Приятеля ми харесва жената на брат си
Ох, не знам откъде да започна. От заглавието се подразбира. Ходим около 2 години, но напоследък забелязвам някои неща в приятеля ми. Преди време си говорехме двамата и беше станало въпрос за нея. Аз му казах, че нямам нищо против нея, но нямам ми е скучна, защото нямам какво да си кажа с нея. Съответно той започна да ми изрежда колко повече била над мен, как сама си гледала детето, не съм можела са се кача на малкия й пръст.. Много се бях обидила, но мина време и забравих за този случай доскоро.. Когато излезем някъде и жената на брат му е там я гледа много странно. Преди време са живели тримата в една квартира и ме съмнява дали не е имало нещо. Факт е, че и тя ме избягва. Говорила съм с него по този въпрос, но той се ядосва, че брат му, ако чуел щял да се разсърди. Не знам какво да си мисля вече.. а и между нас нещата не вървят. Няма никакви сериозни намерения спрямо мен. Объркана съм много.. Кажете си мненията. Дали си въобразявам или просто не виждам очевидното..

Коментари

1.   Много добре си виждаш даже, за съжаление!

2.   Щом реагира толкова бурно и го е страх, че брат му ще разбере и ще се ядоса...значи определено е имало нещо. Опитай се за разнищиш историята! Преди когато са живеели заедно вие двамата познавали ли сте се? Имали ли сте връзка? Ако е нямало нищо помежду ви, не трябва да се хващаш за миналото, колкото и да ти е трудно....но ако приятеля ти смята да продължава да играе игрички с въпросната госпожица... го остави!! Ти не си кукла на конци, която може да използва за пред брат си и кой ли още не. Остави го да видиш как сам ще падне в собствения си капан, за дето й прави толкова евала, че й ще ти казва че не можеш да й стъпиш на малкия пръст. Що за наглост?! Това не е любов!!! Той за мене отдавна хлътнал по тази. Говори с него сериозно и му кажи, че си му обидена за това, което ти е казал. Раздели се с него ако трябва! Няма да ти говори така!!!

3.   Щом няма сериозни намерения и са живели заедно, работата е ясна. По-добре си намери сериозен приятел, докато не е станало късно. Успех! ;)

4.   от авторката

Благодаря ви за коментарите! И сестра ми ми даде същите съвети като вас. Пробвах да говоря няколко пъти с него, но той избухва. Това, че тя ме отбягва и не говори с мен също ми е много странно. Не знам какво да правя. Проблемът е, че живеем заедно и малко или много сме свикнали един с друг.
до номер 2
Не, тогава не сме живели заедно и не сме се познавали. Било е преди около 4-5 години, когато са учили.

5.   Здравей! Пак съм аз номер 2 - щом избухва и те отбягва, явно е имало нещо И продължава да има! Мацка, това е твоя момент, щом те отбягва и избухва - рови се още повече!!! Не се отказвай! Само като забележиш нещо, повдигай темата за нея, разпитвай!! Даже, настоявай да излизате с нея и брат му, опитай се да й станеш приятелка(не истинска, само ще се правиш). Уверявам те, че един от двамата така ще се издаде, че ще те е срам да те погледне после!! Със сигурност приятеля ти няма да понесе приятелството ти с нея, но ако тя ти повярва, че искаш да сте приятелки, сама ще ти признае някой ден. Може би отношенията им продължават, а може и въобще да няма нищо помежду им, просто приятеля ти си мечтае да има... или и двамата.

Абее опитай се(колкото и да е трудно) да не се ядосваш, даже се дръж още по-добре, въобще не се ядосвай... уверявам те, че приятеля ти така ще се ядоса от тази твоя неочаквана атака, че ще забрави за нея, освен ако не е толкова нагъл за да повярва в добрите ти намерения и да продължи да те лъже. Абе стой спокойно и гледай сеир!!! И двамата ще паднат в капана!!!

6.   Малко ще ми е трудно да се преструвам, но като се замисля това е добра идея и ще опитам. Ще се престоря, че съм му повярвала и ще наблюдавам..внимателно.
Благодаря ти номер 2 :)

7.   Здравей мило момиче! Ще се включа в тази история, защото мисля че мога да ти бъда полезна, т.като може би бих могла да съм част от такава история. И по-точно какво имам впредвид: Преди време аз също живях заедно с мъжа ми и неговия брат, мой така наречен девер. За годините които живяхме заедно, ние станахме доста по-близки, отколкото ако не бяхме живяли заедно, сигурна съм. Започнахме да си споделяме повече , да си говорим повече и т.н. Той винаги е бил много топъл към мен, както и аз към него. НО – това в никъкав начин, не може да се нарече любов, никога не сме флиртували или каквито и да е там глупости.

Сега да се насоча към твоята история, но пак чрез моята. Ако той, моят девер си хване приятелка, бих предпочела да продължи да се държи с мен така топло, както и досега. Ако не го прави, тогава пък ще изглежда странно в моите очи, нали?

Вероятността да е имало нещо между приятеля ти и жената на брат му е за мен много малка, но наистина всъщност съществуват индивиди, които нямат никакви ценности. Ако е спал с нея, значи и двамата не са добре, честно...

В крайна сметка, сравнение, като : Ти не си като нея, не значи че той обича нея, а значи, че за съжаление, не уважава теб. И ако нещата между вас не вървят, едва ли причината е точно жената на брат му, ако не е луд, значи много добре осъзнава, дори и да я обича, че това е невъзможна любов. Съжалявам, наистина не знам какво да те посъветвам, но според мен, не е само тя причината :) Пожелавам ти успех, и опитай се да погледнеш нещата просто през други очи, не може ли просто наистина двамата да са близки, без да има чувства? Пожелавам ти успех и дано да върнете пламъка и доверието във връзката си.

8.   От номер 2, 5 - Знам, че е трудно... аз лично съм от хората, които не могат да крият емоциите си и избухвам... но определено мисля, че ще има ефект, като се опиташ да се сприятелиш с нея... той ще се ядоса 10000%. Даже може да отбягва срещите си с нея и брат си. Все един от двамата ще си признае. А ако не си признае, ще се отдръпнат 100%.... ако не са толкова нагли да те лъжат под носа. Пиши какво е станало, планът в действие ли е:P, държищ ли се по-мило с приятеля ти и оная женичка, той усеща ли, че става нещо странно :P.

9.   Какво стана?