвала, но нямах и нищо против него. И на това така непознато място се падвах, че има поне едно познато лице. Не знам как стана, но се сприятелихме и разбрах, че Т. бе много по приятен от колкото си мислех.
Съвсем скоро започнахме да излизаме понякога със другите колеги понякога само двамата.

Започнах да чувствам, че изпитвам мн по силни чувства към него. Но все си повтарях, че не е така, че просто си въобразявам и не спирах да си повтарям, че той е приятел на най-добрата ми приятелка.
Но както винаги съдбата си имаше други карти за мен...

Една вечер стояхме само двамата в бунгалото му.
И той ми призна, че ме харесва, че не бил се чуствал така дори със П. абе обичайните свалки. И аз нали съм си една... взех че му се вързах на приказките, въпреки че съзнавах че ще нараня П. ако някога разбере за това.
Е досещате се какво последва след това...

Това бяха най уникалните два месеца, които изживявах с него. Постоянно се чувах със П. тя се радваше ,че не съм сама и че има кой да пази Т. от женските ръце. А дори и не подозираше, че постоянно бяхме заедно. Не можете да си преставите какви угризения терзаеха душата ми. Съзнавах да че правя ужасна грешка и предавам човек, който ми е като родна сестра, но въпреки това не можех да се откажа от това сладко нещо, което ме правеше толкова щастлива.

И така лятото идваше към своя край. С Т. се бяхме разбрали да се виждаме тайно след като се върнем... Но това не ми харесваше и реших да приключим още тук.
След като се прибрахме се правехме, че нищо не се е случвало, но понякога улавям погледът му. А понякога, когато се докоснем неволно се връщам към щастливите моменти, които сме изпитвали заедно.

П. е много доволна, че сме отново заедно аз също. Но сега не мога да я гледам както преди. Тя си е същата, но аз съм различна. Нима мога да бъда такава егоиска. Чуствам се гузно, но въпреки това го искам. Може да ме наречете лоша приятелка, предателка и какво ли не още, но чуствата и сърцето ми си искат своето и аз не знам какво да направя.

Понякога ми се иска да и кажа всичко, но не знам как да постъпя. Ами ако се повтори! Моля помогнете ми много съм объркана. Да и призная ли? Не искам да я изгубя, но не мога да се и понасям.
Защото съдбата много яко се подигра със чуствата ми.
Помощ!

Коментари

2.   Това май е измислена история. Ако не е така ... не знам. Изповядай се и остави момчето да си намери нормална приятелка.

3.   Според мен ти сама си си виновна, че си се оставила да ти завърти главата. Просто е трябвало да спазваш определена дистанция още в началото и да не се поддаваш на свалките му. Жал ми е за твоята въпросната П., не е попаднала нито на гадже, нито на приятелка.

4.   Кофти положение, ако е истина изобщо, защото и мен ме съмнява доста, но ако е, не и казвай нищо, защото хем ще я нараниш, хем ще я загубиш и можеби ЗАВИНАГИ!!!! Иначе те разбирам чувствата са си чувства, разумът може да ни излъже, но чувствата НИКОГА!!!

Преслава - От приятелки пази се

Aventura - ella y yo

5.   Това кога се е случило? Направи ми впечатление, че си написала как лятото свършило и пак сте се събрали. А лятото изобщо не е свършило.

7.   Нищо не казвай на никой! Ако е писано тя ще разбере, но не я наранявай ти няма да ти го прости.

8.   Кажи й, за да си намери нова приятелка и ново гадже!

9.   Към коментар #5: до миналото лято. До миналото лято. ДО МИНАЛОТО ЛЯТО.
Научи се да четеш.

10.   Добре де, като е било миналото лято, чак сега ли започна да изпитваш огризения? Минала е цяла година...
От номер 5.

11.   От номер 9 до номер 5: Възможно е момичето да има умствени изоставания. Ти ли ще й кажеш кога да си чувства угризенията?

12.   Аз ще бъда критична - щом смяташ, че някакъв мъж, който утре ще се лепне на следващата, така, както се е лепнал на теб знаейки много добре коя си, та щом смяташ този.... не искам да го наричам с епитети, за по-важен и ценен от приятелката си.. какво мога да кажа аз! Това говори много за теб. Не казвай на момичето за да не я нараниш, защото много ще я заболи, но се махни от живота й, надали има нужда от такова двулично същество, като теб. Извинявай, ама много мразя такива слабохарактерни същества, които мислят само как да си го сложат, без да им пука с кой. Дрън дрън сърцето! Я го напиши това за сърцето след още една година да видим дали така ще мислиш за тоя тип! Или той ще е вече с някоя твоя приятелка... Как не мислите изобщо вие младите!

14.   Номер 12, дали ще му викаш "сърце", "любов" или "нагон" няма значение, искала е да го направи - направила го е. След като ? е било по-важно от приятелството с другата мадама, какъв е проблема? А това дали той утре ще се лепне на следващата или не, също е без значение, тя го е направила, защото ТОГАВА е искала, не заради утре и не за след 1 година.